Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile KM ma C-360, C-355, 4011

187 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 02 luty 2009 - 15:44

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 Różnią się wałekiem rozrządu i stąd prawdopodobnie ta różnica w mocy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile KM ma C-360, C-355, 4011 Dzisiaj, 13:56
  •  

#62 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 02 luty 2009 - 15:52

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 Silnik w 360 posiada zmienione fazy rozrzadu, inne wtryskiwacze z wieksza iloscia otworkow, a takze zwiekszona dawke paliwa. Ponadto silnik s-4002 osiaga moc 45 KM przy 2000 obr/min a silnik s-4003 osiaga 52 KM przy 2200 obr/min.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#63 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 luty 2009 - 17:40

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 Czyli Marcin sugerujesz że C-355 przy obrotach 2200 obr/min mógłby osiągać moc około 50 KM?? Ma może ktoś dostęp do wykresów momentu obrotowego obu typów silników??
Ciekawe czy zmiana wałka rozrządu i wymiana wtryskiwaczy podniesie moc C-355?? Do tuningu można by dodać większe tuleje i głowice (mają większe zawory co usprawnia ssanie powietrza i wylot spalin) od ZETORA 6211 lub 7211 i to wszystko bez zwiększania dawki paliwa mogło by dać około 60 KM.
Co sądzicie o tym??

#64 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 02 luty 2009 - 18:12

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 zetor 6211 ma tyleje 100
a skok tłoka 120 jak się nie myle
głowice powinny pasować
a gniazda zaworowe oraz przepustowość zaworow jest nieporównywalnie większa

Opus meum est

#65 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 02 luty 2009 - 20:13

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 C-355 przy 2200 obr/min nie osiagnialby mocy 52 KM poniewaz zalezy to od regulatora obrotow i pompy wtryskowej. Po przekroczeniu 2000 obr/min w tym silniku moc zaczyna spadac i wkrecanie na wyzsze nic nie da. Wplyw na to maja takze fazy rozrzadu ktore przy takich obrotach nie zapewniaja odpowiedniego napelniania powietrzem i wylotu spalin. Zmina pompy wtryskowej, wtryskiwaczy oraz walka rozrzadu zwiekszylby moc do 52 KM. A wstawiajac tuleje od zetora zostalaby zwiekszona objetosc komory spalania a wiec dawka paliwa tez musialaby byc wieksza.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#66 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 05 luty 2009 - 19:45

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 C-330 ma 30KM a moc osiąga przy 2200 obr./min
znalazlem instrukcje obsugi i teraz to moja ulubiona
lektura :)

ale t25 jest chyba duzo słabszy
kumpel ma t25a i w 2 skibach czasami sie grzebie i to mocno

#67 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 07 luty 2009 - 00:12

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 nie jest slabszy
ale ma gorzej rozlożoną masę
przednia oś jest glębiej wciągnięta w strone tyłu porownując do c 330

Opus meum est

#68 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7637 postów

Napisany 28 luty 2009 - 20:21

Ile KM ma C-360, C-355, 4011

Witam. Przeglądając to forum znalazłem wiele ciekawych rzeczy dotyczących naszych ursusów np. :
- URSUS C-355 posiada model silnika s-4002 mający 45 KM
- URSUS C-360 posiada model silnika s-4003 mający już 52 KM.
sam jestem posiadaczem ursusa 4011 z silnikiem chyba s-4002, zmienionym układem kierowniczym (przednia oś i kolumna kierownicza od C-360), zmieniony układ hamulcowy na 2 pompki, przednie koła na 16 i maska od C-360 3p. Wracając do mocy to często przydałoby się jej ciut więcej np. te brakujące 7 KM. Moje pytanie jest następujące: może ktoś z forum wie czym różnią się te silniki i czy z modelu s-4002 da się wyciągnąć te 52 KM. Sam podejrzewam że różnica jest w zapłonie ale w czym dokładnie to nie wiem (koła zębate czy wałek rozrządu?? a może i nawet głowice??).
Co do zwiększenia mocy to na forum znalazłem coś o wstawieniu tuleji od ZETORA 6011 100x110 bez zmiany dawki paliwa, co daje zwiększenie pojemności z 3120 cm3 do 3456 cm3, a jednocześnie dodaje kilka koni i ponoć działa dobrze. Czekam na Wasze opinie.

Słabszy silnik pochodzi jeszcze od 40. Zakładając większe tuleje, trzeba jeszcze pokręcić w uprzedzeniem wtrysku. Z tego co słyszałem, to nie wiele to daje. 40 ma silnik s-4001 mniejszą pojemność, inny typ pompy. Reszta.... wałek rozrządu i głowice fazy otwarcia są identyczne jak w s-4003.
KPK Kumurun Team

#69 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:11

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 Silniki s-4001, s-4002, s-4003 mają tą samą pojemność. Z tego co teraz sprawdziłem korzystając z dokładnych danych na temat tych silników, dowiedziałem sie że mają one takie same kąty otwarcia i zamknięcia zaworów a więc fazy rorządu wydaja sie być takie same, sorki za wcześniejsze błędne informacje. Różnią się typem pompy i wtryskiwaczy, a taże ciśnieniem i kątem wtrysku.

Więcej info na PW.

#70 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:39

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 Dokładnie tak jak napisał @Marian3p pojemnośc mają taką samą co możecie tu sprawdzic http://www.konedata....it/Ursus350.htm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7637 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:54

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 Sorki. Zgadza się.

Poszukuję informacji na temat wzniosu krzywek na wałku rozrządu z góry dziękuje za informację. W moim capie za niektórych zawora kończy się regulacja, a nie chcę wyciągać wałka bez potrzeby.
KPK Kumurun Team

#72 Share SzTyWnY

SzTyWnY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 00:12

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 Mieliście fizyke w szkole średniej? jesli tak to powinniscie wiedziec ze działając taką sama siłą na większą powierzchnie siła f2 jest większa.Czyli podsumowując bez zwiększania dawki paliwa moc wzrosnie

#73 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 20:18

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 Witam @Sztywny chyba to nie jest do końca tak bo zwiększając powierzchnię tłoka zmniejszamy również ciśnienie w komorze spalania co daje niby mniejszą moc ale ciekawe jak to wpłynie na efektywnośc spalania?? to o czym pisałeś to raczej ma zastosowanie w podnośniku hydraulicznym <lewrku> http://pl.wikipedia....sa_hydrauliczna
a tu mamy coś z praktyki kolegi @qazi http://www.agrofoto....uleje od zetora

pozdrawiam

czyli z tego co pisze @qazi po zwiększeniu tuleji tłoki mogą zasysac większą ilosc powietrza co moze dawac lepszy efekt spalania co = większa moc :D ale sobie gdybamy ;) pozdro qazi

#74 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 20:35

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 Nie jestem dobry z fizyki ale chyba ciśnienie spalania zbytnio się nie zmieni bo jest zasysana większa ilość powietrza a zarazem więcej tlenu co wpływa korzystniej na spalanie. Z praktyki mogę powiedzieć ze ciągnik zyskał na mocy co prawda nie ogromne ilości ale jest to odczówalne

#75 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 20:53

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 Sztywny, właśnie z fizyką u Ciebie nie bardzo. Zwiększając objętość komory spalania zmiejsza się moc silnika spalinowego natomiast zmniejszając objętość komory spalania silnika spalinowego zwiększa się jego moc jednak nie pozostaje to bez wpływu na jego trwałość i przebieg momentu obrotowego. Zwiększając natomiast pojemność skokową można zwiększyć moc silnika spalinowego ale tu potrzebna jest również ingerencja w układ zasilania mieszanką paliwowo-powietrzną.

#76 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 21:16

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 oj wydaje mi sie ze @piotrjako ma zdecydowania racje. w ten sposob mozna tylko podniesc teperature spalania-co raczej nie jest korzystne...owszem powierzchnia tloka bedzie wieksza ale spadnie jednostkowe cisnienie co pozostawi sile dzialajaca na wal taka sama no chyba ze stopien sprezania bedzie inny ale to robi sie juz bardziej skomplikowana sprawa.
zeby uzyskac takie samo cisnienie jednostkowe na wiekszym tloku trzeba spalic wiecej paliwa-po to powieksza sie pojemnosc, zeby moc spalic wiecej paliwa i co za tym idzie osiagnac wieksza moc.

@gazi zbyt duzo tlenu zubaza mieszanke co nie jest korzystne bo jak napisalem wczesniej podnosi temperature spalania co prowadzi m in do wypalania gniazd itp

#77 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 21:29

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 przyrost tlenu nie jest zbyt duży po pojemność zwiększa się tylko o 10% co chyba nie ma tak wielkiego znaczenia a poprawia efektywność spalania dawki paliwa już dostarczanej(przynajmniej mi się tak wydaje)

#78 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 01 marzec 2009 - 21:46

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 no to ja moze wetknę "kij w mrowisko" i napiszę co przekazał mi nauczyciel na poajzdach rolniczych w technikum - mianowicie te dodatkowe 7 KM w C-360 wg jego przekazu wzięło się z przekonstruowania układu chłodzenia silnika - co miało wpływ na jakieś tam zależności termodynamiczne w silniku co skutkowało tym ze silnik był "bardziej stabilny termodynamicznie" i stąd dynamiczniejszy od swego poprzednika - nie wiem co dokładnie miały oznaczać te zaklęcia termodynamiczne ale podobno przeróbki nie byly az tak drastyczne na jakie kreuje je teoria - zobaczcie sami blok silnika tych dwóch ciagników az tak znacznie się nie różni
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#79 Share SzTyWnY

SzTyWnY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 21:49

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 czyli ze niby co wydajniejsza pompa wodna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7637 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 22:21

Ile KM ma C-360, C-355, 4011 największy wpływ ma pompa wtryskowa. została inaczej zestrojona. chodzi o dawkę paliwa i odśrodkowy regulator obrotów. TYLKO I WYŁĄCZNIE JEST TO ZASŁUGA UKŁADU PALIWOWEGO! a jeśli chodzi o większą pojemność to nie jest to do końca takie dobre. stosunek paliwa do powietrza w musi być stały. przy zbyt dużej ilości tleny względem paliwa temperatura spalania paliwa jest wyższa niż przewiduje to konstrukcja silnika. na dłuższa metę może się to odbić na trwałości silnika. choć nie musi. ale taka jest teoria.
KPK Kumurun Team