Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co się stanie...

49 odpowiedzi na ten temat

#1 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 15:56

Co się stanie... Nie wiem czy w dobrym dziale zakładam temat, no ale tematy ogólne więc tu wsadzam. Żniwa zbliżają się wielkimi krokai, wiadomo upał i wogole to się kosi jak pogoda, potem słoma, Ale wszystko zebrane, no i po upałach lubią przychodzić burze a po żniwach wyjeżdżamy z pługami, gruberami, i pracujemy, a że nasz klimat jest jaki jest to niby rano slonko świeci a zaraz masz burze nad głową, więc co może się stać gdy na polu zastanie nas burza i piorun nie daj Boże uderzy w ciągnik, najbardziej to sądze że narażone są na uderznie ciągniki pracujące na dużych pustych od słupów polach z włączonym radiem które lubi ściągać takie pioruny, na co przygotować się gdy takie coś nastapi, wiem jak w SKR piorun podczas bardzo gwałtownej burzy uderzył prosto w koguta, no to instalacje szlak trafił, więc czekam na wasze odpowiedzi i czy wogóle to możliwe że trafi w ciągnik
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co się stanie... Dzisiaj, 11:20
  •  

#2 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 16:20

Co się stanie... moze nie na temat ale pewnie slyszeliscie w tv jak pewnemu gospodarzowi piorun zabil wszystkie krowy tylko 1 ze stada przetrwala ale i tak poszla na ubuj bo po porazenieu padla na nogi wlasnie to satlo sie odemnie 15 km we wsi rozwadów jak dla mnie jest to wielka tragedia .... :P ale z tego co wiem to ludzie i mleczarnia do ktorej ten rolnik oddawal mleko pomogla odbudowac stado :D
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#3 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 16:57

Co się stanie... no może akurat tu by też i tak coś dorzucić będzie wiecej w jednym

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#4 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 17:31

Co się stanie... wszystko jest możliwe a ciągnik sadze że zachowa sie tak jak samochód

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#5 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 17:44

Co się stanie... Jak ma szczelną kabine i wszystko pozamykane to kierowcy nic nie powinno sie stac.

#6 Share twardy12

twardy12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 07 lipiec 2008 - 17:44

Co się stanie... Moim zdaniem jest możliwość trafienia. Ale jak kolega wyżej powiedział ze ciągnik zachowa się jak samochód, jest odizolowany od gruntu grubą gumą, wiec nie jest uziemiony. Wiec nic złego nie powinno się stać .

#7 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 18:13

Co się stanie...

moze nie na temat ale pewnie slyszeliscie w tv jak pewnemu gospodarzowi piorun zabil wszystkie krowy tylko 1 ze stada przetrwala ale i tak poszla na ubuj bo po porazenieu padla na nogi wlasnie to satlo sie odemnie 15 km we wsi rozwadów jak dla mnie jest to wielka tragedia .... :P ale z tego co wiem to ludzie i mleczarnia do ktorej ten rolnik oddawal mleko pomogla odbudowac stado :D

Trzy lata temu w moim gospodarstwie piorun zabił 9 sztuk... a wszystko przez bojler w którym zwarła się grzałka i cała fala napięcia poszła przez rury na krowy.... no i niestety... pół stada poszło w siną dal :)

#8 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 18:18

Co się stanie... to temu gosciowi chyba wtedy zabilo jak sie nie myle 25 sztuk czy 26 ...
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#9 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 18:28

Co się stanie... W tvn turbo robili test z golfem w niemieckiej pracowni i ładowali sztucznymi piorunami przez chwile, gościowi nic nie było i golf pojechał dalej, ale ciagnik moze być nieźle uziemiony przez maszyne-nie wiem co wtedy sie moze stać..

#10 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 18:44

Co się stanie... a np w moim mf 3080 komputer by spaliło czy nie?
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 18:56

Co się stanie... co z tego że odizolowany gumą-opony ładunek musi trafić do ziemi zresztą przy tak dużym voltażu to i po gumie przejdzie przecierz z tego VW z tvn turbo napięcie szło w ziemie przez niego samochód ale on odpalił go i pojechał ale może zato że podczas wyładowania był wyłączony .A jakby ciągnik był tak dobrze odizolowany to by nie ściągnął ładunku-pioruna .Gdzieś tu był temat o wyładowaniach i kombajnie i coś że ładunek nie praszedł do ziemi z kombajnu tylko na nim został i potem gdy kierowca wysiadał połączył kombajn z ziemią (swoim ciałem) i go poraziło

#12 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 19:03

Co się stanie... Ja jeżdże tylko wladkiem ale jeśli ładune nie pójdzie w ziemie i będe chciał zmienić bieg, dotknę wajchy metalowej to mnie może nieźle pokopać albo wystarczy że wcisne sprzęgło, bo przy uderzeniu nic nie powinno się stać bo dywanik gumowy na podłodze jest, kierownica wątpie zeby po niej mnie trzepło, ale prawdopodobne że przy włączonym radiu może walnąć w ciągnik, albo w samą antene która jest wysoka i sam ciągnik do najniższych nie należy

#13 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 19:06

Co się stanie... Słyszałem, że kabiny są robione teraz tak żeby działały jak siatka/klatka Faradaya na pioruny.

#14 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 19:24

Co się stanie... Tak teraz ale 25 lat temu raczej nie :P

#15 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 19:55

Co się stanie...

VW z tvn turbo napięcie szło w ziemie przez niego samochód ale on odpalił go i pojechał ale może zato że podczas wyładowania był wyłączony .

Auto wtedy miało przekręcony klucyzk na zapłon napewno, a nie wiem czy nawet nie odpalony był ten golf.
Niestety ciągniki to inna para kaloszy :P

#16 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 07 lipiec 2008 - 21:23

Co się stanie... Ja słyszałam, że jak jest metalowy bak to może dojść do eksplozji paliwa. :P

A co do burz to mi ciocia opowiadała jak byłą na wakacjach u kuzynki jej mamy i oni mieszkali z dala od wsi, ale wyszła burza w nocy i nagle słyszą wielki huk, wyszli na zewnątrz co się dzieje, a tam za lasem wielka łuna, prawie cała wieś się pali i okropny ryk bydła i krzyk ludzi, oni mieszkali daleko to ogień się nie rozprzestrzenił. :D
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#17 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 21:37

Co się stanie... No to mogło by być nie ciekawie jak zbiornik z paliwem wysadzić możne a ciągniki mają metalowe, ale diesel do mnie dziwi chyba że duże sprężanie się zrobi. No i nie wiadomo jak to z maszyna będzie która jest w ziemi w moim wypadku plug, czy ładunek pójdzie przez pług, w ziemie, czy zostanie na ciągniku, bo jak zostanie to będzie nie ciekawie :P :D

#18 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 18:00

Co się stanie... Dobrych kilka lat temu podczas burzy plandekowałem przyczepę na polu. Gdzieś niedaleko uderzył piorun, a ja dotykając w tym momencie przyczepy (a właściwie zeskakując z niej) poczułem wyraźne kopnięcie prądu.

#19 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 12 lipiec 2008 - 18:56

Co się stanie... Mojemy sąsadowi 10 lat temu zabił 15 sztuk krów wtedy to tylko jedna ocalała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 20:21

Co się stanie... chodzi o to by nie być łącznikiem-przewodnikiem tego prądu-wyładowania wiec UrsusCzesiu jeśli będziesz siedział w kabinie to nic ci nie będzie bo nie połączysz niczego no chyba że nie ma kabiny a będziesz trzymał parasol ;) .No dobra a zapomnij że uchroni cię jakiś tam dywanik przy tak dużym wyładowaniu energia ta i tak pójdzie w ziemię i tak przecierz nawet leci z tak daleka z chmur i nic jej nie tworzy drogi no po prostu przez powietrze .
A pamiętajcie o drzewach nie chowajcie się pod nimi no w szczególności dęby podobnej budowy znaczy grube i zwięzłe korzenie bo po nich idzie wyładowanie

Dodaj odpowiedź