Skocz do zawartości

Zdjęcie

strajk rolników!

271 odpowiedzi na ten temat

#141 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 05 luty 2008 - 08:13

strajk rolników!

@Mechanizator!!! Dla mnie nie ma żadnej wymówki bo to to tamto tamto. H**mnie to obchodzi albo dopłaty są równe albo ich nie ma wogóle... B)

jeśli inflacja nie jest dla ciebie "wymówka" to najwyraźniej nie do końca pojmujesz o co w niej chodzi - niektórzy na forum pamietają czasy (lub coś o tym słyszeli) hipierinflacji w polsce na poczatku lat 90-tych - poprostu pieniądz traci na wartości w zastraszajacym tempie i cos co dzisiaj kosztuje dajmy na to 100zł za tydzień mogło by kosztować 200 zł albo i wiecej - wtedy nawet dopłaty niewiadomo jakiej wysokości nie zrekompensowały by strat

a wracając do wątku o tym jak to fajnie było przd wejsciem do unii i o tym że lepiej jak państwo się nie miesza to chciałem tylko przypomnieć że w latach 1992-1994 gdy rolnictwo totalnie było pozostawione same sobie - zbiory zbóż tak spadły że import zboża był koniecznoscia bo Polsce groził głod spowodowany brakiem zywnosci - więc przestańcie tak narzekać - bo od narzekania jeszcze nic dobrego nie wynikło

ponawiam pytanie odnośnie szczegółowej kalkulacji kosztów produkcji trzody chlewnej

PS - a tak wogóle to to brzydkie słowko które zapodałeś pisze sie przez CH B)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
strajk rolników! Dzisiaj, 03:08
  •  

#142 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 05 luty 2008 - 10:55

strajk rolników! ja akurat prowadzę kalkulację i widać czarno na biały jakie są dochody z tej produkcji - u ciebie pewnie są większe ale u mnie jak tak dalej będzie to nie widzę żadnych perspektyw na przyszłość - co może mam zwiększyć produkcję??? - to wtedy cena jeszcze bardziej spadnie bo będzie jeszcze większa górka!!!

A ty @MECHANIZATOR ile masz ha i dokupujesz pasze do swoich świnek czy masz może własne???
Prowadzisz może hodowle zarodową ???
Co uprawiasz na tych swoich ha???
Kiedy ostatnio dokupiłeś ziemi i jaka to była ilość????
Korzystałeś z programów - jak tak to z jakich i w jakim stopniu???

Może odpowiedzi na te pytania wyjaśnią wiele wątpliwości w toku twojego myślenia!!!!!!!!

PS. Odpowiedz tylko szczerze!!!
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#143 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 05 luty 2008 - 11:22

strajk rolników! osobiście nie mam "ha" pracuje w 800 ha gospodarstwie zajmujacym sie produkcja materiału siewnego - uprawiamy zboża i rośliny strączkowe - pasze mamy własne - zakupujemy tylko premiksy -ziemi nie dokupowaliśmy bo po pierwsze nie ma skad a po drugie nie ma takiej potrzeby - a z programów unijnych kożystaliśmy - za pieniadze z unii wybudowaliśmy nową linię do czyszczenia i zaprawiania nasion

@lukotek - jeśli prowadzisz kalkulacje to jeśli nie jest to tajne to przedstaw ja na forum
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 05 luty 2008 - 11:35

strajk rolników!

tak narzekamy na te unie ale z drugiej strony patrząc to ile nowych maszyn pojawiło sie na podwórkach rolników po wejściu do UE??
Nich bedzie wieprzowina po 5zl, pszenica po 800zł/t, rzepak po 1000zł/t (ustalone na kilka lat), nawozy, środki ochrony roślin, paliwo po tyle co przed wejściem do UE to polskie rolnictwo bedzie sie rozwijać w znacznie większym tempie...

A odnośnie dopłat to jak w mieście usłyszą to mówią ,,ale rolnik ma dobrze" a to tylko pośrednik korzysta najwięcej -jak wieprzowina w dół rolnikowi a w sklepie nie!
Te zakłady mięsne powinny byc jakoś opodatkowane czy co..... B)

jeszcze bym sie wcale nie zdziwił jak by rolnicy musieli zwrócić te SPO dotacje do plyt obornikowych itd.
nie wiadomo co za kilka lat wymyślą -mogą byc takie kontrole ze w pale sie nie mieści

Ale one są opodatkowane ale jak wszędzie jest korupcja i my tego nie przeskoczymy.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#145 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 luty 2008 - 11:39

strajk rolników!

Ale one są opodatkowane ale jak wszędzie jest korupcja i my tego nie przeskoczymy.

ale o co ci chodzi z korupcją?

#146 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 05 luty 2008 - 11:44

strajk rolników! i tu jest pies pogrzebany

sprzedawać zboże po 1800/t a po 850/t to chyba widoczna różnica
no i nie musicie dokupować pasz - więc jak sam widzisz - ja gdybym miał chociaż połowę tych waszych ha też pewnie bym nie narzekał a wręcz byłbym zadowolony

ALE ilu jest takich co mają 500ha - w POLSCE - a ilu takich poniż 50ha - jak sam zauważysz różnica w proporcji jest spora - a koszty utrzymania gospodarstwa i RODZINY z dochodów gospodarstwa porównywalne - więc nie ma w tym nic dziwnego że OBSZARNIKOM się lepiej żyje w dzisiejszych czasach - weź porównaj tylko dopłaty obszarowe swojego gospodarstwa i mojego a wynik sam ci wyjdzie - CZYSTY PIENIĄDZ plus do tego kasa ze sprzedaży materiału siewnego (ja muszę kupić np. 500kg - ok.1000PLN) + jakaś tam kasa ze sprzedaży tuczników = co w sumie daje spore PRZYCHODY
a w moim przypadku chcąc trochę świnek wyhodować muszę dokupić paszy!!!

i rada na przyszłość - NIE porównuj swojego gospodarstwa do tysięcy małych gospodarstw!!!!!!!!!
-
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

#147 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 05 luty 2008 - 16:53

strajk rolników! wektorrr ty chyba nie wiesz co piszesz ale mozna cie zrozumiec ,jak i wiekszosc ludzi z miasta. co do kosztow produkcji tucznika to proste wyliczenie i nie powie mi nikt ze w ciagu ostatnich 2.5 lat mona cos zarobic.

#148 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 luty 2008 - 18:31

strajk rolników!

wektorrr ty chyba nie wiesz co piszesz ale mozna cie zrozumiec ,jak i wiekszosc ludzi z miasta. co do kosztow produkcji tucznika to proste wyliczenie i nie powie mi nikt ze w ciagu ostatnich 2.5 lat mona cos zarobic.

to z czego żyjecie jak na tym od 2.5 roku nic nie zarobiłeś????

#149 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 05 luty 2008 - 19:01

strajk rolników!

ale o co ci chodzi z korupcją?

Chodzi mi o to że jak "kontrolerzy" dostaną w łapkę wszytko jest OK i nie probuj mi wcisnąć że skoro to urzędnik państwowy to on nie weźmie.... B)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#150 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 luty 2008 - 19:05

strajk rolników!

Chodzi mi o to że jak "kontrolerzy" dostaną w łapkę wszytko jest OK i nie probuj mi wcisnąć że skoro to urzędnik państwowy to on nie weźmie.... B)

no to może i jest. ale są lepsze sposoby ukrycia dochodów niż łapówka dla kontrolera

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 05 luty 2008 - 19:37

strajk rolników! @lukotek - to raczej ty nie porównój zwykłego gospodarstwa do gospodarstwa specjalistycznego - moze i ceny na materiał siewny sa wusokie ale nie z powodu tego ze tak ma być tylko dlatego że koszty w tego typu produkcji są wyzsze niż w standardowej

- nasiona trzeba wyczyscić po zbiorze co wiaze się z kosztem czyszczenia (ok 25% tego co sie wymłoci idzie na pasze bo na siew sie nie nadaje) poza tym koszty zwiazane z samymi licencjami hodowlanymi są dość spore (na dzień dzisiejszy jest to ok 150 zł na ha) dochodzą koszty selekcji w trakcie wegetacji (selekcja czyli trzeba recsznie wyrwać na polu te rosliny których na polu nie powinno być - dziennie 10 ludzi jest w stanie zrobić ok 10 ha a każdemu trzeba zapłacić po te 10 zł na godzine --> (10 ludzi * 12 godzin* 10zł/h)/10 ha = 120 zł/ha) , cała procedura kwalifikacyjna danej partii nasion również wiaze się z kosztami, nasiona trzeba jeszcze zaprawic i zapakowac w worki po 50 kg a to też kosztuje --> wiec sam widzisz że takie niby gigantyczne dopłaty OBSZARNIKA jak mnie nazwałeś idą na konkretny cel

PS - chwała ci za to ze kupujesz kwalifikowany materiał - i bez urazy nie pisze tych postów aby cie zdenerwować tylko zeby przedstawic swoje zdanie w tym temacie

#152 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 05 luty 2008 - 19:48

strajk rolników!

@lukotek - to raczej ty nie porównój zwykłego gospodarstwa do gospodarstwa specjalistycznego - moze i ceny na materiał siewny sa wusokie ale nie z powodu tego ze tak ma być tylko dlatego że koszty w tego typu produkcji są wyzsze niż w standardowej

- nasiona trzeba wyczyscić po zbiorze co wiaze się z kosztem czyszczenia (ok 25% tego co sie wymłoci idzie na pasze bo na siew sie nie nadaje) poza tym koszty zwiazane z samymi licencjami hodowlanymi są dość spore (na dzień dzisiejszy jest to ok 150 zł na ha) dochodzą koszty selekcji w trakcie wegetacji (selekcja czyli trzeba recsznie wyrwać na polu te rosliny których na polu nie powinno być - dziennie 10 ludzi jest w stanie zrobić ok 10 ha a każdemu trzeba zapłacić po te 10 zł na godzine --> (10 ludzi * 12 godzin* 10zł/h)/10 ha = 120 zł/ha) , cała procedura kwalifikacyjna danej partii nasion również wiaze się z kosztami, nasiona trzeba jeszcze zaprawic i zapakowac w worki po 50 kg a to też kosztuje --> wiec sam widzisz że takie niby gigantyczne dopłaty OBSZARNIKA jak mnie nazwałeś idą na konkretny cel

PS - chwała ci za to ze kupujesz kwalifikowany materiał - i bez urazy nie pisze tych postów aby cie zdenerwować tylko zeby przedstawic swoje zdanie w tym temacie

A jaka c zęść wyprodukowanego u was materiału siewnego trafia na polski rynek a ile na zachód i po jakiej cenie tam sprzedajecie?

#153 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 05 luty 2008 - 20:05

strajk rolników! na polski rynek trafia 99% produkcji a to co idzie na zachód to są sporadyczne przypadki

#154 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 05 luty 2008 - 21:43

strajk rolników! to po co specjalizujecie się w nasiennictwie - jak z tego nie ma korzyści - nie lepiej było za tę suszarnię postawić TUCZARNI i zamiast 4000 tuczników rocznie sprzedawać 10000 - coś nie chce mi się wierzyć że nic WAM nie zostaje

PS> a po za tym jaki materiał produkujecie - może doradzisz jaką odmianę jęczmienia zasiać wiosną - PASZOWĄ i z dobrym plonem!!!!
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

#155 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 05 luty 2008 - 22:02

strajk rolników! tego ze nie ma z tego zysku to nie napisałem - poprostu jest on mniejszy niż sie wszem i wobec wydaje B) a co do odmian jęczmienia to moze napisz na PW bo to akurat nie ten temat B)

#156 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 05 luty 2008 - 22:40

strajk rolników! tak to tu czytam i śmiać mi sie chce naprawde ciekawe kto ci kupi twoje zboże do siewu jak ludzie niebedą mieli zaco kupić materiału siewnego niewspominając już o nawozach na świniach sie twojego zboża niedokupią a pozatym to co twierdzisz ze na polski rynek trafia 99% produkcji a to co idzie na zachód to są sporadyczne przypadki to chyba sobie kpiny z nas urządzasz czemu niepowiesz prawdy ze Polskie elewatory zbożeow są gołe i wesołe ze ostatnie co mieli to czechą sprzedali po konkurencyjnych cenach i to jest te twoje 99%. Pozatym powiadają tylko przetrwają gospodarstwa ielko obszarowe po 400h i więcej to też nieprawda prędzej przetwają ci co mają po 50 h bedą mieli małe rozchody. poczekajcie tylko dowiosny jak paliwo pjdze wgórę to automatycznie zdorżeją środki ochrony rolin i wszystkie inne rzeczy. a ci duzi niech nieskakają bo oni bedą ściany drapać polska to nie emiraty arabskie w polsce dziś jesteś a jutro cie niema jedne podwinięcie nogi i po tobie jak niejedni sie przekonali już

#157 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 05 luty 2008 - 23:14

strajk rolników! po pierwsze to jak tak sobie czytasz to zrozumienie tekstu tez by sie przydało - ja mówie o tym ze 99% naszego materiału siewnego trafia na polski rynek a ten 1% to jest eksport (przewaznie francja, niemcy) - i jakos dziwi mnie twoja wypowiedź że nuikt od nas nie kupi skoro sprzedaz oficjalnie zaczynamy za tydzień a lista nabywców jest już zamknięta z powodu braku towaru (wszystko na pniu poszło)

kpin z userów AF sobie nie urzadzam bo przekonałem się (po tych 10 miesiacach co jestem na forum) że spora ich część to ludzie którzy wykonuja swój zawód z pasja i niekoniecznie dla zysku - ludzie dla których rolnictwo to nie zawód a styl życia

a co do sytuacji w elewatroach to mnie to akurat za ta sytuacje nie wiń bo nie jestem ich włascicielem - a swoja droga to co sie dziwic elewatorom - była dobra cena to sprzedali zboze - na co mieli czekać ??

co do tego które gospodarstwa przetrwają to nie chce byc wróżka czy jasnowidzem - ale przewiduje taką sytuację że zostanoą wieksze gospodarstwa a te małe kilkuchektarowe beda sie sukcesywnie wykruszać z rynku - nie wiem czy to dobrze czy źle - czas pokaze

a co do tego że "duzi nie mają podskakiwać" to po pierwsze nie tym tonem a po drugie to sam byłem świadkiem jak w naszej okolicy zbankrutowało gospodarstwo (były PGR) który gospodarował na blisko 3000ha (powód - właściciel chciał maksymalnie duzo wyciagnać przy jak najmniejszych inwestycjach)

#158 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 luty 2008 - 19:50

strajk rolników!

po pierwsze to jak tak sobie czytasz to zrozumienie tekstu tez by sie przydało - ja mówie o tym ze 99% naszego materiału siewnego trafia na polski rynek a ten 1% to jest eksport (przewaznie francja, niemcy) - i jakos dziwi mnie twoja wypowiedź że nuikt od nas nie kupi skoro sprzedaz oficjalnie zaczynamy za tydzień a lista nabywców jest już zamknięta z powodu braku towaru (wszystko na pniu poszło)

kpin z userów AF sobie nie urzadzam bo przekonałem się (po tych 10 miesiacach co jestem na forum) że spora ich część to ludzie którzy wykonuja swój zawód z pasja i niekoniecznie dla zysku - ludzie dla których rolnictwo to nie zawód a styl życia

a co do sytuacji w elewatroach to mnie to akurat za ta sytuacje nie wiń bo nie jestem ich włascicielem - a swoja droga to co sie dziwic elewatorom - była dobra cena to sprzedali zboze - na co mieli czekać ??

co do tego które gospodarstwa przetrwają to nie chce byc wróżka czy jasnowidzem - ale przewiduje taką sytuację że zostanoą wieksze gospodarstwa a te małe kilkuchektarowe beda sie sukcesywnie wykruszać z rynku - nie wiem czy to dobrze czy źle - czas pokaze

a co do tego że "duzi nie mają podskakiwać" to po pierwsze nie tym tonem a po drugie to sam byłem świadkiem jak w naszej okolicy zbankrutowało gospodarstwo (były PGR) który gospodarował na blisko 3000ha (powód - właściciel chciał maksymalnie duzo wyciagnać przy jak najmniejszych inwestycjach)

Jak już wspomniałeś jesteś tylko pracownikiem w wielkim gospodarstwie to co ty możesz wiedzieć o prowadzeniu i zarządzaniu
na swoim.

#159 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 06 luty 2008 - 19:55

strajk rolników! no i co z tego ze jestem tylko pracownikiem ???

a o prowadzeniu gospodarstwa na swoim i o zarzadzaniu pewnie wiem więcej od ciebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 luty 2008 - 20:15

strajk rolników!

no i co z tego ze jestem tylko pracownikiem ???

a o prowadzeniu gospodarstwa na swoim i o zarzadzaniu pewnie wiem więcej od ciebie

Wiedzieć a robić to tak jak dzień a noc.