Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poplony - technika przygotowania i siew

67 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ElWymiataczos

ElWymiataczos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 11:31

Poplony - technika przygotowania i siew Rozumiem,a czy nie popełniłem błędu wybierając łubin ? Dużo szukałem na tym forum,ale jednoznacznej informacji który poplon będzie pod żyto najlepszy nie znalazłem..Dodam ,że ziemia nie jest w najlepszym stanie.W tym i następnym roku chcę ją doprowadzić do porządku.Dlatego nie będę siał zboża tylko poplon,wykonam też badania ziemi,ale mam całkowitą pewność ,że bez wapna się nie obejdzie :blink:

Edytowany przez ElWymiataczos, 06 sierpień 2011 - 18:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poplony - technika przygotowania i siew Dzisiaj, 10:31
  •  

#62 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 sierpień 2011 - 22:20

Poplony - technika przygotowania i siew Łubin jest znakomitym poplonem. Roślina motylkowa, wzbogaca glebę w azot, głęboki system korzeniowy itd. Do żyta będzie bardzo dobry, przy niższym nawożeniu uzyskasz te same efekty.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#63 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 13:32

Poplony - technika przygotowania i siew Mam panowie pytanie co do siewu łubiny jak ustawic siewnik pozaniak aby prawidłowo wysiac ługin w dawce 140kg na 1ha ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 17:31

Poplony - technika przygotowania i siew ja będe siał łubin teraz pierwszy raz, mam poznaniaka 2,7m 1989r, jak sobie to wczoraj z ciekawości przeliczałem to siejąc na wszystkie lejki na A1 wyjdzie ok 200-220kg/ha i chyba tak bede siał. Trzeba będzie zrobić jeszcze próbę kręconą przed wyjazdem w pole, bo na tabliczce są wartości dla 9 lejków i zaczynają się chyba od B3.
Ewentualnie można by zatkać co drugi lejek i wtedy np 180kg było by chyba na B2-B3 ale to wszystko wyłącznie moje obliczenia, nie sprawdzane w praktyce. Fajnie jak by ktoś to potwierdził co juz siał łubin takim siewnikiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 21:14

Poplony - technika przygotowania i siew nie za gęsto ? 220kg na 1ha ? ja posiadam odmiane ZEUS wysiew max 160kg na 1 ha

#66 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 21:48

Poplony - technika przygotowania i siew Muszę dopiero zrobić próbę kręconą, z obliczeń wyszło mi 220kg ale bez uwzględnienia poślizgu koła, poślizg to chyba ok. 10% więc powinno się wysiać 200kg. Tyle by wychodziło na A1 – mniej się już nie da ustawić na przekładni, jedyne co to jeszcze przez zaślepianie lejków można by zmniejszyć tą ilość.
Też myśle zasiać Zeusa i później na poplony go rozsiać.

Edytowany przez Kamilmkm, 04 marzec 2012 - 21:50.

#67 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 22:05

Poplony - technika przygotowania i siew ja zanabyłem nowe grunty co nie widziały nawozu i tylko same zyto i dlatego łubin sieje :) pozniej zwalcuje i orka :)i pełne nawozenie :) Wracajac do tematu a jak by zmienic rolki ?? duzo roboty no ale ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share 3majciesie

3majciesie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 12:25

Poplony - technika przygotowania i siew Przyłączając sie do tematu mam pytanie. Mianowicie chodzi o to że chce zasiać poplon pod zboża ozime i nie wiem jaki czas trzeba odczekać po zaoraniu poplonu do momentu siewu np. pszenżyta ozimego ?? Prawda to że gorczyca niszczy chwasty ??