JacekNH

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę?

Polecane posty

statek    140

sprzedawca przyjedzie i oceni to jaka cene jestes w stanie zaplacic. Masz rozwiniete gospodarstwo to wycienia Ci z 20 tys wiecej.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

I powie polubiłem pana, zadzwonie tu i tam i porozmawiam, a następnie opuści te zawyżone 20tys... :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejv    0

Chcę się wypowiedzieć na temat jakości obłsugi klienta w firmie "Korbanek". Ich podejście jest takie jakby handlowali towarłem za kilka złotych, widać ze dopłaty ich rozpasły. Byliśmy zainteresowani ciągnikiem MF 3625 i 3630 w nowej komplementacji na rok 2013, która miała premiere na targach EIMA. Tydzień czekania na jakikolwiek kontakt, zbywanie telefonów, ciągle kłamią, że dziś sprzedawca gdzies tu chodzi albo jest na szkoleniu. Z tego powodu chyba będziemy zmuszeni wybrać produkt konkurencji. Ps. ich przedstawiciele to ludzie, którzy myślą, że na wsi kończy się chyba tylko szkołę podstawową ( akurat z takimi miałem styczność), zero ogłady i kultury osobistej, ciągle przeklinanie itd. Podsumowując mają klienta za nic

Edytowano przez dejv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Kolego raczej wszędzie tak jest. Teraz każdy diler taki jest bo sprzedaje maszyny w dużych ilościach i dla tego jest bardzo arogancki. Bez kija nie ma co podchodzić, nawet cen się nie chce mu mówić. Ale złote czasu zaczynają się im kończyć to już rolnicy po kupili co mieli kupić i robi się nasycenie. Nie długo będą przyjeżdżać do rolników i prosić żeby coś od nich kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Niedaleko mnie jest dealer który sprowadza nowe fendty od dealerów z niemcowni mówił że taniej o około 20 tyś w stosunku do korbanka

A co do arogancji przedstawicieli chandlowych korbanków to racja dzwoniłem cały tydzień za każdym razem nie dowiadująć się niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, JA myślę że te dotacje unijne, rozpasały też rolników w jakimś stopniu. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, jak ktoś poczuł zapach nowych maszyn i widok błyszczącej farby to stara się coś jeszcze wymieniać, oczywiście rozsądni czekają na nowy PROW, ale bywa różnie...nawet "zastaw się a postaw się.." Ze swojej strony, mam dość dobre doświadczenia z D.H.K. filia w Wierzchowiskach. wybrałem się na wycieczkę, miałem problem z trafieniem(budowa trasy)pan mi wytłumaczył jak dojechać. W filii pan mi przedstawił ceny, jeździłem MF i Fendtem( jednak fendt to fendt, choć kierownica jak dla mnie za duża w 300). Fakt że traktował mnie z przymrużeniem oka, bo pewnie nic tu nie kupię w najbliższym czasie, pogadaliśmy okazał się znajomym mojego taty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Widzę, że dużo osób narzeka na "Korbanka". Ja muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z ich usług. Fakt faktem jestem klientem D.H.K. filia w Wierzchowiskach i muszę przyznać, że mają kompetentnych sprzedawców. Istnieje możliwość importu maszyn prosto z Niemiec, tylko bariera językowa jest dużym hamulcem tego działania. Co do servisu, od Korbanka przyjadą chętniej niż mają robić to na gwarancji, bo mają z tego kasę. Niewątpliwym plusem zakupu u naszych sąsiadów jest to, że kupujemy w kwocie netto, nie mrozimy podatku. Jak pisałem na początku, w Wierzchowiskach jest solidna ekipa która wie czym handluje.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

co kilka dni przejeżdżam koło Korbanka i mam takie jedno spostrzeżenie, Tam stoi dużo za dużo....nie trzeba mieć na placu stu ciągników... Każdy "chłop" jak kupi sobie nowy sprzęt to pięści go lepiej jak swoją "babę" a już na pewno mało kto garażuje "pod chmurką". A a tam stoją kombajny po kilka baniek i mokną i niech mi nikt nie mów,i że to nie ma znaczenia dla dalszego użytkowania... bo ma i to w dodatku raczej niekorzystne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Co fakt to fakt, maszyny są magazynowane pod chmurą. Ale to raczej nie ma znaczenia bo fabryki jak wyprodukują sprzęt to wszystko stoi u nich na placu pod chmurą więc nie ma większego znaczenia, czy to u Korbanka czy w fabryce FENDT'a tudzież innego producenta. Z jednej strony można robić maszyny na zamówienia i wtedy nie stoi na deszczu ale z drugiej strony każdy chce mieć maszynę na wczoraj.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Co innego gdy maszyna stoi nie używana pod chmurką i co innego gdy maszyna już używana stoi pod chmurką. Tak jak kolega wyżej napisał wszystkie maszyny stoją na placu nie ważne jaka to marka. Ja jeszcze nigdzie u dealerów nie widziałem żeby nowe maszyny trzymał pod dachem.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, czy w woj. lubelskim oprócz D.H Korbanków w Wierzchowiskach kupi ciągnik marki Fendt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Czepiają się co niektórzy, że dużo maszyn stoi i że niby się niszczą. A nikt z was nie pomyślał, że jako główny diler po prostu MUSZĄ z fabryki zabrać jakąś określoną min. wartość sprzętu bo inaczej dostali by inne warunki-inne czytaj gorsze ?? Druga sprawa to taka, że jak by plac stał pusty to by większość gadała że taki niby wielki diler i nic nie można na żywo zobaczyć, dotknąć itp. Typowo polskie zachowanie.

Nie ma nic wspólnego z Korbankami bo używam Jelonka, nigdy nic u nich nie kupiłem bo zawsze mieli drożej niż inni. Kilka razy byłem i pytałem o ceny ostatnio kosiarki bębnowej 3,8m. Była u nich droższa o 3,5tys niż gdzieś tam z allegro z dowozem. Innym razem potrzebowałem na duży przegląd oleje, ponad 100l. Dał ceny i 15%rabatu, zajrzałem na allegro-firma z Poznania daje tylko 10% rabatu...ale z dostawą i tak taniej o kilka stów.

 

Nie wiem czy mam takie szczęście a co niektórzy takiego pecha, ale zawsze byłem grzecznie obsłużony na siedząco i zawsze otrzymałem ceny towaru którym byłem potencjalnie zainteresowany, a że nigdy nic nie kupiłem to działać powinno tylko na moją niekorzyść, że przyłażę i truję du..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

@Peters182 Używany na pewno kupisz ale jeśli chodzi o nowe maszyny to pozostaje Ci punkt w Wierzchowiskach, choć tak jak pisałem wyżej, bardzo dobrze mi się z nimi współpracowało bo kupiłem super maszynę w cenie podobnej do reszty marek ciągników rolniczych. Tam pracują ludzie, którzy chcą sprzedać a nie tak jak w niektórych firmach sprzedają maszyny za karę.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No rozumiem cię kurak. Ale wiesz po mojemu to żeby było chociaż 2 dilerów na dane województwo to może by była jakaś konkurencja cenowa. A tak jest jeden i ceny stawiają jakie tylko chcą. Classa jest 2 dilerów ale co z tego jak się zmówili i aby można od jednego kupić. Znajomemu dużo taniej JD się udało kupić w innym województwie.

gospodarny1992 ale to pod szyldem Korbanek czy inna firma?

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Piters182, możesz porozmawiać z Panem Wojciechem z firmy Galop; http://www.agrogalop...ontact&Itemid=2

Oni też zajmują się importem maszyn tylko nie wiem czy to Ci się opłaci. Korbanek zamawia jakiś % produkcji i dostaje ogromne zniżki, których Ty nie dostaniesz prosto u producenta. Przekonałem się o tym bo chciałem kupić ciągnik u naszych sąsiadów i wcale to tak fajnie nie wychodziło. Owszem, cena jest dużo niższa, ale za podstawowy model, dolicz sobie obciążniki, dodatkowe wyjścia hydrauliki etc, generalnie to co Korbanek daje w standardzie, to wyniesie Cię to sporo drożej. Alternatywą jest posiadanie rodowitego Niemca w rodzinie/znajomego żeby zamawiał maszynę, wtedy jest szansa, że wyjdzie dobrze bo nam, Polakom nie sprzedadzą na korzystnych warunkach. Ale popieram Twoją inicjatywę żeby było więcej dealerów FENDT'a, tak jak to jest z JD.

Edytowano przez kurak

Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jak byłem we wrześniu...to w serwisie mówili że w Łukowie otwierają nowy "punkt", ale dopiero startuję...

 

 

Że co w Łukowie otwierają? Weź napisz coś wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Ostatnio byłem u sprzedawcy claasa w Piotrkowie Trybunalskim i pełna kultura kawka, herbatka, miła obsługa Pan znał sie na tym czym się zajmuje czyli sprzedażą. Kilka jazd testowych po placu i szczegółowy wykaz cen i wyposażenia. Tylko jeszcze musze się zorientować czy drogo ten sprzęt wychodzi czy normalnie bo podobno po kosztach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

W sumie to z tego co tu słysze to chyba mało. Sam chciałem kupić MF ale wiele osób właśnie narzekalo na Korb.... , jedna osoba blisko mnie kupiła niedawno MF i podobno nie narzeka, ale stanowczom wiecej jest negatywnych opinni niż pozytywnych. Dlatego ciesze sie ze Claas odszedł od wspólpracy z Korb... i wyjdzie mu to na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

siew kukurydzy Horsch Maestro 8cc spalanie 936 i 718 w kole 5,5 litrow. Rozsiew nawozu zawieszanym 2,5 t Sulky jeszcze mniej. Dlatego są najlepsze. Sasiad ma JD i drugie tyle mu palą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206
Napisano (edytowany)

Ludzie i tak nie uwierzą bo powiedzą, że źle sprzęt dobrany do JD, że do bani operator, pompa zesputa i itd i itd że usnąć można. Ile burzy wywołał tu nie dawno temat @Jaskodeere i tak mu sie dostało, ze nie wiadomo co... Ale tak sie składa, że nie daleko mieszkam od niego i sie dowiedziałem ile paliwa spalił przez rok mniej Fendt od JD, to jest szok....Już to troche nudzi, że ludzie tylko mówią, że źle sprzęt dobrany do JD i do bani operator, ale ileż można o tym pieprzyć? To co co najmniej połowa użytkowników JD jest tępa i tak nie potrafi dobrać sprzętu buhaha... Nie ulega wątpliwości, że JD pod względem technicznym jest także swietny, charakterystyka silnika, skrzynia to śiwtna rzecz, ale o tym paliwie za duzo sie słyszy, że to był mit. A ciężko uwierzyć, że co drugi JD ma spieprzoną pompe wtryskową...

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj