Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z wałkiem.

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 21:49

Problem z wałkiem. moze i chrobotanie jest lepszym okresleniem, no ale to sie dzieje tylko przy wylaczonym womie. walek nie rusza sie, stoi w miejscu i nie da sie nim krecic reka.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
MTZ 82TS

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 42000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z wałkiem. Dzisiaj, 20:25
  •  

#22 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 08:07

Problem z wałkiem. ręką to się nie da kręcić bo taka budowa ,spróbuj wyregulować odkręć gorny dekielek taki z tyłu pod siłownikiem i pod wałeczkiem od regulacji siłowej on jest razem z odpowietrznikiem na 5 śrub.Z boku z tyłu z prawej jak wchodzi dzwignia do obudowy popuść sprężynę i wkręć śrubę (w dzwignię i obudowę są otwory) .Następnie pod tym dekielkiem są 2 spłaszczone na końcach śruby wkręć obie mocno ręką .Wszystko zmontuj i po regulacji jak nie pomoże to trzeba wymienić łożysko .

#23 Share Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 11:56

Problem z wałkiem. o panie. nie daloby sie jakos prosciej?
dziwi mnie fakt, ze jak wylacze wom ta dzwigienka pod siedzeniem to juz nic nie grzechocze, w ktora strone bym nie przesunal tej dzwigni po prawej stronie.

a propos tej dzwigni wchodzacej w obudowe...
u mnie to jest po prawej stronie (patrzac od tylu ciagnika).
chyba ze cos zle zrozumialem :)

#24 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 13:27

Problem z wałkiem. a rzeczywiście myślalem dobrze tylko żle napisałem poprawie .Regulacja trudna to napisze tylko co zrobić ; w tą dzwigienkę z prawej wkręcić srubę w obudowę i 2 śruby pod dekielkiem z tyłu co są wkręcić .

A tą dźwignią pod siedzeniem to włączasz zależne i niezalerzne obr no i luz .

#25 Share Mrowojad

Mrowojad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 14:01

Problem z wałkiem. wlasnie o to chodzi ze jak ta dzwigienke przelacze na luz to wtedy wszystko jest ok.
dzisiaj niedziela, to juz dam sobie spokuj z naprawa. jutro zajrze.
zreszta chyba dorobie do tej dzwigienki jakies cudo zeby przelaczac reka, a nie kluczem :)

#26 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 14:11

Problem z wałkiem. no bo rozłączasz wszystko zostaje 1 wał więc nie ma co chrobotać

#27 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 30 październik 2008 - 11:13

Problem z wałkiem. Witam, podepne sie pod temat. Mam takie pytanie: Czy w MTZ 80 jest możliwość załączenia obrotów niezależych tak żeby wałek chodził przez bieg a ciągnik nie jechał? Tak jak np jest w C-360, rozłącza sie skrzynie i można zapuścić wałek przez bieg. Czy w mtz da sie tak zrobic?

#28 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 30 październik 2008 - 15:41

Problem z wałkiem. nie wiem czy to jest mozliwe. jedyna mozliwosc jaka mi sie nasuwa to ustawienie reduktora w pozycji neutralnej. sprobuj tak innej mozliwosci nie widze. ale zreszta po co ci takie obr? jezeli wlaczysz walek na 1000obr to przy niecalych 1200 obr silnika masz 540

#29 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 30 październik 2008 - 17:55

Problem z wałkiem. Czasami musze go podłączyć do agregatu pradotwórczego, który potrzebuje 540 na walku. Przy standardowych obrotach mtz troche spali, a jak przestawie na 1000obr to przy wiekszym obciazeniu silnik sie dusi (spada napiecie na agregacie) i nie da sie go tak wyregulowac obrotami silnika.

#30 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 19:03

Problem z wałkiem. Mam pytanie. Belarus 820, bardzo dużo chodził w przyczepie samozbierającej. Po tych sianokosach zauważyłem że przy grubym wałku bądź przy duzym obciązeniu na pryzmie w trakcie rozładunku przekaźnik WOM staje. Wcześniej to było tak ze jezeli byl przeciazony to normalnie sprzeglo wałka rozłączało. A teraz przy dużym obciążeniu wałek poprostu staje.

Słyszałem o tych pasach na wałku w środku, ale nie bardzo wiem jak ten problem usunąć. Może mi to ktoś jasno wytłumaczyć, jeżeli zna temat? z góry dzięki Panowie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 22:38

Problem z wałkiem. Mam to samo przy prasie zwijającej, czasem nawet bez wyraźnego powodu.
Ale jak na razie to się stosunkowo rzadko zdarzało, i wystarczy go wyłączyć i włączać jeszcze raz na wolnych obrotach, tak, żeby silnik prawie zdychał i pomaga.
Tylko raz nic się nie dało zrobić i musiałem prawie zrobioną belę ręcznie wywalać z komory i najeżdżać jeszcze raz od nowa.
good God damn and other such phrases...

#32 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 14:12

Problem z wałkiem. Nie wiem, może to te wałki w tym roku. W przyczepie mam włączone 32 noże, trawa w tym roku była długa, co chwila pokropiło ( a wiadomo ze przywiedła trawa zawilgocona to jak mokra szmata- możesz pręty nia sciagac do siebie a nie porwie sie) w dodatku wałki miałem tak skrecone ze przyczepa jak zalapala to walek wyciagal sie spod ciagnika. Ale nie w tym rzecz.
Na wałku przekaznikowym jest sprzęgło, wiec jak przeciazenie to powinno rozłaczac na nim, a tutaj poprostu naped WOM stawał. Wiec mysle ze to te jakies pasy. Tylko jeszcze nie wiem jakie:) i jak to narawić.

#33 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 14:23

Problem z wałkiem. Dzwoń do Birawitu-z pewnością ich serwis zna się na rzeczy i pomoże...

#34 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 14:33

Problem z wałkiem. @jaro mi nie Birawit potrzebny tylko przysłowiowy "młotek i przecinak" ;) a to że nie wiem gdzie te pasy to nie wina ciągnika tylko moja ;)
PS. znajomy mechanik dzis wieczorem mi to zrobi, podobno cos trzeba gdzies podciagnac czy jakos tak, łot technika; po fakcie zdam relacje

#35 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 15:40

Problem z wałkiem. To nie pasy lecz tzw. taśmy.
Jedna jest włączająca, a druga hamująca. Żeby je podciągnąć trzeba odkręcić takie małe okienko które jest na samym tyle pokrywy tylnego mostu. Trochę będzie przeszkadzał w tym siłownik od TUZ-u.
Tam są takie długie 'trzpienie' i je się bodajże wkręca napinając, a wykręcając się popuszcza i to wszystko.
Ale u mnie taśmy są niezużyte i prawidłowo napięte, a mimo to wałek czasem stawał.
Ale to było tylko w prasie. 'Orkan', rozrzutnik, kosiarka itp. wszystko szło bez problemu, tak więc na razie się jakoś bardzo tym nie przejmowałem.

#36 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 20:35

Problem z wałkiem. W prasie to i znajomy mówił że jego pronar nie dociskał czy cos podobnego. Hmm w Belarusach te taśmy są podobno szersze niż w starszych typach MTZ.

A to nie jest tak że ta taśma ma taki "żąbki czy cos w tym stylu, i jak one się wyrobią to i regulowanie nie pomoże tylko wymiana na nowe? Pytam z ciekawości bo sam tego nie widziałem, i wolę nie oglądać jak długo sie da ;)

#37 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 22:13

Problem z wałkiem. Nie wiem jak to dokładnie opisać. Jest tam taka cierna okładzina na tej taśmie, nie powinna być gładka, musi mieć taką że tak powiem 'chropowatość' żeby dobrze 'brała'.
Wiadomo, z czasem się wyrobi trzeba wymienić, ale my mamy swojego 23 lata i jak wyciągałem je rok temu to wyglądały spoko.

#38 Share zaboludek20

zaboludek20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 18:36

Problem z wałkiem. mam mtz 82 z 82 roku mam pytanie w ktora strone trzeba przekrecic srube17 zeby byly obroty 1000
?

#39 Share zaboludek20

zaboludek20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 14:18

Problem z wałkiem. czy ktos moze mi przyslac zdjecie zebym wiedzial gdzie jest ten dekielek zeby wyregolowac te tasmy od walka bo ciagle mi sie slizgaja moja poczta to                            pitermalpa88@interia.eu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 22:02

Problem z wałkiem. Szczerze mówiąc, to nie chce <_< mi się wysyłać maila, ale mam dwie fotki mojego 'trupa'...
Ten dekiel jest na końcu obudowy tylnego mostu (jeśli masz tam dużo 'syfu' to faktycznie mogłeś nie znaleźć po tamtym opisie...), na tym zdjęciu to będzie dokładnie pod wysuniętym tłoczyskiem siłownika, po linii tego 'zębu' do którego siłownik jest przypięty. Tam wgłąb trzeba włożyć rękę i on będzie na dole na pokrywie.
Nie będzie zbyt łatwo, siłownik będzie trochę przeszkadzał.

No chyba, że już ktoś do ciebie wysyłał lepsze fotki...

Dodaj odpowiedź