Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym przewracać motylkowe

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 06 lipiec 2008 - 14:47

Czym przewracać motylkowe mam kawałek zasianą trawe z koniczyną i nie wiem czym przetrząsnąć aby koniczyna nieobleciała a szybko wyschło a tak to sie męcze kołową przetrząsarko zgrabiarką
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym przewracać motylkowe Dzisiaj, 10:56
  •  

#2 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 19:14

Czym przewracać motylkowe pierwszy raz najlepiej rozrzucic tzw. "pajakiem" a juz kazdy inny raz kolowa. ja przewracam tylko raz bo koniczyna idzie na sianokiszonke. wydaje mi sie ze koniczyna wysuszona na siano traci wartosc pokarmowa.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#3 Share meteorek91

meteorek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 21:11

Czym przewracać motylkowe Koniczyne się gorzej suszy bo ma grube łodygi :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 luty 2009 - 21:25

Czym przewracać motylkowe Najlepiej widłami bo jakimś innym sprzętem zostaną same badyle chyba że się w trafi ładna pogoda i szybko ją sprzątniesz.

#5 Share ferguson235

ferguson235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 17:18

Czym przewracać motylkowe Ja tez ma koniczyne przewracam ją przetrząsarko zgrabiarką i wcale najgorzej niejest.

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 17:29

Czym przewracać motylkowe A nie masz kosiarki listwowej?? Ja koniczynę ciołem listwówko. potem po tygodniu z roso przewracałem pająkiem. Ostatnio popsuła mi się listwówka i musiałem ściąć rotacyjną i rozwalić karuzelo ale to nie jest już to co listwówka.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 18:00

Czym przewracać motylkowe Pierwszy raz słyszę żeby lepiej było wykosić listwówką może i rozkłada się trawa na całości ale łąka po zbiorze wygląda strasznie przynajmniej tak jest u mnie jak ja kosze rotacyjną a sąsiad liswową. I moim zdaniem lepiej wykosić rotacyjną i potem przetrząsarką (nawet taśmową) niż listwową i przewracarką kołową.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 15:56

Czym przewracać motylkowe To ja nie wiem jako on kosi to listwówką ze tak pole wygląda. Kosa musi być ostra i nie można przesadzić z prędkością (w 3512 koniczynę dobrze kosi się na 4L, trawę to by pasowało ciąć na 3L). Żadna maszyna nie rozwali tak jak to jest po listwówce. Koniczynę przewracałem raz lub wcale i wyschła. Teraz kosiarka listwowa mi się popsuła i ciołem rotacyjno ale to nie jest to ;/ Teraz pójdzie w kiszonkę wiec można ciąć rotacyjno.

A zapomniałem o kosiarce dyskowej. Czyli połączenie sposobu ciecia rotacyjnej i pokos jak po listwówce.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 29 marzec 2009 - 16:08

Czym przewracać motylkowe No Andrzej masz świętą rację że listwówka jest w koniczynie lepsza, przedtem cięliśmy listwą to można było normalnie pająkiem przewrócić a w zeszłym roku ścięliśmy rotacyjną to masakra trzeba było widłami przewracać :blink:
Forza JUVE!!!

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 16:14

Czym przewracać motylkowe Ja mam karuzelową przetrząsarkę no ale to i tak nie to. Listową można zastąpić jedynie dyskową.

bullet_black.png

#11 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 16:26

Czym przewracać motylkowe Najlepiej to grabki. Zrelaksujesz sie i opalisz. Ale to tylko moje zdanie.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 16:30

Czym przewracać motylkowe Jak byś miała przewrócić kawałek pola to ok ale jak 2 ha to nie wiem czy by był to taki relaks.

bullet_black.png

#13 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 maj 2009 - 21:48

Czym przewracać motylkowe Jak na niewielkie ha. to nie znam maszyny która się łagodniej obchodzi z suszonym pokosem niż taśmówka .przewalisz raz dziennie wszystko ładnie napuszone wiaterek całość przewiewa trzy dni i herbata tak suche,zlusujesz na wolnych obrotach i zbierzesz z listkami nie same mało wartościowe badyle:)

#14 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 14 maj 2009 - 06:09

Czym przewracać motylkowe My mamy tasmowke i nie narzekamy, z pokosow ladnie rozzuci przewroci i zzgrabi :D Konczyne to kiedys tak suszylismy ze w kostkach sie prawie zapalila ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 maj 2009 - 06:29

Czym przewracać motylkowe To nawozy takie drogie, a ktoś tu sypie i potem narzeka że koniczyn nie może wysuszyć ;) ha ha, trzeba było oszczędzić azotu na nastepne odrosty, a jak już tak obrodziło, no to przewracarka pająk, ale nastepnego dnia po skoszeniu, puki to wszystko zwiędnięte i rano z rosą ale jeśli to wszystko jest bardzo grube to pewnie na siano i tak popleśnieje w belach, najlepiej przyczepa zbierająca i porozrzucać luźno w stodole i pieknie dojdzie, ale nie zazdrosze temu kto miałby po zbieraczce przerzucać koniczynę :D,
jak mam taki urodzaj na koniczyne to woże to na zielonkę i przewiędniętą daje bydłu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share RolnikTomasz

RolnikTomasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 22:04