Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone]

183 odpowiedzi na ten temat

#121 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 20 marzec 2014 - 08:57

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Niektórym trudno zrozumieć pewne rzeczy a ja nikogo na siłę nie mam zamiaru przekonywać.
Żeby nie było, że mam klapki na oczach i uważam że wszystko wiem lepiej - nie raz na tym forum z pokorą przyznawałem się do błędu ale tym razem zdania nie zmienię.
Nic już więcej nie napiszę, a dlaczego to się domyśl sam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Dzisiaj, 11:20
  •  

#122 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 10:51

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] To co napisałem w ostatnim poscie jest faktem przecież,to do czego mam się przyznawać?

#123 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 11:06

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Dokladnie, niektorzy prostych rzeczy nie potrafia a nawet nie chca pojac a przy tym wciskaja na sile swoj kit.
I na przyszlosc nie odaje sie pompy w litrach(L), bo ta jednostka zupelnie niczego nie mowi Piszcie w cm3 tzn jaka ma objetosc lub inaczej ale to samo - ile wywali oleju przez jeden obrot walka tej pompy.
Piszac w litrach robi sie majdan, bo co z tego ze ktos zalozyl pompe 65lirow, jak sie okazalo po wielkich trudach ze to nie nsz65(bo takiej chyba nie ma) tylko nsz50 czyli 50cm3 a to bardzo wiele zmienia.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#124 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 15:49

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Mądrale wierzcie w swój kit a ja w swój

#125 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 20 marzec 2014 - 17:46

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Jak NSZ 32 ma wydajność 45l/min to NSZ 50 bedzie miała 70l/min. NSZ 40 zakładają w 1221 i tam ma 55l/min i to wystarczy moim zdaniem jeżeli ktoś chce poprawić osiągi

#126 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 20 marzec 2014 - 19:07

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] A co do pompy ja myślę założyć tuza z przodu i dodatkowo chcę zrobić wciągarkę na silniku hydraulicznym. Dlatego się pytam o pompę i o siłownik c110. Sorki że wcześniej nie napisałem o co dokładnie chodzi.

A co do temperatur i ciśnień to faktycznie nie którzy nie uczęszczali na lekcje. Ja może skończyłem samochodówkę ale o mechanice technicznej się uczyłem i jak dla mnie byłą trudna ale człowiek coś wyniósł wiedzy. A temperatura i większe ciśnienie samo da o sobie znać. Wycieki też się pojawią i arab później może się przyzna. Bo sama temp. i ciśnienie spowoduje wycieki. Ale jak to mój teściu mówi "to nic" i zapewne tego samego zdania jest arab. Ale to nic. Pamiętajmy tylko o jednym. Nie raz nie warto się sprzeczać bo zawsze ten co ma wiedzę i wie że dobrze mówi i tak wyjdzie na głupszego.

Edytowany przez wojtf23, 20 marzec 2014 - 19:08.

#127 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 19:57

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Ja swojego zdania nie zmienię,bo mam to wypraktykowane,a jak ktoś ma inne to niech sobie ma i niech sobie robi po swojemu w końcu to jego ciągnik,jego naprawy.Ja takie rozwiązania stosuje i jest dobrze .Prosiłbym aby nie insynuować,co ,kto kiedy i gdzie.

#128 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 22 marzec 2014 - 00:58

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Wycieki bardzo czesto pojawiaja sie przy zjawisku uderzen hydraulicznych, gdy ciecz ropedzona przez duza wydajnosc pompy zostaje nagle zatrzymana, wtedy moze wysadzic oring przy dzwigni, albo na samej pompie, lub peknie przewod.

dodam od siebie 3 przyklady: Brat drapal pole MTZem kultywatorem, lekkim jak do T25, a ze czesto sie zapychalo, wpadl na pomysl otrzepywania go podnosnikiem, po kilku godzinach takiej pracy zaczely kapac zlaczki na wezach (ja mam inaczej podpiety silownik z zewnetrznych gniazd)
W oborze mam poidla, gdy krowy pija wode, w rurach tez pojawiaja sie uderzenia, niby cisnienie 4BAR, a w ciagu 5 lat pekly 3 zawory.
Przy koparce Jumz wujek zdemontowal zawor bezpieczenstwa obrotu ramienia. Obrocil ramie i puscil rozdzielacz, natychmiast eksplodowal waz.
Polecam poszperac w Wikipedii

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#129 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 06:50

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Z tych wszystkich przykładów najlepszy jest ten z poidłami, pozostałe to raczej przeciążenie instalacji. Taka mała rada odnośnie poideł - u mnie też były takie uderzenia i pozbyłem się ich w bardzo prosty sposób, tzn zawór odcinający wodę na instalację do poideł przystawiłem tak, żeby po gwałtownym zamknięciu poidła ciśnienie w wężu rosło powoli. Jak ręką odjął :)

#130 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 17:28

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] No właśnie nie sama pompa i jej wydajność robi szkodę w hydraulice tylko nieumiejętne posługiwanie sie nią i przeciążenia,a to czy pompa wydatek 45l czy 65l ma marginalny wpływ na przecieki,

A co do pierwszego przykładu to akurat sąsiad ma tura przy zetorze i stale potrząsa widłami aby obornik spadł do czysta z nich i rozdzielacz ma dobre 10 lat i nic nie cieknie,więc jeśli części są jakościowo dobre to problemów nie ma ,a jak części kiepsko zaprojektowane i kiepsko wykonane to co może być,podstawa to jakość części

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 18:09

Jak NSZ 32 ma wydajność 45l/min to NSZ 50 bedzie miała 70l/min. NSZ 40 zakładają w 1221 i tam ma 55l/min i to wystarczy moim zdaniem jeżeli ktoś chce poprawić osiągi

Przy jakich obrotach pompy takie wydajnosci??
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#132 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 08:44

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] A skąd wiesz? Poza rozdzielaczem tura cała reszta jest pod deklem tylnego mostu poza tym ciągnik na bank pracuje tylko i wyłącznie z oryginalną pompą która ma ledwo 30 litrów pewnie teraz już mniej bo innej nie ma.
Druga sprawa to właśnie montowanie do hydrauliki pompy większej niż zalecana najprędzej przyczyni się do jej wcześniejszego zużycia. I jak ty chcesz ją niewłaściwie używać? Fakt że z tego czy innego powodu ciśnienie dochodzi do granicznego otwierając zawór przelewowy nie jest niczym niewłaściwym. I ilość przepływającego oleju ma wpływ na trwałość hydrauliki. Jak przesadzisz to się rozleci.
KPK Kumurun Team

#133 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 09:21

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Pompa sama w sobie czy ma 45 czy 65 l ma marginalny wpływ na żużycie hydrauliki w mtz .jesli będziesz niewłaściwie użytkował układ i przeciążał to czy będzie 45 l czy 65 l pompa to i tak nie wytrzyma i będą przecieki i tak ,więc nie rozumiem po co ta cała dyskusja?

Ktoś tu stara się na siłę udowodnić że pompa 65 l sama w sobie jest czymś złym ,a tak nie jest

taka pompa zwyczajnie jest lepsza w pracy z maszynami szybciej zrobisz pracę ,przecież siłowniki hydrauliczne w maszynach nie zawsze podnoszą grube tony ciężaru ,ale czasem jest ich kilka i trzeba je w olej zaopatrzyć

Chyba jak ktoś ma rozum to wie jak pracować ciągnikiem i maszynami ,dla mnie jest to oczywiste

Seweryn ,nie pompę niewłasciwie używać tylko hydraulikę

A tak poza tym seweryn zetor to zetor pod względem częsci i tu nie ma co mtz porównywać

stary mtz to jeden z najgorszych ciągników używanych jakie są na rynku ,części to masakra ,tyle że jest to tanie

#134 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 10:16

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Przy wydajniejszej pompie może dochodzić do sytuacji kiedy ilość oleju podawana na siłownik jest tak duża, że już w trakcie jego wysuwania część będzie musiała przejść przez zawór bezpieczeństwa bo żeby szybciej coś podnieść potrzeba wyższego ciśnienia, podczas gdy przy normalnej pompie zawór bezpieczeństwa zadziała przez ułamek sekundy po całkowitym wysunięciu tłoka. Dlatego po raz kolejny powtórzę, że ładowanie wydajniejszej pompy bez zmiany siłownika czy dołożenia dodatkowego nie tylko mija się z celem ale jest szkodliwe dla całego układu.
Stary MTZ nie jest zły, dopóki nie biorą się za niego tacy specjaliści jak Ty :)

#135 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 10:50

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Zeby szybciej coś podnieśc to można to zrobić wyższym ciśnieniem co nie jest wskazane i efektywne ,lub wyższym wydatkiem pompy co jest wskazane i efektywne :) Oj stary MTZ zły nie jest ,ale dobry wcale :D

Ja bym proponował wszystkim ciągnikom pozakładać pompy o wydatku no z 5 l góra ,hydraulika by odpoczywała jak na emeryturze a na uwrociach można by sobie spokojnie piwko wypić przy podnoszeniu czy obracaniu pługa :D najlepiej to zredukujmy wydatek do 1 l to może i dwa się zdąży wypić :D

#136 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 11:03

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Ciekawe jak chcesz wtłoczyć więcej oleju w krótszym czasie do siłownika przy tym samym ciśnieniu. Zaiste poznaję tu coraz nowsze prawa fizyki :D

#137 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 11:17

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Musisz studiować to poznasz

Daj już sobie spokój z tą fizyką bo to szkoda tej dyskusji

Jest to temat o ciągnikach MTZ a nie o fizyce

#138 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 23 marzec 2014 - 11:29

Przy jakich obrotach pompy takie wydajnosci??

Instrukcja obsługi podaje dla pompy nsz 32 45l/min a dla nsz 40 55l/min. Myślę że te wartości dotyczą wartości nominalnych. Wydajność dla pompy nsz 50 obliczyłem z prostej proporcji gdyż obroty bedą te samę co w pompach montowanych fabrycznie a większa pojemność pompy uczyni jej wydatek proporcjonalnie większym.
Jest wzór na wydajność pompy hydraulicznej obr/min x współczynnik sprawności x pojemność pompy . Trzeba znać tylko obroty wałka pompy

#139 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 13:20

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Ciekawe rzeczy opowiadasz. Samo ciśnienie nie ma wpływu na prędkość podnoszenia czy działania hydrauliki a skoro według ciebie ma to świadczy tylko o tym że pojęcia zielonego nie masz o czym piszesz. Czy ciśnienie zaworu ustawisz na 100, 150 czy 200 bar hydrauliki to nie zwolni ani nie przyśpieszy bo prędkości przepływu oleju nie zmieniasz. I zaznaczam jeszcze raz za duża pompa względem reszty podzespołów instalacji ma bardzo duży wpływ na jej trwałość. Instalacji
pracującej na ciśnieniu do którego została stworzona nie da się przeciążyć bo zabezpiecza ją przed tym zawór przelewowy. i dobijanie ciśnienia do granicznego na jakie jest ustawiony zawór nic jej specjalnie nie zrobi. I masz racje dajmy sobie spokój z fizyką bo to najwyraźniej bardzo obce dla ciebie pojęcie.
Patrząc na polski zamiennik nsz-32 nominalnie 54 litry na minutę a nsz-50 70 litrów.

Edytowany przez seweryn20, 23 marzec 2014 - 13:26.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 14:11

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Według mnie jeśli chcemy ten sam siłownik napełnić olejem szybciej czyli przetłoczyć więcej oleju w krótszym czasie to nie obędzie się bez wzrostu ciśnienia na drodze od pompy do siłownika. Oprócz samego ciężaru musimy nadać podnoszonej maszynie pewną prędkość ruchu w górę a im większa prędkość tym większe przyspieszenie i siła potrzebna do jego uzyskania. Nie twierdzę że będą to jakieś duże wartości ale jakieś będą.
Co do ustawienia zaworu bezpieczeństwa nie ma to znaczenie dopóki nie ustawimy ciśnienia na poziomie tego potrzebnego do uniesienia określonego ciężaru. Poniżej tej wartości zwyczajnie ciężaru nie podniesiemy choćby brakowało 1bar a w górę trzeba mieć pewien zapas potrzebny na pokonanie siły ciężkości plus sił potrzebnych do nadania jakiejś zadowalającej prędkości. W pewnym momencie jednak faktycznie przestanie mieć znaczenie wartość nastawionego ciśnienia na zaworze dopóki siłownik nie dotrze do końca skoku.

Dodaj odpowiedź