Cooler1427

Tankowanie na polu opryskiwacza a transport.

Polecane posty

Cooler1427    0

Witam, nigdzie nie znalazłem podobnego tematu i stad moje pytanie, 80% powierzchni gospodarstwa posiadam ok 14km od gospodarstwa, posiadam opryskiwacz 1000l zawieszany i ciągam przyczepę z paleto pojemnikami 1000l i tankuje pompa 12v poprzez ciągnik. ale nie to jest cel pytania. 

 

opryskiwacz nalany do pełna, i w dodatku na przyczepie  2 zbiorniki pełne ,  obecnie musze używać dwóch ciągikow żeby drugim podprowadzić przyczepę, bo do jedengo dyszel za krotki żeby pod polowy pod opryskiwaczem ciaglo zaczepić i nie da sie skręcić ze złożonymi lancami, 

 

ktoś kombinował za dospawaniem do ramy opryskiwacza jakiegoś profilu np i umocowania do tego jakiegoś zaczepu żeby do tego podczepić przyczepę do opryskiwacza?(montaż zaczepu w ramie opryskiwacza)

 

pytanie stad ze nie zawsze mam pomoc do drugiego traktora... szukam rozwiązania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a pomyśl... skąd ktoś tu ma wiedzieć jaki Ty masz opryskiwacz, jaką ramę, w jakim stanie i czy da rade pociągnąć dodatkowe te 3-4tony albo się wygnie i rozpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

no właśnie , rama opryskiwacza raxzej mie jest przystosowana do brania czegoś na uciąg.... jaki to opryskiwacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler1427    0

rama, ramę  przed montażem zaczepu bym wzmocnił u dołu , pytanie czy ktoś kiedyś miał podobne pomysły i jak to w praktyce.

stan? idealny ponieważ ma 2 lata.

 

 

opryskiwacz promar, ale wygląd zbiornika, ramy identyko jak tu. 

 

DSCF8228.jpg

Edytowano przez Cooler1427

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

opryskiwacz postaw na wozku i po problemie. zaczepisz do przyczepy i smigasz bezpiecznie. na polu przechaczysz sie i jazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Trza było kupić normalny  używany opryskiwacz ciągany 3 tys litrów na pełnej hydraulice i nie miał byś problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

albo TUZ do przyczepy dorobić:) a tak serio to kolega wyżej dobrze mówi z tym wózkiem albo jeśli masz tura to wrzucalbym na przyczepę i ogień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

opryskiwacz postaw na wozku i po problemie. zaczepisz do przyczepy i smigasz bezpiecznie. na polu przechaczysz sie i jazda

 

Idealne rozwiązanie wózek, albo do przyczepy dorobić niską "półkę" aby wypiąć i wpiąć za pomocą podnośnika, bo zaczep przy opryskiwaczu może być troszkę niebezpieczny jeżeli przyczepa bez hamulca.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj