Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone]

183 odpowiedzi na ten temat

#141 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 14:24

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] No właśnie. Żeby siłownik poruszał się szybciej trzeba do niego dostarczyć oleju z większą prędkością a nie ciśnieniem. Tym bardziej że to jakie jest w nim ciśnienie zależy od tego jak jest obciążony siłownik.
Zawór jest po to by ograniczyć ciśnienie do tego bezpiecznego dla hydrauliki i urządzeń podłączonych do niej. Jest nierealne by zawsze unikać dobicia siłownika do skrajnego położenia co powoduje otwarcie zaworu przelewowego. Właśnie po to on jest żeby nie było trzeba się tym przejmować i sterować siłownikiem do momentu aż poczuje opór i się otworzy. Gdyby to szkodziło hydraulice to w takich maszynach jak np. koparki gdzie zawór otwiera się co chwilkę hydraulikę robili by raz na kwartał. A jakoś dziwnym sposobem potrafi bez grzebania wytrzymać latami. Poza przewodami które z wiadomego powodu ulegają awariom częściej.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Dzisiaj, 21:28
  •  

#142 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 14:48

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Seweryn co ty za głupoty na tym forum wypisujesz?ciśnienie nie ma wpływu na szybkość podnoszenia? ,no weź się nie ośmieszaj.Ja chyba przestanę na tym forum pisać,bo mi to do niczego potrzebne nie jest ,a już na pewno do użerania się z kimś

Po co ustawiać ciśnienie na 180 ustaw sobie na 5

Po co ustawiać ciśnienie na 180 ustaw sobie na 5

Następnym razem będzie ostrzeżenie za pisanie takich bzdur. I lepiej się pilnuj bo ja nie żartuję. To nie jest pierwszy Twój post tego typu.

Edytowany przez Elektrotechnik, 23 marzec 2014 - 15:27.

#143 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 14:52

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] A niby jak ma mieć? Człowieku gdzie ty masz rozum? Jak pompa da 10 litrów na minutę i ciśnienie max 100 bar (którego i tak nie będzie jak nie obciążysz hydrauliki) to napełni siłownik o pojemności 10 litrów w minute. Jak zwiększysz ciśnienie do 200 (którego nie będzie jak nie obciążysz tłoka) to co pompa nagle dostanie 5 litrów przyśpieszenia? NIE! Dalej jest 10 litrów na minutę. I czy instalacja jest obciążona czy nie i bez względu na ciśnienie wydatek pompy jest niezmienny. Więc i prędkość działania też. Fizyka, fizyka i jeszcze raz fizyka.
Bzdury opowiadasz niemiłosierne. Przestań z siebie idiotę robić.
Jak po co na 180? Ciśnienie jest po to by wykonać pracę, dźwignąć ciężar a wydatek by zrobić to z odpowiednia prędkością. Do szkoły człowieku do szkoły. I to od podstaw fizyka się kłania ta najprostsza.

Edytowany przez seweryn20, 23 marzec 2014 - 14:55.

KPK Kumurun Team

#144 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 15:52

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Licz się kolegi ze słowami

Kolego miało być

Chyba moich postów nie przeczytałeś zajęty swoimi teoriami

Chyba moich postów nie przeczytałeś zajęty swoimi teoriami

#145 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 16:00

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Gdybym się nie liczył oberwało by ci się za te bzdury jeszcze bardziej.
Co do pompy to belarus 820. 920, 952 ma pompę 48 litrów, 952.2, 1025 i 1121 56 litrów a 1523 60 litrów. Z tm że trzeba założyć że ciągniki z pompą 56 i 60 litrów mają na bank podnośnik monoblok i inny rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej i podnośnika niż stare 82 i podobne z podnośnikiem na jeden siłownik.
KPK Kumurun Team

#146 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 23 marzec 2014 - 16:05

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] panowie nie ma sie co klucic bo juz moderatorzy zaczynaja ostrzegac.
Moje zdanie jest takie ze cisnienie odpowiada za sile podnoszenia a wydajnosc pompy w litrach za szybkosc dzialania.
Posty przyklad , zmienilem pompe w c 330 z turem na ta wzmocniona o wiekszej wydajnosci, ladowacz zaczol pracowac troche szybciej , podnosnik tez , ale chcac podniesc wiekszy ciezar nie szlo , bylo to samo co na starej , wiec dalem podkladke pod zawor przelewowy i teraz dzwiga z 200 kg wiecej na turze , szybkosc reakcj nadal wiekszaniz na starej pompie , bo oryginal ma chyba 18 czy 19 litrow a ta ma niby miec cos kolo 25 jak dobrze pamietam. To samo jest w pronarze, w ktorym mam 2 silowniki czyli tzw monoblok , pompa siedzi w nim standardowa jak w czerwonym mtz 45l/min bynajmniej takpisze w instrukcji i z tego co zauwazylem podnosnik szybciej reaguje w belarusie kolegi , ktory ma jeden zwykly silownik jak w starszych mtz. U mnie pompa musi napelnic 2 duze silowniki a u niego jeden przez cou niego dziala to szybciej.
a teraz odnosnie cisnienia, czym wyzsze tym wieksza sila , najprostrzy przyklad uklad hamulcowy na plyn hamulcowy , lekko wsisniemy pedal, male cisnienie plynu , auto hamuje miernie, wdusimy z calej sily , cisnienie pojdzie wieksze, zablokuje kolo ( pomijam fakt ABS)
to samo mysle tyczy sie hydrauliki, dajmy 100 bar na silownik, przykladowo podniesie 500 kg, damy ze 130 albo i ze 150 to zapewne i z 700 dzwignie albo i wiecej. a ile pompa bbezie miala wydajnsci to przelozy sie to na szybkosc dzialania tego silownika. , na szybkosc jego napelnienia.
Podsumowujac moje zdanie jest takie czy pompa bedzie miala 20 czy 50 l na minute to jak zrobimy sobie doswiadczenie szkolne podlaczajac obie pompy pod identyczne silowniki , ustawiajac na zaworze bezpieczenstwa identyczne cisnienie np 100 bar obie pompy podniasa identyczny ciezar natomiast ta o wiekszej wydajnosci podniesie go szybciej.

wyzsze cisnienie pompy - wiekszy ciezar mozna podniesc
wyzsza wydajnosc pompy - zrobi to szybciej,ukad bedzie dzialal szybciej , ale bez ingerencji w cisnienie , " moc " pozostanie taka sama.

Jezeli zle pisze , to prosze poprawcie mnie i wytlumaczcie , bynajmniej ja sie tak uczylem w szkole.
Przepraszam za tak dlugiego posta.

Edytowany przez Uziu92, 23 marzec 2014 - 16:07.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#147 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 16:07

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Panie moderator myślisz że ja się tym przejmuje?ja wyrażam swoje zdanie tak samo jak inni swoje i mam to gdzieś czy ktoś się z nim zgadza czy nie,tak samo jak inni mogą się z moim nie zgadzać

Nie musisz się przejmować. Po prostu jak dalej będziesz pisał bzdury to w 2 minuty zakończę Twoją przygodę z AF. Bo mieć inne zdanie na jakiś temat to jedno, a wymyślanie bzdurnych teorii wbrew zasadom fizyki to drugie.

Edytowany przez Elektrotechnik, 23 marzec 2014 - 21:25.

#148 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 16:11

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Uziu nic dodać nic ująć.
Podnośnik starego typu na jeden siłownik pewnie działa szybciej bo pojemność tłoka jest mniejsza a przynajmniej setki. Ale jeśli się nie mylę też i maksymalny udźwig jest mniejszy. Jedno niestety zależne od drugiego.
KPK Kumurun Team

#149 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 16:15

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Uziu przecież tak jest jak piszesz i ja to próbuje napisać,tylko inni te moje posty rozumieją chyba na opak

#150 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 23 marzec 2014 - 16:16

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] tak. Kolega ma identyczny uklad hydrauliczny w tym belarusie jak byl w czerwonym MTZ , i wginstrukcji pisze max udzwig w takim belarusie to 3,5 tony a jak jest monoblok i 2 silowniki to instrukcja podaje 4,5

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 16:20

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] No właśnie. Koło czterech jest z siłownikiem 110 mm.
KPK Kumurun Team

#152 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 19:02

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] takze zalozenie wiekszej pompy moze miec sens jak ktos pracuje duzo z hydraulika, na pewno zwiekszy sie szybkosc dzialania ukladu , co do cisnienia to sie nie wypowiem, nie mam pojecia jak wieksze cisnienie zniesie hydraulika w mtz , jak wytrzymaja oringi , uszczelniacze i przewody, jak ktos ma wszystko seryjne i zwiekszy minimalnie cisnienie , na pewno ciut mocniejsza bedzie hydraulika , ale jezeli ktos chce zwiekszyc bardzo udzwig podnosnika to albo zmiana silownika na wieszky albo dorobienie wspomagajacych, wtedy na pewno bedzie roznica w sile udzwigu ale za to na seryjnej pompie bedzie to wolniej chodzic , bo samo podniesienie cisnienia na pewno nie da takiego rezultatu.
Osobiscie mam monoblok i w przyszlosci jak pompa odmowi posluszenstwa to na pewno wsadze wydajniejsza ale tylko z jednego powodu , aby mi to wszystko szybciej dzialalo. Cisnienia nie bede ruszal, nic okropnie ciezkiego nie dzwigam.

#153 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 19:21

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Uziu ja się z tym zgadzam i o tym pisałem,nigdy nic też nie pisałem o podnoszeniu ciśnienia na zaworze bo tego się nie powinno robić.Pisałem także o kołach i łożyskach,i kazdemu co chce obalić moją tezę na ten temat proponuje kupić dwa mtz i jednemu zostawić koła tak jak są a drugiemu odwrócić i pojeździć kilka lat

#154 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 23 marzec 2014 - 19:24

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] ja mam belarusa 952.3 i cisnienie 180 atm na rozgranym oleju i bez problemu podnosi 1500 kg talerzówke na wolnych obrotach .... kiedy jest cisnienie około 110 atm to jest smiech , jak sie olej rozgrzeje to ledwo co uniesie , ja tyle miałem na początku i sam sobie podkreciłem teraz i jest ok
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#155 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 19:54

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] rodzaj oleju , jego temperatura tez ma znaczenie w ukladzie hydraulicznym i ma tez duzy wplyw na jej dzialanie ale to juz jest troche inny temat. Bo to juz jest czynnik roboczy.

#156 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 20:07

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Owszem można podnieść ciśnienie do tych 180 jeśli takiego ciągnik nie ma ,ale powyżej 200 już się nie powinno mówię tu oczywiście o ciągniki mtz

#157 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 23 marzec 2014 - 20:22

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone]

założyłem pompę 50 zamiast 32 do mtz82 z turem a mam rozdzielacz z deta 50 jest z deta po miesiącu ją wyrzuciłem strasznie się grzał olej nawet ciężej palił musiałem niekiedy wyłanczać hudraulike żeby odpalił nagle zaczęło brakować oleju nie ciekło a ja dolewałem aż zaczęła cieknąc przystawka napędu spuściłem ponad 60L ojeju załorzyłem 32 i spokój

32 i spokój- 32 daje rade, dla mnie jest OK.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#158 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 20:43

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Żaden ciągnik czy John czy każdy zachodni nie ma ponad 200 atm

#159 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 20:52

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] No nie mają,bo przewody w maszynach by nie wytrzymywały bo z reguły są standardowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 20:53

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Tez ale jest to nie potrzebne poprostu

Edytowany przez Michalmeer, 23 marzec 2014 - 20:55.

Dodaj odpowiedź