bdg312

Jaki pług do ursusa 110kM??

Polecane posty

bdg312    2

Witam. zastanawiam sie nad kupnem pługa do mojego ursusa 904 ( wersja exportowa) 110kM 6cylindrów perkins, oczywiscie napęd na przód. Chodzi mi raczej o pług zagonowy. Ziemie klasa 4,5,6 wiec lekkie. Da rade pociągnąć zawieszany 5x40??, jakie firmy doradzacie?? może 5x35?? Czekam na podpowiedzi, Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

ja bym doradzil kvernelanda AB 100 albo AB 80. sam ma do ''12'' AB 100 4*50 i rozkrecony na maksa idzie leciutko na III klasie ziemi nawet pod gore. a ten twoj 904 ma tylko pare konikow mniej wiec spokojnie na tych ziemiach co masz leciutko by szedl a jesli nie to mozesz sobie szerokosc regulowac. o ile dobrze pamietam to w Starym Polu na targach kosztowal 20 tys. zl (netto). tylko najlepiej wziasc silownik do ustawiania szerokosci orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

URSUS 904 ma 6 cylindrów i 110 km ? :P

 

 

A jeżeli ma to UG 4*35 (Obracany) Albo zagonówke 5*35 :D Tak aby nie miał za ciężko :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
Witam. zastanawiam sie nad kupnem pługa do mojego ursusa 904 ( wersja exportowa) 110kM 6cylindrów perkins, oczywiscie napęd na przód. Chodzi mi raczej o pług zagonowy. Ziemie klasa 4,5,6 wiec lekkie. Da rade pociągnąć zawieszany 5x40??, jakie firmy doradzacie?? może 5x35?? Czekam na podpowiedzi, Dzięki

co to za cuda zeby 904 mial 6 cylindrow i silnik perkinasa 110km????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. zastanawiam sie nad kupnem pługa do mojego ursusa 904 ( wersja exportowa) 110kM 6cylindrów perkins, oczywiscie napęd na przód. Chodzi mi raczej o pług zagonowy. Ziemie klasa 4,5,6 wiec lekkie. Da rade pociągnąć zawieszany 5x40??, jakie firmy doradzacie?? może 5x35?? Czekam na podpowiedzi, Dzięki

Zawieszany 5x40 to napewno nie da rady, nie wiadomo jakby sobie radzil 4X45 i z uniesieniem takie pluga obrotowego, np kvernelanda ktory wazy 1500 kg to wątpie:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bdg312    2

Jest to wersja exportowa, z Danii. Ma 6 cylindrow i 110kM, silnik perkins, prawdopodobnie takie silniki montowane byly w MF.

Jestem ciekawy tylko czy da rade z 5x40 zagonowy ,zawieszany.??( zbyt ciezki ten plug nie bedzie)

Jesli mam MTZ 82kM i dobrze wspolpracuje z 4x35,

 

A mój ciagnik to cos takiego:

http://www.allegro.pl/item390823751_ursus_904.html

tylko u mnie brak tura, wiec mysle ze 5 skib da rade, wydaje mi sie ze 110kM na 4 skiby to za dużo

 

Nie piszemy posta pod postem, używamy opcji EDIT :P - krolikNH

Edytowano przez krolikNH
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Jak ma 110 koni to się nawet nie zastanawiaj tylko kup pług 5*40 napewno da rade ja ciągne ciągnikiem który ma 95 koni pług 5*35 na klasie ziemi 3b prżeważnie 4a i pogórkach i bez problemu daje rade :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Jeśli chodzi o ten ciągnik to kiedyż takiego my oglądali i nawet mam jego zdjęcia, ale są troche niewyrażne, a rzeczą która zaraz mi w oko wpadła jest tłumnik z drugiej stony :(:(

Jeśli chodzi o temat to ja radze lepiej 4*40, ponieważ 5*40 może jest już za ciężkie do tego ciągnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

jesli ma te 110km to ja bym sie rozejrzal za czyms 4x45


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Zdecydowanie 4x45 Ursusik spokojnie da sobie radę.Kup sobie jakiegoś Unii Grudziądz albo coś lepszego np. Rabe Verka z ażurowymi odkładnicami :) Pozdrawiam


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bdg312    2

No nie wiem, chyba jednak wybiorę 5x40, nie chce mi sie latac po polu z 4 skibami, ale jeszcze decyzja nie zapadła więc czekam na dalsze podpowiedzi. Kupuje za jakieś 2-3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Heheh co za podejście kolego....niechce ci sie latac z 4 skibami?...dobre... Tylko co na to twój ursus;))???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Koledzy nie przesadzajcie przecież ten ursus ma 110 km to nie piszcie że nie da rady pługowi 5*40 bez przesady naprawde, ten ciągnik się mieści już w przedziale mocy do tego pługa.

 

bdg312 kup sobie 5*40 z 4 szkoda latać i paliwo na darmo spalać , a jak by były trudne warunki w polu to możesz przecież jedną skibe odkręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj