Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My jak rok temu wywieźliśmy gnojowiće to krowy nie chciały jeść bo była kwaśna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7
no tak jeżeli ktoś nie ma to już nic nie poradzi.ale jeśli jest to warto go stosować.ja stosuje obornik pod kukurydzę a gnojowicę na łąki ;) nawozów mineralnych w naszym gospodarstwie stosujemy naprawde mało.

ilość nawozów sztucznych zazwyczaj zależy od tego ile ma sie ha i ile sztuk one mają wyżywić.... no i jeszcze klasa ziemi odgrywa dużą rolę. Bo np ja muszę dosyć sporo siać sztucznych bo bym miał problemy z paszą... mało ha a chce sie sporo uchować... ale tu z halunem20 sie zgodzę ze najlepszy jest obornik/gnojowica.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

nie mówię że nie stosujemy sztucznych. na wiosnę to podstawa.u nas nie siejemy zboża ale pod trawę to obowiązkowo żeby miała łatwiejszy start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

To i to potrzebne my obornik wywozimy pod kuku i na łąki prawie co rok i widać rezurltaty ale nawozy sztuczne też trzeba


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jasne że nie na łąki nie co rok w tym roku tylko 2 lata pod żąd na jedno pole pod kuku wywieźlismy ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

nie wiem ja za bardzo nie mam przekonania do wożenia obornika na łąki... to wszytko się nie rozłoży słoma zostanie a później to grabie razem z sianem. no chyba że w oborniku słomy nie ma ;) ja stosuje tylko gnojowicę na łąki..


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My na 80arów rozwieźlismy koło 25t a gnojowice w tym roku tylko na 3ha obok domu ;] A gnój od krów bralisy bo od młodzieży to prawie sama słoma a od krów to jest fest obornik


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

a ja daje obornik kurzy i rośnie bez nawozu dwa lata na trzeci można troche podsypać tylko że jak ładuje to tak 30ton na ha wiem bo kupuje go na tony


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polsza    1

naturalny jest lepszy ponieważ, w USA jest taki problem ze niektóre gospodarstwa dawały ogromne ilości nawozów sztucznych i 0 naturalnych co doprowadzilo do tego ze cala fauna bakterii na polach została zniszczona i w rezultacie to co zostawało po zbiorach nie chciało gnić, bo nie było destruentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

w tym roku bede probowal innych nawozow niz zazwyczaj tzn. zawsze bylo: mocznik saletra fosfoan sol a w ytm roku kupilem: salmag(900zl/t) saletra sol(1300/t) , amofosmag(1100zl/t) i superfosfat pojedynczy granulowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Ja mam zakupione na laki natepujace nawozy: salmag, superfosfat granulowany no i sol potasowa :P

nie pamietam ile za nie placilem bo kupowalem je na jesien...ale pamietam ze wtedy sol ostro szla w gore, nawet co tydzien byly podwyzki;/ teraz slyszalem ze tragedia z tymi nawozami, sa bardzo drogie;/ jeszcze dojdzie do tego ze wkoncu przestane je kupowac :P

pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Witam.

Wiem że już po fakcie, bo nawozy na łąkę daje sie na wiosne(bynajmniej u nas tak robią) na drugą trawę już nikt u nas nie sypie nawozów, ale żeby nie popełnić błędu na drugi rok to jestem ciekaw jakie nawozy stosujecie???

Bo u mnie stosowane dotąd były następujące nawozy: sól, saletrzak i fosforan- nie wiem czy to właściwe nawozy na łąkę;/ bo z roku na rok zauważam coraz wiecej kęp o których była mowa w moim wcześniejszym temacie.

Reasumując chodzi mi o to jakie nawozy są najlepsze na łąki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Powiem tak orientacyjne bo nie jestem powiem; Najpierw sieje superfosfat tak około 200 kg/ha , później sól powyżej 150 kg/ha, mocznik 150kg/ha bądź saletra 200kg/ha. A na drugi pokos to dawka saletry jest 150-200 kg/ha oczywiście zbieram więcej niż 2 pokosy najczęściej 3 pokosy w ciągu roku/


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie sieje się sletrę i saletrzak ale tylko na łąki które będą koszone a te do pasienia zostają bez nawozu


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a u mnie wieloskładnikowe bodajrze 200-350 kg + saletra 200-300 wiosną w zalerzności od stanu trawy no i pod 2-gi pokos 100-200 kg saletry w zalerzności od pogody znaczy czy susza a i jeszcze gnojjówka tam gdzie była to trochę ok100 kg mniej wieloskładnikowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

my sialiśmy polifoske 8 i saletre


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

My dajemy Salmag i Saletrę ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj