Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co się stanie...

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 10:36

Co się stanie... To jak pierdyknie w ciagnik to nawet z niego wyjsc nie moge? Bo przeciez podczas wysiadania zrobie polaczenie miedzy ciagnikiem a ziemia
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co się stanie... Dzisiaj, 21:49
  •  

#22 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 14:51

Co się stanie... A nawet nie można z niego wyskoczyć , a co by się stało , jak bym dostał piorun , w kabine w MF255 , i wiadomo wszystko jest metalowe , to co by się stało ?

#23 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 18:53

Co się stanie... Pewnie by się wszystko zelektryzowało łącznie z tobą

@mtz_820 jakbyś wyskoczył to może by Ci się udało

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 21:28

Co się stanie... Hmmm Ale przez plastik też by mnie kopło??? Bo jak nie to bym drzwi we władziu otworzył, bo mam plastikową i skoczył, i bym pobił rekord swiata w wyskakiwaniu z naelektryzowanego ciągnika B) :) A co zrobić jak ładunek nie zejdzie, to co ciągnik by tam zostal na wieki wiekow aż jakiś pijaczek by go nie dotknoł :)
Mój Wladimirec podbija świat

#25 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 00:16

Co się stanie... Dzieci, czas spać :)

#26 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 09:10

Co się stanie... @UrsusCzesio - wydaje mi się że jak pod ciągnik byłby podczepiony jakiś pług albo coś co by było w ziemi [maszyna rolnicza ze stali :)] to powinno to zadziałać jako uziemnienie i rozładować ładunek B)

#27 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 10:10

Co się stanie... Jeśli bedziesz w polu samym ciągnikiem bądz z przyczepą to piorun nie powinien uderzyć a nawet jeśli to nic ci sie nie stanie jeśli ciągnik ma kabine.
Jeżeli bedziesz pracował z maszyną zetkniętą z ziemia (pług itd.) to własnie w tedy piorun może uderzyc bo ciągnik juz nie jest odizolowany a tymbardziej uziemiony i własnie w tym momęcie cały ładunek zostanie skierowany do ziemi.
Ktos wspomnieł że może go porazic gdy naciśnie sprzęgło. A to ty pracujesz boso w polu. Teraz praktycznie wszystkie buty maja podeszfe z gumy lub pochodnych które izoluja.

#28 Share deutzfahr461

deutzfahr461

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 10:21

Co się stanie... http://pl.youtube.co...&...15D&index=8 tutaj jest ten odcinek TG z testem

#29 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 10:36

Co się stanie... A dlaczego ciągnik ma sie nie zachowac jak samochód? Czym one niby sie róznia? Oba z metalu i na gumach. Tak samo stara syrenka jak i władek bedą tak samo bezpieczne dla kierowcy jak w golf.

Moj wujek gdy był na szczerym polu C-360 z kabina zaczeła sie burza. Pioruny uderzały bardzo blisko, ale żaden nie trafił w ciagnik. Ale wujkowi stały wszystkie włosy :)

#30 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 23:04

Co się stanie... Po pierwsze jest małe prawdopodobieństwo trafienia pioruna w ciągnik a po drugie kierowcy jak i samemu ciągnikowi tak jak samochodowi nic sie nie stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 18:37

Co się stanie... z tymi włosami to prawda wracalismy pare ładnych lat temu z kolegami z grzybow rowerami przez pole i burza sie zaczeła piorun trzasna w drzewo na oko jakies 50m od nas kurde w uszach miałem piszczenie przez chwile a włosy na całym ciele mi stały odrazu wyciskałem z tego składaka nieziemskie predkosci zeby szybciej byc w domu
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#32 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 22:49

Co się stanie...

Po pierwsze jest małe prawdopodobieństwo trafienia pioruna w ciągnik a po drugie kierowcy jak i samemu ciągnikowi tak jak samochodowi nic sie nie stanie.

z tym prawdopodobieństwem zgodzę się bo jest sporo winnych rzeczy wystających wyżej nić akórat twój wierzchołek kabiny od ciągnika
np kościół
A nie zgodzę się z tym że ciągnikowi jak i traktorzyście nic się nie stanie.
Ciągnik na pewno będzie miał dziurę w kabinie albo masce ewentualnie mogą sie spalić przewody od elektryki (bo to przecież jest siła i temperatura ) paliwo? może wybuchnąć jak by spadł bezpośrednio na bak wtedy przerwał by obudowę i wpadł w ciecz (możliwe że coś by zaszło)
traktorzysta ba pewno został by porażony prądem mimo siedzenia na siedzeniu i trzymania rękoma plastykowej kierownicy i posiadaniu butów prąd przejdzie na ciało bo to za cienka izolacja albo za słaby materiał izolacyjny (nawet kurz przewodzi)

A teraz można iść spać jak ktoś to napisał parę postów wyżej.
I jest zasada jak jest buza siedzi się w domu a nie na pole się jedzie.

#33 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 23:08

Co się stanie... Tak ale jak napisałem w pierwszym poscie słonko świeci i zaraz mas burze nad głową napewno w burzy bym nie wyjechał w pole i nie chce próbować

#34 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 13:15

Co się stanie...

z tym prawdopodobieństwem zgodzę się bo jest sporo winnych rzeczy wystających wyżej nić akórat twój wierzchołek kabiny od ciągnika
np kościół
A nie zgodzę się z tym że ciągnikowi jak i traktorzyście nic się nie stanie.
Ciągnik na pewno będzie miał dziurę w kabinie albo masce ewentualnie mogą sie spalić przewody od elektryki (bo to przecież jest siła i temperatura ) paliwo? może wybuchnąć jak by spadł bezpośrednio na bak wtedy przerwał by obudowę i wpadł w ciecz (możliwe że coś by zaszło)
traktorzysta ba pewno został by porażony prądem mimo siedzenia na siedzeniu i trzymania rękoma plastykowej kierownicy i posiadaniu butów prąd przejdzie na ciało bo to za cienka izolacja albo za słaby materiał izolacyjny (nawet kurz przewodzi)

A teraz można iść spać jak ktoś to napisał parę postów wyżej.
I jest zasada jak jest buza siedzi się w domu a nie na pole się jedzie.

Zapytaj się kierowców cystern wożących paliwo czy zjeżdżają na parking jak zaczyna się burza (oczywiście mowa o błyskawicach a nie o silnym, porywistym wietrze). Poza tym dlaczego jak piorun uderzy w samochód to nic się nie dzieje ani samochodowi ani osobą w nim siedzącym ?

#35 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 21:54

Co się stanie...

Zapytaj się kierowców cystern wożących paliwo czy zjeżdżają na parking jak zaczyna się burza (oczywiście mowa o błyskawicach a nie o silnym, porywistym wietrze). Poza tym dlaczego jak piorun uderzy w samochód to nic się nie dzieje ani samochodowi ani osobą w nim siedzącym ?

Spoko, zapytam się nie pomyslałem dziś bo zrobiłem coś koło 350KM
Jak będę teraz jechał i spotkam na drodze cysternę to krzynkę na CB i się zapytam :) i będę wiedział :))

#36 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 21 lipiec 2008 - 22:19

Co się stanie... Znajomy mojego taty kiedy wracał z łąk C330 (która miała kabinę) z Osą, przeżył uderzenie pioruna w górną część listwy Osy. Nic mu się nie stało, nawet Ursusowi też nic się nie stało, jedynie Osa miała lekko przypalony koniec listwy.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#37 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 19:21

Co się stanie... u mnie w sasiedniej wsi facet zobaczył ze idzie burza i poszedł po krowy i jak wracał trzymał ją za łancuch i akurat piorun walnął w ten łancuch i na miejscu [*]
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#38 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 18:05

Co się stanie...

Dzieci, czas spać :)

Do mnie ty to napisałeś???? :angry: :angry: :angry: mas coś do mnie?? przeszkadza ci że żartobliwie napisałem?? co, akurat za to chyba bana nie dostane i jescze jest mój temat więc chyba moge troche humoru tu wprowadzić ;) :) :) Co za ludzie :angry: :angry:

#39 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 12 sierpień 2008 - 00:04

Co się stanie... moze troche nie na temat ale napiszę, u mojego znajomego pewnego wieczoru była mocna burza, trzaskały pioruny, a że miał na swoim prawie nowo wybudowanym domu piorunochron to myślał że niec nie może sie stać i nie wyłączał z sieci urządzen(my wyłaczamy zawsze w całym domu zasilanie) i siedział sobie w foteliku oglądając telewizje, jak sie pużniej okazało piorun uderzył mu w brame czy tam furtke na której miał domofon, poszedł kablem na całą instalację w domu z takim impetem ze aż tynki poodpadały ze ścian w miejscach gdzie szły kable, :) inne straty to spalona lodówka(agregat chłodniczy), spalone kino domowe dwa telewizory które nadawały sie tylko na śmietnik i komputer z którego korzystał syn ;) i żarówki też oczywiście spalone, jak ten facet to opoiadał to normalnie ciarki przechodziły, a jaki wydatek na wymiane instalacji, zrobienie tynków i kupienie nowego sprzętu domowego :D :D od tego czasu my wyłanczamy jeszcze dodatkowo urządzenia z gniazdek

jaki z tego morał ?
trzeba zapobiegać a nie leczyć :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 12 sierpień 2008 - 00:24

Co się stanie... My zawsze wszystko wyłączamy z gniazdek.Oprócz lodówko-zamrażarki.
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Dodaj odpowiedź