Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wybrać prostownik z rozruchem

233 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 13 grudzień 2012 - 12:21

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Ani nie sprzedaję, ani nie robię. Robię elektronikę samochodową i "ciągnikową". Czasami robię na zamówienie jakieś układy elektroniczne, ale to tylko jak mam czas. Prostownik z rozruchem musiałbym projektować od zera i go później testować, co przy jednej sztuce jest nie opłacalne (dla klienta oczywiście). Cena głównie zależy od kosztu transformatora i diod prostowniczych. Ostatnio widziałem transformator 7 kVA na all... za 2000 PLN. A taki musiałby być do rozruchu. Prawdopodobnie udałoby się kupić taniej. Także koszt całości wyniósłby 2000 zł -3000 zł. Ale takim sprzętem można odpalić każdy silnik nawet bez akumulatorów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wybrać prostownik z rozruchem Dzisiaj, 03:09
  •  

#102 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 16:04

Jaki wybrać prostownik z rozruchem http://allegro.pl/pr...2834065006.html
Co sądzicie o tym? Regulacja prądu ładowania 1A-15A, akumulatory mam do 120Ah.
Ten voltomierz do czegoś się przyda czy to tylko taki bajer? Pomoże wskazać w jakiej kondycji jest akumulator?

#103 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 17:40

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Woltomierz jak i amperomierz w tym wynalazku nie posiadają klasy dokładności, więc mogą służyć tylko jako wskaźniki. Parametry wydają się realne. Niestety nie posiada automatycznego wyłączania po naładowaniu akumulatora, przez co ładowanie musi być nadzorowane przez użytkownika i musi być przerwane po rozpoczęciu gazowania.

#104 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 grudzień 2012 - 17:56

Jaki wybrać prostownik z rozruchem a co powiesz o takim urządzeniu jak w tym linku:
http://allegro.pl/pr...2853017454.html
Mam go od jakiegoś czasu i pomaga mi wraz z starym maleńkim prostownikiem utrzymać wszystkie akku w dobrym stanie (wytrzymują po 6-7lat bezproblemowo).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#105 Share ferguson235

ferguson235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 18:14

Jaki wybrać prostownik z rozruchem zastanawiam sie nad kupnem czegos takiego http://allegro.pl/pr...2842669129.html
Co sądzicie o tym?

Edytowany przez ferguson235, 13 grudzień 2012 - 18:15.

#106 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 19:43

Jaki wybrać prostownik z rozruchem @Nikita_Bennet: o tym urządzeniu niewiele mogę powiedzieć, bo go nie testowałem, ale sądząc po parametrach i Twojej opinii wierzę, że spełnia swoje zadanie. Mogę natomiast powiedzieć, że u siebie w 3P mam 10 letnie akumulatory centra, które nigdy nie były traktowane żadnym "rozruchem" a tylko doładowane w przypadku przerwy w pracy ciągnika dłuższej niż miesiąc. Ciągnik do -20 stopni odpala bez problemu. Dodam, że instalację i silnik mam perfekt, więc żaden rozruch nie jest potrzebny.

@ferguson235: Trochę przekombinowali to urządzenie. Firma oczywiście jak najbardziej markowa. Jednak charakterystyka ładowania ma się nijak do prawidłowej metody ładowania (w zasadzie są dwie metody). Na plus zasługuje jak oni to nazywają zabezpieczenie przed przeładowaniem. Ale nic poza tym. Jest to prostownik impulsowy, więc ładuje stabilizowanym napięciem a to jest poważny minus. Odsiarczanie nie ma nic wspólnego z tym jak powinno się to odbywać. No i napis mikroprocesor (na dodatek przez dwa "s") ma tylko zachęcić nie mających pojęcia o elektronice do kupna.

#107 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 19:52

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Co do urzadzenia rozruchowego to zarabista jest spawarka z urzadzeniem rozruchowym
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#108 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 19:57

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Tak można sobie wysadzić aku

#109 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 grudzień 2012 - 14:03

Jaki wybrać prostownik z rozruchem

@Nikita_Bennet: o tym urządzeniu niewiele mogę powiedzieć, bo go nie testowałem, ale sądząc po parametrach i Twojej opinii wierzę, że spełnia swoje zadanie. Mogę natomiast powiedzieć, że u siebie w 3P mam 10 letnie akumulatory centra, które nigdy nie były traktowane żadnym "rozruchem" a tylko doładowane w przypadku przerwy w pracy ciągnika dłuższej niż miesiąc. Ciągnik do -20 stopni odpala bez problemu. Dodam, że instalację i silnik mam perfekt, więc żaden rozruch nie jest potrzebny....

dostałem je jako gratis w MGR/PROW.
Spełnia swoje zadanie jako dodatkowe urządzenie w razie silnych mrozów (2 razy użyte) i w wakacje przy bizonie jak był rozrusznik używany do "parkowania" kombajnu. Poza tym zwykłe urządzenie do ładwania którego rzadko staram się używać (mimo bajerów to za duża moc bo bombelki są po 15 min na najmniejszym zakresie). Tato używał do palenia citroena saxo przy -20 i -30st celcjusza. Autko skakało.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#110 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 23:02

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Cześć.
Jestem na etapie zakupu prostownika do akumulatorów w przedziale 55 do 240Ah/ 12v. Problem w tym że im bardziej drążę temat tym mniej wiem / mam więcej wątpliwości co wybrać żeby być zadowolonym kilka lat. Nie mniej w oko wpadł mi taki prostownik . Miał ktoś coś takiego? Wie ktoś może jak wygląda kwestia ładowania takim prostownikiem małych akumulatorów, np. w osobówce? Bo 20A to jednak już dość dużo?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 08:36

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Co powinien mieć dobry prostownik napisałem już kilkakrotnie w tym temacie. Tym z linku można ładować akumulatory tylko pod ścisłym nadzorem i przerwać ładowanie gdy na akumulatorze wystąpią oznaki pełnego naładowania. Co do akumulatorów samochodowych, to jeżeli uda się ustawić prąd równy 0,1C to można nim ładować. Piszą, że minimalna pojemność to 15 Ah, ale wszystko wyjdzie dopiero w praniu.

#112 Share Zuro95

Zuro95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja.

Napisany 29 styczeń 2013 - 21:17

Jaki wybrać prostownik z rozruchem panowie mam problem co do wyboru prostownika, zastanawiamy się z tatą nad:
Claas Sherman 630 http://allegro.pl/ro...2973995544.html
ale po przeczytaniu opinii tutaj, że zamiast 600A ma tylko 145A to jesteśmy zmieszani i prosiłbym abyście doradzili czy lepie dołożyć chociażby do Telwina 420, czy taki by wystarczył, rozruch nie byłby często używany, co nie znaczy że wcale, a konkretnie do odpalania samochodu Scania 93M, tak to głównie prostownik, chociaż też nie za często, budżet to max 800 zł

#113 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:30

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Według tego co jest napisane dwie strony wcześniej to żaden rozruch zasilany z sieci 230V nie da więcej niż 145A przy 24V.Czy to sherman czy telwin.Ja mam shermana 530 i najwięcej pokazał 390A ustawiony na 12V.

#114 Share Zuro95

Zuro95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 16:05

Jaki wybrać prostownik z rozruchem czytałem, czytałem, ale tak jak mówię, rozruch byłby używany bardzo sporadycznie, częściej prostownik bo rozruch no niestety na akumulatorki dobrze nie wpływa często używany, ale to już wiecie ;) więc nie wiem czy warto brać tego Shermana 630 czy lepiej dołożyć do teoretycznie słabszego Telwina, czy też poszukać czegoś na siłę, ale tutaj ceny potrafią być zaporowe.

#115 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 17:49

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Mam shermana class 430. Napisałem chyba na 4 stronie jak się sprawdza. Podładowując aku przez Kilkanaście do kilkadziesiąt minut umarte na amen palił mtz-ta z rozrusznikiem na 24V bez najmniejszego problemu.
Sprzęt nawet ale jak napisałem wcześniej przynajmniej 20% z gwarantowanych parametrów trzeba odjąć.
KPK Kumurun Team

#116 Share Zuro95

Zuro95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:41

Jaki wybrać prostownik z rozruchem cały temat przewertowałem i myślę że ten Sherman 630 wystarczy, jeśli najpierw podładuję akumulator a potem dam rozruch no to raczej odpali praktycznie wszystko (co mam ;) ), dzwoniłem do sprzedawcy, bo nie byłem za bardzo pewny pochodzenia tego urządzonka, to powiedział że jest to wyrób niemiecki, prawda to? Telwin to chyba włoski? O parametrach to akurat wiem, że mało co ma tyle ile na papierze :)

#117 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:53

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Telwin to dla mnie dziwna sprawa bo co byś nie oglądał tej firmy to znajdziesz tańszy odpowiednik wygladający prawie identycznie. Albo telwina kopiują albo telwin klepie z tego co wszyscy a kasuje więcej bo niby marka . Trudno powiedzieć.
KPK Kumurun Team

#118 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 19:34

Jaki wybrać prostownik z rozruchem To ma jakieś znaczenie czy jest niemiecki czy włoski?

#119 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 19:37

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Jeśli spełnia swoje zadanie..... nie.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Zuro95

Zuro95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:47

Jaki wybrać prostownik z rozruchem tak jak kolega wyżej, nie gra większej roli, po prostu szukam informacji :)

EDIT: krótka piłka, warto wziąć tego Shermana jeśli będzie używany tak jak napisałem w poprzednich postach?

Edytowany przez Zuro95, 31 styczeń 2013 - 20:04.