Skocz do zawartości

Zdjęcie

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę?

261 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 30 grudzień 2007 - 21:41

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Ta kupił MF'a a wrzuca nie niego eh... jak nie lubisz MF'ów to po co go kupiłeś?
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Dzisiaj, 23:45
  •  

#122 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 23:41

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? @LowRider
rok temu bylem na pewnej imprezie zorganizowanej przez korbankow i wiem ze p. Wojcik byl witany przez samego pawla jako jeden z najlepszych klientow z naszego wojewodztwa...

#123 Share grzesiekkunick

grzesiekkunick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 11:25

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Kupiłem go, ale teraz żałuje :(

#124 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 12:12

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Szkoda gadać...żeby aż tak kłamać...ostatnio pisałeś komuś żeby nie brać MF, a sam go kupiłeś... :( :(

#125 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 31 grudzień 2007 - 14:30

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? grzesiekkunick Napisano Dzisiaj, 11:25
KUPIŁEM GO ALE TERAZ ŻAŁUJE

to poco piszesz takie bzdetyoj chłopcze weź sie za siebie a nie opowiadaj bajek z kosmosu

#126 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 19:55

@LowRider
rok temu bylem na pewnej imprezie zorganizowanej przez korbankow i wiem ze p. Wojcik byl witany przez samego pawla jako jeden z najlepszych klientow z naszego wojewodztwa...

Z półtora roku temu gadałem z jednym gościem co dużo jeździ po terenie sprzedając maszyny, to jak zeszliśmy na temat tego gospodarstwa to powiedział, że oni Fendtów i kombajnów Class nie wzieli od korbanka tylko sobie sami sprowadzili z Niemiec jako popokazowe, albo po małym przebiegu :( a z pól roku gadałem z gościem, co można przez jego firmę nowy ciągnik Class sprowadzić z Niemiec, to powiedział ,że p. Wójcik sobie właśnie ze trzy nowe ciągniki Classa w Niemiczech kupił, i troche innych gratów...
A ze względu na to, że p. Wójcik robił interesy z Pawłem to może i jest jednym z najlepszych klientów w lubelskim...

#127 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 01 styczeń 2008 - 14:08

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? moge wiedziec skad dokladniej jestes? jezeli z okolic korolowki to moze slyszales opinie o tych malych kombajnach df 5445 ktore podobno pracuja w tej okolicy?
a mowiac o gosciu ktory jezdzi po terenie i sprzedaje maszyny masz na mysli przedstwiciela korbankow, p. Marka?

#128 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 09:46

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? MIHG-Polska ściąga MFy z niemcowni i oferuje je na naszym rynku :)

#129 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 20:36

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Nie wiedziałem gdzie tego posta napisać-napiszę tutaj

Dzisiaj czytając RPT natknęłem się na artykuł o Rollancie 250...i jak zawsze w którymś momencie mowa jest o awariach i kosztach- no i tak w prasce wygiął się ślimak 'spychający' materiał na rotor- i tu pytanie niech ktoś sprawdzi w tym wydaniu gazety cenę tego ślimaczka i łożyskowania- ja dalej nie wierzę w kwotę tam podaną a mianowicie 8 tyś złotych polskich ;) :) :) Ja wiem że Korbanki kasują ładnie mnie też trochę skasowali za części do varianta ale ta kwota- nie mogę w to uwierzyć- nierealne!!
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#130 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 20:46

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? zadzwoń i zapytaj się ile chcą za ślimak do Varianta ;) kiedyś pisali MF 5425 to za wymianę tarczy sprzęgłowej z dociskiem koleś zapłacił ponad 7tys i jest to pewna info bo znam kolesia osobiście.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 21:06

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? @pioter pewnie tyle samo bo ślimak jest identyczny(cały podbierak/heder jest taki sam) jak u mnie...

mnie za 3 czujniki, 2 zębatki z łożyskami skasowali na 600zł- skutecznie mnie to odstarszyło od tej pory szukam zamienników

ale za to jak byli niedaleko 1km ode mnie serwisować quadranta, to zawołałem do mnie i za kilka wskazówek flaszkę postawiłem-znaczy bardziej ojciec ;) :) :)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#132 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 22:03

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Nie tylko Korbanki wiedzą ile kasować... W Agrotechnice za podwójny tryb przenoszący napęd na przednią część walców w prasie Vicon RF130 trzeba zapłacić ponad 3000zł ;) Po usłyszeniu tego faktu stwierdziłem że owy tryb w mojej prasie jest jeszcze w całkiem dobrym stanie i jednak poczekam z jego wymianą :) Odszykować sprzęt na tip-top to nie jest takie hop-siup! :)

@pioter
To 54xx mogły mieć suche sprzęgło? Strach pomyśleć ile każą wyłożyć za robote wielotarczowego mokrego... Same uszczelnienia to podobno ok. 1000zł :)

#133 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 20:50

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? @mirasek sprzegło mokre ma chodzić i chodzić ;) prędzej w nawrotnej polecą uszczelnienia a do tego też trzeba sprzęgło rozbierać i podobno prosto go złożyć :)

Ale i tak godzina pracy mechanika z Wierzchowisk jest sporo tańsza jak np z Gravitu

@kubi co to za filozofia jest w ślimaku idzie dorobić albo stary naprawić , w tym artykule też dziwi mnie to że mówią że nie opłaca im się siatka tylko sznurkiem owijają

#134 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 21:48

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? @mirasek sprzęgło suche bo skrzynia z mechanicznym rewersem.siedziałem w tym ciągniku na ok 1500 mth- widać było, że koleś go nie oszczędza...

@piootr piszą tak w tych w artykułach bo to taka gazeta, w każdym nr są jakieś paranoje...ale lubię ją za to, że sprzęt jest z mojej okolicy ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#135 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 22:35

@kubi co to za filozofia jest w ślimaku idzie dorobić albo stary naprawić , w tym artykule też dziwi mnie to że mówią że nie opłaca im się siatka tylko sznurkiem owijają

@piootr żadna bo sam robiłem ;)
jeden ślimak miał trochę luzu to napawałem, szlifierka i 2 nowe łożyska i heja w pole

z tą siatką też, robią masę bel i jeszcze kierownik nie policzył ile czasu i paliwa się marnuje na wiązanie sznurkiem

a tak poza tematem to czytając RPT odnoszę wrażenie, że każda opisywana przez nich maszyna jest za#$%&sta i prawie bezawaryjna, co rolnikowi może utrudnić wybór-dobrze że jest coś takiego jak AF
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#136 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 12:21

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Panowie może ktoś z Was da mi namiary na jakiś sklep gdzie mogę kupić taką część do prasy Claas Rollant 34 (prawdopodobnie dokładnie taka sama część występuje w modelach 44 i 62)

Oto link ze zeskanowaną kartą katalogową na której jest pokazana owa część. POZYCJA numer 15
http://www.fotosik.p...5da83524bd.html

numer katalogowy tej części to: 819810.0

Powiem wprost szukam jakiegoś tańszego sklepu niż KORBANKI, którzy ową część wycenili na 860 zł

#137 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 21:00

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Co masz nanic w tej cześci , ja przy podbieraczu jeszcze nic nie robiłem z wyglądu to spokojnie idzie ją u byle jakiego tokarza dorobić

#138 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 07:23

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? chciałem wymienić łożysko które znajduje sie na tym wałku i po założeniu ściągacza za tą piastę ona pękła (okazało sie że jest żeliwna) na szczęście zawiozłem do zakładu i mi to pospawali. mam nadzieję że bedzie mocny ten spaw, na wygląd jest bardzo ładnie pospawane.

#139 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 07:47

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Ostatnio walczyłem z łożyskiem na walcu w claas rollant 66, chciałem kupić wybijaki do klinów noskowych (listwy) pomijam fakt, że nigdzie ich nie można dostać więc skoczyłem do Tarnowa do przedstawicielstwa zapytać gdzie takie coś można dostać. Chyba żona właściciela stwierdziła że na odwal się, że ich serwisanci mają własne sposoby na takie naprawy... jedynie ich przedstawiciel był na tyle miły i zadzwonił do sewisantów i potwierdził że tego kupić sie prawie nie da...
no ale kobita mi ciśnienie podniosła... Buractwa nie lubie i nie będe tolerował... może dla tego zamawiam części w Top Masz przynajmniej sa konkretni.
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 09:08

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? kolego możesz gdzieś przedstawić zdjęcie takiego wybijaka?? bo ostatnio też walczyłem z łożyskiem na walcu i nieźle musiałem się na kombinować aby ściągnąć koło.

Dodaj odpowiedź