Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co warto uprawiać

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomek000

Tomek000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 19:35

Co warto uprawiać

Witam wszystkich użytkowników. Jestem tutaj nowy, jednak część tematów prześledziłem nawet po kilka razy. Zwracam się do Was z pytaniem w jakim kierunku warto iść. Mam do zagospodarowania ponad 1,5 ha ziemi w dwóch kawałkach. Podstawowe pytanie co to za pola, jednak nie jestem w stanie określić teraz dokładnej klasy, obydwa znajdują się na południu Mazowsza. Myślę, że dużo o ziemi podpowie to, co było tam uprawiane. Jedno z nich, 0,5 ha, to ziemia niezbyt dobra, ale nie najgorsza, zawsze było tam uprawiane pszenżyto, mieszanka owies-jęczmień, ziemniaki, na części pola przez długi czas była łąka. Drugie pole, ponad 1 ha, tam ziemia jest dużo lepsza, z tego co kojarzę 3 klasa. Na części tych pól, około 30 arów, będzie siane zboże dla domowego drobiu, a pozostałą część chcę wykorzystać jako hobby oraz odskocznia od pracy zawodowej. Zależy mi żeby ta uprawa nie wymagała pracy od świtu do nocy, ale żeby też nie przynosiła strat. Myślałem o jabłkach przemysłowych, bez nadmiernej opieki, jednak chyba nie jest to dobry okres dla jabłek. A może jednak warto? Może jakiś inny rodzaj sadu? Może jakieś warzywa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co warto uprawiać Dzisiaj, 19:19
  •  

#2 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 06 listopad 2016 - 20:21

Co warto uprawiać Teraz nic nie opłaci się uprawiać

#3 Share sologmb

sologmb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 22:37

Co warto uprawiać ja miałem dynie ale na przemysł niezla cena i plon też niczego sobie i też na 1,5h

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Zieleniak

Zieleniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 19:05

Co warto uprawiać

ja miałem dynie ale na przemysł niezla cena i plon też niczego sobie i też na 1,5h

Witam. Sam jestem ciekaw ile taka dynia przemysłowa może dać zarobku. Sam mam 10 ha i z upraw zbożowych chcę po części zrezygnować na rzecz warzyw i ziół. Czosnek już uprawiam, chciałbym dołożyć do tego jeszcze z 3-4 inne uprawy. Zboża siać jedynie jako płodozmian. Jakie warzywa lub zioła polecacie.

#5 Share Tomek000

Tomek000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 10:46

Co warto uprawiać A jak oceniasz uprawę czosnku? Dużo pracy potrzebuje? Czym go zbierasz? Gdzie sprzedajesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Zieleniak

Zieleniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 10:59

Co warto uprawiać no nie ma tak lekko z czosnkiem. najwazniejsze to dobry material nasadzeniowy z pewnego zrodla. w tym roku sadzilem recznie ale na pewno zmajstruje jakas sadzarke. podobnie ze zbiorem, bez kombajnu potrzeba kilku osob z kombajnem wystarcza dwie lub trzy. poczytaj sobie jest osobny temat dosc obszerny o uprawie czosnku znajdziesz tam wszystko

#7 Share Tomek000

Tomek000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 13:12

Co warto uprawiać A gdzie go sprzedajesz?

#8 Share Zieleniak

Zieleniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 23:56

Co warto uprawiać z tym to juz różnie. ale aby uzyskac dobra cene trzeba miec co sprzedac. zawsze mozesz na rynki jezdzic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share bartek500

bartek500

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 27 styczeń 2017 - 18:22

Co warto uprawiać Najlepiej co zrobić by się nie narobić ale żeby zarobić. A i jeszcze nie mieć problemu ze sprzedażą:-) niestety jak coś się opłaca robić to albo robisz to w wielkich ilościach a do tego sporo maszyn potrzeba albo małe ilości i sporo własnej pracy. Ogólnie jak nie zboże to warzywa, sądy ale to wszystko jest pracochłonne.