damiandg

Wydajności kombajnów

Polecane posty

damiandg    21

Tak przeglądam sobie i nigdzie nie znalazłem tematu o wydajnościach kombajnów. Może napiszecie ile wasze kombajny mogą skosić na godzinę w jakim zbożu itd. Prosił bym o napisanie jaki model kombajnu i jaka szerokość hedera.

Edytowano przez damiandg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    385

Wydajność podawana w hektarach na godzinę można o kant d*py potłuc, bo hektar pszenicy np. na żuławach to trzy hektary na kaszubach ;) Dlatego lepiej podawać w tonach wymłóconego zboża w godzinę :)


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej dobrze mówi hektar hektarowi nierówny. Jednemu sypie 8t a drugiemu 5t i wydajność na ha spada

Edytowano przez TobiaszJachna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292

dokładnie lepiej podać jakie zboże jaka wydajność bo 30t na godzine w pszenicy jak idzie kombajn to już w pszenżycie czy życie nie da rady tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Może przy dzisiejszych wydajnych zbożach to osiągnie, ale wiem kiedyś jak się najmowało to jak bizon w godzinę nasypał pełną przyczepę to było święto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Nie chce nic mówić ale bizon to chyba więcej na godzinę nakosi zboża. Jak zboże dobrze sypie to nawet trzy zbiorniki w godzinę zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

No dobrze, ale w zbiornik wchodzi 1,6 tony, max wysypujący się to 1,8 t, ale takich zbiorników nie kosi się, bo trzeba po wysypaniu czyścić dookoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

No może ktoś jeszcze napisze jakie wydajności mają inne kombajny większe i mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

clas mercator 75 1h/godzine przy wydajnośch 5t, na swoich ha kosi się troche wolniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292

piszcie jeszcze przy jakiej wydajności z ha , bo nie wiem jak u was ale u mnie w fendzie to jak jest 10t/ha pszenicy to i 3ha w godzine da radę ale jak jest 10t/ha pszenżyta to ledwie 2,5ha a jak sypie 8t pszenżyto to nadal 2,5ha bo nie może odseparować tej ilości kłosów i to jescze ościstych , i jeszcze wilgotność też ma znaczenie spore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Bizon super mercator 60 i MF 520 Wydajność ta sam do 4,5t na godzinę Bizon przełknie ale sita są zbyt krótkie by pokonać plon .Ciekawie ma New Holland CX 840 ma wydajność 36 ton a CR9080 na tych samych sitach i podsiewaczu ma wydajność przeszło 50t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

piszcie jeszcze przy jakiej wydajności z ha , bo nie wiem jak u was ale u mnie w fendzie to jak jest 10t/ha pszenicy to i 3ha w godzine da radę ale jak jest 10t/ha pszenżyta to ledwie 2,5ha a jak sypie 8t pszenżyto to nadal 2,5ha bo nie może odseparować tej ilości kłosów i to jescze ościstych , i jeszcze wilgotność też ma znaczenie spore

Normalnie (standarowo) podaje się wydajności w pszenicy, bo jest jest najwęcej i najbardziej popularna. Wiadomo że różne gatunki roślin(i jeszcze wilgotność) wychodzą różnie i tylko zaciemniają obraz, dlatego dla porównań przyjmuje się wydajność w pszenicy.

 

MDW 525h 10 do 12t/h przy lekkich stratach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Podajecie wydajność w tonach ziarna na godzinę koszenia - przecież to jest tak niemiarodajne że szkoda nawet brać pod uwagę. Może być pszenica 8t/ha co szybciej wykosisz niż 4 t/ha, kwestia ilości słomy, odmiany itd.

W kombajnach podaje się ile masy może przepuścić przez siebie co w praktyce jest ciężkie do określenia. 

Co do wydajności Bizona jak pogonisz zarówno Supra jak i Rekorda - to ten drugi jedynie mniej wypuści przez wytrząsacze ale oba zasieją tak że głowa mała. Jeden będzie się cieszył że szybko mu wykosił a drugi przeklinał że tyle strat:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To słabo wydajny ten Twój JD mam odpowiednik twojego tylko model starszy i spokojnie zrobi 8t pszenicy w godzinę. Z niewielkimi stratami z tyłu ale to każdy kombajn zgubi nawet jak by kosił tonę na godzinę. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj