Skocz do zawartości

Zdjęcie

strajk rolników!

271 odpowiedzi na ten temat

#61 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 19 wrzesień 2007 - 21:07

strajk rolników! @smertin no to,zeby byla dobra i stabilna cena to by trzeba bylo limity na ilosc hodowanych tucznikow wprowadzic. Kiedys slyszalem propozycje 10 sztuk sprzedanych na hektar gruntow w gospodarstwie bylbys zadowolony?? Bo pewnie wielu rolnikow nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
strajk rolników! Dzisiaj, 02:34
  •  

#62 Share smertin

smertin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Kupie Zetora 8540 lub 9540!

Napisany 20 wrzesień 2007 - 23:12

strajk rolników! nie potrzebne zadne limity.
cena powinna byc ustalana minimalna odgornie,wg kursu euro,cen pasz czy wg innych cen mięs.
jak juz tu zostalo napisane; cena jest sztucznie utrzymywana taka niska.pojdzie do gory napenwo ale moze byc za pozno.

i czy naprawde nikt nie potrafi przewidziec co sie stanie?nie bedzie tucznikow.
a cena zboza?
to jest polska ludzie. za rok znowu moze byc po 400zl/tone.
dokladnie tak samo jest z ziemniakami. w zeszlym roku po 1000zł/tone w tym roku po 600zł.

#63 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 21 wrzesień 2007 - 07:25

strajk rolników!

nie potrzebne zadne limity. cena powinna byc ustalana minimalna odgornie,wg kursu euro,cen pasz czy wg innych cen mięs.

a ja uwazam, ze limity to rozwiazanie jedyne odgorne, ktore nie podwaza zasad wolnego rynku. zadne sztywne ceny w zaleznosci od kursu euro, zadnego gwarantowania ceny przez rzad (wracamy do gospodarki centralnie planowanej ??!! ;) )

jak juz tu zostalo napisane; cena jest sztucznie utrzymywana taka niska.pojdzie do gory napenwo ale moze byc za pozno.

przez kogo?? przez uklad ?? :) nie no. wiem. tak, wiem, sa obszary, gdzie cena jest sztucznie zbijana przez rzeznie, zmowa.

i czy naprawde nikt nie potrafi przewidziec co sie stanie?nie bedzie tucznikow.

to akurat nikogo nie martwi, bo zawsze mozna importowac. proste i wygodne dla rzezni i zakladow przetworczych.

a cena zboza?
to jest polska ludzie. za rok znowu moze byc po 400zl/tone.
dokladnie tak samo jest z ziemniakami. w zeszlym roku po 1000zł/tone w tym roku po 600zł.

prawo popytu i podazy tutaj dziala :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 21 wrzesień 2007 - 07:30

strajk rolników! @misiek10 trudno sie z Toba nie zgodzic,tylko nie kazdy to rozumie.

#65 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 21 wrzesień 2007 - 08:11

strajk rolników! a ja mam krowy i jak w 2002i 2003 r sprzedawalismy mleko po okolo 63 -64 gr to co jakos zadnego strajku nie bylo bo i tak nic by to nie dalo moi sasiedzi hoduja swinie i kilka razy uzadzali strajki blokowali droge krajowa nr 15 i co dostali za swinie wiecej nie obecnie sytuacja na rynku zywca wieprzowego jest kiepska ale czemu tak jest odpowiedz jest bardzo prosta lata w ktorych cena zboza oscylowala wokol 350 zlotych zrobily swoje kazdy chcial zwiekszyc poglowie i kazdy mi mowil pi....l te krowy hoduj swinie bedziesz mnial lepiej ajak jestes glupi to sie w to baw w tej sytuacji strajki nic nie pomoga trzeba czekac az rynek sie ustabilizuje i zaklady nie beda mogly sprowadzic miesa z innych krajow bo tam tez zmiejszy sie poglowie

#66 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 03 październik 2007 - 07:20

strajk rolników! Witam 3.55+vat juz sie zastanawiamy nad strajkiem :angry:
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#67 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 03 październik 2007 - 17:10

strajk rolników! Ludzie!!! Jaki strajk. Sam hoduję trzodę chlewną i nie myślę, o żadnym strajku. Poza tym nikt ci nie każe hodowac świń. Jak cena za niska, przejdź na cos innego.

#68 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 październik 2007 - 17:17

strajk rolników! U mnie nikt nie strajkuje bo jest robota- nie ma czasu na strajk ;)

#69 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 03 październik 2007 - 20:41

strajk rolników! Jak cena za niska, przejdź na cos innego.
A to dobra rada przejdz na cos innego tyle kasy pracy zdrowia wsadziłem w produkcje swin a teraz mam to zostawic wimie czego ze zakłady miesne robionas w balona to mamy siedzec cicho niby czemu kazdy sie upomina o swoje to i producenci trzody powini sie upomiec .Jezeli te ceny sie utrzymaja to zobaczycie co bedze w sklepach na wiosne po ile bedze wedlina

Witam do rolnikow z wielkopolski słyszałem w agrobiznesie ze bedzecie organizowali protest napiszcie kiedy kujawsko pomorskie sie przyłaczy ja proponuje tak koło 15 listopada bo teraz ch..j wie z kim gadac wiec jak cos piszcie
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#70 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 29 październik 2007 - 20:17

strajk rolników! Dlatego trzeba się organizować na stałe a nie dorywczo. Właściciele ZM inaczej zawsze będą górą. A tak co do ceny to chyba każdy wie że się waha i trzeba wstrzelić się w dołek a nie w górkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 21:27

strajk rolników! U mnie się odbywają jak są niskie ceny żywca blokują zazwyczaj droge S5 Poznań - Wrocław ja nie biore udziału w protestach mam za dużo pracy w gopodarstwie ja mam 100sztuk bydła i 400 świń

#72 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 21 grudzień 2007 - 22:01

strajk rolników! Ja również uważam ,że strajki tu nie pomogą. Bo przeciwko komu mamy strajkować?
Przeciwko rządowi? Oni praktycznie nic nie mogą.Mamy wolny rynek.
Przeciwko zakładom mięsnym? Przecież mają to gdzieś. To normalne,że chcą kupić tanio. Ja jako rolnik kupując środki produkcji też wybieram te najkorzystniejsze cenowo. My rolnicy w dużej mierze sami jesteśmy sobie winni.
Jeśli w tym roku sprowadziliśmy ponad milion prosiąt, to o czym tu rozmawiać. :angry:

#73 Share fifek09

fifek09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 luty 2008 - 16:45

strajk rolników! Witam wszystkie osoby które maja konta na AF Pisze bo to co sie dzieje w rolnictwie to maksymalne przegiecie wszystkie nasze produkty sa tanie!!!!!! nikt naszej pracy nie docenia !!!!!!!!! całe miasto i ci co nie maja gospodarstwa myśla ze rolnikowi wszystko płynie z nieba dobrze by tak było , ale tak nie jest Lekarze chca podwyżke ,Celnicy chcą podwyżek , Kolejarze chca podwyzek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hmm a czemu my rolnicy tez nie mozemy strajkowac ????????????

Nasze produkty sa tanie Np:ceny zanotowane od 21.01 do 25.01.2008 roku (Woj Kuj-Pomorskie)

Cena netto żywca
tucznik kl.1 3.00zł
tucznik kl.2 2.50zł

Byki kl.1 4.20zł
Byki kl.2 3.40zł

Jałowki kl.1 3.50zł
jałowki kl.2 3.20zł

krowy kl.1 3.00zł
krowy kl.2 2.60zł

Czy te ceny nie sa ŚMIESZNE ??????????? :D

Produkty do Nabycia Przez rolnika

polifoska max. = 1120zl/t
saletra = 890zl/t
saletrzak 680zł/t
salmag = 750zl/t
mocznik = 1180-1100zl/t
sól potasowa = 1300zl/t
polimag 1040zl/t
polimag S 1510 zł/t
polifoska Max 1190 zł/t
fosfor = 1530zl/t
wapno granulowane = 420zl/t
wapno piaskowane = 240zl/t
Poliwap 1030 zł/t
superfosfat gran. 20% - 580zł/t

Ceny jak z Kosmosu !!!!

hmm ostatnio widac ze rolnikami nie ma kto sie zajac wszyscy sobie olewaja co sie dzieje w POLSKIEJ GOSPODARCE ostatnio składane przez nas rolnikow wnioski na PROW na dotacje nie sa realizowane wnioski juz leza 3 miesiace nie sprawdzone w ARiMR najpierw krzyk ze jednego dnia bedzie przyjmowanie wnioskow i ze trzeba papiery złożyc na PROW Rolnicy biegali i szykowali papiery aby to wszystko oddac w komplecie bo mowa była i termin ze ARiMR bedzie sprawdzała to w 4miesiacach i na dzien dziśejszy jeszce nic nie jest sprawdzane jak to tak moze byc my rolnicy mielismy termin i sie wywiazaliśmy a agencja sobie to olewa i ma to gdzies termin chce przedłużyć do 7miesiecy :):D KOSZMAR

#74 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 01 luty 2008 - 16:50

strajk rolników! Słyszałem żę podatek od gruntów rolnych ma wzrosnąć o 65% ale nie wiem czy to prawda. Jeśli tak to jest Kolejny powód!!

#75 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 01 luty 2008 - 16:57

strajk rolników! No i co wyjdziecie na ulice i co zablokujecie pól kraju - znowu ktoś z blokad dostanie się do "korytka" a wy dalej będziecie sprzedawac świnie po 3 zł i kupowali coraz droższe nawozy - nie tedy droga
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#76 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 luty 2008 - 17:00

strajk rolników!

No i co wyjdziecie na ulice i co zablokujecie pól kraju - znowu ktoś z blokad dostanie się do "korytka" a wy dalej będziecie sprzedawac świnie po 3 zł i kupowali coraz droższe nawozy - nie tedy droga

zgadzam sie nie tedy droga, strajk nie wiele pomoże

#77 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 01 luty 2008 - 17:03

strajk rolników! teraz to jak cie zidentyfikuja np na blokadzie to moga doplaty wstrzymac?

#78 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 01 luty 2008 - 17:04

strajk rolników! A według mnie strajk by mógł coś dać gdyby zablokować na przykład kilka większych miast , ale wydaje mi się że to ostateczność .

#79 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 luty 2008 - 17:07

strajk rolników! blokowanie czego kolwiek nic nie da, już lepiej wstrzymać sprzedaż produktów na jakiś czas odrazu by pomogło, tylko że to jest prawie nie wykonalne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 01 luty 2008 - 17:08

strajk rolników! ale co konkretnie da zablokowanie miast (nawet samej warszawy) skoro i tak ceny dyktuje rynek - co ma zrobic nawet sam minister rolnictwa - przecież nie wyjdzie i nie powie ze swinie maja kosztować dajmy na to 5,20 zł bo by go wszyscy skupujący wyśmiali - jest popyt i podaż normalna gra rynkowa i tutaj strajki nic nie dadzą
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."