Skocz do zawartości

Zdjęcie

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę?

261 odpowiedzi na ten temat

#201 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 17:46

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Ja akurat zajmuje sie pośrednictwem sprzedażny części firmy Fendt jak rowniez Valtra i Claas bezpośrednio od niemieckiego dystrybutora i mogę powiedzieć ze przez spadająca cenę Euro części z Niemiec ida jak "świeże bułeczki".... nadarzyć nie mogę... można powiedzieć ze 85 % części jest do 20% taniej niż u Korbanka. Ostatni przykład to sprzęgło turbo które w Niemczech kosztuje ok.4100 Euro a u Korbanka 20349 zł. Myślę ze jest to jakaś różnica...to na dzisiejszy kurs prawie 4500 zł. mniej.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Dzisiaj, 09:25
  •  

#202 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 15 kwiecień 2010 - 20:32

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Jak kiedyś byłem u Korbanków w sprawie ciągnika MF to sprzedawca dał mi na wejście 15 tyś zł rabatu,tak sobie myślę jak bym z 10 razy wszedł to ciągnik był by prawie darmo???. A tak na poważnie to jeśli jest przebitka na części 1000zł i więcej ,to jaki kłopot wskoczyć do auta i śmigać do Niemiec!.

#203 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 15 kwiecień 2010 - 20:57

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? nie wiem jak z czesciami ale jesli chodzi o ceny nowych maszyn u korbanka sa znacznie nizsze od dilerow zza granicy, obojetnie ktorej:)

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#204 Share FANIKH

FANIKH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 17:17

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Firma Ambroży została oficjalnym dealerem CLAAS mają bardzo duży wybór oryginalnych części zamiennych do maszyn CLAAS u siebie na sklepie. Ceny też są ok.
Dodatkowo prawdopodobnie dla wszystkich nowych klientów oferują rabat.

sprawdzcie sami to telefon do nich do sklepu 71 314 60 43

(gdyby ktoś miał porównanie czy mają dobre ceny u siebie na sklepie proszę o info)

#205 Share wama

wama

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 20:34

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? koledzy na filtrach do oleju nie oszczedzajcie jak słysze ze cos kosztuje 50 zł to omijam to z dalek . pamiętajcie filtr do oleju musi mieec w srodku siadke bo jak jej nie ma to zaciągnie ci pompa papier i masz pompe do wymiany. filtrybez siatki są dobre do czyszczenia oleju

#206 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 20:39

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Chyba kolega wama nie ma pojęcia jakwygląda filtr oleju. SiaDki to nie ma żaden filtr, siatkę ma każdy, ale ważniejsze są zaworki. Poza tym filtr oleju jest za pompą a nie przed :D

Za 50zł to w serwisie filtra nie kupisz ale markowy zamiennik (np. MANN) w zwykłym sklepie kupi się za 1/3 ceny tego z serwisu a różnica w jakości żadna.

#207 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 październik 2010 - 19:12

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? prubowałem sie skontaktowac z delerem fendta czyli grupa korbanek.pl i nic, a dokłądnie w sprawie ciągnika Fendt seri 700 dzwoniłem do całej siedziby która sie znajduje pod Poznaniem, potem do najbliższego oddziału w Pokrzywdowie k. Brodnicy, to samo, niechcą sprzedać czy co?? jak oni dbają tak o klienta przed zakupem to co mowa po zakupie?? na jakąś gwarancje czy coś to można zapomieć że przyjadą... a najciekawsze jest to ze ogłaszają sie gdzie sie tylko da, poco wystawiacie sie na rużnego rodzaju agrach? jak i tak nie jesteście zainteresowani sprzedażą, sory ale przechodze na John Deera. z Pozdrowieniami

#208 Share fendty

fendty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Nowe Fendty, MF - dealer w Niemczech, konkurencyjne ceny, akceptacja dopłat, Polski bank kredytujący. info pod adresem: fendty@op.pl

Napisany 22 luty 2011 - 08:50

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Alternatywa jest!!!

Nowe Fendty, MF - dealer w Niemczech, konkurencyjne ceny, akceptacja dopłat, Polski bank kredytujący. info pod adresem: fendty@op.pl
Nowe Fendty, MF - dealer w Niemczech, konkurencyjne ceny, akceptacja dopłat, Polski bank kredytujący. info pod adresem: fendty@op.pl

#209 Share czopek

czopek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 luty 2011 - 09:56

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? konkrety ...?

#210 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 22 luty 2011 - 13:36

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Na takiej zasadzie mozesz kupic maszyny u kazdego dealera w Niemczech. A z polskimi bankami tez nie ma problemu. Poczynajac od ciagnikow a konczac na kombajnach. Tak samo wyglada rowniez sprawa czesci zamiennych.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share fendty

fendty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Nowe Fendty, MF - dealer w Niemczech, konkurencyjne ceny, akceptacja dopłat, Polski bank kredytujący. info pod adresem: fendty@op.pl

Napisany 26 luty 2011 - 22:40

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Dokładnie, tematem postu było zapytanie o alternatywę, więc wskazałem na tę możliwość - zakupu zagranicą. Jestem przedstawicielem największego dealera Fendta i MF`a w Niemczech, to tak dla sprostowania, aby nie było niedomówień. Ceny, jak ceny, myślę, że kto pyta nie błądzi, decyzja i tak należy do klienta. Ale skoro tyle zainteresowanych korzysta z tej opcji (zakupu zagranicą), to widocznie mają ku temu powody. Oczywiście to samo tyczy się części.

pozdrawiam

p.s.
ewentualne zapytania proszę kierować bezpośrednio na mojego maila.

Edytowany przez fendty, 26 luty 2011 - 22:44.

#212 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2011 - 08:11

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Nie wiem jak to jest z tymi konkurencyjnymi cenami. Gdy widzę np ceny nowych lub rocznych używek na agriaffaires np to są one sporo wyższe niż u nas nówki lub ciągniki maja gorsze wyposażenie. Może wrzuć dla porównania np ceny netto mf 5435 czy fendta 309 vario te sprzęty chyba polscy rolnicy najczęściej kupują. Co mają w standardzie ile kosztuje wyposażenie dodatkowe?

#213 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 27 luty 2011 - 11:20

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? W takim razie jesli jestes przedstawicielem najwiekszego dealera w Niemczech to nie ma szans, ze na ciągniki sprzedawane do Polski dostana atrakcyjne ceny. Pracowałem u niemieckiego dealera 15 lat, zarówno w dziale technicznym jak i w sprzedaży i marketingu. I kazdy kto ma o tym troche pojecia wie, ze firma Fendt dosłownie narzuca gdzie i za ile ciagnik zostanie sprzedany. Niestety u producentów maszyn rolniczych ( Fendt, Claas, itp) działa przeciwieństwo gospodarki rynkowej.

#214 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 luty 2011 - 11:31

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Ja myśle, że to jest poprostu czysta kalkulacja. Poprostu te firmy chcą wyrwać więcej kasy od bogatszego klienta w niemczech czy francji. Mf chyba robi podobnie.

#215 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2011 - 11:36

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? No w Niemczech nazywają dealerów Fendta "zieloną mafią"-ciekawe czy bez powodu :D ?

#216 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:33

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Nie wszystkie cześci u korbanka sa droższe ale mam firme u której zakupy robie taniej niż u korbanka.

#217 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 27 luty 2011 - 14:20

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? nie chodzi tutaj tylko o firme Fendt. Wiem ze na przyklad Claas jest jeszcze bardziej rygorystyczny jesli chodzi o takie praktyki.

#218 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 25 październik 2011 - 01:42

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Korbankowo to oszusty. Jednemu ze znajomych zamontowali błotniki przednie polskiej produkcji (przy wpłacaniu zaliczki nie było o tym mowy). Drugiemu oprócz tego jeszcze polskie złącza hydrauliczne z tyłu i z przodu założyli oraz przewody hydrauliczne krótsze tak jak do tura, a powinny iść aż do przedniego tuza,gdy jest tuz. Na dodatek gdy którykolwiek z nich w tej sprawie dzwoni tam, to nikt nie odbiera. Znajomi trochę źle zrobili, że podpisali protokół odbioru. Ja bym nie podpisał. Mało tego nagłośniłbym sprawę w telewizji, najlepiej w agrobiznesie lub w TVR, była by to skuteczna walka z nieuczciwym dilerem. Niech oni nie myślą, że :"na wsi prądu jeszcze nie ma, a naród głupi, ciemny i bezbronny". Z resztą byłem dzisiaj w Agrosieci w Pszczółkach na pokazie i oni tych biedniejszych gospodarzy, z mniejszą kasą mają gdzieś. Chyba z 5 razy pytałem o możliwość przejechania się 5080r. Każdy tylko mówił: zapraszam do namiotu na prezentację..", a tam poruszane kwestie tylko dużych ciągników 170-280Km, które mnie nie interesują. Po prostu każdy mnie zbył. I mówię do ojca zobacz jak oni mają teraz takie podejście, to co dopiero będzie jak od nich coś kupimy? Lepiej poszukać mniejszego dilera, tak jak np. od new hollanda Cymski z grabiny zameczku - fakt serwis jest przeciętny, ale pracownicy, którzy jeżdżą na serwis w trakcie gwarancji są w porządku (poza chamskim typem, panem Geniem w magazynie, ale reszta jest ok) i jak czegoś nie wiedzą, to albo zadzwonią do kogoś kto się zna i zapytają, albo studiują instrukcję dołączoną do sprzętu (która jest nie zawsze dobrze napisana, ale to już nie ich wina Dodany obrazek).To tyle w tym temacie i przepraszam za częściowy off top.

Edytowany przez look19, 25 październik 2011 - 21:08.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#219 Share pilot391

pilot391

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 październik 2011 - 20:21

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? zadzwoń do agropilota albo sprawdź na stonie sklepu. Jeśli nie ma na stanie to znajdziemy w rozsądnej cenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share cichy73

cichy73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 maj 2012 - 20:22

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę?

pożyjemy-zobaczymy....a jak bedzie naprawde to okaze sie dopiero za jakis czas. Ja tylko moge pisac o tym co widze w niemczech, gdzie w jednym okregu w odlaglosci 50 km byly 3 serwisc claasa. U nas w firmie postawili na Fendta wiec tez jestesmy jedna z tych firm ktorej odebrano koncesje. Ale to moze i lepiej przynajmniej nie bedzemy mieli latem tej paskudnej i niewdziecznej roboty z kombajnami. Wprawdzie Fendt tez je posiada ale jest to prawdziwa "masakra" i chyba zaden normalny rolnik u nas w okolicy nie zakupi takiego badziewia. Ale mysle z z samych ciagnikow ktorych mamy pod dostatkiem tez sie do przezyc.

\\

Mam do ciebie pytanie, w świadectwie homologacji fendt-a 924 ,rok prod.2006 jest napisane pojazd homologowany fendt 922 a nazwa handlowa 924 i urząd komunikacji zarejestrował go jako 922 czy to jest dobrze?
w numerze vin początek ma 924.

Dodaj odpowiedź