Skocz do zawartości

Zdjęcie

strajk rolników!

271 odpowiedzi na ten temat

#221 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 14 luty 2008 - 16:33

strajk rolników!

Ja to juz jestem tylko hobbysta jesli hodzi o swinki(100SZT. rocznie) ale TE strajki powinny pokazac jak to sie opłaca,bo mieszczuchy nie wiedza.

ale co to zmieni? czy Ciebie interesuje ile kosztuje wyprodukowanie żarówki? strajki nie powinny mieć miejsca powinno się przedstawiać swoje argumenty w cywilizowany sposób, gdyż taki jest skuteczniejszy (lecz niekoniecznie szybszy) i pozwala uniknąć negatywnych efektów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
strajk rolników! Dzisiaj, 03:37
  •  

#222 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 14 luty 2008 - 20:22

strajk rolników! żebys wiedział kissmy.... problem w tym ze w tym naszym kraju swoje argumenty w cywilizowany sposób przedstawic niema komu jak wszyscy nas mają w nosie no i co nawet obeny minister rolnictwa zamiast wyjść do rolników to sobie przejaszczki urządza po Polsce i twierdzi ze on o proteście nic niewiedział, minister gospodarki komentuje ze tonie jego sprawa tylko ministra rolnictwa i to taką beda gatke prowadzić kogo to wkoncu sprawa zamiast sie dac do roboty a my popadamy w ruinęm ale to nikogo nieobchodzi.

#223 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 14 luty 2008 - 20:35

strajk rolników! Moim zdanie po pierwsze powinien powstac jeden związek rolniczy a nie kółka rolnicze samoorona solidarnosc i Bóg jeden wie jaki jeszcze. Rolnicy musimy się zżeszyc a nie takie rozdrobnienie w jednosci siła i na krawiaciarzy tzn na warszawe.
Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 14 luty 2008 - 20:40

strajk rolników!

Coś wam powiem wy tu strajki a jak przyjdzie do wyjechania to sie wszyscy gdzieś pochowią niby niewiadomo dlaczego?
co do wypowiedzi tego pana MaxiKing o zakupie maszyn rolniczych to ten pan ma racje. no bo patrzcie kiedys sprzedało sie 10 ton zemniaków i kupowało sie nowy ciągnik z fabryki ursusa a teraz co sie porobiło za 10 ton ziemniaków i kase którą uzyskasz ze sprzedaży to sobie nowy ciągnik możesz polizać a ci co chcą go na świniach sie dorobić to nawet nie mają szans. A pozatym ceny maszyn są kosmiczne i normalny człowiek sie ich z dopłat niedokupi i niegadajcie ze unia połowa wam zwróci no tylko niech ktoś pomyśli o tym ze drugą połowe trzeba spłacić.
@MECHANIZATOR jak te twoje zboże z tego gospodarstwa tak wygląda jake mnie centrala oferowała to daj sobie spokój ja mam lepszy letni jęczmnień niż te wasze plewy z certyfikatami unii

Tutaj kolego z sprzętem masz rację przed wstąpieniem do uni ciągnik np NH 140 km kosztował 140 tyś zł nie całem po wstąpieniu krótko ponad 200 tyś zł wyjdzie na jedną sume z dopłatą tylko ile latania i załatwiania. W dupe niech sobie wsadzą tą unie za przeproszeniem!!!!!
Niech wrócą te ceny co były a dopłaty niech sobie .....
Przepraszam za wulgaryzmy ale spokojnie o tym pisac nie mogę.
Pozdrawiam

#225 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 14 luty 2008 - 20:42

strajk rolników! Miałem nic nie pisać ale napiszę bo już nie mogę zdźierżyć tego narzekania. Weźmy coś zróbmy bo samo narzekania to nic nie zmieni.

A moje zdanie jest takie. (mimo że chlewnia na 30 loch z przychówkiem 2 lata stoi pusta)

Jestesmy sami winni sytuacji jaka jest na rynku ;) . Nawet uważam że jeszcze świnie są za drogie :) .

A dlaczego tak uważam.

Bo mimo że jest niby źle to jeszcze rolnicy nie potrafią mówić jednym głosem, (chłopi w jednej wsi się nie potrafią dogadać, związki zawodowe nie potrafią sie między sobą dogadać, tylko każdy ch. j na swój strój).

Narzekacie że jest źle, że za mało płacą, pasza droższa na tucznika droższa niż tucznik, że dokładacie.

Więc co za problem żeby rzec ,, chłopy od dziś w całej Polsce N I K T nie sprzedaje tuczników". Myslicie że ubojnie się nie ugną, jak ich właściciele przez 3 tygodnie będą płacili pracownikom, ZUS, podatki, a ubojnia będzie stała z braku surowca?

Tak, tak już słyszę głosy: ja mam ratę do spłacenia, paszę muszę kupić, świnie mi przerosną itd. itp.
Ale co lepiej przez cały czas pękać biedę, czy na 1 miesiąc zacisnącć szczerze pasa a później śmietankę spijać ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#226 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 14 luty 2008 - 20:47

strajk rolników! Zgadzam się z Tobą kolego "deer" w Polsce jest eszcze za dobrze najlepiej niech płacą po 2 zł może wtedy się ruszą i zaczną coś działac rolnicy a nie tylko nieliczna grupa! Zakłady miesne DUDA ciągną pułtusze z niemiec z magazynów wojskowych ponieważ kończy im się termin przydatnosci a nasze kto by się Tym przejmował!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#227 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 14 luty 2008 - 21:19

strajk rolników! ubite w 1999

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#228 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 14 luty 2008 - 21:37

strajk rolników! Gdyby rolnicy tak sie zjednali jak piszecie to mielibysmy swojego prezydenta i swoj rzad!!! Ale na wsi nigdy nie było jednosci i nie bedzie. Moj okreg wyborczy to 4 wsie i zgadnijcie kto wygrał wybory?POpaprancy!!!

#229 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 14 luty 2008 - 21:47

strajk rolników! Deer ty masz racje jakby wszyscy tak to by cos sie zdziałało a tak to nic nie osiągniemy, ale powiem ci wprost byłem wśród tych co blokowali rądo na głównej trasie przejazdowej jeżdziliśmy po radzie ciągnikami ze swinami i powiem ci wprost jakbym tam tak do dzis jeżdzil to chyba razem z tymi swinami zdech bo nikt sie tym niezainteresował tylko sie smerfy pojawiły i wjechali na rądo aby nas odcholować ztamtąd a potem jeżdzili zanami po radzie w tej procesji tak ze 15 minut i wysłuchiwaliśmy ze mamy sie wynieść zato że chcieliśmy smerfów posłuchać jak nas wkoncu zatrzymali to dostaliśmy po mandacie i natym sie skończyło. WNIOSEK taki ze protest był udany tylko smerfów.

#230 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 14 luty 2008 - 21:54

strajk rolników! po raz kolejny się nie zgodzę demokracja z definicji opiera się na wyborze, a chciałbym zauważyć, iż rolników reprezentują izby rolnicze (wszystkich rolników) mające do dyspozycji stosunkowo duże środki, a to Wy nie bierzecie udziału w wyborach tłumacząc swą absencję złą sytuacją w sektorze ale niestety koło się zamyka i oby ktoś pokazał rolnikom jak się zabrać za siebie a później za utrudnianie życia innym (Andrzej Lepper niestety uczynił przeciwnie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 14 luty 2008 - 22:10

strajk rolników! mój ojciec podczas wyborów do Izb Rolniczych był w radzie. Frekfencja podczas wyborów wynosiła 3% ;) . Zeby coś zdziałać musimy być zjednoczeni mieć jedno zdanie i te same cele !! ale jak to szukać porozumienia jak kazdy by drugiumy chetnie noge podłożył! taki jest polska mentalnośc. potrzebujemy silnych i mądrych ludzi w izbach rolniczych którzy bedą natyle mocni ze dają rade coś zdziałać !! no ale jak to zrobić jak frekfencja wynosi 3%??????. A w izbach siedzą ciule co nić nie robią .kiedyś ktoś mądry powiedział odnośnie wyborów " kto niegłosował ten nie ma prawa narzekać".Blokowanie dróg nic nie da (moim zdaniem).każdy narzeka i natym sie kończy jego zaangarzowanie. pozdro
poprawcie mnie jesli sie myle.
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#232 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 14 luty 2008 - 22:23

strajk rolników! mylisz się podobnie jak pozostali ale tylko w wąskim obszarze "ciule" w izbach nie są przyczyną niskiej frekwencji lecz niska frekwencja skutkuje "ciulową" reprezentacją rolników

#233 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 14 luty 2008 - 22:37

strajk rolników!

mylisz się podobnie jak pozostali ale tylko w wąskim obszarze "ciule" w izbach nie są przyczyną niskiej frekwencji lecz niska frekwencja skutkuje "ciulową" reprezentacją rolników

pisałem ze frekfencja wynosiła 3%! i widac jak rolników obchodzi ich własna ;) (to jest takie głupie ze aż śmieszne). :) .ale wrućmy do tematu... do izb trafiają ludzie którzy niepowinno sie odrywać od pługa!. nie mówi ze wszyscy to ciule ale trafia ich tam nie mało!. i sam sposób głosowania ojciec muwi ze ludzie tak sobie strzelali na kogo zagłosować :) .dziwne to troche a napewno nie tylko w moim okregu tak było...... do izb powinni isć ludzie z wykształceniem którzy znają sie na gospodarce ( nie mylić z gospodarzem).i bedą wiedzieli ze np . nie da rady zeby swinie było odrazu po 5zł.

#234 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 16 luty 2008 - 21:20

strajk rolników! co o tym sądzicie?? http://wiadomosci.wp...t...6&_ticrsn=3
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#235 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 16 luty 2008 - 21:35

strajk rolników! ja to mam dość tego oszołoma- moim zdaniem on nie myśli o rolnikach a chce jedynie znów dopchać się do korytka :angry:

miał szansę się wykazać i jak ocenili jego pracę wyborcy wszyscy wiemy...
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#236 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 16 luty 2008 - 22:31

strajk rolników! Popieram @kubi z Leppera to już ludzi nie będzie... (a czy wogóle kiedyś byli?) Rolnicy są tak mocni, że Lepper nie potrzebny im do pomocy... ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#237 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 16 luty 2008 - 22:39

strajk rolników! Lepper chce przelecieć na naszych tyłkach do koryta :angry:

#238 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 16 luty 2008 - 22:48

strajk rolników! Ja szczerze wierzyłem kiedyś w te jego "marzenia" o zdrowej Polskiej wsi.... Ale po jego akcji kiedy miał się wykazać to byłem w szoku.... on nie maił prawie żadnego konkretnego pomysłu jak to prowadzić....

Po prostu szkoda słów.... nie wiem kto by był najlepszym ministrem rolnictwa może P. Los ??
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#239 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 17 luty 2008 - 00:03

strajk rolników!

Ja szczerze wierzyłem kiedyś w te jego "marzenia" o zdrowej Polskiej wsi.... Ale po jego akcji kiedy miał się wykazać to byłem w szoku.... on nie maił prawie żadnego konkretnego pomysłu jak to prowadzić....

Po prostu szkoda słów.... nie wiem kto by był najlepszym ministrem rolnictwa może P. Los ??

Zgadam sie z toba Lepper dał ciała na całej lini... :) . mówcie co chcecie ale ja mam zaufanie do rządów PO z PSLi mam nadzieje ze jakoś sie nam poprawi. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 17 luty 2008 - 08:25

strajk rolników! Mowcie co chcecie ale Leper nie był taki zły! Moim zdaniem lepbszy niz ten Sawicki! Bynajmniej było go widac w mediach a obecnego bardzo mało,i jak na razie cały rzad prawie nic nie zrobił!!!Po co był ten gabinet cieni bo ja nie wiem a mieli miec tyle ustaw gotowych a tu nic. Nawet senat przestał pracowac bo nie maja nad czym!!!