ROLNIK7

Jaki wybrać prostownik z rozruchem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1123

Tak to niestety jest, jak się chce "zaoszczędzić" na akumulatorach kupując urządzenie rozruchowe. Ale ludzie nigdy tego nie zrozumieją. Ja już nawet nie odpisuję na PW na pytania jaki "rozruch" wybrać. Po prostu nie ma sensu.

 

 

Najłatwiej jest kupić "rozruch" niż zadbać o stan instalacji (alternatora/prądnicy - rozrusznika) jak i akumulatora (cześć ludzi do akumulatora zagląda jak odmawia posłuszeństwa a wtedy jest już za późno).

 

Ja jeżeli zachodzi potrzeba "rozruchu" używam przewodów i wspomagam akumulator z innej maszyny (trafia się to bardzo rzadko), ale są gospodarstwa gdzie maszyna jest zapalana na zaciąg lub z "rozruchu" i tak pracuje cały dzień bez gaszenia.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

i ja też specjalnie rozruchu nie potrzebuje bo jakby co do zawsze mam w zapasie 2 aku od bizona.

 

@Elektrotechnik a co myślisz o tych prostownikach Yato? Niby same dobierają prąd ładowania tylko nie wiem dlaczego przeznaczone są do pojemności 170-350 a co z mniejszymi?, same się wyłączają po naładowaniu akumulatora. Trochę mi zależy przynajmniej na tym ostatnim bo nie mam jak pilnować akumulatora jak się ładuje. Czy raczej brać prosty a z możliwością regulacji prądu i tyle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanGal    0

ja mam dokładnie taki http://allegro.pl/pr...9380826.html��i

jak na moje 18 akumulatorów wystarcza, a co do rozruchu to kręci aż miło ale na mojej sieci czasem korek wywala.

 

 

 

W jakiej sieci masz coś zatkane korkiem? Wodociągowej?

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@grego nie mam pojęcia jak one działają, bo nie miałem okazji go testować. Jeżeli napisali, że ma jakąś automatykę, to znaczy, że jest tam jakiś bliżej nieokreślony układ nadzorujący ładowanie. Nie wiem właśnie co ci sprzedawcy chcą osiągnąć jak piszę do nich żeby przesłali więcej danych na temat sprzętu. Odpisują jakie to ma zalety i parametry używając nawet dla siebie niezrozumiałego słownictwa. Jak w następnym e-mailu piszę, że mam firmę serwisującą wszelką elektronikę, i że chciałbym przyjechać żeby przetestować dany sprzęt żeby sprawdzić rzeczywiste parametry to od razu milkną i zaprzestają dalszej korespondencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przeczytaj ten temat od początku a wszystkiego się dowiesz. I proszę nie wklejać żadnych linków z all...o, bo posypią się ostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Panowie co wybrać... Czym więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie... Na pewno musi ładować 12/24 aku. będą różnej pojemności od 50-300ah

 

PROSTOWNIK 12V/24V - 20A - PŁYNNA REGULACJA -229ZŁ

 

Telwin AUTOTRONIC 25 Prostownik do ładowania -384zł

 

Prostownik elektron.12/24A 15A YT-83051 -350zł

 

 

 

Liczę na waszą pomoc, bo ja już zgłupiałem...

Edytowano przez demon17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Przeczytaj ostatni post elektrotechnika i edytuj swój post.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Przeczytałem cały temat, jak i rozmawiałem z użytkownikiem elektrotechnika na PW. Za dużo się naczytałem i mam mętlik w głowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

I proszę nie wklejać żadnych linków z all...o, bo posypią się ostrzeżenia.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Piszą nieźle. Podejrzewam, że dużo ludzi się na to złapie. Ciekawe co on ma w środku, bo na transformatorowy jest za lekki, a na impulsowy za ciężki. Jeżeli jest tam zwykły transformator, to nigdy nie osiągnie on na rozruchu 100A, chyba że na zwarciu. Mam teraz na stole prostownik 20A, który waży 8 kg. Przy 10V można wyciągnąć z niego 40A. I to jest realny prąd do wspomagania rozruchu. Jeżeli natomiast miałby być impulsowy, to nie za tą cenę. Połowę tej ceny kosztuje sam rdzeń ferrytowy transformatora impulsowego, więc nierealne jest zrobić całe urządzenie za tą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zadałem kilka konkretnych pytań sprzedawcy na all... i od tygodnia nie doczekałem się odpowiedzi. Czyli jest to wielka ściema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Mam prostownik do wspomagania rozruchu osiąga 80 amper transformatorowy ale waży ponad 30 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230
http://www.norbidnet.pl/prostownik-6v12v-rozruchem-ferm-start-p-430.html mam taki pracuje już koło 4 lat i przez pierwsze 2 miał robotę dzień w dzień w wakacje bo miał do obudzenia dwie 6V w ciapku które wyzionęły ducha praktycznie do zera, ale ładował 15min przełączałem na rozruch trochę pokręcił i zapalał i nigdy nie było z nim problemu tak więc mogę polecic bo po dziś dzień jak samochody zaniemówią to przełącza się na rozruch i palą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zmierz prąd podczas takiego rozruchu, bo jak nie zobaczę to nie uwierzę, że coś co waży 5kg razem z obudową może dać 75A przy sensownym napięciu. Chyba, że taki prąd osiągany jest tylko przy zwarciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

nie mam sprzętu do takiego pomiaru ale tak jak napisałem mi wystarcza i ja go polecam i komuś kto parę razy w zimę będzie musiał podładować samochód też spokojnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i się wyjaśniło. Wczoraj byłem u klienta, który ma takie "coś" i akurat odpalał samochód. Realny prąd wspomagania rozruchu to 20A przy 9V. Więcej się z niego nie da wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu skonczyłem prace nad prostownikiem. Sercem jest transformator o przekroju okna 50mmx150mm (75cm2) oraz 4 diody 200amper. Trafo zostało nawiniete drutem nawojowym miedzianym w izolacji szklanej:) 12i 24V na wtórnym. Na wyprowadzenia zastosowałem kabel spawalniczy 50mm2 i kleszcze spawalnicze. Obudowa z blachy 2 mm. Całość wazy około 50 moze 60kg. Prądy jakie otrzymałem to 240 A przy 12V i 320A przy 24V. Koszt takiego przedsiewziecia to 1800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

R10 pobiera prawie 400A, ale bez problemu powinien na tym odpalić. Może po Twoim poście wszyscy zrozumieją jakie parametry powinien mieć transformator do takiego urządzenia i ile to powinno kosztować żeby miało to jakiś sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

To aż strach pomyśleć co jest w tych prawie o połowę tańszych a niby z tymi samymi parametrami.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No nic lepszego nie ma tyle że od podanych parametrów trzeba odjąć najmniej 20%


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

To co sensownego można kupić za 800-1000zł z możliwie najmocniejszym rozruchem?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj