Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

qqq    19

też tak myślę że naturalny nawóz jest lepszy bardziej ekologiczny i tańszy a efekty stosowania są bardzo widoczne


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

No ale leprzy ekologiczny itd. Jeśli ktoś jest nastawiony na hodowlę gdzie obornika jest full i wali co drugi rok bornik na kazde pole praktycznie to mu się i opłaca. A taki co musiał by go kupić wozwieść itd to nie wiem czy aż tak by się to opłacało moze by sie i opłacało ale dużo więcej casu zajmuje rozwiezienie obornika niż nawozów sztucznych wiecej paliwa więcej maszyn itd. No ale patrząć z drugiej strony na ceny sztucznych to trzeba by policzyć czy opłaca się. Wiadomo że naturalny lepiej poprawia strukturę gleby i ma dłuższe działanie ale przy dużej ilości są to też duże nakłady żeby to wywieść i rozwalic po polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ja w ramach kryzyzsu swiatowego i mojej kieszeni kombinuje podpisac z stanica umowe ze ja daje slome oni obornik po wstepnych rozmowach przejdzie to.

2 opcja dogadalem sie juz z 1 kurnikiem ze jak rusza z produkcja<robia teraz remont>zabieram obornik a daje wzamian sianko dla koni (ma 2) i slomki dla nich

3 opcja w okolicy naliczylem juz 5 kornikow i obornik za slome tylko pierw musze tura kupic by miec czym ladowac

 

Obliczajac 3 razy do roku najmniej z jednego kurnika bede mial obornik czyli 6 razy 3 to mam 18 kurnikow

 

Z jednego kurnika jest 20 rozutnikow 3.5t gnoju mysle jeden kurnik na jeden ha

 

Do tego dochodzi konski obornik czyli jakies 3 ha na rok spokojnie nawieze

 

Dochadzac do sedna moge co roku nawozic 21 ha obornikiem i to dobrej jakosci ale bede co 2 lata na pole dawal wiec wezme jakies 42 ha ziemi plus laki

zostawie na wychowanie 15 bykow paszy reszta pojdzie w handel.

 

Obliczajac jeden ha nawozenia wyjdzie mnie 1000 zl a i bedzie dobrze nawozone co wy na to ???? :) :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

kombinator18

popraw jeśli się mylę 20*3,5 to 70 ton na 1ha

obornik kurzy ma 8-12% azotu czyli 2 razy więcej niż świński czy bydlęcy

ludzie dają przeważnie 10-20ton/ha kurzeńca - te 70 to jest przesada która może przynieść niekorzystne efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Tez wlasnie czytajac forum sie zlapalem za glowe co ja chcialem zrobic ale tak mi sie wydawalo odpowiednie 1kurnik 1 ha

 

Napewno bede dawal mniej tylko ze napisalem rozrzutnik a gnoj kurzy jest letszy od bydlecego i tu by pasowalo ile rozutnikow i jakich na ha

 

Doradzcie cos :)

 

 

Bo pomysl mi sie wydaje bardzo dobry a konkurencji by zabierala ten obornik prawie niema i wszystko w okregu 15 km


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

zważ ile waży jedna gnojarka z kurzeńcem i bez to będziesz wiedział ile ton wozisz

masz zamiar nawieść 20 ha po 1000zł to na te 20 000 warto chyba zadać sobie tyle trudu

 

licz się z tym że za smród na wsi a pewnie i kilku sąsiednich mogą przestać ci lubić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Tysiac zl licze z paliwem z sloma ktora musial bym kupic jakby mi braklo do zamiany i z ludzmi do pracy wiec czy to duzo za 1 kornik a z tego co wychodzi to moge 2 ha spokojnie nawies obornika i to w niemalej ilosci teraz mi powiedz ile by mnie wyniosl nawoz na 2 ha by sowicie sypnac by efekty byly podobne

Aha i mam spokoj na 2 sezony czyli licz 2 ha razy 2lata

 

Mama mi mowi gdy jeszcze jak tata zyl to wozili taki obornik to efekty byly wrecz nadzwyczajne :(


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Kolego pamiętaj żebyś nie dawał świerzego obornika na pole. Bo w efekcie nic Ci nie wyrośnie i pamiętaj żebyś nie przedawkował. Kolego ma umowe z kurzajem i od niego bierze obornik za słome. W pierwszym roku stosowania jak nawalił kurzaka to 15 ha żyta wyległo i nie zebrał nawet kilograma ziarna. Ale polecam ten obornik często ładuje go znajomym i widze efekty. Sam zamierzam mieszać go z bydlencym ale kolejka jest długa żeby sie załapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Kolega @vvojtas udzielil mi szczegolowych rad i dziekoje mu za to :(

 

Obornik bedzie dawany na pryzme i jak przyjdzie stosowna chwila bedzie dawany na pole

Ja sie naprawde ciesze bo bardzo duzo na nawozach zaoszczedze i bedzie mi sie oplacalo zboze szprzedawac nawet po 400zl

Spokojnie moge 50 ha pola brac i sie dlugo niebede zastanawial tylko opyle dzialke budowlana i kupuje ciagnik i szprzet

 

Pozdro


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    58

@Marcelo a jaki Wapmag masz zamiar zastosować tzn. bo jeden produkuje Siarkopol (Wapmag 28%CaO + 16MgO + 10%S) lub ten z mikroelementami jest jeszcze Wapmag z rotexu

 

Mają identyczny skład ale różnią się ilością wysiewu nie wiem dlaczego


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zidane90    0

Mam bardzo słaba trawę. Jakbym teraz rzucił trochę nawozu, czy opryskał jakimś specyfikiem typu Ekolist to dało by to coś?? Koszenie przewiduje ok 15 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Czy ktoś z was nawozi trawy dolistnie ? tzn. opryskiwaczem, i czy to jest lepsze od nawozów granulowanych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Tylko sęk w tym, aby nie nawalić zbyt dużo pomiotu na ha. Jak wuj nawalił na ha łąki objętość obornika równą ponad 42tony bydlęcego obornika, to bydło nie chciało tej trawy - najprawdopodobniej jej smak się zmienił...


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Moim zdaniem najlepszym nawozem jest obornik, bydlecy mam od swoich zwierzat, kiedys ojciec wozil obornik od goscia co mial 5 kurnikow, razem z wujkiem ładowali obornik na rozrzutniki i wywozili teraz niestety juz ten gosc nie ma ani jednego kurnika bo popadl w długi i zmarł :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja stosuję obornik od gęsi i daje go do 25t/hektar


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

daj więcej naturalnego a mniej sztucznego


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Kiedy rozlewać gnojówkę na lucernę? Czy teraz już można wylewać?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Do końca marca nie wolno stosować naturalnych nawozów azotowych. Ale na początku kwietnia Ja zaczynam wozić na swoją.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No tak przepisy swoja drogą a tu już pełen zbiornik 64 tys. litrów


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

aby ziemia pusciła to zbytnio nikt nie ukarze bo na snieg to w prawdzie do sasiada ci spłynie albo pobkiskiego stawu czy jakiegos innego akwenu to bądz pewny ze jak ktos nakabluje to cie sporo ukarzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Do końca marca nie wolno stosować naturalnych nawozów azotowych. Ale na początku kwietnia Ja zaczynam wozić na swoją.

 

 

Od pierwszego Marca już można wozić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj