Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowo - siewny

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2009 - 13:42

Agregat uprawowo - siewny Jak jeździsz ciągnikiem z agregatem to zostają koleiny i pomiędzy kołami wypiętrza się ziemia. Jeżeli ustawisz przód za płytko to nie wyrównasz kolein. Odsyłam do lektury najnowszego wydania top agrar polska tak jest poświęcony temu artykuł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowo - siewny Dzisiaj, 13:20
  •  

#22 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 luty 2009 - 12:37

Agregat uprawowo - siewny w sumie racja, ale jeśli jest dobrze ustawiony agregat to wszystko jest ok, a poza tym, takie bierne agregaty ( bo o takim teraz piszemy) nadają sie tylko na ziemie lekkie, na cieższych ziemiach nie ma co sie dziwić, ze występują jakieś problemy..... ;)

#23 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 02 luty 2009 - 13:57

Agregat uprawowo - siewny Na lekkie, piaszczyste ziemie w zupełności wystarczy strunowy. Paker to i chyba nawet nie wskazany. Ja mam ziemię IV i V klasy i raczej średnie z tym że się zbrylają. Dobry byłby croskill ale jest ciężki i na moich górach mógłby być problem więc zamówiłem na pakerze (przedni strunowy, 2 rzędy do uprawy i paker). Powinien sobie poradzić a i jak się jakis kamyczek trafi którego przeoczę to go wgniecie w ziemię.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 02 luty 2009 - 22:20

Agregat uprawowo - siewny Mój kumpel miał packera z tyłu przy agregacie z Famarolu i wymienił go na strunowy. Powód; oklejał się zimią a te skrobaki nic nie dawały - większość się pogięła. Ale widziałem, że te packery w innych agregatach Uni Group są chyba lepiej zrobione. Ale na pewno od packera lepszy jest cross-kil.

#25 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 02 luty 2009 - 22:44

Agregat uprawowo - siewny czemu wał typu kroskil jestlepszy od packera?

#26 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 08 luty 2009 - 17:52

Agregat uprawowo - siewny A jak myślicie czy agregat uprawowo-siewny nabudowany 3 metrowy firmy Kongskilde jest odpowiedni do ciągnika 100 konnego ???Czy w agregacie tej firmy dostępny jest tylni wał croskill???
Green power ;]

#27 Share kon23

kon23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 08 luty 2009 - 18:09

Agregat uprawowo - siewny Jaki polecacie agregat upr-siewny do nh td80d czy takiego jak do tej 912stki by pociągna ?

#28 Share adamm25

adamm25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 luty 2009 - 09:03

Agregat uprawowo - siewny wiecie moze ile kosztuje nowy agregat uprawowo siewny amazone 3m mechcniczny?

#29 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 12 luty 2009 - 22:14

czemu wał typu kroskil jestlepszy od packera?

Jest lepszy na ciężkie i zbrylające się gleby, bo zdecydowanie lepiej kruszy. Problem może być gdy będzie wilgotno, bo może się oklejać. Ale są też takie crosskil w dwóch rzędach, mamy wtedy rzadziej rozstawione pierścienie z więc mniejsze prawdopodobieństwo zaklejania.

#30 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 12 luty 2009 - 22:23

Agregat uprawowo - siewny u nas tylko ten rurowy się nie zakleja,ale isłabo grudy rozbija,klega kroskila z aresa wywalił tak się zalepiał,ale jego był z jednym rzędęm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 20:48

Agregat uprawowo - siewny Witam ja dziś wyjechałem w pole moim rabewerkiem 3m biernym i muszę powiedzieć że robota ubywa szybko i w polu zrobione jak się patrzy pozdrawiam

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2009 - 20:14

Agregat uprawowo - siewny @kon23 w sąsiedniej wsi jest znajomy rolnik, który ma bierny zestaw 3 metrowy nienabudowany z famarolu i pracuje z nim NH TD70 i daje rade. Kuzyn takim zestawem śmigał MTZ'em 82 to było trochę gorzej, ale nh daje radę.

#33 Share ciapa126

ciapa126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 11:28

Agregat uprawowo - siewny siemka posiadam ciągnik ZETOR FORTERRA 11441 jaki byście mi agregat uprawowo-siewny polecili ??? posiadam lekkie i rędzinne ziemie. Agregat musiał by być nowy. Cena max 40 tyś zł. Bardzo podoba mi sie ten zestaw http://www.pomltd.co...n...t=1&click=1 jak sądzicie był by on dobry ??

#34 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 12 kwiecień 2009 - 17:01

Agregat uprawowo - siewny Myślę że Twój Zetor nie będzie miał problemów z uciągnięciem tego zestawu, ale pewnie musiałbyś dociążyć przód, z tego co zauważyłem w galerii to @kamieniak 89 Zetorem ciągnie podobny zestaw Kuhn (ale ma chyba bronę wirnikową).
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#35 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 12 kwiecień 2009 - 17:06

Agregat uprawowo - siewny Do twojej forterry będzie bardzo dobry. Masz lekkie ziemie więc zetor powinien z nim śmiało iść. Jednak musisz mieć dobrze dociążony przód aby nie miał zetor z transportem załadowanego zbożem.

#36 Share ciapa126

ciapa126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 20:08

Agregat uprawowo - siewny a czy agregat bedzie dobrze uprawiał ?? myślę żeby zamiast z tyłu wału rurowego dać wał PACKERA ;D;D co wy na to??

#37 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 18 kwiecień 2009 - 20:10

Agregat uprawowo - siewny Ja tez jak bede bral to tylko z packerem bo chociaz powbija kamienie przed siewnikiem.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#38 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 19:15

Agregat uprawowo - siewny witam odświerze troszke temat moze nie dokładnie w tym miejscu to pisze lecz prawdopodobnie jest okazja kupić agregat uprawowo siewny z pnaumatycznym siewnikiem.... lecz mankament polega na tym iż jest to agregat aktywny lecz nie posiada on brony karuzelowej lecz rototor chyba tak to sie nazywa... coś podobnego do glegogryzarki lecz ma więcej małych zebów... posiadam ziemie lekkie + góry czy taki zestawik lekko idzie? jakie jest zapotrzebowanie mocy na takie cós? jesli chhodzi o siewnik pneumatyczny jak one sie sprawóją? na co zwrócić uwagę? siewnik nadbudowany.... cy taki rototor stawia mniejszy opór niż brona karuzelowa jak spisuje sie to np w uprawie uproszczonej?
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#39 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 21:17

Agregat uprawowo - siewny Jak masz lekkie ziemie,to tylko rozpylisz je mocniej i nie bardzo będziesz miał plony.Jedno to jest rototier ,drugie cyklotier.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share yotekp

yotekp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 14:23

siemka posiadam ciągnik ZETOR FORTERRA 11441 jaki byście mi agregat uprawowo-siewny polecili ??? posiadam lekkie i rędzinne ziemie. Agregat musiał by być nowy. Cena max 40 tyś zł. Bardzo podoba mi sie ten zestaw http://www.pomltd.co...n...t=1&click=1 jak sądzicie był by on dobry ??

Wiesz co - moje subiektywne zdanie jest takie: Na zdjęciu (zestaw) wygląda może fajnie - jednak miałbym wątpliwości wydać własne pieniądze na niego. Zbyt delikatnie to wszystko wygląda, znając wytrzymałość materiałów.
Co do tego czy ciągnik da radę - w polu na pewno, jadnak problem może być przy podnoszeniu. Łyżka piachu w ładowaczu powinna załatwic sprawę (jeżeli to Twój własny ciągnik to jednak nie polecam) :-))

Dodaj odpowiedź