Skocz do zawartości

Zdjęcie

strajk rolników!

271 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 27 styczeń 2007 - 17:49

strajk rolników!

Witam no prosze co ja widze ładnie sie wioska podzeliła na producentów mleka i trzody niby co wam zalezy poprzec nasz protest niby co my złego robimy A co do ceny zbóz jeszcze jak zyje nie kupiłem zboza taniej niz 400zl za ton teraz place po 700zł i przytej cenie swin naprawde duzo trace a propozycje z ograniczeniem produkcji to prosze se wsadzic w .... jak ostatnio specjalisci mowili zeby rodzina mogła wyzyc z produkcji trzody musi produkowac 800sztuk rocznie przy cenie opłacalnej i jeszcze jedno rolnicy ue sa odnas lepsi w tym lepsi ze potrafia sie jedoczyszyc a nasi co to widac po ty poscie

@Jan2130, utrwalasz, mnie w przekonaniu że pisząc iż nie wszyscy rolnicy są uczciwi, miałem racje! Jeżeli ktoś nie uznaje merytorycznych argumentów pisząc że ma je gdzieś, to jest człowiekiem który nic sobie nie robi z innych! A co do ceny zbóż, albo urodziłeś się pół roku temu, albo masz krótką pamięć lub po prostu jesteś filantropem, za co Ci chwała! Jestem z Wielkopolski, w ubiegłym roku o tej porze miałem ofertę kupna żyta paszowego po 180zł/tonę! Gdzie ty wtedy byłeś, chyba tam gdzie masz propozycje o ograniczeniu produkcji! A tak w ogóle to słyszałem od jednego profesora z Puław że aby wyżyć rolnik powinien produkować 5000 sztuk.
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
strajk rolników! Dzisiaj, 03:36
  •  

#22 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 27 styczeń 2007 - 18:08

strajk rolników! Życze wszystkim żeby mleko było po 10groszy, świnie 1zł, zboże po 100zł i wtedy jagby wszystkim bjeda do garnka zajżała to byście potrafili sie zjednoczyć.

#23 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 27 styczeń 2007 - 20:42

strajk rolników!

Życze wszystkim żeby mleko było po 10groszy, świnie 1zł, zboże po 100zł i wtedy jagby wszystkim bjeda do garnka zajżała to byście potrafili sie zjednoczyć.

No i pewnie,wszyscy byliby zadowoleni. A ty z czego zyjesz turbina??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 27 styczeń 2007 - 21:19

strajk rolników! Jeśli komuś źle życzysz uważaj, bo będziesz miał jeszcze gorzej ( jakiś tam przesąd )
Dołączam się do pytania z czego zyjesz Turbina??

#25 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 27 styczeń 2007 - 21:19

strajk rolników! Z produkcj żywca wjepszowego.

#26 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 27 styczeń 2007 - 22:05

strajk rolników! Rolnik7 to powiedz mi jak w tych czsach mozna ograniczac produkcje a co do ceny zboz to niewiem co to za zyto był za te 180 unas tak tanio nie jest i niewiem ten twój profesor z puław to widzał choc 5000 swin taka ilosc to na fermach tylko choduja a jakby kazdy chodował 5000sztuk to dopiero byla by nadprodukcja <_<
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#27 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 28 styczeń 2007 - 13:07

strajk rolników!

Rolnik7 to powiedz mi jak w tych czsach mozna ograniczac produkcje a co do ceny zboz to niewiem co to za zyto był za te 180 unas tak tanio nie jest i niewiem ten twój profesor z puław to widzał choc 5000 swin taka ilosc to na fermach tylko choduja a jakby kazdy chodował 5000sztuk to dopiero byla by nadprodukcja <_<

Niestety, taka jest u nas "wolna amerykanka" że czasem trzeba ograniczyć produkcję, gdyż przemawia za tym rozsądek! Tak jak napisałem to 180zł/tonę to za żyto paszowe, nie mylić z konsumpcyjnym! Nie wiem gdzie profesor Pejsak z Puław hoduje te swoje świnie, ale wiem jedno iż gdyby każdy z nas tak robił to świnie byłyby po 1zł/kg. Zachęcam do czytania prasy rolniczej, sam prenumeruje "Tygodnik Rolniczy" znajdują się w nim aktualne ceny wszystkich produktów rolnych, w Polsce oraz giełdowe z Paryża i Chicago! Jeżeli masz jeszcze wątpliwości co do tych cen zboża, to mam w starych tygodnikach ceny z ubiegłych lat!

Wszystkim uczestnikom blokad życzę zdrowia, oraz tego żebyście nie spotkali się znowu za 3-4 lat.
Policji życzę nieudanych zdjęć, oraz zerwania filmu w kamerze!

#28 Share ziele

ziele

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 28 styczeń 2007 - 15:23

strajk rolników! Przyłanczam się do życzeń rolnik7 <_<
pozdro:)

#29 Share Arkadius

Arkadius

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 styczeń 2007 - 16:43

strajk rolników! Niewiem czemu nic się nie robi z tak wysoką ceną zboża przecież rynek wiepszowiny w UE jest regulowany cenami zboża która nie powinna przekraczać 101 euro. Tak twierdził dr hab Andrzej Gąsowski z SGGW z którym miałem w 2005r ,, Programy oraz fundusze strukturalne i pomocowe" <_<

#30 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 28 styczeń 2007 - 18:55

strajk rolników!

Niewiem czemu nic się nie robi z tak wysoką ceną zboża przecież rynek wiepszowiny w UE jest regulowany cenami zboża która nie powinna przekraczać 101 euro. Tak twierdził dr hab Andrzej Gąsowski z SGGW z którym miałem w 2005r ,, Programy oraz fundusze strukturalne i pomocowe" <_<

@Arkadius, chyba źle zrozumiałeś tego doktora! Cena zboża w UE nie powinna być niższa niż 101euro/tonę, jest to cena interwencyjna, po której skupuje się tylko nadwyżki! Sprawdź notowania na giełdach w Hanowerze i Paryżu, i nie pisz takich głupot! Było by Ci miło, gdyby świnie kosztowały 4zł/kg a jakiś tam "niby konsument" zażądał sprowadzenia mięsa np. z Brazylii, gdzie wieprzowina jest bardzo tania w celu spadku ceny w kraju! Zastanówcie się co piszecie....................

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Arkadius

Arkadius

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 styczeń 2007 - 19:31

strajk rolników! Co do ceny 101euro to wiem że to jet cena interwencyjna. Miało to działać na zasadzie wypuszczenia zapasów interwencyjnych na rynek aby obniżyć cene zbóż, która jest rekopesowana przez dopłaty bezpośrednie a zarazem obniżyć ceny pasz i poprawić opłacalność hodowli. Nie jestem pewien czy to tak miało być i dlatego otym piszę. Osobiście średno to widzę

#32 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 28 styczeń 2007 - 20:43

strajk rolników!

Co do ceny 101euro to wiem że to jet cena interwencyjna. Miało to działać na zasadzie wypuszczenia zapasów interwencyjnych na rynek aby obniżyć cene zbóż, która jest rekopesowana przez dopłaty bezpośrednie a zarazem obniżyć ceny pasz i poprawić opłacalność hodowli. Nie jestem pewien czy to tak miało być i dlatego otym piszę. Osobiście średno to widzę

Zboże z zapasów interwencyjnych UE jest sukcesywnie uwalniane! Ceny są za Pszenicę od 128EUR na Węgrzech do 150EUR w Belgii, na Jęczmień od 131EUR w Szwecji do 142Eur we Francji! Kukurydza z Węgier sprzedawana jest za 115EUR, ceny podane z "Tygodnika Rolniczego. Cenę sprzedaży poniżej 101EUR stosują tylko w wypadku dużej nadprodukcji, gdy ziarno eksportują poza granicę UE.

#33 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 29 styczeń 2007 - 21:29

strajk rolników! taki strajekem to nic nie osiagniecie...hehe musicie byc jak górnic isc odrazu na ul.wiejska i tam protestowac hehe a na drogach to mozana sobie stac i stac
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#34 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 30 styczeń 2007 - 14:26

strajk rolników!

taki strajekem to nic nie osiagniecie...hehe musicie byc jak górnic isc odrazu na ul.wiejska i tam protestowac hehe a na drogach to mozana sobie stac i stac

Już to pisałem i nic z tego nie było. Do w-wy dla nich widać za daleko.

#35 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 30 styczeń 2007 - 18:44

strajk rolników! a myslicie ze Lepper razem z SAMOBRONA odejdzie od "koryta" heheheehehehe tylko strajk pod sejmem moze cos zmieni
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#36 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 31 styczeń 2007 - 17:37

strajk rolników! Witam a kto wam powiedzał ze strajk został juz skonczony został strzymany bo leper ma przyjechac do przysieka na spotkanie i ma przywiesc kakrety jak nie to od poniedzałku znowu blokujemy a ta nawiasem producenci mleka mogli byscie nas poprzec anie sie stawiacie jeden z postulatow jest aby zwiekszyc kwoty mleczne wiec nie mowcie ze strajk jest niepotrzebny
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#37 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 11 luty 2007 - 19:15

strajk rolników! Ja uwazam ze strajkiem tez duzo nie wskoramy, wedlog mnie to hodowcy nie powinni przez okreslony czas gora 10 dni nie odstawic ani kilograma wiepszowiny (przez kilka dni by nie przerosly) i wtedy jak by taki zaklad musial stanac i od nowa ruszyc(pomyslcie jakie to sa koszty) to by zaczeli szanowac rolnika i dali poczciwa cene (ale watpie w to by cala polska sie powstrzymala)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#38 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 luty 2007 - 18:30

strajk rolników!

Ja uwazam ze strajkiem tez duzo nie wskoramy, wedlog mnie to hodowcy nie powinni przez okreslony czas gora 10 dni nie odstawic ani kilograma wiepszowiny (przez kilka dni by nie przerosly) i wtedy jak by taki zaklad musial stanac i od nowa ruszyc(pomyslcie jakie to sa koszty) to by zaczeli szanowac rolnika i dali poczciwa cene (ale watpie w to by cala polska sie powstrzymala)

Szanować rolnika?? Ty chyba żartujesz. Reymont za "Chłopów" dostał nagrodę. Wiedziałeś o tym?? (literatura się kłania)
Spora cześć obecnych polityków wyrosła na tym o czym wspomniał ROLNIK7. Oni dostali się do koryta a rolnicy dostali gumowymi kulami (Bartoszyce np gdzie miejscowa pseudomłodzież robiła dym także) (czasy współczesne i wiedza o społeczeństwie się kłania).
Zajrzyj do historii - kto wałczył w powstaniach??? Wołodyjowski z szabelką?? CHLOPI walczyli a raczej Ci co obrabiali ziemię bo samo słowo chłop na pejoratywne znaczenie w obecnej rzeczywistości (odrobina historii).

Poza tym niskie pokłony kładę Twemu mistrzowi nauki języka polskiego :)
wedłog, wiepszowiny.

Co do wstrzymania dostaw żywca:
- co się stanie z tymi co mają umowy?? Nie wywiążą się z nich i przez to stracą bo będą nieterminowymi dostawcami z którymi ciężko się współpracuje
- niektórzy maja cykl produkcji - 10 dni i może się im on rozwalić i będą mieli większe kłopoty ze znalezieniem miejsca/klatek niz Ci się wydaje przez co ucierpią zwierzęta a w efekcie gospodarz.
- jeśli żywiec się nie opłaca to część zrezygnuje z produkcji -> mniejsza produkcja = szanse na lepsze ceny.
- jak chcesz zmobilizować wszystkich gospodarzy??? O głosowaniu do izb rolniczych słyszałeś?? Ilu tam rolników dało się zmobilizować???

A to są tylko pewne aspekty które przyszły mi w parę minut pisania tego posta.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#39 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 14 luty 2007 - 19:59

strajk rolników! Przepraszam tego nie wzialem pod uwage. W mojej okolicy nie ma takich duzych hodowli, Myslalem ze to tez moze byc jakies rozwiazanie.

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 14 luty 2007 - 22:31

strajk rolników!

Co do wstrzymania dostaw żywca:
- co się stanie z tymi co mają umowy?? Nie wywiążą się z nich i przez to stracą bo będą nieterminowymi dostawcami z którymi ciężko się współpracuje
- niektórzy maja cykl produkcji - 10 dni i może się im on rozwalić i będą mieli większe kłopoty ze znalezieniem miejsca/klatek niz Ci się wydaje przez co ucierpią zwierzęta a w efekcie gospodarz.
- jeśli żywiec się nie opłaca to część zrezygnuje z produkcji -> mniejsza produkcja = szanse na lepsze ceny.
- jak chcesz zmobilizować wszystkich gospodarzy??? O głosowaniu do izb rolniczych słyszałeś?? Ilu tam rolników dało się zmobilizować???

A to są tylko pewne aspekty które przyszły mi w parę minut pisania tego posta.

odnosnie pkt 2: wiem cos o tym, u "mnie" (u ojca) nie ma czegos takiego, ze potrzyma swinki troche dluzej, bo nie ma gdzie cih powsadzac.
odnosnie pkt 3:wlasnie to jest najgorsze w Polsce. gro malych, malutkich producentow, ktorzy widza w lecie ceny rzedu 4,3zl/kg i kalkuluja, ze sobie pochoduja troche swinek i kaska na swieta bedzie. tylle tylko, ze jesli tak pomysli kilkaset tysiecy ludzi, to w efekcie w listopadzie/grudniu powstaje swinska gorka i wtedy wszyscy oni krzycza, ze ceny sa za niskie i im sie nie oplaca. to jest bledne myslenie. dobrze wszyscy (jak z tego widac jednak nie wszyscy) wiedza, ze zawsze w zimie ceny zywca wieprzowego sa nizsze niz w lecie. to normalne. tylko zastanawiajace jest dlaczego wszechwspanialy pan minister "jedrek lepiej" czekal z ogloszeniem skupu interwencyjego do momentu, az cena siegnela 2,5-2,8 zl/kg. mi to pachnie nabijaniem sobie punktow od wyborcow. teraz ludzie na wioskach (swiadomie uzylem tego slowa) mowia tylko jaki ten lepper dobry. to jest czysty populizm.