Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wybrać prostownik z rozruchem

233 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 02 luty 2013 - 10:20

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Też miałem brać tego CLAASa 630 ale jakoś się zeszło i do tej pory nie kupiłem.

W międzyczasie zrobiłem sobie przenośną ładowarkę z alternatora 140A z Opla Omegi B 2,5tds czy jakoś tak sprzęgniętego czołowo wężem od hydrauliki z silnikiem od dawnej pralki Frani, sprzęt ładuje bardzo dobrze, pomimo wolnego i słabego silnika który po wzbudzeniu się altka(zgaśnięcie lampki) mocno zwalnia i po 10min jest gorący. Przez to że zwalnia nie może uzyskać tych 14,30V tylko poniżej 14V ale na mniejszych aku np. od malucha jak naładuje to napięcie już jest OK.

Potrzebuję tylko 1fazowego silnika tylko szybszego i mocniejszego. Słyszałem że dodanie kondensatora sprawia ze silnik jest mocniejszy, prawda to jest??
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wybrać prostownik z rozruchem Dzisiaj, 08:12
  •  

#122 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 02 luty 2013 - 10:26

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Nieprawda.

#123 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 02 luty 2013 - 10:36

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Elektrotechnik to jeśli można spytać do czego on służy, to jest chyba ta aluminiowa puszka przy siniku?
I co sądzisz o takim sposobie ładowania jaki zrobiłem? Dodam że wpadłem na to sam, nikt mi nic nie podpowiadał ani nie patrzyłem na schematy, bo skoro w samochodzie działa to czemu tak ma być inaczej.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#124 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 02 luty 2013 - 10:58

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Ogólnie mówiąc silniki indukcyjne nie działają przy zasilaniu jednofazowym, tylko potrzebuje trzech napięć przesuniętych w fazie. W sieci energetycznej to przesunięcie wynosi 120 stopni. Kondensator jak wszyscy wiemy powoduje przesunięcie fazowe między prądem i napięciem o 90 stopni. Umożliwia on rozruch silnika przy zasilaniu jednofazowym. Działa to tak, że jedno uzwojenie (robocze) zasilane jest z sieci, a drugie (rozruchowe) połączone jest z kondensatorem. Powoduje to powstanie dwóch pól magnetycznych przesuniętych względem siebie i umożliwia start silnika. Taki sposób ładowania jest możliwy, tylko ma niską sprawność. Silnik o mocy do 5,5kW ma sprawność na poziomie 85-90%. Sprawność alternatora to jakieś 80% to w najlepszym układzie sprawność całego zestawu wyniesie 65%. Dla porównania podam, że sprawność transformatora to ponad 98%. Poza tym, że 1/3 energii pobieranej z sieci idzie w kosmos nie ma żadnych przeciwwskazań dla takiego sposobu ładowania.

#125 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 02 luty 2013 - 11:12

Jaki wybrać prostownik z rozruchem zrób napęd z wiatraka jakiegoś to straty nie będą istotne :D
A tak na poważnie to skoro się tak grzeje to straty będą jeszcze większe.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#126 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 02 luty 2013 - 13:10

Jaki wybrać prostownik z rozruchem @Zuro95 ja od wakacji posiadam Telwina 420 i złego słowa nie mogę powiedzieć, z resztą pisałem już o tym. Rozruch wystarczający, wieczorem aż światło przygasa jak się go włącza. Ładuje bardzo dobrze, śmiało mogę Ci polecić go.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#127 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 02 luty 2013 - 19:10

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Witam, ja również szukam prostownika, ale aż tak bardzo nie zależy mi na rozruchu aczkolwiek do wspomagania może być.
Dzięki koledze Elektrotechnik wiem, że prostownik powinien posiadać regulację prądu ładowania najlepiej płynną, stabilizację ładowania, automatyczne zabezpieczenia, dobrze by było jakby się odłączał po naładowaniu.
Z uwagi, że niezbyt zależy mi mocy rozruchu to wolałbym coś przenośnego

http://allegro.pl/te...2992809036.html
firma polecana przez wielu, może się mylę ale jakoś nie widzę regulacji prądu ani w opisie nie ma informacji o automatyce.

ewentualnie coś takiego:
http://allegro.pl/pr...2860440566.html

czy jednak za te pieniądze coś takiego?
http://allegro.pl/pr...2967045026.html

te dwa ostatnie niby mają regulację prądu, a co z innymi funkcjami, nie piszą czy po prostu ich nie ma?
jakieś inne tańsze propozycje z mniejszym naciskiem na rozruch?

#128 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 02 luty 2013 - 20:58

Też miałem brać tego CLAASa 630 ale jakoś się zeszło i do tej pory nie kupiłem.

W międzyczasie zrobiłem sobie przenośną ładowarkę z alternatora 140A z Opla Omegi B 2,5tds czy jakoś tak sprzęgniętego czołowo wężem od hydrauliki z silnikiem od dawnej pralki Frani, sprzęt ładuje bardzo dobrze, pomimo wolnego i słabego silnika który po wzbudzeniu się altka(zgaśnięcie lampki) mocno zwalnia i po 10min jest gorący. Przez to że zwalnia nie może uzyskać tych 14,30V tylko poniżej 14V ale na mniejszych aku np. od malucha jak naładuje to napięcie już jest OK.

Potrzebuję tylko 1fazowego silnika tylko szybszego i mocniejszego. Słyszałem że dodanie kondensatora sprawia ze silnik jest mocniejszy, prawda to jest??

Nie bardzo rozumiem komplikacji układu- nie prościej kupić zwykły prostownik? Czy jest jakieś inne uzasadnienie poza wykorzystaniem walających się gratów i satysfakcją z własnoręcznie wykonanego urządzenia?

#129 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 02 luty 2013 - 22:19

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Grego ten z Telwina ma regulację prądu ładowania, w opisie masz 3 stopnie i podejrzewam że w miarę doładowywania akumulatora będzie zmniejszał prąd aż prawie do zera. Mój Telwin Dynamic 420 tak robi. Jak na moje to wybieraj z Telwinów, model Leader 400 podobno też jest dobry ale kosztuje ok 600zł

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#130 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 luty 2013 - 22:50

Też miałem brać tego CLAASa 630 ale jakoś się zeszło i do tej pory nie kupiłem.

A regulacja prądu ładowania gdzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 03 luty 2013 - 09:42

Jaki wybrać prostownik z rozruchem patrz na wagę prostownika i bierz to co najcięższe przerabiałem ten temat pierwszy zakup nieudany drugi warzy ponad 25 kg i jest dobry bez rozruchu prostownika nie kupuj bo to dobre tylko samochodu takie jest moje zdanie

#132 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 03 luty 2013 - 10:58

Jaki wybrać prostownik z rozruchem czyli jednak rozglądać się z jakimiś na kółkach. Na allegro królują modela Class w różnej odsłonie, ciekawi mnie tylko że mają one przeważnie tylko 2-3 stopnie regulacji prądu ładowania, mój stary miał chyba z 8, no ale może nie jest to takie istotne. Nie ma jakieś wersji, która odłączyła by prostownik po naładowaniu?, nie raz zdarzyło mi się zapomnieć odłączyć co też nie służy baterii, no chyba że takie coś to tylko na mikroprocesorze

#133 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 03 luty 2013 - 12:54

Jaki wybrać prostownik z rozruchem w niektórych prostownikach jest czasowe wyłączanie ustawiasz na 1godz. i potym czasie się wyłączy ale czym mniej bajerów tym lepiej u nas facet kupił ruski prostownik postawił na siedzeniu w c 330 włączył na noc rano idzie wyłączyć a tam prostownik spalony i z siedzenia tylko blacha została

#134 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 03 luty 2013 - 12:58

Nie bardzo rozumiem komplikacji układu- nie prościej kupić zwykły prostownik? Czy jest jakieś inne uzasadnienie poza wykorzystaniem walających się gratów i satysfakcją z własnoręcznie wykonanego urządzenia?

Ciężko stwierdzić silnik miałem, alternator miał iść do ciągnika ale założyłem inny, prostownik mam ale jest słabszy od tego zestawu i nie ma zabezpieczenia przed przeładowaniem co ciężko upilnować, tutaj może chodzić 24/7 i nie przeładuje się.

A regulacja prądu ładowania gdzie?

Tylko po co, jak jeździsz samochodem to masz np. potencjometr i ustawiasz sobie ładowanie??
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#135 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 03 luty 2013 - 13:26

Nie ma jakieś wersji, która odłączyła by prostownik po naładowaniu?, nie raz zdarzyło mi się zapomnieć odłączyć co też nie służy baterii, no chyba że takie coś to tylko na mikroprocesorze

Nie tylko, ale faktycznie nie ma na rynku prostych prostowników z automatyką. Można wykonać taki samodzielnie, koszt to jakieś 100zł.

w niektórych prostownikach jest czasowe wyłączanie ustawiasz na 1godz. i potym czasie się wyłączy ale czym mniej bajerów tym lepiej u nas facet kupił ruski prostownik postawił na siedzeniu w c 330 włączył na noc rano idzie wyłączyć a tam prostownik spalony i z siedzenia tylko blacha została

Czasowe wyłączanie jest nic nie warte. Prostownik ma naładować akumulator "do pełna", a nie wyłączać się po zadanym czasie. Chociaż jest to lepsze niż żadne zabezpieczenie przed przeładowaniem.

tutaj może chodzić 24/7 i nie przeładuje się.

Nieprawda. Na nieograniczony czas można zostawić akumulator ładowany napięciem 13,8V. A Twój zestaw daje ponad 14V.

Tylko po co, jak jeździsz samochodem to masz np. potencjometr i ustawiasz sobie ładowanie??

Układ ładowania w pojazdach zaprojektowany jest do ciągłego utrzymywania akumulatora w stanie pełnego naładowania. Czyli teoretycznie akumulator rozładowywany jest tylko w kilku procentach i ładowanie napięciem 14,4V nie spowoduje przepływu nadmiernego prądu (w praktyce bywa inaczej). Natomiast prostownik musi umożliwić bezpieczne naładowanie nawet mocno rozładowanego akumulatora prądem nie przekraczającym C/10. Dlatego regulacja jest niezbędna.

#136 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 03 luty 2013 - 13:35

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Ja tu poce poemat a kolega mnie ubiegł. :rolleyes:
Więc dodam tylko tyle, że gdy uda się odpalić silnik na pych bo mamy rozładowany akumulator to nie cieszmy sie za bardzo bo własnie niczym nie ograniczony prad ladowania który jest bardzo duży niszczy nam skutecznie akumulator.
Jedyny sposób w danej chwili to zaraz po zapaleniu właczyć wszystkie dostępne odbiorniki prądu w pojeździe co skutecznie ograniczy nam prad ładowania akumulatora.
A po powrocie do domu ładować prostownikiem odpowiednim prądem.

#137 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:59

Na allegro królują modela Class w różnej odsłonie, ciekawi mnie tylko że mają one przeważnie tylko 2-3 stopnie regulacji prądu ładowania, mój stary miał chyba z 8, no ale może nie jest to takie istotne.

mam kilka lat classa 430, faktycznie ma on 4 stopnie ładowania plus rozruch. Niby mało tej regulacji ale do każdego samochodu jaki miałem (zima zawsze ładuje raz dwa razy kazde auto tak profilaktycznie) przez ten czas oraz ciągnika zawsze idzie dopasować odpowiednie natężenie. Dodam jeszcze że zmniejsza on amperaż wraz z naładowaniem akumulatora jak odłączam po tych 10 godzinach to ledwo co amperomierz pokazuje. Jeżeli podłączyć aku które jest naładowane to widać jak wskazówka od razu zaczyna opadać. Rozruch używałem dwa razy jak w ciągniku aku padło na samym akumulatorze nawet obrotu nie pociągnął z prostownikiem kręcił szybciej jak na naładowanym, więc za zdrowe dla akumulatora to nie było( w tamtym wypadku i tak szrot)

Edytowany przez ukasz, 03 luty 2013 - 22:01.

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#138 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 03 luty 2013 - 22:15

Jaki wybrać prostownik z rozruchem przeglądając na allegro ogłoszenia natknąłem się na coś takiego:
automatyka do prostownika
http://allegro.pl/au...2940128722.html

#139 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 04 luty 2013 - 11:08

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Ten wynalazek ma regulację po stronie pierwotnej transformatora, czyli do niczego się nie nadaje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 04 luty 2013 - 21:15