S-Piotr

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone]

Polecane posty

fredf9    3
Napisano (edytowany)

Po prostu zapomniałem każdemu może się zdarzyć, a tu od razu wyzwiska od głąbów.Zorzyk2 ja popracuje nad ortografią a ty popracuj nad swoją kulturą bo jak na razie to zachowujesz sie jak zwykły prostak!!! :D

Edytowano przez marcin974
ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Po prostu zapomniałem każdemu morze się zdarzyć,a tu od razu wyzwiska od głąbów.Zorzyk2 ja popracuje nad ortografią a ty popracuj nad swoją kulturą bo jak na razie to zachowujesz sie jak zwykły prostak!!! :D

Może użyłem niewłaściwego słowa, bo wyglądało na wygłupy, jakbyś się zgrywał. W ostatnich postach, to Ty rzucasz epitetami. Jak masz problem z tak prostą sprawą , to wpisz w Googlach dane słowo i znajdziesz odpowiedź. Nie miałem zamiaru obrażać, sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

obawiam się że 50tka będzie grzała olej tak miałem w ładowarce większa pompa strasznie grzała olej i wycieków było co nie miara.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby założyć pompę o większej wydajność trzeba znać przepustowość (w l/min) pozostałych części układu hydraulicznego, głownie rozdzielacza. Jeżeli przez rozdzielacz będzie mogło przepłynąć mniej oleju niż poda pompa, grozi to jej uszkodzeniem.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Po prostu zapomniałem każdemu morze się zdarzyć,a tu od razu wyzwiska od głąbów.Zorzyk2 ja popracuje nad ortografią a ty popracuj nad swoją kulturą bo jak na razie to zachowujesz sie jak zwykły prostak!!! :D

Ty, Ty -On jest chyba starszym użytkownikiem wiec należałoby okazać jakiś szacunek -jeżeli nie, to ja tez nie widzę problemów żadnych -Ban B)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom2727    0

kolego co do tych wydajnosci to jestes w bledzie.

symbol podany na pompie oznacza ilosc cm3 na obrut pompy, tzn jesli nominalnie na pompe podaja 2400 obr/min to mnozysz wydajnosc pompy na obrot przez ilosc obrotow.

w przypadku 32 jest to okolo 76,8litra na min a 50 to 120litrow na min przy zalozeniu 2400 obrotow na walku w pompie.

jesli chodzi o cinienia to robocze jest 160 atm a max 210atm i dotyczy to w zasadzie wszystkich ww pomp zebatych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
kolego co do tych wydajnosci to jestes w bledzie.

symbol podany na pompie oznacza ilosc cm3 na obrut pompy, tzn jesli nominalnie na pompe podaja 2400 obr/min to mnozysz wydajnosc pompy na obrot przez ilosc obrotow.

w przypadku 32 jest to okolo 76,8litra na min a 50 to 120litrow na min przy zalozeniu 2400 obrotow na walku w pompie.

jesli chodzi o cinienia to robocze jest 160 atm a max 210atm i dotyczy to w zasadzie wszystkich ww pomp zebatych.

Jak by tak było to czemu producent podaje taki wydatek pompy pronar belarus 820 a nie taki jak przeliczyłeś.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom2727    0

jesli uwazasz ze masz racje to nie bede cie na sile przekonywal.

pomysl tylko czy wydajnosc pompy na min nie zalezy od obrotow silnika, jesli dalej uwazasz ze jest inaczej to nie wnikam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
jesli uwazasz ze masz racje to nie bede cie na sile przekonywal.

pomysl tylko czy wydajnosc pompy na min nie zalezy od obrotow silnika, jesli dalej uwazasz ze jest inaczej to nie wnikam i pozdrawiam

No nie piszesz swoje racje a następnie ich nie bronisz," twardym trzeba byc nie miękkim"pozdrawiam.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom2727    0

piotrze to nie chodzi o jakis walki poniewaz wychodze z reguly za madrzejszy ustepuje. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
piotrze to nie chodzi o jakis walki poniewaz wychodze z reguly za madrzejszy ustepuje. pozdrawiam

Cała przyjemnośc po mojej stronie. tylko napisz gdzie lub skąd masz takie informacje o przeliczeniu wydajnościpozdrawiam.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Parę słów od siebie. Typ pompy nie zawsze oznacza wydajność, na metkach rosyjskich pomp są zazwyczaj podane obroty znamionowe i wydajność przy tych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To fotka z pompy 50-tki5a7d6c9670e1f3e3m.jpg.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom2727    0

witaj piotrze, informacje pochodza z minimalnej analizy i rozumowania, a zostaly potwierdzone przez czlowieka ktory sprzedaje tego sporo na polske.

przeanalizuj sobie foto ktore wkleiles i pewnie juz wiecej nie zapytasz.

a tak jakbys sie motal to te 49,1cm3 jest na jeden obrot i dlatego nazywa sie 50-Tka

32 tak sie nazywa poniewaz ma 32cm3 na obrot

bardziej obrazowo bedzie ciezko wytlumaczyc.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Pytałem "romanbar"a o pompe nsz50a czy moge załorzyć do MTZ a oto odpowiedź:

Można zastosować nsz50a zamiast nsz32a ale trzeba zrobić i wspawać w rurki nowe króćce bo mają inny rozstaw otworów mocujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek0206    0

Witam. Panowie pisaliście o wymianie pompy wspomagania w mtz z NSZ 10 na NSZ 14. Gdzie je kupowaliście i kto je produkuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

założyłem pompę 50 zamiast 32 do mtz82 z turem a mam rozdzielacz z deta 50 jest z deta po miesiącu ją wyrzuciłem strasznie się grzał olej nawet ciężej palił musiałem niekiedy wyłanczać hudraulike żeby odpalił nagle zaczęło brakować oleju nie ciekło a ja dolewałem aż zaczęła cieknąc przystawka napędu spuściłem ponad 60L ojeju załorzyłem 32 i spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

po prostu poszedł uszczelniacz na pompie i olej tłoczyło do skrzyni biegów . a uszczelniacz w pompie prawdopodobnie wywaliło z powodu za dużego ciśnienia spowodowanego zbyt małą przepustowością rozdźielacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

to na pewno ale mówili że zakładają te pompy i jest dobrze muszę mieć rozdzielacz mały bo u znajomych ale 82TS chodzą dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek0206    0

Witam. Mam w swoim MTZ zrobione wspomaganie na orbitrol 160 i silownik C63. Oryginalna pompa ma za małą wydajność. Którą pompę radzicie mi kupić NSZ 14 czy NSZ 16? Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek29    0

odswieze troche temat. mam zamiar zmienic u mnie pompe z nsz 32 na nsz50 poniewaz mam podlaczony wozek lesny i na 32 chodz strasznie wolno i mosze go trzymac na obrotach. patrzylem na allegro i maja lewe i prawe. to byly rozne? na mojej pompie nie bardzo widac napisow i teraz nie wiem czy mam lewa czy prawa, jak to sprawdzic. i pytanie do kogos kto to przerabial, co dokladnie trzeba przerobic? bede chcial tez zmienic rozdzielacz. czy rozdzielacze tez byly rozne? jaki najlepiej kupic? moze jakis ktory bedzie bardziej pasowal do pompy 50-tki

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

Witam

co może być przyczyną pękania tego dekielka w pompie hydraulicznej co jest przykręcony na 6 śrub

 

Pozdrawiam

Mariusz

Edytowano przez Scarface

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj