Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone]

183 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 11:26

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Znalazłem na Allegro u użytkownika moto-agro różne pompy oraz użytkownik romanbar ma jeszcze inne pompy Hydrotor produkuje PZT NSZ50/301 teraz pytanie która będzie najlepsza. Przepustowość rozdzielacza MTZ 80 l/min

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Dzisiaj, 12:38
  •  

#42 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 01 wrzesień 2008 - 15:43

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Pytałem "romanbar"a o pompe nsz50a czy moge załorzyć do MTZ a oto odpowiedź:
Można zastosować nsz50a zamiast nsz32a ale trzeba zrobić i wspawać w rurki nowe króćce bo mają inny rozstaw otworów mocujących.

#43 Share witek0206

witek0206

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 15:21

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Witam. Panowie pisaliście o wymianie pompy wspomagania w mtz z NSZ 10 na NSZ 14. Gdzie je kupowaliście i kto je produkuje?

#44 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 22:15

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] założyłem pompę 50 zamiast 32 do mtz82 z turem a mam rozdzielacz z deta 50 jest z deta po miesiącu ją wyrzuciłem strasznie się grzał olej nawet ciężej palił musiałem niekiedy wyłanczać hudraulike żeby odpalił nagle zaczęło brakować oleju nie ciekło a ja dolewałem aż zaczęła cieknąc przystawka napędu spuściłem ponad 60L ojeju załorzyłem 32 i spokój

#45 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 18:42

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] po prostu poszedł uszczelniacz na pompie i olej tłoczyło do skrzyni biegów . a uszczelniacz w pompie prawdopodobnie wywaliło z powodu za dużego ciśnienia spowodowanego zbyt małą przepustowością rozdźielacza

#46 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 23:42

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] to na pewno ale mówili że zakładają te pompy i jest dobrze muszę mieć rozdzielacz mały bo u znajomych ale 82TS chodzą dobrze

#47 Share witek0206

witek0206

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 maj 2010 - 06:43

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Witam. Mam w swoim MTZ zrobione wspomaganie na orbitrol 160 i silownik C63. Oryginalna pompa ma za małą wydajność. Którą pompę radzicie mi kupić NSZ 14 czy NSZ 16? Z góry dzięki za odpowiedz.

#48 Share patrykfor

patrykfor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 25 maj 2010 - 19:44

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Witam kolegow ja mam w moim MTZ-82 załozona pompe nsz50 i jest wszystko ok

#49 Share slawek29

slawek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:34

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] odswieze troche temat. mam zamiar zmienic u mnie pompe z nsz 32 na nsz50 poniewaz mam podlaczony wozek lesny i na 32 chodz strasznie wolno i mosze go trzymac na obrotach. patrzylem na allegro i maja lewe i prawe. to byly rozne? na mojej pompie nie bardzo widac napisow i teraz nie wiem czy mam lewa czy prawa, jak to sprawdzic. i pytanie do kogos kto to przerabial, co dokladnie trzeba przerobic? bede chcial tez zmienic rozdzielacz. czy rozdzielacze tez byly rozne? jaki najlepiej kupic? moze jakis ktory bedzie bardziej pasowal do pompy 50-tki
pozdrawiam

#50 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 09 wrzesień 2011 - 08:50

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Witam
co może być przyczyną pękania tego dekielka w pompie hydraulicznej co jest przykręcony na 6 śrub

Pozdrawiam
Mariusz

Edytowany przez Scarface, 09 wrzesień 2011 - 09:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 09 wrzesień 2011 - 20:18

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Woda w oleju, albo zbyt duże ciśnienie, albo zatkany zawór przelewowy :lol:

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#52 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:21

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] odświeżę trochę temat mam w planach wymiane pompy hydraulicznej nsz 32 w mtz 952.3 na nsz 50 tylko niewiem która jest lepsza płaska czy okrągła ? czym one w zasadzie się różnią ? tylko nie wiem czy rozdzielacz jest do tych pomp przystosowany bo ma przepustowość 70l/min co o tym sądzicie ?

#53 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 21:39

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] a co myślicie o pompie nsz 40 ma ona ten sam rozstaw otworów co nsz 32 i nie trzeba nic przerabiać bo niestety nsz 50 na inny rozstaw otworów i trzba przerobić rurke i tą kostke a nsz 40 pasuje bez żadnych przeróbek

co do wydajności tych pomp to nsz 32 ma 45l/min nsz 40 ma 55l/min a nsz 50 ma 65 l/min wydajności

#54 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 23:23

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Co tam NSZ 40 czy tam 50...
patrzcie na te: http://allegro.pl/li...0&string=nsz100
Pojemność robocza 100 cm sześć. Ciśnienie znamionowe 16MPa, maksymalne 21 MPa = 210 kG/cm kw. Wydajność 3,04 l/s=182 l/min przy 32 obrotach/s=1920 obr./ min.

Mam NSZ 32 w swoim 952 i powiem że jeśli chodzi o pracę z ładowaczem to jest to kompletne nieporozumienie, robić się niby da ale to nie robota tylko czekanie, jedyne co mnie martwi to czy rozdzielacz tura, rozdzielacz ciągnika ten pod kierownicą 3sekcyjny i tylny podnośnik(monoblock) nie będą tej pompy dławić??

Edytowany przez Junkers, 08 listopad 2012 - 23:26.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#55 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 23:55

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Koledzy wyżej pisali że przepustowość rozdzielacza to 80 litrów, a wydatek pompy NSZ 50 to 65 litrów wiec wszystko w porządku, taka by ci wystarczyła. W twoim przypadku warto to zmienić bo się zanudzisz przy pracy z turem :D
Nie wiem jaki jest rozdzielacz przy turze. ale podejrzewam że nie mały. Sprawdź jaką mają średnice przewody zasilające go.
Najważniejsze żeby rozdzielacze miały odpowiedni przepływ oleju. Żeby nie powodować wzrostu ciśnienia w czasie wolnego przepływu oleju i wzrostu jego temperatury.
A tylny TUZ dlaczego ma dławic pompę. Podnośnik będzie działać szybciej. Siłowniki i tak są zasilane cieńszymi przewodami niż np. pompa bo akurat tu i tak zawsze występuje ciśnienie podczas podnoszenia.
Ale ty chyba nie chcesz montować tej NSZ-100?

#56 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 23:52

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] nsz 100 nie ma szans bo rozdzielacz ma tylko 70l wydajności największa jaka może być to nsz 50 tyle ze wszystkie 50 mają większy rozstaw otworów i tu pojawia się problem z przróbką ale dobrym rozwiązaniem wydaje się nsz 40 która ma 55l/min wydajności i nie trzeba nic przerabiać bo pasuje

chyba ze jest pompa nsz 50 która ma mniejszy rozstaw śrub ale z tego co się dowiadywałem to wszystkie 50 mają większy rozstaw i trzeba przerowić rurke i tą kostke

#57 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 08:50

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone]

Nie wiem jaki jest rozdzielacz przy turze. ale podejrzewam że nie mały. Sprawdź jaką mają średnice przewody zasilające go.
Ale ty chyba nie chcesz montować tej NSZ-100?

Tak ogólnie chciałem aby zapytać o tą pompę, bo wydatek 180l/min robi ogromne wrażenie. Rozdzielacz nie wiem jaką ma przepustowość, przewody zasilające są grube, ok 12mm w środku jest, a skoro rozdzielacz ciągnika jest za mały, to nie ma sensu pakować taką pompę, trzeba by kombinować z rozdzielaczem, wywalić oryginalny a wstawić jakiś z dużą przepustowością, ale to znowu są koszty nie małe...

wszystkie 50 mają większy rozstaw i trzeba przerowić rurke i tą kostke

Albo dokupić.

Edytowany przez Junkers, 10 listopad 2012 - 09:13.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#58 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 18:02

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] Pompa NSZ100 to przesada. Nie dość że cała hydraulika do przerobienia(rozdzielacz, przewody) to nie wykorzystasz jej i będzie niewygodna praca bo siłowniki będą za szybko reagować. Prace np. z turem będą niedokładne,a ciągnik będzie się bujał przy ruchu rozdzielacza.
NSZ50 będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Hydraulika będzie działać o 40% szybciej chyba Ci wystarczy.
A oryginalna hydraulika bez problemu to ogarnie, a jedyne przeróbki to montaż pompy.

#59 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 19:45

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] problem jest taki ze nie ma rurki i tej kostki do pompy nsz 50 sam szukam już tego 2 miesiąc i nigdzie nie moge znaleść

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 23:29

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone] http://allegro.pl/po...2690192717.html

Edytowany przez Junkers, 11 listopad 2012 - 23:43.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Dodaj odpowiedź