Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie łąk

820 odpowiedzi na ten temat

#741 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 21 maj 2016 - 21:15

Nawożenie łąk Jest to 2 rok tej laki po siewie. Byla to jakas gotowa mieszanka ze sklepu a dodatkowo dosypalem 20kg lucerny na 5 ha. W 1 roku 2 pierwsze pokosy nie bylo wcale lucerny dopiero w 4 pokosie bylo wiecej a teraz 70 % moze wiecej lucerny. Zawsze na lake sypana byla saletra a teraz jak tyle tych motylkowych to nie wiem czy sypac. W dolku jest odwrotnie wiecej trawy niz lucerny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie łąk Dzisiaj, 08:40
  •  

#742 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 21 maj 2016 - 21:43

Nawożenie łąk To zrezygnuj z azotu. A zamiast tego możesz kredy w granulacie. I siarczan magnezu

#743 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 22 maj 2016 - 13:25

Nawożenie łąk

apropo lucerny czy jest jakiś oprysk na nią. Na jednym kawałku rządzi głuchy owies na drugim jest wszystko(od orana łąka). Lucerna siana teraz na wiosnę. Czy nie pryskać i skosić z chwastami dość wysoko(podkosić) i nie czekać do pąkowania?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share cesus

cesus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 maj 2016 - 07:31

Nawożenie łąk Panowie można teraz rozsiać wapno na laki

#745 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 25 maj 2016 - 09:51

Nawożenie łąk

co lepsze na łąkę po zebraniu 1 pokosu saletrę czy saletrzak?

#746 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 25 maj 2016 - 22:59

Nawożenie łąk

Witam,
Właśnie zebrałem trawę z TUZ (na gruncie ornym). Zastanawiam się teraz nad prawidłowym nawożeniem.
Na wiosnę na 1ha rzutowo wysiałem 150kg polifoski 6 oraz 150kg saletry.

Ze względu na małą ilośc opadów wpadłem na pomysł, alby ok 7 dni od skoszenia 1 pokosu zasilić TUZ dolistnie.
Podaję skład mieszaniny na 1 ha:
- 400 l wody
- 60kg mocznika
- 20kg siarczanu magnezu siedmiowodnego

Co o tym sądzicie, ma to sens? czy lepiej po prostu rozsiać mocznik w ilości 120kg/ha? Tylko w przypadku braku opadów ma to sens? Czy po pierwszym pokosie należy stosować także PK?

#747 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 26 maj 2016 - 17:51

Nawożenie łąk

Tak szczerze to kiedyś myślałem o takim sposobie i to powinno działać nawet w suche dni lecz trzeba uważać aby nie wypalić na twoim miejscu dał bym więcej wody do tej mieszanki, ja na szczęście nie mam problemów takich ponieważ doczekałem się obory na rusztach więc sama gnojowica brak nawozów i pierwszy kokos bardzo obwity jak i następne trzeba uważać aby tylko nie wypalić i żeby nie przedawkować za dużo wleje to się kładzie ale jeśli ktoś nie ma tylko gnojówki warto dać na zimę może nie zbyt dużo obornika i to na pierwszy pokoś powiększy trawę mówię z doświadczenia mego szwagra daje małą warstewkę obornika na wiosnę ok. 110-150kg saletrzaku na 1ha i trawa po kolana jak i nie większa warto również zmieniać co rok nawozy by nie siać nawozów tych samych co rok bo trawa się zaczyna do nich przyzwyczajać i nic nie daje ;)

#748 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 26 maj 2016 - 21:27

Nawożenie łąk

A co dodatkowo z potasem i fosforem? rozsypać rzutowo, czy to także można dać do mieszaniny?

#749 Share tomo12

tomo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 31 maj 2016 - 15:15

Nawożenie łąk

Witam. Mam zamiar spróbować w tym roku z odżywianiem dolistnym traw z powodu suszy. Jeżeli rozpuszcze w opryskiwaczu 400l - 25kg mocznika i 10kg siarczanu magnezu, to będzie odpowiednia ilość. NA hektar przewiduje około 200l

#750 Share cesus

cesus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 19:41

Nawożenie łąk Panowie można wapno rozsiać po drugim pokosie trawy lub po trzecim tak żeby przed 1 grudnia rozwalić obornik czy z wapnem poczekać do późnej jesieni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 11:42

Nawożenie łąk Mam pytanie odnośnie rekultywacji ląk jakieś 8 ha na torfie bardzo zaniedbane są i zalane głowny rów juz oczyscilismy wiosną a na jesieni pozostale chcemy oczyścić i teraz jak to uprawiać kiedy opryskac czy orka jakie trawy jakie nawożenie zastosować?

#752 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 18:03

Nawożenie łąk

Przyłączam się do pytania. Koszę łąki torfowe o kiepskiej jakości runi. Do tej pory nie sypałem nic nawozów(nie moje grunty i nie mam pewności że wykoszę to  w następnym roku) i wychodziło ze dwa średnie pokosy trochę przestarzałej trawy. Trawa zachwaszczona, oset, pokrzywa, blada, miejscami  rzadka, różne ziółka. Jak to odnowić, czym opryskać, jakie nawożenie zastosować na torfach? Doglebowo czy może dolistnie mocznik plus odżywki p,k,mg, i mikroskładniki. Czy nawożenie odnowi ruń, czy trzeba to odsiewać by poprawić jakość paszy? Trudno mi inwestować w Nawóz PK jak nie wiem czy skoszę w następnym roku? czy sam azot dużo zwiększy plon? A jak odsiewać to jak? Opryskać czym? później talerzówka? I siew trawy jakiej(KOSTRZEWA TRZCINOWA, kostrzewa czerwona, mozga, wyczyniec, koniczyna szwedzka)?

#753 Share kubamako66

kubamako66

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 20:10

Nawożenie łąk

Witam czy ktoś próbował lać gnojówkę opryskiwaczem bo mam trochę jej ale nie za dużo i chciałbym lać na młoda lakę i nie wiem czy lać opryskiwaczem rozcieńczoną gnojówkę tak na 100l wody z 20-30 l gnojówki bo kolega tak lał na zboże i niby zboże ładnie rośnie i nic nie przypala a ja bym chciałlać na łake młodą w tym roku sianą bo tydzień temu ją skosiłem 1 raz i zebrałem i chciałbym ją podlać gnojówką ?

#754 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 15 czerwiec 2016 - 20:33

Nawożenie łąk

jakoś sobie tego nie wyobrażam :P

#755 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 20:54

Nawożenie łąk

ja pier**le.. co za pomysły :D zasuwaj z konewką to skończysz wymyślać takie głupoty

#756 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 21:19

Nawożenie łąk

Jak gnojówka jest czysta(jeśli ma naprawdę na myśli gnojówkę, a nie gnojowicę), bez zanieczyszczeń to czemu głupota? Jak coś jest głupie, a działa, to nie jest głupie. Jak by dał radę to opryskać, to lepsze niż sztuczny mocznik. 

#757 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 21:53

Nawożenie łąk

a Ty na oczy gnojówke widziałes?? bo gadasz jakbyś sie wczoraj urodził albo z choinki urwał choć czytając wasze głupie pomysły to filtrowanie też bierzecie pod uwage...

Edytowany przez lukbold, 15 czerwiec 2016 - 21:56.

#758 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 22:00

Nawożenie łąk

Może i nie widziałem. Każdy musi mieć szambo pod oborą?  Jednak jak facet da radę przefiltrować to co mu szkodzi. Zresztą jak bierze w ogóle to pod uwagę, to może ma czystą. Nie wiesz, nie oceniaj. 

#759 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 15 czerwiec 2016 - 23:55

Nawożenie łąk O kurde wspolczuje opryskiwaczowi dysze tego nie przetrawią nie da rady zeby gnojowka byla czysta jak kranówka heh

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 16 czerwiec 2016 - 06:36

Nawożenie łąk

Gnojówkę to się leje pogłównie i to 10 tyś litrów na ha jest normą dla mnie. A jak Ty dasz taki opryskiwacz na ha czyli z te 300 litrów albo i więcej to co to jest? Co za pomysły, :lol: