Skocz do zawartości

Zdjęcie

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę?

261 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 18:51

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? w opolu jest dystrubutor Huscha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Dzisiaj, 07:06
  •  

#42 Share motofan

motofan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 13:35

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Witam serdecznie,

jeżeli szukacie filtrów do swoich maszyn zapraszam do kontaktu. Posiadam w ofercie filtry powietrza, oleju, paliwa, kabiny, hydrauliki i inne między innymi do szerokiej gamy maszyn rolniczych znajdujących się w Polsce. Chętnych zapraszam do kontaktu

Darek Michalski
www.motofan.pl
darek@motofan.pl
501589078
MOTOFAN
email: darek@motofan.pl
www.motofan.pl
www.motofan.com.pl

#43 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 19:06

W grene można kupić oleje fuchs, filtry oryginalne (donaldson) też możesz kupić tam.

Dzięki za info!

a czy jakies przykre sytuacje z Korbankami mieliscie? mowie odnosnie serwisu czy finalizowaniu zakupu? ze sie z czyms spozniali, nie potrafili naprawic albo cos innego? czy pod wzgledem serwisu to powazna firma?

Jedyną przykrą sytuacją było przelanie pieniędzy za ciągnik na konto Korbanka :) Finalizacja zakupu zgodnie z umową, z serwisem raczej bez problemów (jak jeszcze korzystałem, teraz nie wiem), tylko jak miałem cyrk z klimą to raz musiałem na nich poczekać kilka dni. Aha, były problemy z doborem szyby przez telefon i 300km w plecy :)

#44 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 09:47

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Korbanek chyba już fuchsa nie ma ja kupiłem claasa (total)olej do skrzyni był tańszy sporo od fuchsa

@mirasek ile masz mth bo mnie pocieszyli od korbanka jak byli na uruchomieniu pługa że jeszcze nawrotna mi nie padła bo sporo na okolicy robili jak się uda to tylko uszczelniacze koszt ok 1000 zł z regóły robią to między 1000a 2000 mth a mój chodzi sporo w turze

Znajomy kupował razem zemną MFa i razem przyjachały nasze z poznania to jemu poszły tarcze w nawrotnej zaraz po gwarancji koszt ponad 2000 zł i teraz z nowu nawrotna rypła przy 1300 mth

#45 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 10:55

Korbanek chyba już fuchsa nie ma ja kupiłem claasa (total)olej do skrzyni był tańszy sporo od fuchsa
@mirasek ile masz mth bo mnie pocieszyli od korbanka jak byli na uruchomieniu pługa że jeszcze nawrotna mi nie padła bo sporo na okolicy robili jak się uda to tylko uszczelniacze koszt ok 1000 zł z regóły robią to między 1000a 2000 mth a mój chodzi sporo w turze

Znajomy kupował razem zemną MFa i razem przyjachały nasze z poznania to jemu poszły tarcze w nawrotnej zaraz po gwarancji koszt ponad 2000 zł i teraz z nowu nawrotna rypła przy 1300 mth

Dokładnie, Korbanek nie ma już Fuscha tylko Total markowany jako Claas.

Mój ma dopiero 1000mth, nawrotna chodzi dobrze póki co, a jak sie wysypie to trudno sie mówi :) bardziej sie martwie o sprzęgło w U912 :) Kolegi 4270 ma już przeszło 2000mth i w nawrotnej nic nie grzebał więc reguły chyba nie ma, tym bardziej że do gadania Korbanków trzeba podchodzić z dystansem :)

#46 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 20:34

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Ten co to mówił raczej nie należy do pleciug :) zrobić nawrotną to 2 dni roboty

#47 Share gruber

gruber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 21:31

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? umnie ludzie od korbanków byli z 2tyg temu wymieniałem wszysykie oleje i filtry + ładowanie freonu w MF 3680 .
faktura przyszła na 4800zł robili mi też quadranta 1200 ale faktury jeszcze nie ma ale napewno nie będzie mała
zdzierają kase i jeszcze sie nie znają :angry:

#48 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 21:55

umnie ludzie od korbanków byli z 2tyg temu wymieniałem wszysykie oleje i filtry + ładowanie freonu w MF 3680 .
faktura przyszła na 4800zł robili mi też quadranta 1200 ale faktury jeszcze nie ma ale napewno nie będzie mała

Czemu sie nie znają, czyżby pomylili paliwowy z powietrznym albo coś? :) Nie wiem po co z takimi rzeczami idziesz do Korbanków, filtry i oleje można kupić gdzie indziej, wymienić samemu, a klime nabić w pierwszym lepszym zakładzie robiącym klimatyzacje. Wyszło by sporo taniej.

#49 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 30 sierpień 2007 - 21:57

umnie ludzie od korbanków byli z 2tyg temu wymieniałem wszysykie oleje i filtry + ładowanie freonu w MF 3680 .

No ładny poniosłes wydatek. Jakbym miał to przeliczyć to ile trzebaby było sprzeddać tuczników, albo pszenicy na taki przegląd... :angry:.

#50 Share gruber

gruber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 21:19

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? niby mozna by taniej ale znam taki przypadek ze przez zamiennik koles wykończył silnik :) a nie znaja sie dla tego że jak aparat nie wiązał tak nie wiąrze a serwisant nie wiedział oco chodzi aja myslałem ze sie chociaż troche znają :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 31 sierpień 2007 - 23:58

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Na zamiennikach już się przejechałem więc stanowczo odradzam ich montowanie. Do C 4011 kupiłem tryby do skrzyni biegów (dokładnie do 3 biegu), coś jest z nim nie tak, bo na 3 biegu tak wyje, że szkoda gadać :).

#52 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 11:35

Na zamiennikach już się przejechałem więc stanowczo odradzam ich montowanie. Do C 4011 kupiłem tryby do skrzyni biegów (dokładnie do 3 biegu), coś jest z nim nie tak, bo na 3 biegu tak wyje, że szkoda gadać :).

Koła zębate do skrzyni a filtry to znacząca różnica.

#53 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 12:22

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? dokładnie tak samo jak podróbki i zamienniki.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#54 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 19:17

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? ostatnio kupowałem filtry powietrza, hydraulika, skrzynia biegów do claasa ares i wziąłem zamienniki fleetguard ceny oryginałów są po prostu nie do przyjęcia wszystko prawie dw razy droższe, sprzedawca mówił że nikt mało kto bierze oryginały, chociaż ostatnio na dożynkach kombajnista z 1300 ha gospodarstwa odradzał mi zamienniki zobaczymy jak to będzie oby dobrze :)

#55 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 wrzesień 2007 - 22:00

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? też kupiłem fleetguard'a do MF a dokładnie duży do powietrza i według katalogu był odpowiedni ale w praktyce jest trochę mniejszy...ciasno wchodzi w obudowę...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#56 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 02 wrzesień 2007 - 00:07

Koła zębate do skrzyni a filtry to znacząca różnica.

Przykład ten szybko przyszedł mi do głowy, bo przedtem była duża różnica cen. Ale moge podać też z filtrem, bo kupiłem kiedyś zamiennik do JD (paliwowy). Sprzedawca z agromy powiedział, że są to zamienniki i pasują do ciagników i kombajnów. Trochę mnie to zdziwiło, że w zwykłej agromie co handlują częściami do Ursusów ma akurat filtry do JD. Tłumaczył się, że kilku rolników z okolicy ma stare kombajny JD i przywozi im takie filtry. Kupiłem, bo z wyglądu był ok. Jak się potem okazało, dziury nie pasowały, rozstaw był o kilka milimetrów za mały :). A róznica w cenie (jak kupiłem oryginalny) była kilka złotych... A kupiłem ten zamiennik dlatego, że nie chciało mi sie jechac do przedstawiciela JD 40 kilometrów.

#57 Share Seweryn

Seweryn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 11:58

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? A ja myślałem, że tematem jest alternatywa dla D.H. Karbanków. A propos alternatywy raczej nie ma, bo Korbankowie mają wyłączność na Polskę (m.in. ciągniki Fendt). Mam rację?

#58 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 12:56

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? No ja slyszalem,ze kolo Gniezna facet zaczyna handlowac M-F,ale jak narazie nie ma serwisu,czyli ogolnie kicha,bo jakby sie cos stalo to i tak trzeba isc do Korbanka,a wtedy pewnie sie sporo zaplaci.

#59 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 12:55

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? a ja dzisiaj zamówiłem pompke zasilającą w Raciborzu (u Winiarskiego) cena 350 zł za oryginał Fendt dodam ze niedaleko mnie jest sklep z częściami do maszyn rolniczych "TRAKOR" i oni wołają tyle samo za zamiennik GRANITU!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 13:08

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Wczoraj sąsiad przyprowadził 716 ,rano wyjechał a przed 21 był w domu -a gdzie transport do klienta ,komedia co oni robią z ludźmi :angry:

Dodaj odpowiedź