S-Piotr

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbyszekbrzuze    297

Woda w oleju, albo zbyt duże ciśnienie, albo zatkany zawór przelewowy :lol:


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

odświeżę trochę temat mam w planach wymiane pompy hydraulicznej nsz 32 w mtz 952.3 na nsz 50 tylko niewiem która jest lepsza płaska czy okrągła ? czym one w zasadzie się różnią ? tylko nie wiem czy rozdzielacz jest do tych pomp przystosowany bo ma przepustowość 70l/min co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

a co myślicie o pompie nsz 40 ma ona ten sam rozstaw otworów co nsz 32 i nie trzeba nic przerabiać bo niestety nsz 50 na inny rozstaw otworów i trzba przerobić rurke i tą kostke a nsz 40 pasuje bez żadnych przeróbek

 

co do wydajności tych pomp to nsz 32 ma 45l/min nsz 40 ma 55l/min a nsz 50 ma 65 l/min wydajności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Co tam NSZ 40 czy tam 50...

patrzcie na te: http://allegro.pl/li...0&string=nsz100

Pojemność robocza 100 cm sześć. Ciśnienie znamionowe 16MPa, maksymalne 21 MPa = 210 kG/cm kw. Wydajność 3,04 l/s=182 l/min przy 32 obrotach/s=1920 obr./ min.

 

Mam NSZ 32 w swoim 952 i powiem że jeśli chodzi o pracę z ładowaczem to jest to kompletne nieporozumienie, robić się niby da ale to nie robota tylko czekanie, jedyne co mnie martwi to czy rozdzielacz tura, rozdzielacz ciągnika ten pod kierownicą 3sekcyjny i tylny podnośnik(monoblock) nie będą tej pompy dławić??

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Koledzy wyżej pisali że przepustowość rozdzielacza to 80 litrów, a wydatek pompy NSZ 50 to 65 litrów wiec wszystko w porządku, taka by ci wystarczyła. W twoim przypadku warto to zmienić bo się zanudzisz przy pracy z turem :D

Nie wiem jaki jest rozdzielacz przy turze. ale podejrzewam że nie mały. Sprawdź jaką mają średnice przewody zasilające go.

Najważniejsze żeby rozdzielacze miały odpowiedni przepływ oleju. Żeby nie powodować wzrostu ciśnienia w czasie wolnego przepływu oleju i wzrostu jego temperatury.

A tylny TUZ dlaczego ma dławic pompę. Podnośnik będzie działać szybciej. Siłowniki i tak są zasilane cieńszymi przewodami niż np. pompa bo akurat tu i tak zawsze występuje ciśnienie podczas podnoszenia.

Ale ty chyba nie chcesz montować tej NSZ-100?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

nsz 100 nie ma szans bo rozdzielacz ma tylko 70l wydajności największa jaka może być to nsz 50 tyle ze wszystkie 50 mają większy rozstaw otworów i tu pojawia się problem z przróbką ale dobrym rozwiązaniem wydaje się nsz 40 która ma 55l/min wydajności i nie trzeba nic przerabiać bo pasuje

 

 

chyba ze jest pompa nsz 50 która ma mniejszy rozstaw śrub ale z tego co się dowiadywałem to wszystkie 50 mają większy rozstaw i trzeba przerowić rurke i tą kostke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nie wiem jaki jest rozdzielacz przy turze. ale podejrzewam że nie mały. Sprawdź jaką mają średnice przewody zasilające go.

Ale ty chyba nie chcesz montować tej NSZ-100?

 

Tak ogólnie chciałem aby zapytać o tą pompę, bo wydatek 180l/min robi ogromne wrażenie. Rozdzielacz nie wiem jaką ma przepustowość, przewody zasilające są grube, ok 12mm w środku jest, a skoro rozdzielacz ciągnika jest za mały, to nie ma sensu pakować taką pompę, trzeba by kombinować z rozdzielaczem, wywalić oryginalny a wstawić jakiś z dużą przepustowością, ale to znowu są koszty nie małe...

wszystkie 50 mają większy rozstaw i trzeba przerowić rurke i tą kostke

 

Albo dokupić.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Pompa NSZ100 to przesada. Nie dość że cała hydraulika do przerobienia(rozdzielacz, przewody) to nie wykorzystasz jej i będzie niewygodna praca bo siłowniki będą za szybko reagować. Prace np. z turem będą niedokładne,a ciągnik będzie się bujał przy ruchu rozdzielacza.

NSZ50 będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Hydraulika będzie działać o 40% szybciej chyba Ci wystarczy.

A oryginalna hydraulika bez problemu to ogarnie, a jedyne przeróbki to montaż pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

problem jest taki ze nie ma rurki i tej kostki do pompy nsz 50 sam szukam już tego 2 miesiąc i nigdzie nie moge znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Zadzwoń do nich i spytaj się czy można dokupić oddzielnie tą kostkę i rurkę, tylko podaj model ciągnika i spytaj się o cenę.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do wydajności tych pomp to nsz 32 ma 45l/min nsz 40 ma 55l/min a nsz 50 ma 65 l/min wydajności

Macie jakąś fajną stronkę z danymi pomp? Patrze tak po necie i znalazłem, że pompa NSZ 32 ma wydajność: od 32l/min do 54l/min. Chciałbym jakieś wiarygodne dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wszystko zależy jakie obroty przyjmiemy przy pomiarze wydajności, stąd ta rozbieżność.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

przy nominalnych obrotach pompa nsz 32 ma 45l/min pompa nsz 40 ma 55l/min a pompa nsz 50 ma 65l/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakie obroty przyjmiemy przy pomiarze wydajności, stąd ta rozbieżność.

Ale oni zawsze podają przy nominalnych obrotach pompy (około 1500), chyba że jakieś inne innych producentów to 2000. Tyle, że jedne katalogi podają np dla NSZ-10 11l/min przy 1500obr inne 16, a jeszcze inne 22 i to mnie zastanawia, dlaczego tak jest? Wnioskuję, że mają inna budowę wewnętrzną, tj szersze bądź większe koła zębate tłoczące olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ta pierwsza ma mniejszą wydajnośc i mniejsze ciśnienie (140Bar) i jest mniejsza, dodatkowo idą do niej inne rurki niż do okrągłej.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

A to bardzo ciekawy zestaw.

Dla uzupelnienia, w MTZ 82 jak dobrze pamietam pompa jest prawa okragla NSZ32.

a w MTZ 50 plaska

 

Pompy plaskie maja mniejszy rostaw mocowan, inne kolanko i rurke.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

W moim 820 oryginalnie była płaska,ale długo nie pociągnęła,a że w sklepie na szybkiego była tylko okrągła to taką założyłem + rurki,okrągła daje radę z moimi sprzętami patrz moja galeria http://www.agrofoto....n=user&user=381


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bo płaska to aluminiowy odlew w którym pracują zębatki. Nie trzeba mówić o trwałości a w okrągłej z alu jest tylko obudowa a w środku stalowy wkład. Obie maja inne kolanko zasilania łączące pompę ze zbiornikiem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

I przewód do rozdzielacza też ciut krótszy. Jeśli ktoś się pokusi z okrągłej na płaską to się rozczaruje. ;)


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj