Skocz do zawartości

Zdjęcie

strajk rolników!

271 odpowiedzi na ten temat

#161 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 06 luty 2008 - 20:27

strajk rolników! @amnowak no to jak jesteś taki bystrzacha to się pochwal jak ci idzie w tym zarzadzaniu co - jakie masz duze to swoje gospodarstwo i jakie masz głowne kierunki produkcji - bo robic coś a nie wiedzieć dlaczego i po co to "jak dzień i noc"
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
strajk rolników! Dzisiaj, 23:37
  •  

#162 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 06 luty 2008 - 22:30

strajk rolników! no wcale sie niedziwie bo ci co kupią to są zmuszeni kupic zboże dosiewu. Niechce sie z tobą kłucić ale poweiem ci wprost ty pracujesz a nie prowadzisz gospodarstwa i wiesz jaka jest różnica ty dostajesz wypłate co miesiąc my a my dostajemy ją jak coś sprzedamy a ostatnio bywa i tak ze praktycznie o zapłate za swoją robote możemy zapomnieć bo wszystko ładujemy w gospodarstwo aby utrzymać sie ponad wodą

marcin974 sie tu tak wypowiada
tak narzekamy na te unie ale z drugiej strony patrząc to ile nowych maszyn pojawiło sie na podwórkach rolników po wejściu do UE?? to chcę cie poinformowac ze na te maszyny większośc kredyt leci albo są na kreche brane z firm je produkujące bo niezapomnij ze kombajn za 300tysięcy to 150 ci unia da a drugie tyle sam spłacasz co robisz bierzesz kredyt a znam takiego co za 200tysięcy kupił ciągnik połowa mu unia dala drugą spłacał kredyt zostało mu dosłpłacenia 40 tys z tej kwoty podwineła mu sie noga przyszedł pan z banku rozpisał przetarg i ciągnik poszed za 40tys do brzega praktycznie rok stary

#163 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 06 luty 2008 - 22:44

strajk rolników! moze i dostaje wypłate co miesiąc - ale pomyśl sobie o tym że w rolnictwie gdzie by ono nie było to napracować się trzeba tak samo i efekt jest z tego marny - głownie chodzi mi o to że - zamiast pisać jak to wam jest źle w obecnej sytuacji to zastanówcie się jak tą sytuacje zmienić bo to bedzie dla was tylko z korzyścią

a wracając do unijnego dofinansowania to dziwię sie twojej wypowiedzi - wynika z niej że wolisz nie mieć nowej maszyny wcale niz jak ci się ktoś do niej dołoży - czy to ze twojemu znajomemu zlicytowali ciągnik to jest wina tego ze mu do niego unia dołożyła czy to ze popełnił jakis bład i "noga mu się podwinęła" - zarzadanie gospodarstwem jest jak rosyjska ruletka - ale właśnie wiedza (ja podobno tylko wiem a nie umiem w waszej opini) pomaga ograniczyć ryzyko "strzelenia sobie w łeb"

PS - a tak na marginesie to jak który chętny to ja z pocałowaniem w rekę zamienię z wami
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 07 luty 2008 - 13:46

strajk rolników!

moze i dostaje wypłate co miesiąc - ale pomyśl sobie o tym że w rolnictwie gdzie by ono nie było to napracować się trzeba tak samo i efekt jest z tego marny - głownie chodzi mi o to że - zamiast pisać jak to wam jest źle w obecnej sytuacji to zastanówcie się jak tą sytuacje zmienić bo to bedzie dla was tylko z korzyścią

a wracając do unijnego dofinansowania to dziwię sie twojej wypowiedzi - wynika z niej że wolisz nie mieć nowej maszyny wcale niz jak ci się ktoś do niej dołoży - czy to ze twojemu znajomemu zlicytowali ciągnik to jest wina tego ze mu do niego unia dołożyła czy to ze popełnił jakis bład i "noga mu się podwinęła" - zarzadanie gospodarstwem jest jak rosyjska ruletka - ale właśnie wiedza (ja podobno tylko wiem a nie umiem w waszej opini) pomaga ograniczyć ryzyko "strzelenia sobie w łeb"

PS - a tak na marginesie to jak który chętny to ja z pocałowaniem w rekę zamienię z wami

Znam kilka takich osób co pracują w pobliskim byłym PGR i tak samo by sie zamieniły. I wieże Ci bo w pracy to różnie bywa i na różnych ludzi natrafiasz. Jeżeli ktoś by mi zaproponował taką wymianę to za żadne skarby.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#165 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 07 luty 2008 - 13:52

strajk rolników! więc sam widzisz że lepiej mieć mniej na swoim i nikt ci d... nie zawrac niż uzerac się codziennie z kimś innym o pierdoły - dzięki za poparcie

#166 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 07 luty 2008 - 20:43

strajk rolników! Rozumiem Ciebie bo kilka osób znam co w takiej robocie robią i jeszcze w ogrodnictwie (pokrewne) i widzę jak muszą użerać się z kierownikami (szefami). Np w pobliskim PGR pracownicy nie mają wolnego weekendu (nawet w zimie) lub poza sezonem. Muszą być w robocie i hu*. Nie ważne że jakieś naprawdę ważne święto gdzie większość odpoczywa a oni siedzą i pracują.

#167 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 07 luty 2008 - 20:53

strajk rolników! Panowie chyba troszke nie na temat rozmowa!!!

#168 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 07 luty 2008 - 20:57

strajk rolników! no wiemy wiemy - B) tylko to nie my zaczeliśmy "dryfować"

a wracając do tematu to blokady to nienajlepszy pomysł :D

#169 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 07 luty 2008 - 21:00

strajk rolników! Dzisiaj był u nas gościu z paszą i mówił że 13lutego jakiś strajk ma być

#170 Share akuraciarz

akuraciarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 luty 2008 - 21:22

strajk rolników!

Dzisiaj był u nas gościu z paszą i mówił że 13lutego jakiś strajk ma być

też o tym słyszałem... niby Warszawe rolnicy będą blokować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share soltys

soltys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 07 luty 2008 - 21:27

strajk rolników! może nie na temat ale jeśli zakłady mięsne sprowadzają wieprzowinę z zachodu to my zacznijmy sprowadzać nawóz

#172 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 08 luty 2008 - 08:44

strajk rolników! Tylko ja się tak zastanawiam bo jeśli rolnicy (my) wyjadą na blokady to jak powyjeżdżają niektórzy JD Caseami i NH to potem społeczeństwo miastowych będzie miało pretensje że mamy tak mało mało zarabiamy że świnie tanie a w sklepach mięso drożeje (do nich nie dociera fakt że my nie ustalamy cen na "haku") ciągniki mamy zjebist* a powiemy że się nam źle powodzi.... I czy jest sens wyjeżdżać starymi URSUSami i Zetorami na droge bo powiedzą że się wcale nie rozwijamy....
Tak źle tak niedobrze.... :D

#173 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 08 luty 2008 - 12:45

strajk rolników! Kiedyś słyszałem w telewizji (ja dla mnie) totalną bzdure: "teraz na blokadzie dróg nie zobaczymy starego poczciwego Ursusa i bron, tylko zachodnie samochody i ciągniki rolników". Jak to usłyszałem to myślałem , że mnie ch** strzeli. A później to mieszczuch ogląda i pier**li, że rolnicy to mają jak pączek w maśle bo ma dopłaty i wogóle... :angry: Tylko niech zważą na to, iż rolnik ma warsztat pracy pod chmurą, a nie tak jak mieszczuch pod dachem. Czy rolnikowi ktoś zapewnia warsztat pracy??? Rolnik żeby żyć musi się rozwijać bo inaczej zaginie... Ale mieszczch powie, że i tak wie swoje i wypnie się d*pą na rolnika... :D Sory, że troche OT zrobiłem...

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#174 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 08 luty 2008 - 13:29

strajk rolników! nie ma za co przepraszać - bo to prawda co napisałes

więc po co robić blokady które i tak skończą się na głupich komantarzach ze strony ludzi z miasta - nie lepiej załatwic to jakoś dyplomatycznie ???

a odnośnie "zapewniania warsztatu pracy" to nie do końca rozumiem o co ci chodzi - taka jest charakterystyka pracy w rolnictwie i nic tego nie zmieni - gdyby świnie kosztowały po 10 zł/kg to tak czy siak pola będą pod chmórką - i zeby było sprawiedliwie to nie wszyscy którzy pracują w miescie to pracuja pod dachem - pracownik wodociągów czy gazowni też nie ma lekko - pęknie rura w 20 stopniowym mrozie a on musi to naprawiać - to samo górnicy - osobiście za chiny ludowe bym pod ziemie nie zjechał - wiec moze nie potempiaj wszystkich którzy pracują w miastach bo niektórzy to mają nawet gorzej od rolnika

taka mała dygresja

#175 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 08 luty 2008 - 16:50

strajk rolników! Witam panowie ja o zadnym protescie ale jak ma byc to zjednoczmy sie i idzmy na ten protest bo ilesz mozna tak zyc ku..a okradaja nas w bialy dzien inikt nie nic nie robi i niech mi nikt zaraz nie pisze ze nic nie mozna zrrobic wszystko idzie do gory z cena paszy to jusz ochu,,li a jak przywiozł nawozy pytam sie co takie drogie a on zboze drogie to i nawozy moza byc drogie
CHŁOPY JEDNOCZMY SIŁY
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#176 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 08 luty 2008 - 17:17

strajk rolników!

nie ma za co przepraszać - bo to prawda co napisałes

więc po co robić blokady które i tak skończą się na głupich komantarzach ze strony ludzi z miasta - nie lepiej załatwic to jakoś dyplomatycznie ???

a odnośnie "zapewniania warsztatu pracy" to nie do końca rozumiem o co ci chodzi - taka jest charakterystyka pracy w rolnictwie i nic tego nie zmieni - gdyby świnie kosztowały po 10 zł/kg to tak czy siak pola będą pod chmórką - i zeby było sprawiedliwie to nie wszyscy którzy pracują w miescie to pracuja pod dachem - pracownik wodociągów czy gazowni też nie ma lekko - pęknie rura w 20 stopniowym mrozie a on musi to naprawiać - to samo górnicy - osobiście za chiny ludowe bym pod ziemie nie zjechał - wiec moze nie potempiaj wszystkich którzy pracują w miastach bo niektórzy to mają nawet gorzej od rolnika

taka mała dygresja

Ok faktycznie troche przesadziłem, sory... :D

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#177 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 08 luty 2008 - 18:57

strajk rolników!

moze i dostaje wypłate co miesiąc - ale pomyśl sobie o tym że w rolnictwie gdzie by ono nie było to napracować się trzeba tak samo i efekt jest z tego marny

Tak sobie czytam i nie byłbym soba jak bym czegos nie dodoał . Mechanizator poroponuje ci sie juz wiecej nie osmieszac bo nie jestes rolnikiem czy nawet synem rolnika i sprawy zwiazane z opłacalnoscia sa ci bardzo dalekie a to co wyniosłes ze szkoły to nie pokrywa sie z rzeczywistoscia . Ja jako rolnik wiem cos na ten temat bo mamy swinie łacznie około 250 szt i naprawde nie widziałbym sie w przypadku gdybym nie miał uprawy warzyw bo juz by mnie nie było prawdopodobnie jak bym miał zyc ze swin wiec nie gadaj nam tu ze nie mamy narzekac jak nie masz z tym stycznosci a tobie jest w d*p... ciepło bo masz wypłate co miesiac wiec nie pie... nam tu farmazonów ze moglismy to i tamto przewidziec bo mnie to denerwuje . Jak jesets taki dobry w przewidywaniu to powiedz mi kiedy umrzesz bop jak bedziesz jutro wychodził z domu to powinienes przewidziec ze moze ptak cie osr... wiec wyjdz troche pózniej zeby nie trafił . Naprawde jak nie masz pojecia o sytuacji w rolnictwie to nei zabiraj głosu bo jak mozna nie narzekac jak to sa nasze pieniadze i my z tego zyjemy ciekawe jak dostajesz pensje to nie narzekasz ze zus-y itp zabieraja ci około40 % pensji ????? A co inflacji to ona była jest i bedzie . Co do zakupionych maszyn to czy bez dotacji ale przy normalnych cenach płodów rolnych by nie było nowego sprzetu ???? byłby i to nawet nie jak teraz w 90 % na kredyty tylko z zarobionych pieniedzy . Debilizm sie szerzy na ogromna skale

#178 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 08 luty 2008 - 19:09

strajk rolników! ja tez tak sobie czytam i się zastanawiam czy w polsce syn rolnika jest na jakichś innych prawach czy jak ??? (ceny na świnie są chyba takie same dla wszystkich - no chyba ze mnie czegoś w szkole nie nauczyli) - to ty się raczej nie osmieszaj z tym ze gdyby były "normalne" ceny to było by wiecej nowego sprzętu - co rozumiesz wogule jako normalne ceny - powiedz mi jaki na dzień dzisiejszy masz wpływ na cene ---> żaden

a jak ci tak źle na tym gospodarstwie to mozesz się ze mną zamienić - ja nie widze problemu

PS - w twoim poscie pod moim adresem poleciało kilka "inwektyw" - ale znaj dobroć ludzką - przeproś na forum a nie dostaniesz bana (pisze całkiem poważnie i czekam do północy)

#179 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 08 luty 2008 - 20:18

strajk rolników! @mechanizator- ty masz wolne teraz (urlop) czy pracujesz w tym gospodarstwie sezonowo???
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 08 luty 2008 - 20:19

strajk rolników! teraz mam urlopa troche - trzeba kiedyś wykorzystac