TomMak

strajk rolników!

Polecane posty

lysyrolnik    17

Strajki i tak nic nie daja, bo o wystoisz sie pod brama, krzykacze moze wytarguja ta cene, ale co z tego jak za jakis czas znowu bedzie to samo. <_<

a to co napisal @karus to czysta prawda, ten co odstawia jakies wieksze ilosci to nie narzeka, bo zawsze cos tam dodatkowo dostanie, a maly juz tej premi nie dostanie i mu sie juz nie oplaci ;)

(takie moje skromne zdanie, lekko zagmatwane :) )


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

zgadzam sie,ze wieksi hodowcy dostaja jakies tam premie.

ale cena wlasnie powinna byc stala,zapewniona przez rzad.

na zachodzie tak jest.

nie wiem na jakiej podstawie powinno to byc zrobione,moze na podstawie aktualnego kursu zlotego.

 

ale przy cenie srednio 800-900z/tone zboza,hodowcy ktorzy kupuja pasze nie maja szans przetrwac,nawet jesli dostana jakas premie,czyli jakies 20-30gr wiecej.

 

a co maja powiedziec hodowcy kurczakow?wg mnie to wlasnie na cenie drobiu odbije sie to najbardziej pozniewaz kurczaki rosna w 6 tygodni i za pare tygodni juz bedzie cena miesa dostosowana do ceny paszy.a pozniej musi przyjsc czas na wzost ceny zywca wieprzowego.jesli tak sie nie stanie to skutkow moze nikt nie przewidziec.

w ogole ta sytuacja jest zenujaca,to wola o pomste.

a nie zgadzam sie z tym,ze strajki nic nie zmienia.

trzeba rozglosnic ta sprawe, 'agrobiznes' to rzadowe gowno za przeporszeniem,nie powiedza ani slowa o tragicznej sytuacji zeby nie siac paniki na rynku.

zobaczymy o z tego wszystkiego wyjdzie ale narazie nic dobrego sie nie zapowaida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Czy jak dwa lata temu np. pszenzyto bylo po ok 300 zl,a swinie po 4 zl to hodowcy trzody krzyczeli,zeby bylo zboze drozsze.albo swinie tansze?? Raczej,tylko wielu budowalo chlewnie i powiekszali hodowle. A jak sie chcialo zboze sprzedac to byli tacy co mowili,ze 300 zl to za duzo,za 280 by wzieli. A moj znajomy ma 200 macior i sprzedaje prosieta i jak narazie nie widze,zeby narzekal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

o to chodzi wszedzie dobrze gdzie nas nie ma


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam w mojej okolicy w styczniu odbył sie strajk chyba jedynny w całej Polsce organizowany był przez grupe producencka ludzi było nawet sporo i nietylko tych małych producenytow policji było od cholery ale tak naprawde to dopuki ryne sie jakos nie ustabilizuje to bedze nadal kambodza


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

czarnyyyy i witek,za przeproszeniem czy wy normlani jestescie?

logiczne jest,ze gdy zboze jest po ok 300-400zł/tone to produkcja trzody i zboza jest w miare oplacalna.

nigdy zboze nie kosztowalo ponizej 200zl/tone a aktualna cena zywca za kg proporcjonalnie wlasnie mniej wiecej tak wygalda.

jesli zboze podrozalo o 100%.

wiecie ile to?

duzo prawda?

duzo duzo.

a cena zywca pozostala taka sama,wiec cos tu nie gra chyba.

w mojej okolicy nawet wieksi hodowcy,sprzedajacy ok 1000 sztuk rocznie mowia,ze wyprzedaja hodowole i aktualnie nie planuja zakladac nowych stad.

i prosze mi tu nie pieprzyc,ze jest ok i,ze mamy siedziec cicho bo wczesniej zboze bylo tanie i bylo super.

wasze wypowiedzi zabrzmialy jakby zostaly napisane przez jakies pismaka z pdrzednego pisemka,albo kogos kto na to forum trafil przypadkiem.

 

a co do strajku,to kiedy on sie odbyl? moze jest jakis material nagrany kamera?czy chocby zdjecia?jesli bylo duzo osob oraz policji to brak naglosnienia jest w tej sytuacji czysto propagandowy, dzialaniem.teraz wszyscy mysla,ze jest ok.hodowcy tez przeciez nie strajkuja i taki witek oraz czarnyyyy sa zadowolenie bo oni sprzedaja zboze,a przeciez kolega sie nie skarzy wiec musi byc super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Smertin to chyba nigdy nie produkowales zboza jesli twierdzisz,ze jego produkcja po 300-400 zl jest oplacalna. Chyba dla hodowcow zwierzat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

produkuje i zboze i tuczniki.

i cena 400zl/tone jest napewno bardziej oplacalna niz cena 4zl/kg tucznika przy cenie zboza ok 900zł

jakiekolwiek wywagacje sa tu zbedne.

 

produkuje tez rzepak i powiem tylko,ze sprzedalem go taniej niz aktualnie sprzedaje sie pszenice i to tez jest raczej nietypowa i dziwna sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

@smertin no to,zeby byla dobra i stabilna cena to by trzeba bylo limity na ilosc hodowanych tucznikow wprowadzic. Kiedys slyszalem propozycje 10 sztuk sprzedanych na hektar gruntow w gospodarstwie bylbys zadowolony?? Bo pewnie wielu rolnikow nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

nie potrzebne zadne limity.

cena powinna byc ustalana minimalna odgornie,wg kursu euro,cen pasz czy wg innych cen mięs.

jak juz tu zostalo napisane; cena jest sztucznie utrzymywana taka niska.pojdzie do gory napenwo ale moze byc za pozno.

 

i czy naprawde nikt nie potrafi przewidziec co sie stanie?nie bedzie tucznikow.

a cena zboza?

to jest polska ludzie. za rok znowu moze byc po 400zl/tone.

dokladnie tak samo jest z ziemniakami. w zeszlym roku po 1000zł/tone w tym roku po 600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1
nie potrzebne zadne limity. cena powinna byc ustalana minimalna odgornie,wg kursu euro,cen pasz czy wg innych cen mięs.

 

a ja uwazam, ze limity to rozwiazanie jedyne odgorne, ktore nie podwaza zasad wolnego rynku. zadne sztywne ceny w zaleznosci od kursu euro, zadnego gwarantowania ceny przez rzad (wracamy do gospodarki centralnie planowanej ??!! ;) )

 

 

jak juz tu zostalo napisane; cena jest sztucznie utrzymywana taka niska.pojdzie do gory napenwo ale moze byc za pozno.

 

przez kogo?? przez uklad ?? :) nie no. wiem. tak, wiem, sa obszary, gdzie cena jest sztucznie zbijana przez rzeznie, zmowa.

 

i czy naprawde nikt nie potrafi przewidziec co sie stanie?nie bedzie tucznikow.

to akurat nikogo nie martwi, bo zawsze mozna importowac. proste i wygodne dla rzezni i zakladow przetworczych.

 

a cena zboza?

to jest polska ludzie. za rok znowu moze byc po 400zl/tone.

dokladnie tak samo jest z ziemniakami. w zeszlym roku po 1000zł/tone w tym roku po 600zł.

prawo popytu i podazy tutaj dziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a ja mam krowy i jak w 2002i 2003 r sprzedawalismy mleko po okolo 63 -64 gr to co jakos zadnego strajku nie bylo bo i tak nic by to nie dalo moi sasiedzi hoduja swinie i kilka razy uzadzali strajki blokowali droge krajowa nr 15 i co dostali za swinie wiecej nie obecnie sytuacja na rynku zywca wieprzowego jest kiepska ale czemu tak jest odpowiedz jest bardzo prosta lata w ktorych cena zboza oscylowala wokol 350 zlotych zrobily swoje kazdy chcial zwiekszyc poglowie i kazdy mi mowil pi....l te krowy hoduj swinie bedziesz mnial lepiej ajak jestes glupi to sie w to baw w tej sytuacji strajki nic nie pomoga trzeba czekac az rynek sie ustabilizuje i zaklady nie beda mogly sprowadzic miesa z innych krajow bo tam tez zmiejszy sie poglowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ludzie!!! Jaki strajk. Sam hoduję trzodę chlewną i nie myślę, o żadnym strajku. Poza tym nikt ci nie każe hodowac świń. Jak cena za niska, przejdź na cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Jak cena za niska, przejdź na cos innego.

A to dobra rada przejdz na cos innego tyle kasy pracy zdrowia wsadziłem w produkcje swin a teraz mam to zostawic wimie czego ze zakłady miesne robionas w balona to mamy siedzec cicho niby czemu kazdy sie upomina o swoje to i producenci trzody powini sie upomiec .Jezeli te ceny sie utrzymaja to zobaczycie co bedze w sklepach na wiosne po ile bedze wedlina

 

Witam do rolnikow z wielkopolski słyszałem w agrobiznesie ze bedzecie organizowali protest napiszcie kiedy kujawsko pomorskie sie przyłaczy ja proponuje tak koło 15 listopada bo teraz ch..j wie z kim gadac wiec jak cos piszcie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Dlatego trzeba się organizować na stałe a nie dorywczo. Właściciele ZM inaczej zawsze będą górą. A tak co do ceny to chyba każdy wie że się waha i trzeba wstrzelić się w dołek a nie w górkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

U mnie się odbywają jak są niskie ceny żywca blokują zazwyczaj droge S5 Poznań - Wrocław ja nie biore udziału w protestach mam za dużo pracy w gopodarstwie ja mam 100sztuk bydła i 400 świń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam ,że strajki tu nie pomogą. Bo przeciwko komu mamy strajkować?

Przeciwko rządowi? Oni praktycznie nic nie mogą.Mamy wolny rynek.

Przeciwko zakładom mięsnym? Przecież mają to gdzieś. To normalne,że chcą kupić tanio. Ja jako rolnik kupując środki produkcji też wybieram te najkorzystniejsze cenowo. My rolnicy w dużej mierze sami jesteśmy sobie winni.

Jeśli w tym roku sprowadziliśmy ponad milion prosiąt, to o czym tu rozmawiać. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifek09    9

Witam wszystkie osoby które maja konta na AF Pisze bo to co sie dzieje w rolnictwie to maksymalne przegiecie wszystkie nasze produkty sa tanie!!!!!! nikt naszej pracy nie docenia !!!!!!!!! całe miasto i ci co nie maja gospodarstwa myśla ze rolnikowi wszystko płynie z nieba dobrze by tak było , ale tak nie jest Lekarze chca podwyżke ,Celnicy chcą podwyżek , Kolejarze chca podwyzek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hmm a czemu my rolnicy tez nie mozemy strajkowac ????????????

 

Nasze produkty sa tanie Np:ceny zanotowane od 21.01 do 25.01.2008 roku (Woj Kuj-Pomorskie)

 

Cena netto żywca

tucznik kl.1 3.00zł

tucznik kl.2 2.50zł

 

Byki kl.1 4.20zł

Byki kl.2 3.40zł

 

Jałowki kl.1 3.50zł

jałowki kl.2 3.20zł

 

krowy kl.1 3.00zł

krowy kl.2 2.60zł

 

Czy te ceny nie sa ŚMIESZNE ??????????? :D

 

 

Produkty do Nabycia Przez rolnika

 

polifoska max. = 1120zl/t

saletra = 890zl/t

saletrzak 680zł/t

salmag = 750zl/t

mocznik = 1180-1100zl/t

sól potasowa = 1300zl/t

polimag 1040zl/t

polimag S 1510 zł/t

polifoska Max 1190 zł/t

fosfor = 1530zl/t

wapno granulowane = 420zl/t

wapno piaskowane = 240zl/t

Poliwap 1030 zł/t

superfosfat gran. 20% - 580zł/t

 

 

Ceny jak z Kosmosu !!!!

 

 

 

hmm ostatnio widac ze rolnikami nie ma kto sie zajac wszyscy sobie olewaja co sie dzieje w POLSKIEJ GOSPODARCE ostatnio składane przez nas rolnikow wnioski na PROW na dotacje nie sa realizowane wnioski juz leza 3 miesiace nie sprawdzone w ARiMR najpierw krzyk ze jednego dnia bedzie przyjmowanie wnioskow i ze trzeba papiery złożyc na PROW Rolnicy biegali i szykowali papiery aby to wszystko oddac w komplecie bo mowa była i termin ze ARiMR bedzie sprawdzała to w 4miesiacach i na dzien dziśejszy jeszce nic nie jest sprawdzane jak to tak moze byc my rolnicy mielismy termin i sie wywiazaliśmy a agencja sobie to olewa i ma to gdzies termin chce przedłużyć do 7miesiecy :):D KOSZMAR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Słyszałem żę podatek od gruntów rolnych ma wzrosnąć o 65% ale nie wiem czy to prawda. Jeśli tak to jest Kolejny powód!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

No i co wyjdziecie na ulice i co zablokujecie pól kraju - znowu ktoś z blokad dostanie się do "korytka" a wy dalej będziecie sprzedawac świnie po 3 zł i kupowali coraz droższe nawozy - nie tedy droga


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
    • Przez pati
      Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni.
       
      Z góry dzięki za wszelkie informacje!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj