Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie łąk

1155 odpowiedzi na ten temat

#341 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1626 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 23:07

Nawożenie łąk Jestem w trakcie obliczania,po trzecim pokosie jak mi przypomnisz to ci napisze czy jest sens. Teraz po pierwszym to co wydałem na nawozy to bym sobie gotowego kupił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie łąk Dzisiaj, 16:14
  •  

#342 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 06:33

Nawożenie łąk Mam koniczyne wsianą w owies. za ok tydzien bedę zbierać owiec w bele. Czym mogę zasilić koniczyne żeby się poprawiła?
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#343 Share jeremy

jeremy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 10:23

Nawożenie łąk co do nawozu, najczesciej mocznik lub saletra

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 18 czerwiec 2014 - 11:04

Nawożenie łąk A jak u was wygląda II pokos?? U mnie wystartował ładnie a teraz strasznie słabo rośnie. Na niektórych kawałkach schną czubki liści. Nie wiem czy to przez temperaturę czy z glebą coś nie tak, czekać czy kosić?? Mógłby ktoś doradzić

#345 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 19:58

Nawożenie łąk 2 pokos zebrany dzis na gruncie .... 1 byl rekordowy a teraz 1/3 poprzedniego

#346 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 22:30

Nawożenie łąk

Zapytam ponownie. Na młodą trawę sypać coś i ewentualnie ile ? trawa ma około 10 cm. przed siewem dostała tylko NPK w dawce 200 kg/ha.

Jeśli trawa siana była na wiosnę to należy ją teraz przykosić tylko nie za nisko zebrać a później saletra i trawa powinna ładnie ruszyć w górę.

#347 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 22:57

Nawożenie łąk

co do nawozu, najczesciej mocznik lub saletra

Koniczynę azotem ? wg mnie tylko potas i fosfor, może jakieś mikroelementy.

#348 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 16:35

Nawożenie łąk mam pytanie ile zbiore z pierwszego pokosu przyczep samozbierających 6 ton trawy z 1ha, trawa sredniej wielkości, pytam oczywiście w przybliżeniu

#349 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 18 wrzesień 2014 - 21:12

Nawożenie łąk

Jestem w trakcie obliczania,po trzecim pokosie jak mi przypomnisz to ci napisze czy jest sens. Teraz po pierwszym to co wydałem na nawozy to bym sobie gotowego kupił

I jak tam Twoje obliczenia?

#350 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1626 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 21:57

Nawożenie łąk

Szczerze to się pogubiłem w obliczeniach bo miało się pamiętać i nie zapisywałem ile czego rozsiałem. Ale tak mniej więcej to na tą łąkę nie całe 3ha było rozsiane

1t sól

1t superfosfat

jakieś 1800kg saletra i 700 kg saletrzak bo nie mieli na składzie saletry.

3 razy kosiłem i było około 80 belek po prasie fendt i ciągniku 160km dobite belki że ledwo tur podnosił.Wczoraj był zebrany ostatni pokos 39 belek po c360 i metal fachu beleczki leciutkie pewnie 2 sztuki by weszły na tą jedną po fendt. Może zważę jak mi się zachce.

sól 1314zł

sf 700zł

saletra 2232

saletrzak 770

nawozy netto 5000zł

prasowanie  okoł 2000zł

folia około 1500zł

dochodzi jeszcze paliwo koszt razem tak mniej więcej 10000zł W okolicy cena belki po zachodniej prasie 100zł. Więc warto i nie warto jest to się sieje i kosi może w przyszłości się po kawałku będzie odnawiać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share DamianL

DamianL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 październik 2014 - 19:50

Nawożenie łąk

Witam, proszę o pomoc, jak się pozbyć mchu z łąki? Stała jakiś czas pod wodą, w tym roku zrobiłem z synem rowy i ładnie obeschła. Skosiłem to co było. Niestety większa część jest porośnięta mchem. Jak się tego pozbyć?

#352 Share Kowal57

Kowal57

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 październik 2014 - 11:56

Nawożenie łąk

Pewnie masz kwaśną glebę, wiesz jakie masz pH gleby? Na łące ma być trawa na kiszonkę czy inne przeznaczenie? Moim zdaniem dobrze byłoby jeszcze teraz zadziałać wapnem i to takim szybko działającym. Ja daję Wapniak Kornicki od OMG pod uprawy, działa też dobrze na pozbycie się mchu. Na wiosnę wysiejesz trawę i zobaczysz. 

#353 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 28 październik 2014 - 14:40

Nawożenie łąk

Witajcie panowie słuchajcie podpowiedzcie jaki najlepszy nawóz na łąki gdzie od lat było nawożone tylko saletrą amonową ?? Trawa jest kiepska, część łąk jest przy lesie suche, a część przy różnych kanałkach, ciekach wodnych bardziej mokre.

Na wiosnę mam zamiar zasiać porządny hektar dobrej lucerny. Pytanie czy siać czystą lucernę czy jak aby liczyło się pod dopłaty za wysokobiałkowe ??

#354 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 19:45

Nawożenie łąk

http://zapodaj.net/f...05cc00.png.html

Jakie najlepiej kupic nawozy wieloskładnikowe na łąki o takich wynikach? Zawsze była dawana polifoska 6

zastanawiam się czy nie lepiej dać jakąś amofoske albo nawet samą sól. łąki wapnowałem jesienią

#355 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 20:57

Nawożenie łąk

Ja myślę że w zupełności sól potasowa wystarczy aby niedobór potasu uzupełnić. A wapnowałeś wapnem normalnym czy magnezowym?

#356 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 21:44

Nawożenie łąk

magnezowym

#357 Share rolnik115

rolnik115

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 10:57

Nawożenie łąk

jakie nawozy dac na łąki ? 3h dwa lata temu przesiewałem bardzo ładnie ukształtowana trawa, tyle że zimna ziemia bo nieski teren. chciałbym posiać soli z fosforanem na pierwszy rzut (tylko nie wiem w jakich dawkach) na drugi rzut  saletrzaku z mocznikiem  i na trzeci 150kg/ha saletry. Mam też 1ha łąki przesianej w tym roku bardzo ładnie ukształtowana wczoraj rozrzucałem obornik (skrzybak) co posypac na nią na wiosnę żeby nie było za mało ani za dużo na nią?

#358 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 19:43

Nawożenie łąk

A co sądzicie o nowych nawozach z Timaca na łąki Eurofertil Top 51 NPK i Eurofertil Top 35 NP?

#359 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 17 grudzień 2014 - 18:39

Nawożenie łąk

ja daje na jesien co roku obornik na wszystkie łaki i przez cały rok woże gnojówke po kolei na kazdą łąkę a wiosna polifoske 6 w ilosci 200kg/ha i saletrzak tez 200kg/ha i po kazdym pokosie 150-200kg/ha saletry

Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 14:57

Nawożenie łąk

Mam łąkę która przeważnie po zimie jest zalana na różny okres czasu czasem przez 2 miesiące nawet. Jest to łąka torfowa i chciał bym ją powapnować ale wapnowanie na jesień wydawało mi się trochę głupie bo przy dużych opadach deszczu wypłukało by mi wapno do strugi która płynie przy tym poletku. Na wiosne jak będzie sucho mogę posiać wapno?? ile trzeba odczekać a raczej ile musi minąć żeby można było kosić trawe? czy nie ma okresu karencji?? :D  

azot to chyba 4tyg trzeba odczekać żeby kosić. A jak sypne siarczan-magnezu(kizeryt?) to tez jest jakis okres żeby odczekać?