Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co się stanie...

49 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 10:00

Co się stanie... Może troche z innej beczki, ale kiedyś ciągliśmy zboże dmuchawą, a mój brat nagarynał z przyczepy, w pewnym momencie omsknęła mu się łopata i przystawił do rury dmuchawy....odrzuciło go na 2 metry a łopate wyrzucił jeszcze dalej ;)

Szcerze mówiąc to nie wiem jak to wszystko działa. czy kiedy piorun walnie w traktor a ja mam wpuszczony gruber, no to powinno uziemić co nie?
Dostawcą mocy jest...Case

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co się stanie... Dzisiaj, 00:04
  •  

#42 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 17:08

Co się stanie... Rury dmuchawy się naelektryzowały i dlatego go kopnęło a ciągnikowi czy ma wpuszczoną maszynę w ziemie czy nie to nic się nie stanie tak samo jak samochodom na drodze

#43 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 17:32

Co się stanie... No niby tak bo ma gumowe opony, ale gdy mojemu tacie w koło od kombajnu trzepnął piorun, to ono się zapaliło ;)

Czy kabina ciągnika też sie zapali?
Dostawcą mocy jest...Case

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 17:44

Co się stanie... Samochód czy kabina ciągnika to chyba coś w rodzaju klatki Faradaya, ale zastanawiam sie co z siłą uderzenia? Czasami widze drzewa fi 0,5m rozwalone na pół przez piorun, albo wyrwy w ziemi w miejscu uderzenia - takowa była niedaleko mojego domu w miejscu gdzie przebiega linia telefoniczna, akurat wtedy zapomniałem odłączyć telefon na czas burzy i nagle słuchawka znalazła sie w drugim końcu pomieszczenia a aparat osmolił sie na czarno ;)

Na czas burzy odłączam z gniazdek wszystkie urządzenia elektr. oprócz lodówki i zamrażarki. Telefon też (no raz sie zapomniało :D)

Btw... Niedawno mojemu znajomemu od pioruna zapaliła się obora, cała trzoda sie podusiła a siano i zboże na stropie poszło z dymem, nie mówiąc o dachu :D

#45 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 18:19

Co się stanie... @ mirasek drzewo podczas udeżenia pioruna zachowuje sie zupełnie inaczej niż samochód. płyny które zanajdują się w drzewie pod wpływem ciepła wywołanego przez udeżenie pioruna w ułamku sekundy zamieniaja sie w gazy, które pod wpływem tego samego ciepła gwałtownie rozprężaja sie wywołując eksplozję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 18:49

Co się stanie... Nie znałem tego mechanizmu, warto wiedzieć. Czyli jak mnie zastanie burza na polu to moge być spokojny o siebie i sprzęt?

#47 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 19:00

Co się stanie... widziałem w lesie drzewo po udereniu pioruna to zostało go ze 4 m reszta była połamana i to co zostało było kompletnie oskrobane z kory a kora była rozwalona w promieniu 20 metrów
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#48 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 19:03

Co się stanie... Teoretycznie tak. W większości przypadków, możesz być spokojny o siebie i sprzęt podzczas burzy. Jednakże natura wyładowań atmosferycznych i ilość enrgii przez nie przenoszonych jest nieprzewidywalna. Za przykład można tu przytoczyć zjawisko tzw. pioruna kulistego. http://pl.wikipedia..../Piorun_kulisty. pozdrawiam

#49 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 16:27

Co się stanie... u nas na wiosce jeden gościu nie miał zamkniętych bram w stodole podczas burzy piorun wleciał do stodoły i podpalił słomę a słoma się szybko pali to i cała stodoła się zjarała.
jaki z tego morał?? że podczas burzy zamykać okna drzwi żeby nie było przeciągu
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 23:26

Co się stanie... Heh, pojehalem sobie jakieś 2 tyg temu nap ole bronowac, no ładnie slonko grzało aż chcialo jechać sie. A od zachodu nad polem mam las i sobie bronuje, nie wiem co sie dzieje, i bronuje sobie, brat wpada na pole. Do domu już drze się ja tam nie wiem co dzieje sie jade a za las jak wyjeżdżam patrze w strone zachodu, chmury jak czarne, bardzo gruby deszcz, wydać bylo krople na masce wielkości orzechow, a zaraz ściany deszczu, blyskawica za błyskawicą, w koło waliły, pierwsze co to radio wyłączyłem, żeby jakiegoś gnoja nie sciągneło, ale jechalem powoli, jakoś dziwnie bezpiecznie sie czułem, ale jak jakieś 1,5 metra piorun walnoł to 6 i gaz w podłoge, malo co się nie posralem ze strachu ;) :)
Mój Wladimirec podbija świat

Dodaj odpowiedź