JacekNH

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
b0gdan    90

ale mamy też inne marki ciągników, dzięki czemu ten monopol nie jest taki groźny. Swoja droga CNH tez mam taki sam układ (z tym że dilerzy mogą sobie klientów podbierać, nie ma rejonizacji jak u korbanka) i marża dla polskiej centrali to około 15 % ceny ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maksio    0

Ja kupuję u Korbanka i jestem bardzo zadowolony. Wszystko ma, a jak nie ma to sprowadzi. Jego ludzie są profesjonalistami, bardzo uprzejmi. Po prostu znają się na rzeczy. Ja jestem za korbankami, proszę zobaczyć na jego serwis http://korbanek.pl wszystko się znajdzie co potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

A słyszeliście o Agrotechniku w Tafiłach (mają też oddział z maszynami w Stawiskach). Nie mają nowych Fendt'ów ale mają dużo nowych i uzywanych maszyn a jeśli chodzi o części do Fendt'a itp to mają wszystko jak nie na stanie to na zamówienie. Oto ich stronka:

http://agrotechnik.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale sobie sami dajecie reklamy :lol: nieźle .każdy sposób dobry:P admini powinni zakazać kryptoreklamy i używania nazw firm.za reklamę niech płacą:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Co zażucasz mi że jestem z Agrotechnika? Skoro tu nie można pisać o firmach w których można kupić części do Fendt'ów itp to jak mozna poinformować kogoś o "konkurencji" korbanków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATIOS85    0

witam!

jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. troche o temacie. kupiłem fendt 309 vario i notabene od monopilisty korbanka. nie jestem do końca zadowolony z ceny ale zdaje sobie sprawe ze Fendt kosztuje wiecej niz inne marki, ale po przetestowaniu kilku czołowych marek wybrałem właśnie ten sprzet. znajomy pojechał po fendt-y serii 700 i 800 vario za odre kupił nieco taniej niż u korbanak ale sadze ze roznica ta wynika raczej z niskiego wówczas kursu euro. pozostał tylko problem serwisu który mimo wszystko sprawuje d.h. korbanek i tu wlaśnie zaczynaja sie schody. z doswiadczen zauwzylem ze ceny M-F i Claas nie sa az tak bardzo wygorowane i w porownaniu np do SDf to wygladaja nieźle. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Kolego wiesz ile kosztuje przegląd w d-fie ? Nie sądzę aby któraś marka miała taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przegląd MF 5455 po 50rbh kosztował bez dojazdu 960 zł, czy w Agrofarmie będzie znacząco taniej???, kiedy ja się dowiadywałem to powiedziano mi że pierwszy przegląd to 900zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja pierwsze dwa prrzeglądy miałem gratis i materiały też, teraz mam mieć następny zobaczymy jaki koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie nazywa kolego OFF TOPIC

ale skoro juz pisze posta to przedstawie swoja hipoteze.

MF i ciagniki CLAAS to tylko pojscie "za ciosem", swoje filie zbudowali przede wszystkim na kombajnach CLAAS (sporo zyskow czerpali tez wiadomo z ciagnikow FENDT i kombajnow buraczanych STOLL), gdy PGRy zostaly prywatyzowane. sprzedawali tyle kombajnow ze mogli rozwinac swoje przedsiebiorstwo, zbudowac filie i teraz nikt nie ma po co wchodzic na rynek, bo:

1. nie sprzeda tak "tanio" sprzetu jak korbankek

2. bedzie ograniczony najblizszym terenem, a korbanek ma cala polske i nie tylko

 

Z tymi słowami kolegi się niezgodze.Inne firmy sprzedali by taniej classa czy fendta , ale wina leży po stronie fendta,mf-a, i classa. Jak korbanek wchodził na rynek te firmy podpisali z nim umowę na wyłączność że tylko on może je sprzedawać.Gdyby nie to już dawno powstały by inni dilerzy sprzedający te marki , i gdyby korbanek miał konkurencję napewno zszedł by z ceny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

A JD, Case, NH i inne marki to nie konkurencja??? Ktoś na forum przymierzał się do zakupu ciągnika Claas Niemczech, ale okazało się, że cena u niemieckiego dilera nie była aż tak atrakcyjna jak to niektórzy twierdzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja też piszę o konkurencji dla korbanka, jeśli kupujesz ciągnik to nie patrzysz ślepo tylko na jedną markę, tylko wybierasz z kilku marek, kryteriami wyboru są: niezawodność, spalanie, serwis i stosunek cena/wyposażenie. Ja wybrałem MF od korbanka, bo suma kryteriów które brałem pod uwagę była dla tego ciągnika najlepsza, gdybym kupował teraz było by inaczej, ale tu zadziałałby kurs euro i jest mi obojętne czy MF sprzedawało by 20 dilerów czy jeden korbanek, bo i tak jego oferta była dla mnie najlepsza na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Właśnie dlatego nigdy nie docierał do mnie "problem" z Korbankiem. Jak wybierałem ciągnik brałem pod uwage konkurencyjne modele różnych marek, oferta Korbanka okazała sie na ten czas najlepsza dla mnie więc wybrałem MF i do dziś nie rozumiem w czym mam mieć problem? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
@mirasek ale jak kupywałeś to pewnie euro było tanie,a teraz coś z nim nie zaciekawie :)

Kurs euro wpływa nie tylko na cenę MF ale i innych zachodnich marek :) a ciągnik brałem jeszcze przed wprowadzeniem VAT, czyli dawno temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Na stronie pisze tyle link i w temacie o tucano jest to poruszone. Oj teraz sprzedaż spadnie ale pewnie Korbanek coś wykombinuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

nic nie wiecie a piszecie takie głupoty... Korbanek walczył cały czas z Claasem o obniżenie cen w związku z wysokim kursem Euro. Claas dopiuero w maju na to odpowiedział kiedy było za późno bo juz dużo kombajnów przegrali. Nie łudźcie się że jak nowa firma wexmie Claasa to ceny spadną będzie napewno drożej chociażby dlatego że nie ma takiej firmy w Polsce która by sprzedała rocznie tyle kombajnów co Korbanek. Nawet NH ich nie pobił mimo wysokiego kursu Euro. U Korbanka jest prawdiwy magazyn części. Zamówiona część która jest w Tarnowie idzie 20 godzin a ciekawe gdzie równie szybko dotaniecie teraz cześci jak nie będzie ich u Korbanka...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

nie to nie dlatego...z innych powodów. Tak Naprawde to tylko Korbanek wie dlaczego... Ja myślę że na dłuższą metę z Niemcami nie da się robic interesów gdyż wchdzą na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Pamiętajcie o AGCO (w końcu w jakim temacie piszemy) na podwórku Korbanka, pewnie to im nie dawało spać. Niska sprzedaż ciągników Claas i pretensje niemców gotowe. To ponoć wisiało w powietrzu od paru lat. Gdyby Korbanki utrzymali sprzedaż kombajnów na zeszłorocznym poziomie, a sprzedaż ciągników przewyższałaby łączną sprzedaż Fendta i MF'a to zapewne niemcy by nic nie mówili, oczywiście po roku, czy dwuch domagaliby sie więcej i znowu byłoby gorąco.

Zobaczymy co nam czas z tego przyniesie.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj