Skocz do zawartości

Zdjęcie

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę?

261 odpowiedzi na ten temat

#241 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 14:18

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Jak byłem we wrześniu...to w serwisie mówili że w Łukowie otwierają nowy "punkt", ale dopiero startuję...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Dzisiaj, 02:08
  •  

#242 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:50

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? No rozumiem cię kurak. Ale wiesz po mojemu to żeby było chociaż 2 dilerów na dane województwo to może by była jakaś konkurencja cenowa. A tak jest jeden i ceny stawiają jakie tylko chcą. Classa jest 2 dilerów ale co z tego jak się zmówili i aby można od jednego kupić. Znajomemu dużo taniej JD się udało kupić w innym województwie.
gospodarny1992 ale to pod szyldem Korbanek czy inna firma?

Edytowany przez Piters182, 08 styczeń 2013 - 19:51.

#243 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 09:20

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Piters182, możesz porozmawiać z Panem Wojciechem z firmy Galop; http://www.agrogalop...ontact&Itemid=2
Oni też zajmują się importem maszyn tylko nie wiem czy to Ci się opłaci. Korbanek zamawia jakiś % produkcji i dostaje ogromne zniżki, których Ty nie dostaniesz prosto u producenta. Przekonałem się o tym bo chciałem kupić ciągnik u naszych sąsiadów i wcale to tak fajnie nie wychodziło. Owszem, cena jest dużo niższa, ale za podstawowy model, dolicz sobie obciążniki, dodatkowe wyjścia hydrauliki etc, generalnie to co Korbanek daje w standardzie, to wyniesie Cię to sporo drożej. Alternatywą jest posiadanie rodowitego Niemca w rodzinie/znajomego żeby zamawiał maszynę, wtedy jest szansa, że wyjdzie dobrze bo nam, Polakom nie sprzedadzą na korzystnych warunkach. Ale popieram Twoją inicjatywę żeby było więcej dealerów FENDT'a, tak jak to jest z JD.

Edytowany przez kurak, 10 styczeń 2013 - 09:22.

Pozdrawiam,
Robert

#244 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 09:58

Jak byłem we wrześniu...to w serwisie mówili że w Łukowie otwierają nowy "punkt", ale dopiero startuję...

Że co w Łukowie otwierają? Weź napisz coś wiecej

#245 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 19:54

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Ostatnio byłem u sprzedawcy claasa w Piotrkowie Trybunalskim i pełna kultura kawka, herbatka, miła obsługa Pan znał sie na tym czym się zajmuje czyli sprzedażą. Kilka jazd testowych po placu i szczegółowy wykaz cen i wyposażenia. Tylko jeszcze musze się zorientować czy drogo ten sprzęt wychodzi czy normalnie bo podobno po kosztach:)

#246 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 06:06

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? A co ma Sobol wspólnego z Korbankiem?

#247 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 09:01

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? W sumie to z tego co tu słysze to chyba mało. Sam chciałem kupić MF ale wiele osób właśnie narzekalo na Korb.... , jedna osoba blisko mnie kupiła niedawno MF i podobno nie narzeka, ale stanowczom wiecej jest negatywnych opinni niż pozytywnych. Dlatego ciesze sie ze Claas odszedł od wspólpracy z Korb... i wyjdzie mu to na dobre.

#248 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 09:28

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Claasowi wyszło na dobre, więcej zarabiają na chłopach :P

#249 Share QuQurydza

QuQurydza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 maj 2013 - 12:47

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? siew kukurydzy Horsch Maestro 8cc spalanie 936 i 718 w kole 5,5 litrow. Rozsiew nawozu zawieszanym 2,5 t Sulky jeszcze mniej. Dlatego są najlepsze. Sasiad ma JD i drugie tyle mu palą.

#250 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 06 maj 2013 - 18:05

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Ludzie i tak nie uwierzą bo powiedzą, że źle sprzęt dobrany do JD, że do bani operator, pompa zesputa i itd i itd że usnąć można. Ile burzy wywołał tu nie dawno temat @Jaskodeere i tak mu sie dostało, ze nie wiadomo co... Ale tak sie składa, że nie daleko mieszkam od niego i sie dowiedziałem ile paliwa spalił przez rok mniej Fendt od JD, to jest szok....Już to troche nudzi, że ludzie tylko mówią, że źle sprzęt dobrany do JD i do bani operator, ale ileż można o tym pieprzyć? To co co najmniej połowa użytkowników JD jest tępa i tak nie potrafi dobrać sprzętu buhaha... Nie ulega wątpliwości, że JD pod względem technicznym jest także swietny, charakterystyka silnika, skrzynia to śiwtna rzecz, ale o tym paliwie za duzo sie słyszy, że to był mit. A ciężko uwierzyć, że co drugi JD ma spieprzoną pompe wtryskową...

Edytowany przez JD1052, 06 maj 2013 - 18:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 20 maj 2013 - 16:46

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Kolego a może byś tak spojrzał z tej strony jaką JD potrafi zrobić robotę, jaki ma uciąg ile potrafi wytrzymać. Weś sobie znajdź najekonomiczniejszy ciągnik zapnij mu taką samą maszynę co JD i porównuj który mniej spali i więcej zrobi.

#252 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 20 maj 2013 - 20:29

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Proste i wiem o tym, tyle, że większość gospodarstw jest takich, że jednak dużo prac wymaga mocy na poł gwizdka i wtedy jest problem! Jak przez cały rok pług i agregat to luuzz.

#253 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 21 maj 2013 - 06:23

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Hmmm wszyscy debatuja o tym jaki to jd ma swietny uciag itp itd i jakie straszliwe straty ma skrzynia Vario odsylam do ostatniej top techniki tam jest wnikliwy test mamy nawet moc uciagu ciagnikow i tak sie sklada ze fendt wypada tam bardzo dobrze praktycznie tak samo jak jd z powershiftem a jd na AP wypada strasznie blado

#254 Share Miras886

Miras886

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 13:14

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Witam!
Póki co, jestem zadowolony ze współpracy z Korbankowem. Obsługa bardzo sympatyczna i znająca się na rzeczy. Wiem, może akurat na taką obsługę trafiłem. Ceny są porównywalne do reszty wiec nie wiem dlaczego niektórzy tak narzekają. A co do serwisu to uważam że mają większe pojęcie niż serwis z innych firm.
Pozdrawiam.

#255 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 10:54

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? co wiecie o firmie Rolmax?

Edytowany przez fireseba, 21 styczeń 2014 - 11:18.

#256 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 11 październik 2014 - 21:35

Na mnie firma Korbanek ostatnio zrobiła. niemiłe wrażenie . Jeśli chodzi o części do  MF mają wszystko ale nie zawsze  tanio  więc czasami warto   zajrzeć do Niemiec czy  sklepów internetowych w Anglii. Do tego nie można mieć zastrzeżeń. Natomiast   jeśli chodzi o zakup   maszyn  to mają totalny zlew na ludzi. Chciałem  od nich   miniładowarkę  Kramer na test - owszem można   ale  to oni pokazują przez 4 godziny jak pracuję  i trzeba się  zadeklarować że w ciągu roku się ją kupi. Za takie podejście podziękowałem. Nigdy więcej nic od Korbanka. 

Jak  ktoś chce kupić traktor Fendt czy MF warto się zgłosić do Firmy BaYwa konkurencyjne ceny i  dobre podejście do klienta. 

#257 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 październik 2014 - 14:46

Wiesz takich testujących jest cała masa. Wysyłanie ładowarki każdemu chętnemu przetestować. To dla nich duże koszty. A ludzie żadko kupują. Sam wiem jak jest bo znam dealera jd. I u nich też nie dostaniesz maszyny na testy od tak bo byś chciał.

#258 Share Miras886

Miras886

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 12 październik 2014 - 20:06

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Popieram kolegę wyżej. Rozumiem, każdy chciałby przetestować jakiś sprzęt, zobaczyć jak sie sprawdza w danych warunkach ale jeśli sprzedawca widzi że ktoś chce go naciągnąć żeby pare godzin za darmo popracować to nie udostępni sprzętu bo to nieopłacalne.

#259 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 październik 2014 - 20:28

Sęk w tym, że wielu nie chce kupić ale ma jakąś robotę do zrobienia. Na dodatek sprzęt czasami wraca uszkodzony bo to przecież testy były. Poza tym takie testy generują koszty związane np z przewiezieniem jednej maszyny z jednej placówki do drugiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 14 październik 2014 - 20:30

skoro   dealer cche  cos sprzedac to nniech pokaże jak to pracuje  kota w worku  nie kupię

Edytowany przez soltys13, 14 październik 2014 - 20:44.

Dodaj odpowiedź