TomMak

strajk rolników!

Polecane posty

TomMak    1

Czy w waszych okolicach odbywają się protesty rolników w związku z niską ceną żywca?

Słyszałem że w okolicach Wąbrzeźna ma dojść do takiego strajku w poniedziałek tj. 29.01.2007r.[/b]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam dobrze słyszałes w naszej okolicy odbędze sie blokada drokgi numer 15 w miejscowosci Lipnica dzis ustalismy ze blokujemy od poniedzałku od 10 wzywam wszystkich rolników do zakładania b łokad w swoich miejscowosciach bo sama Lipnica nic nie zrobi rolnicy stawmy czoło niedajmy sie okradać !!!!!!!!!!!!!


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

"nie dajmy sie okradać !!!!!!!!!!!!!" słuszne stwierdzenie! cena żywca jest istną paranoją!!! koszty produkcji nieustannie wzrastają, mam tu na myśli koszt zboża, a nam oferują cenę która nawet nie zwróci kosztów - dokładka na starcie!!! ale na półkach w sklepie cena nie spadnie, zawsze jest z tendencją do wzrostu! mam nadzieje że wasza blokada wywoła reakcje łańcuchową i sprawi że strajki rolników zaczną się w całej Polsce! CZAS NA BLOKADY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Uczestniczyłem w blokadach w 1999r. oraz 2003r, które były dla mnie ostatnimi. Jeżeli ktoś chcę blokować, to niech blokuje a nie namawia innych! Konsekwencje blokad ponoszą jej uczestnicy. Wielcy hodowcy trzody odpowiedzialni głownie za kryzys na rynku, siedzą w domu i tylko czekają ,aż bieda zacznie blokować drogi! A są cwaniaki co czekają tylko, żeby w czasie blokad zwiększać pogłowie trzody, bo cena pójdzie na pewno w górę.......


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ludzie!!!!Po co te blokady!!!W co najmniej 80% tej sytuacji są winne wielkie fermy, przeciwko nim blokadami nic nie zdziałacie,Pozostałe 20% to WASZA wina. Jak trzoda płaciła to hodowcy którzy mieli taką możliwość(mali i więksi) jeżdzili do Niemiec i kupowali małe prosiaki po(w przeliczeniu) ok. 120 zł za sztukę.Sam słyszałem o takich zdarzeniach od znajomych i to ne były pojedyncze przypadki

 

Nie musicie blokowac teraz dróg bo śnieg o za was robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

@ VERSUS

zgadzam sie jesli juz cos chcecie blokowac do moze wiazdy do skupow a nie drogi!!


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

siłą nikogo nie zmusisz żeby szedłna blokade! to jest własna wola rolnika! jeśli ktoś chce zmienić sytuacje na rynku to napewno pójdzie! a tak wogóle to w Polscei całej Ue nie ma żadnego ograniczenia na produkcję trzody chlewnej! każdy produkuje tyle ile chce, niestety sytuacja jest taka, że jeśli chcesz się rozwijać i pozostać na rynku to musisz zwiększać produkcje! To tylko i wyłącznie wina "Tych z Warszawy" bo nie potrafią znaleźć kanałów zbytu na naszą krajową produkcje!- to jest ochrona i rozwój polskiej wsi! - chyba nie! polski rząd nie potrafi znaleźć porozumienia z Rosją odnośnie embarga! ROLNIK7 jeśli chodzi Ci o tych cwaniaków to nie sądze żeby zwiększyli szybko pogłowie swojego stada- nie przy tej cenie zboża! , żeby wyjść na swoje cena musiałeby się kształtować powyżej 4 zł/kg! polski rząd nawet nie robi nic w związku brakiem zboża na rynku i jego wysoką ceną!

 

Z tym śniegiem to bym tak nie żartował. nikt nie pisze tu o strajkach dla własnego "widzimisie", moim zdaniem sytuacja na rynku trzody jest poważna tymbardziej, że ten kryzys panuje już od dłuższego czasu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom tak u nas sa ludzie i maja swinie...i napewno nie bede strajkowac maja duze hodowle i maja kontrkaty z zagranicznymi odbiorcami


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@TomMak: u mnie w okolicy jest sporo hodowców trzody i nikt nie zamierza strajkować. Mój kumpel ma hodowle ok 120 macior + przychówek. Nie narzeka na nic.Dostaje dobrą cenę i nigdy nie miał problemu ze zbytem, ma 2 stałych odbiorców. Zauważyli że dobre prosiaki są to i cene trzymają i zawsze biorą. nie ma na kontrakt co ważne.

apropo rozwoju: co powiesz na to że ja aby rozwinąć produkcje mleka musze zainwestować po 1zł za kilogram z kwoty i co się z tym wiąże przez jeden rok praktycznie rzecz biorąc oddawać mleko za darmo. I mimo takich problemów nie zamierzam strajkować.

A jeśli chodzi Ci o tych z W-wy to sobie przypomnij tych którzy negocjowali warunki wstąpienia Polski do UE i nie zatroszczyli się o polskiego rolnika i nie pomyśleli żeby zapewnić sobie możliwość wstrzymania importu mięsa z innych państw. To by dało bardzo dużo. Teraz to jest w traktacie i zmienić nie będzie łatwo, o ile w ogóle będzie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Każdy chciałby się rozwijać, tylko żeby ten rozwój nie następował kosztem innych rolników! Polski rynek to nie studnia bez dna, i nie można bezkarnie zwiększać na nim podaży mięsa wieprzowego! Nie można też mieć podwójnej moralności, przypomnijcie sobie sytuacje po żniwach 2005roku, jakie były ceny zbóż! Po ile płaciliście za zboże-300zł??? może nawet i mniej, a może płaciliście cenę interwencyjną??????? To niech nikogo teraz nie dziwi że tak samo postępują teraz zakłady mięsne! Wiem że w starej Unii nie ma kwotowania produkcji trzody chlewnej, ale czy istnieje tam taki sam system opodatkowania produkcji rolnej? Czy tak samo państwo dopłaca do ubezpieczenia tym co hodują 50 tuczników i tym co 5000??? TomMak jedyne optymistyczne co napisałeś to, to że nikt nie będzie zwiększał na razie pogłowia świń!


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

dokładnie pamiętam sytuacje po żniwach w 2005r. tylko zauważ że teraz zboże jest trudno dostępne na rynku, problem jest nawet z otrębami które są już po 60zł! mamy teraz cenę 2,9/kg przy tej cenie paszy to nie sprzedajesz za darmo tylko dokładasz! pytanie jak długo mamy dokładać i z czego!!! czemu Polska nie sprowadzi zboża z zagranicy sądzę że sprowadzenie ceny zboża do 60zł za pszenice nie byłoby krzywdzące ani dla producenta zboża ani dla kupującego! przypominam jeszcze że Rosja nie bierze od nas ani jednego kilograma mięsa więc nie dziwcie się że w Polsce jest nadmiar mięsa na rynku! miesa nie jest dużo więcej tylko skończyły się rynki zbytu!!!

 

jeśli chodzi o twoje kwoty mleczne @versus to nie wiem czy słyszałeś...w 2013 roku mają znieść różnego rodzaju kwoty mleczne! i waszą produkcję mleczną też będzie regulował rynek, (a wtedy ciekawe gdzie będzie miejsce przecięcia się krzywej podaży i popytu) życzę Ci oby to było powyżej 1zł/l! ale z tego co obserwuje to w moich okolicach pojawiło się kilka nowych, dużych obór. no i to chyba nie jest dla Ciebie zbyt optymistyczna wiadomość dla Ciebie!

 

@Rolnik7 jeśji sądzisz, że nie trzeba się rozwijać to życzę tobie powodzenia! teraz może się powtórzę ale głównym powodem niskiej ceny żywca nie jest nadmiar produktu na rynku tylko utrata rynków zbytu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
@Rolnik7 jeśli sądzisz, że nie trzeba się rozwijać to życzę tobie powodzenia! teraz może się powtórzę ale głównym powodem niskiej ceny żywca nie jest nadmiar produktu na rynku tylko utrata rynków zbytu!!!

kto się nie rozwija ten się cofa!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

to jest tak :

kto się nie rozwija to stoi w miejscu, kto stoi w miejscu ten sie cofa.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Kto stoi w miejscu zostaje w tyle.

 

TomMak:2014 nie 2013 i co ja mam robić przez ten czas niby???ile ja w tym czasie strace jeśli nie kupie???mogę podukować conajmniej 3 razy więcej mleka niż w tej chwili. Zastanawiałem się nad bydłem mięsnym ale mam zbyt duże rozdrobnienie działek. A jeśli pojawiły sie nowe obory to już produkujących albo do bydła mięsnego bo nikt nie ma na tyle poprzewracane w głowie aby stawiać obore i zapełnić ją MOŻE po 7 latach bo przypomne ci że o kwocie to tylko propozycje, przez zachodnie państwa niezbyt optymistycznie przyjmowane. i skoro tak piszesz to czy cieszyłbyś się gdyby ci zakwotowali produkcje trzody???wtedy nie mógłbyś się rozwijać. Przed kwotowaniem jakoś każdy produkował ile chciał i mleko płaciło duużo lepiej niż teraz i ze zbytem też było łatwiej. Ty byś chciał mieć tylko i wyłącznie to co najlepsze dla ciebie by było:tańsze pasze, droższy skup trzody itd. W każdej gałezi gospodarki zdarzają się kryzysy. w rolnictwie też, a może nawet zwłaszcza, ale zobacz że inni cierpliwie je znoszą, bo w produkcji trzody takie kryzysy są dość częste.A co do zboża:nie tylko polska ma takie problemy i nie tak łatwo byłoby importować, poza tym w przypadki importu na ulice chcieliby wyjść ci co produkują zboże,bo gdy w końcu mają przyzwoitą cenę to się okazuje że jest zawysoka i brak importować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Ja nie mam nic przeciwko rozwojowi! Tylko wyobraź sobie TomMak że wszyscy rolnicy hodują 75sztuk tuczników rocznie na każdym hektarze. Tak jak to robi nijaki Pan Danek z Rokosowa w gminie Poniec. Nazwisko to zaczerpnąłem z reportażu zamieszczonego w "Tygodniku Rolniczym" relacjonującym pikietę koło Dudy. Znasz stare przysłowie: "Jeżeli umiesz liczyć, licz tylko na siebie" odnosi się to do eksportu polskiego mięsa! Polska może produkować tyle wieprzowiny ile jej obywatele mogą spożyć. Liczenie że ktoś od nas zechcę coś kupić jest naiwne! Tą sprawę może załatwić tylko kwotowanie, i to tylko dla tych, którzy nie mają przyznanej kwoty mlecznej!

 

A teraz coś z innej beczki: Nauczyciel pracuje w szkole około 20godzin tygodniowo, a jak by zechciał to mógłby 40! Może wtedy lepiej by się rozwijał? Tylko co by robiła druga połowa nauczycieli?-na 100% była by bezrobotna!!!!...


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam no prosze co ja widze ładnie sie wioska podzeliła na producentów mleka i trzody niby co wam zalezy poprzec nasz protest niby co my złego robimy A co do ceny zbóz jeszcze jak zyje nie kupiłem zboza taniej niz 400zl za ton teraz place po 700zł i przytej cenie swin naprawde duzo trace a propozycje z ograniczeniem produkcji to prosze se wsadzic w .... jak ostatnio specjalisci mowili zeby rodzina mogła wyzyc z produkcji trzody musi produkowac 800sztuk rocznie przy cenie opłacalnej i jeszcze jedno rolnicy ue sa odnas lepsi w tym lepsi ze potrafia sie jedoczyszyc a nasi co to widac po ty poscie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu89    0

TomMak a z kąd jesteś????

bo wiesz ja to z zza Wąbrzeźna-czyli jak coś to niedaleko ciebie.a strajk będzie w Lipnicy zablokujemy całe rondo i będzie wesoło.A tak wogule to jak ktoś mówił że strajk to głupota to może lepiej sie poddać i czekać aż nas niemcy za darmo kupią itp...a zobaczcie na górników tylko zagrozili strajkiem na wszystkich kopalniach i już nasz piękny rząd sie ugiął bo (niewiem ile)ale kilkanaście milionów by stracili.Trzeba zawsze walczyć o swoje a nie sie chować i udawać żę wszystko jest ok-bo nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Endriu89 ską jestes bo ja tez jestem z okolic wąbrzeżna moje gg to 6621660 odezwij sie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a ja do lipnicy mam jakieś 30 km ale w poniedziałek mi nie pasuje i chyba nie pojadę ale będę tam duchem!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
TomMak a z kąd jesteś????

bo wiesz ja to z zza Wąbrzeźna-czyli jak coś to niedaleko ciebie.a strajk będzie w Lipnicy zablokujemy całe rondo i będzie wesoło.A tak wogule to jak ktoś mówił że strajk to głupota to może lepiej sie poddać i czekać aż nas niemcy za darmo kupią itp...a zobaczcie na górników tylko zagrozili strajkiem na wszystkich kopalniach i już nasz piękny rząd sie ugiął bo (niewiem ile)ale kilkanaście milionów by stracili.Trzeba zawsze walczyć o swoje a nie sie chować i udawać żę wszystko jest ok-bo nie jest

 

 

Tylko kto tym niemcom ma sprzedac?? Chcecie blokować drogi, tylko że tym to politykom nie przeszkodzicie tylko zwykłym ludziom którzy często jadą do pracy itp i tylko im zaszkodzicie. Jak już coś to sie zbierzcie się i jedźcie sobie do W-wy na wiejską a nie bedziecie wku... denerwować ludzi.I poza tym:górnicy zagrozili także wstrzymaniem wydobywania węgla, to i wy może zagroźcie wstrzymaniem produkcji, ciekawe co na to powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17
Witam no prosze co ja widze ładnie sie wioska podzeliła na producentów mleka i trzody niby co wam zalezy poprzec nasz protest niby co my złego robimy A co do ceny zbóz jeszcze jak zyje nie kupiłem zboza taniej niz 400zl za ton teraz place po 700zł i przytej cenie swin naprawde duzo trace a propozycje z ograniczeniem produkcji to prosze se wsadzic w .... jak ostatnio specjalisci mowili zeby rodzina mogła wyzyc z produkcji trzody musi produkowac 800sztuk rocznie przy cenie opłacalnej i jeszcze jedno rolnicy ue sa odnas lepsi w tym lepsi ze potrafia sie jedoczyszyc a nasi co to widac po ty poscie

 

@Jan2130, utrwalasz, mnie w przekonaniu że pisząc iż nie wszyscy rolnicy są uczciwi, miałem racje! Jeżeli ktoś nie uznaje merytorycznych argumentów pisząc że ma je gdzieś, to jest człowiekiem który nic sobie nie robi z innych! A co do ceny zbóż, albo urodziłeś się pół roku temu, albo masz krótką pamięć lub po prostu jesteś filantropem, za co Ci chwała! Jestem z Wielkopolski, w ubiegłym roku o tej porze miałem ofertę kupna żyta paszowego po 180zł/tonę! Gdzie ty wtedy byłeś, chyba tam gdzie masz propozycje o ograniczeniu produkcji! A tak w ogóle to słyszałem od jednego profesora z Puław że aby wyżyć rolnik powinien produkować 5000 sztuk.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Życze wszystkim żeby mleko było po 10groszy, świnie 1zł, zboże po 100zł i wtedy jagby wszystkim bjeda do garnka zajżała to byście potrafili sie zjednoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
Życze wszystkim żeby mleko było po 10groszy, świnie 1zł, zboże po 100zł i wtedy jagby wszystkim bjeda do garnka zajżała to byście potrafili sie zjednoczyć.

 

 

No i pewnie,wszyscy byliby zadowoleni. A ty z czego zyjesz turbina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Jeśli komuś źle życzysz uważaj, bo będziesz miał jeszcze gorzej ( jakiś tam przesąd )

Dołączam się do pytania z czego zyjesz Turbina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
    • Przez pati
      Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni.
       
      Z góry dzięki za wszelkie informacje!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj