Skocz do zawartości

Zdjęcie

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę?

261 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 12:16

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Czy znacie może inne firmy oprócz wymienionej w temacie, która zajmuje się sprzedażą maszyn Massey Fergusson, Fendt, Class? Wpisujcie tutaj również miejsca gdzie można dostać taniej oryginalne części zamienne do tych marek niż u "Monopolisty". pozdrawiam i liczę na zainteresowanie tematem.

P.S. Może jako pierwszy podam link, który właścicielom MF może sie przydać http://mihg.pl/index.php?site=ofirmie . Jeżeli go już znacie to sorry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Dzisiaj, 01:17
  •  

#2 Share pancarol

pancarol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 14:45

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? ja mam bliżej do Niemiec niż do D.H Korbanków. W moich rejonach jeżdżą do dealerów za Odrę <_<
Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

#3 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 19:07

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Lehman z Buku duzo ściaga nawet za Atlantyku.
http://www.lehmann-agrotechnika.pl/
The Truth Is Out There

#4 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 25 styczeń 2007 - 19:43

Czy znacie może inne firmy oprócz wymienionej w temacie, która zajmuje się sprzedażą maszyn Massey Fergusson, Fendt, Class? Wpisujcie tutaj również miejsca gdzie można dostać taniej oryginalne części zamienne do tych marek niż u "Monopolisty". pozdrawiam i liczę na zainteresowanie tematem.

P.S. Może jako pierwszy podam link, który właścicielom MF może sie przydać http://mihg.pl/index.php?site=ofirmie . Jeżeli go już znacie to sorry.

ja dzwoniłem do nich o dźwignie do rewersu do MF i 200 zł tańsza jak u korbanka <_< ale i tak 1000 zł

#5 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 07 luty 2007 - 21:55

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? za filtr powietrza (ten duży) do MF 6160 chcieli 320 zł i nie kupiłem od nich bo ta cena mnie powaliła z nóg...

znajomy mi załatwił za 200zł
a inny znajony kupił za 120 zł w Czerwonaku koło Poznania dane tego sprzedawcy podam przy okazji.

#6 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 07 luty 2007 - 22:05

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Ja do swojego powietrza kupuje z filtronu kupowałem po 80 zł a teraz znalazłem po 60 zł za , do hydrauliki kupiłem za 50 zł bepco

#7 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 08 luty 2007 - 08:55

Ja do swojego powietrza kupuje z filtronu kupowałem po 80 zł a teraz znalazłem po 60 zł za , do hydrauliki kupiłem za 50 zł bepco

tak z filtron, firma robi filtry do wielu traktorów mój serwisant do new hollanda kazał mi szukać zamienników firmy filtron

bo po co przepłacać

#8 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 08 luty 2007 - 12:52

za filtr powietrza (ten duży) do MF 6160 chcieli 320 zł i nie kupiłem od nich bo ta cena mnie powaliła z nóg...

znajomy mi załatwił za 200zł
a inny znajony kupił za 120 zł w Czerwonaku koło Poznania dane tego sprzedawcy podam przy okazji.

karol mogłbyś zmierzyć swoje filtry i podać mi wymiary ? bo myślę że mamy takie same a i u mnie przydałaby się wymiana.
all rights reserved

#9 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 08 luty 2007 - 13:11

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? tylko zamiennkiki niewiadomo jakiej firmy trochę strach kupować...jakby czasem źle uszczelka pasowała to można traktor zajeździć...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 08 luty 2007 - 13:20

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Ja kupuje z filtrona AR 200/4 za ok 50 zł

@pioter on będzie pasował też do twojego 5455 :huh: sprawdzałem w katalogu filtrona

http://www.wixfiltro...h...=1

przeglądałem i do 6160 niby nie ma w katalogu i do serii 36xx tez nie ma powietrza ale są wymiary , zmierzcie swoje może są takie jak w moim

Jeśli chodzi o ten wkład bezpieczeństwa to u mnie jest CF 400 jest to MANa filtr i w sklepach z częściami do samochodów nie ma problemu z jego kupnem cena ok 150 zł ja w swoim jeszcze go nie wymieniałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 08 luty 2007 - 13:36

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? no fakttycznie do powietrza mam taki.ciekawe ile kosztuje... :huh:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 08 luty 2007 - 14:05

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Poiem wam że kilka lat wstecz kupowałem świecę żarową do Fendta u korbanka to zapłaciłem 350zł. A dzisiaj zadzwoniłem u siebie do zwykłego sklepu samochodowego i mi mają jutro przywieźć za 50 zł. Mam silnik mana. Można w sklepach dla samochodów ciężarowych szukać np. Opoltrans w Opolu.
GMO jest ok!!!

#13 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 09 luty 2007 - 22:02

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Filtron nie produkuje filtrów do seri 6100 bo się pytałem ja kupiłem Donaldsona filtr oni właśnie robią do Fergusonów.

Jeśli chodzi o Korbanków to jeden gostek opowiadał mi, że Korbanek kupuje części (chodziło o noże do kombajnów buraczanych) od rzemieślnika spod Poznania(ten gość zna go osobiście) i nakleja tylko etykietę i kasuje jak za oryginalne czyli kilka razy więcej jak u tego rzemieślnika...

Dziwi mnie tylko jedno... dlaczego oni mają taki monopol na sprzęt...

Byłem u nich i aż żal mi się zrobiło jak zobaczyłem jakie pałace oni mają, bo to przecież na rolnikach tak się dorobili, rolnikach czyli na nas...

#14 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 10 luty 2007 - 12:24

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? a na kim najlepje zarabiac na biednym!! a i tak wie ze jaka cena by nie była to i tak to kupisz zeby maszyna chodziła!!
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#15 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 22 luty 2007 - 18:06

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Z tego co wiem to Karbanki mają monopol na Polskę ;/ Nie wiem jak to jest ustawione ale chyba muszą miec jakies umowy z fabryką. Niedawno byłemw serwisie Fendt na mim terenie i właściel mówił ze w poblizu ktoś sciognoł sobie fendta od niemieckiego dealera, i to odbiło się dużym echem, tz niby dostało się temu niemieckiemu dealerowi.... Nie wiem, troche to dziwne.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 luty 2007 - 20:26

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? chyba troche przesadzasz, tzn logicznie myslac korbankowi nie zrobia roznicy pojedyncze maszyny sciagane przez rolnikow i tak spadek obrotow mu nie grozi, a pozatym chyba troche demonizujecie tych korbankow, wiadomo ze sa najbardziej narazonym na krytyke dilerem bo jest najwiekszy, ale jesli ktos podpisuje trefne umowy, czy nie moze sie dogadac w kwestii ogumienia to nie moze calej winy zwalac na sprzedawce.
jesli chodzi o serwis to jest drogi i raczej nie w 100% kompetenty, ale z drugiej strony w polsce poprostu nie ma na tyle zdolnych mechatronikow zeby chociazby umieli zlokalizowac przyczyne, juz nie wspomne o naprawie, bo i tak duzo elementow trzeba wymieniac na nowe, ale mi zylka peka np po wymianie 3 elementu do jednej przyczyny, a ciagnik i tak nie chodzi jak powinien.
no a nastepnym punktem sa czesci, no tutaj to juz wogole nie rozumiem zarzutow, przeciez po to ludzie dostali umysly zeby z nich korzystac, po to rowniez sa zamienniki, katalogi aby dopasowac cos dla siebie

#17 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 23 luty 2007 - 00:06

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Chyba nie przesadzam jesli chodzi o monpol, bo ten gośc z którym rozmawiałem miał miec u siebie dealestwo Fendta, ale mówił ze moze tylko za pośrednictwem Korbanków, i narazie sie wstrzymuje bo ciezko sie z nimi toroszke dogadac na korzystnych warunkach.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#18 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 23 luty 2007 - 11:28

, bo ten gośc z którym rozmawiałem miał miec u siebie dealestwo Fendta, ale mówił ze moze tylko za pośrednictwem Korbanków, i narazie sie wstrzymuje bo ciezko sie z nimi toroszke dogadac na korzystnych warunkach.

Powinien spróbowac odwołać się do UE !!! Podobna sprawa była z Volkwagenem, skończyło się zapłatą dużej kary przez firmę !!! Prawdopodobnie taki monopol jest niezgodny z prawem unijnym, tak jak i słynna akcyza na samochody - wydaje się że gra jest warta świeczki.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#19 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 25 luty 2007 - 14:33

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? W Krasnymstawie jest firma, której przedstawiciel twierdzi że chociaż Korbanek ma wyłączność na Classa, to oni są w stanie znacznie taniej sprowadzić i sprzedać ciągnik marki Class :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 25 luty 2007 - 14:37

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? ROLTEX ???

Dodaj odpowiedź