TomMak

strajk rolników!

Polecane posty

AGRObombula    2

To jest wszystko winna polityka naszego kraju powiem tak kontrakty podpisane przez współpracowników poprzedniego ministra z danią holandją belgią na tamtejsze mieso to besensu interes jak my w polsce mamy świnek pod dostatniem, ja może powiem tak poprzedni minister zrobił rolnikowi trumne a obecny minister ją zabije gwożdziami przy tak wysokich kosztach jakie ponosimy to za 3 lata ponas śadu niezostanie potem nasze ziemie wykupią obcokrajowcy, ale to też w ramach polityki naszego kraju, a więc cieszmy sie bo idziemy w strone uni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

na rządzących to można by wywierać presję aby dołożyli więcej aksy do paliwa rolniczego i DOPŁATY do naszych produktów


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
co te blokowanie wam da

trzeba większe ceny wywalczyć w zakładach przetwórczych a nie na ulicy bo przecież to nie rząd wam płaci tylko zakłady przetwórcze

No to juz ci tłumacze co da!!! Wszyscy stajkuja(słuzba zdrowia,gornicy,celnicy,szykuja sie pocztowcy)a my rolnicy NIE!!!! W oczach społeczenstwa wyglada to tak ze na wsi idzie wszystko ok. A wiec strajki(blokady) napewno pokazałyby czesci społeczensta jak jest naprawde. WARTO STRAJKOWAC!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60
No to juz ci tłumacze co da!!! Wszyscy stajkuja(słuzba zdrowia,gornicy,celnicy,szykuja sie pocztowcy)a my rolnicy NIE!!!! W oczach społeczenstwa wyglada to tak ze na wsi idzie wszystko ok. A wiec strajki(blokady) napewno pokazałyby czesci społeczensta jak jest naprawde. WARTO STRAJKOWAC!!!!!!

ale ci społeczeństwo nie płaci a ci co strajkują to są pracownikami budżetowymi i oni mają pensje z budżetu państwa. jak chcesz strajkować to już idź i blokuj zakłady przetwórcze to może pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4
No to juz ci tłumacze co da!!! Wszyscy stajkuja(słuzba zdrowia,gornicy,celnicy,szykuja sie pocztowcy)a my rolnicy NIE!!!! W oczach społeczenstwa wyglada to tak ze na wsi idzie wszystko ok. A wiec strajki(blokady) napewno pokazałyby czesci społeczensta jak jest naprawde. WARTO STRAJKOWAC!!!!!!

Nie narzekaj, że jest tak źle.. chyba żadna inna grupa społeczna nie ma takich przywilejów jak rolnicy (KRUS, dopłaty, programy). To, że produkcja tuczników jest nieopłacalna nie znaczy że na czymś innym kasy nie można zrobić. Ludzie mają po 5 hektarów i świetnie sobie radzą (warzywa pod osłonami itp) tylko trzeba troszkę ruszyć głową i pracować.. a nie ciągle narzekać bo mi źle, bo rząd, bo unia, bo susza, bo świnie tanie. Każdy jest kowalem swojego losu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1
Nie narzekaj, że jest tak źle.. chyba żadna inna grupa społeczna nie ma takich przywilejów jak rolnicy (KRUS, dopłaty, programy). To, że produkcja tuczników jest nieopłacalna nie znaczy że na czymś innym kasy nie można zrobić. Ludzie mają po 5 hektarów i świetnie sobie radzą (warzywa pod osłonami itp) tylko trzeba troszkę ruszyć głową i pracować.. a nie ciągle narzekać bo mi źle, bo rząd, bo unia, bo susza, bo świnie tanie. Każdy jest kowalem swojego losu!!!

Wszystko ładnie pięknie tylko,że będąc nastawiony na chodowlę trzody nie przestawie się z dnia na dzień na coś co jest akurat opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no wiec jesli twoją specjalizacją jest hodowla trzody chlewnej to zabierajac sie za nią napewno wiedziałes o tym ze w tej branży wystepuje coś takiego jak swińskie dołki i górki obecnie mamy do czynienia ze świńska górką - (duzo sprzedajacych, mała cena) za jakiś czas proporcje sie odwrócą i wtedy jakoś nikt nie bedzie protestował (ze bedzie trudno o zakup zywca co podwyzszy cene) taka jest charakterystyka tej hodowli i tzreba się z tym liczyć gdy się ktos w nia pakuje - takie jest ryzyko w tej branży i decydujac sie na świnie podjołes ryzyko (jak ktoś idzie okraść sklep to liczy sie z tym że moze go złapac policja) - a nażekanie na wysokie ceny pasz jest efektem tego ze rolnicy najpierw sprzedali zboze po dobrej cenie a teraz narzkaja ze nie mają za co kupić zboża na pasze - było muśleć wczesniej

 

PS podpisuję sie obiema rekami i nogami pod tym co napisał @Vektorrr


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
no wiec jesli twoją specjalizacją jest hodowla trzody chlewnej to zabierajac sie za nią napewno wiedziałes o tym ze w tej branży wystepuje coś takiego jak swińskie dołki i górki obecnie mamy do czynienia ze świńska górką - (duzo sprzedajacych, mała cena) za jakiś czas proporcje sie odwrócą i wtedy jakoś nikt nie bedzie protestował (ze bedzie trudno o zakup zywca co podwyzszy cene) taka jest charakterystyka tej hodowli i tzreba się z tym liczyć gdy się ktos w nia pakuje - takie jest ryzyko w tej branży i decydujac sie na świnie podjołes ryzyko (jak ktoś idzie okraść sklep to liczy sie z tym że moze go złapac policja) - a nażekanie na wysokie ceny pasz jest efektem tego ze rolnicy najpierw sprzedali zboze po dobrej cenie a teraz narzkaja ze nie mają za co kupić zboża na pasze - było muśleć wczesniej

 

PS podpisuję sie obiema rekami i nogami pod tym co napisał @Vektorrr

Witam czy ty wiesz co ty piszesz czy wiesz jaka jest sytulacja na rynku trzody chlewnej od dwoch lat mamy ceny ktore nie pokrywaja nam nawet kosztow produkcji a co mowidz o jakims zarobku od wielu lat juz wiadomo re w produkcji tucznikow sa cykle produkcji tak zwane dolki i gorki ale to co teraz jest to jest depresja Polske zalewa mieso importowane a polscy politycy nic z tym nie robia jezeli uwazacie ze pisze bzdury przeczytajcie sobie artykol z topagrarpolska z tego miesiaca. druga zecz pisanie takich bzdur aby sie przestawiac na co unego ciekawa mysl tylko prowadzenie gospodarstwa to nie zabawa w piskownicy ze wezne zabawki i zobie pojde kto choduje swinie zainwestowal powazne piniadze w ich chodowle a tera to ma sobie rzucic ciekawe a puzniej jak bedze cena znow wrocic do trzody aby rozregolowac rynek.Vektorrr ciekawe ze ty nie narzekasz na to ze byla susza bo ja bardzo narzekam plony byly miejsze i ja tam niema z czego sie cieszyc i uwarzaj jak bedzesz ruszal ta głowa zebys karku sobie nie skrecil B)


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

a może gdyby na Trzodę zostały wprowadzone limity takie jak na mleko to i cena była by inna. z mlekiem to podziałało to może i tu podziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

JEDNO mnie dziwi wszystkich bolę te NASZE "DOPŁATY" - niej je sobie wezmą i niech zrobią ceny takie jakie były przed tymi dopłatami -wtedy nikt nie narzekał bo było o wiele lepiej - ZAUWAŻCIE że te dopłaty to biorą ludzie z sektora powiązanego z rolnictwem - rolnik niekiedy musi jeszcze do nich dołożyć - (pamiętacie jak dawali bony na paliwo - to litr paliwa za bony był droższy od litra paliwa za gotówkę - i gdzie tu sprawiedliwość) albo nawozy, pasze, środki ochrony czy nawet maszyny - na DOPŁATACH skorzystali tylko ci od których rolnik musi kupić materiały do własnej produkcji - przez te cztery lata wzrost kosztów produkcji w rolnictwie przewyższył NASZ DOCHÓD - i gdzie tu mówić o opłacalności????


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@lukotek!!! masz pełną rację, porównaj sobie dopłaty np rolnika niemieckiego, a polskiego... Czysty idiotyzm był wynegocjowany w Kopenchadze... Moje zdanie jest takie. Jak mają okradać z dopłat polskich rolników to niech zlikwidują je w całej Unii i bedzie przynajmniej troszke sprawiedliwiej... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1
no wiec jesli twoją specjalizacją jest hodowla trzody chlewnej to zabierajac sie za nią napewno wiedziałes o tym ze w tej branży wystepuje coś takiego jak swińskie dołki i górki obecnie mamy do czynienia ze świńska górką - (duzo sprzedajacych, mała cena) za jakiś czas proporcje sie odwrócą i wtedy jakoś nikt nie bedzie protestował (ze bedzie trudno o zakup zywca co podwyzszy cene) taka jest charakterystyka tej hodowli i tzreba się z tym liczyć gdy się ktos w nia pakuje - takie jest ryzyko w tej branży i decydujac sie na świnie podjołes ryzyko (jak ktoś idzie okraść sklep to liczy sie z tym że moze go złapac policja) - a nażekanie na wysokie ceny pasz jest efektem tego ze rolnicy najpierw sprzedali zboze po dobrej cenie a teraz narzkaja ze nie mają za co kupić zboża na pasze - było muśleć wczesniej

 

PS podpisuję sie obiema rekami i nogami pod tym co napisał @Vektorrr

Piszesz że są dołki i górki świńskie,ale od ostatnich paru lat jakoś jest tylko górka i na jakąkolwiek zmiane się nie zanosi bo gdy tylko cena przekracza 3 zł to świnie jadą z zachodu i nie mów mi że możnabyło się tego spodziewać bo w tym kraju nie wiesz co będzie jutro a co dopiero za rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@jan2130 - dobrze wiem co pisze - rocznie sprzedajemy około 4000 tuczników więc ten problem również mnie dotyczy poza tym ja o zmianie kierunku produkcji nie wspomniałem ani słowem - chodzi mi tylko o to że podejmujac ryzyko hodowania świń powinieneś sie liczyc z tym ze ich cena moze spaść

 

@lukotek - piszesz ze przed wstąpieniem do unii było lepiej - o ile dobrze pamietam to w roku 2000 kiedy to Andrzej L. zablokował pół Polski cena w punktach skupu oscylowała wokół stawki 2,80 zł/kg

 

@lukotek i @królikNH - to prawda system dopłat w stosunku do nowo przyjetych krajów nie jest idealny - ale są tego dwie przyczyny - po pierwsze unia jest pazerna co wszystkim dobrze wiadomo a po drugi gdyby rolnicy od razu dostali takie wysokie dopłaty jak w całej unii mogło by to spowodować gigantyczny wzrost inflacji w skali kraju - a jeśli chodzi o likwidacje dopłat to powiem wam tyle ze predzej w Polsce zaczna uprawiac banany niż francja zgodzi się na zniesienie dopłat

 

@amnowak - zgodze się zę w "tym" kraju (dla mnie to jest nasz kraj ale to na marginesie) łatwiej przewidzieć numery totolotka niz decyzje polityków i jasnie nam oświeconego rzadu ale wstępujac do unii przyjeliśmy jej warunki z całym dobrodziejstwem inwentarza z jednej strony są dopłaty (może i nie sprawiedliwie rozdzielane) ale z drugiej strony firmy zajmujace sie przetwórstwem mięsa maja mozliwość sprowadzenia surowca skad im sie tylko podoba (byle było to w UE)

 

Firmy przetwórstwa mięsnago jak kazdy szukaja oszczednosci (wy tez szukacie oszczednosci) i jednym ze sposobów na redukcje kosztów jest zakup tańszego surowca - wiec jesli firmie przetwórczej taniej wychodzi kupic mieso z danii niż od rolnika polskiego to firma kupi z danii choć by rolnik się powiesił na znak protestu na bramie wjazdowej do zakładu taka jest niestety smutna prawda ale takie czasy sa ze rzadzi pieniądz i na to nic nie poradzimy - jedynym sposobem w takiej sytuacji na kontynuowanie produkcji jest obnizka kosztów

 

PS - a tak poza tym mam pytanie - który z was (mówie do panów którzy najgłośniej namawiaja do strajku) moze przedstawic konkretne rozliczenie kosztów hodowli świń we własnym gospodarstwie dla konkretnych warunków i dla konkretnych cen ???


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@Mechanizator!!! Dla mnie nie ma żadnej wymówki bo to to tamto tamto. H**mnie to obchodzi albo dopłaty są równe albo ich nie ma wogóle... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
@Mechanizator!!! Dla mnie nie ma żadnej wymówki bo to to tamto tamto. H**mnie to obchodzi albo dopłaty są równe albo ich nie ma wogóle... B)

tak narzekamy na te unie ale z drugiej strony patrząc to ile nowych maszyn pojawiło sie na podwórkach rolników po wejściu do UE??

Nich bedzie wieprzowina po 5zl, pszenica po 800zł/t, rzepak po 1000zł/t (ustalone na kilka lat), nawozy, środki ochrony roślin, paliwo po tyle co przed wejściem do UE to polskie rolnictwo bedzie sie rozwijać w znacznie większym tempie...

 

 

A odnośnie dopłat to jak w mieście usłyszą to mówią ,,ale rolnik ma dobrze" a to tylko pośrednik korzysta najwięcej -jak wieprzowina w dół rolnikowi a w sklepie nie!

Te zakłady mięsne powinny byc jakoś opodatkowane czy co...... B)

 

jeszcze bym sie wcale nie zdziwił jak by rolnicy musieli zwrócić te SPO dotacje do plyt obornikowych itd.

nie wiadomo co za kilka lat wymyślą -mogą byc takie kontrole ze w pale sie nie mieści


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
@Mechanizator!!! Dla mnie nie ma żadnej wymówki bo to to tamto tamto. H**mnie to obchodzi albo dopłaty są równe albo ich nie ma wogóle... B)

 

 

jeśli inflacja nie jest dla ciebie "wymówka" to najwyraźniej nie do końca pojmujesz o co w niej chodzi - niektórzy na forum pamietają czasy (lub coś o tym słyszeli) hipierinflacji w polsce na poczatku lat 90-tych - poprostu pieniądz traci na wartości w zastraszajacym tempie i cos co dzisiaj kosztuje dajmy na to 100zł za tydzień mogło by kosztować 200 zł albo i wiecej - wtedy nawet dopłaty niewiadomo jakiej wysokości nie zrekompensowały by strat

 

a wracając do wątku o tym jak to fajnie było przd wejsciem do unii i o tym że lepiej jak państwo się nie miesza to chciałem tylko przypomnieć że w latach 1992-1994 gdy rolnictwo totalnie było pozostawione same sobie - zbiory zbóż tak spadły że import zboża był koniecznoscia bo Polsce groził głod spowodowany brakiem zywnosci - więc przestańcie tak narzekać - bo od narzekania jeszcze nic dobrego nie wynikło

 

ponawiam pytanie odnośnie szczegółowej kalkulacji kosztów produkcji trzody chlewnej

 

PS - a tak wogóle to to brzydkie słowko które zapodałeś pisze sie przez CH B)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

ja akurat prowadzę kalkulację i widać czarno na biały jakie są dochody z tej produkcji - u ciebie pewnie są większe ale u mnie jak tak dalej będzie to nie widzę żadnych perspektyw na przyszłość - co może mam zwiększyć produkcję??? - to wtedy cena jeszcze bardziej spadnie bo będzie jeszcze większa górka!!!

 

A ty @MECHANIZATOR ile masz ha i dokupujesz pasze do swoich świnek czy masz może własne???

Prowadzisz może hodowle zarodową ???

Co uprawiasz na tych swoich ha???

Kiedy ostatnio dokupiłeś ziemi i jaka to była ilość????

Korzystałeś z programów - jak tak to z jakich i w jakim stopniu???

 

Może odpowiedzi na te pytania wyjaśnią wiele wątpliwości w toku twojego myślenia!!!!!!!!

 

PS. Odpowiedz tylko szczerze!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

osobiście nie mam "ha" pracuje w 800 ha gospodarstwie zajmujacym sie produkcja materiału siewnego - uprawiamy zboża i rośliny strączkowe - pasze mamy własne - zakupujemy tylko premiksy -ziemi nie dokupowaliśmy bo po pierwsze nie ma skad a po drugie nie ma takiej potrzeby - a z programów unijnych kożystaliśmy - za pieniadze z unii wybudowaliśmy nową linię do czyszczenia i zaprawiania nasion

 

@lukotek - jeśli prowadzisz kalkulacje to jeśli nie jest to tajne to przedstaw ja na forum


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
tak narzekamy na te unie ale z drugiej strony patrząc to ile nowych maszyn pojawiło sie na podwórkach rolników po wejściu do UE??

Nich bedzie wieprzowina po 5zl, pszenica po 800zł/t, rzepak po 1000zł/t (ustalone na kilka lat), nawozy, środki ochrony roślin, paliwo po tyle co przed wejściem do UE to polskie rolnictwo bedzie sie rozwijać w znacznie większym tempie...

 

 

A odnośnie dopłat to jak w mieście usłyszą to mówią ,,ale rolnik ma dobrze" a to tylko pośrednik korzysta najwięcej -jak wieprzowina w dół rolnikowi a w sklepie nie!

Te zakłady mięsne powinny byc jakoś opodatkowane czy co..... B)

 

jeszcze bym sie wcale nie zdziwił jak by rolnicy musieli zwrócić te SPO dotacje do plyt obornikowych itd.

nie wiadomo co za kilka lat wymyślą -mogą byc takie kontrole ze w pale sie nie mieści

 

Ale one są opodatkowane ale jak wszędzie jest korupcja i my tego nie przeskoczymy.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60
Ale one są opodatkowane ale jak wszędzie jest korupcja i my tego nie przeskoczymy.

ale o co ci chodzi z korupcją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

i tu jest pies pogrzebany

 

sprzedawać zboże po 1800/t a po 850/t to chyba widoczna różnica

no i nie musicie dokupować pasz - więc jak sam widzisz - ja gdybym miał chociaż połowę tych waszych ha też pewnie bym nie narzekał a wręcz byłbym zadowolony

 

ALE ilu jest takich co mają 500ha - w POLSCE - a ilu takich poniż 50ha - jak sam zauważysz różnica w proporcji jest spora - a koszty utrzymania gospodarstwa i RODZINY z dochodów gospodarstwa porównywalne - więc nie ma w tym nic dziwnego że OBSZARNIKOM się lepiej żyje w dzisiejszych czasach - weź porównaj tylko dopłaty obszarowe swojego gospodarstwa i mojego a wynik sam ci wyjdzie - CZYSTY PIENIĄDZ plus do tego kasa ze sprzedaży materiału siewnego (ja muszę kupić np. 500kg - ok.1000PLN) + jakaś tam kasa ze sprzedaży tuczników = co w sumie daje spore PRZYCHODY

a w moim przypadku chcąc trochę świnek wyhodować muszę dokupić paszy!!!

 

i rada na przyszłość - NIE porównuj swojego gospodarstwa do tysięcy małych gospodarstw!!!!!!!!!

-


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

wektorrr ty chyba nie wiesz co piszesz ale mozna cie zrozumiec ,jak i wiekszosc ludzi z miasta. co do kosztow produkcji tucznika to proste wyliczenie i nie powie mi nikt ze w ciagu ostatnich 2.5 lat mona cos zarobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60
wektorrr ty chyba nie wiesz co piszesz ale mozna cie zrozumiec ,jak i wiekszosc ludzi z miasta. co do kosztow produkcji tucznika to proste wyliczenie i nie powie mi nikt ze w ciagu ostatnich 2.5 lat mona cos zarobic.

to z czego żyjecie jak na tym od 2.5 roku nic nie zarobiłeś????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
ale o co ci chodzi z korupcją?

 

Chodzi mi o to że jak "kontrolerzy" dostaną w łapkę wszytko jest OK i nie probuj mi wcisnąć że skoro to urzędnik państwowy to on nie weźmie.... B)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60
Chodzi mi o to że jak "kontrolerzy" dostaną w łapkę wszytko jest OK i nie probuj mi wcisnąć że skoro to urzędnik państwowy to on nie weźmie.... B)

no to może i jest. ale są lepsze sposoby ukrycia dochodów niż łapówka dla kontrolera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
    • Przez pati
      Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni.
       
      Z góry dzięki za wszelkie informacje!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj