Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wybrać prostownik z rozruchem

233 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 04 grudzień 2012 - 09:21

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Ten niby Bosch ma ciekawą funkcję. Mianowicie chodzi mi o 4 tryb ładowania mocno rozładowanych akumulatorów. Ładując w ten sposób akumulator jesteśmy na najkrótszej drodze do punktu utylizacji akumulatorów. Poza tym wszystkie pseudoelektroniczne prostowniki ładują stałym, filtrowanym napięciem, którego akumulatory baaaardzo nie lubią. Poza tym piszą tam, że "urządzenie" ma funkcję podtrzymania, ale doładowuje akumulator prądem 1,5A. I znowu zbliżamy się z akumulatorem do punktu utylizacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wybrać prostownik z rozruchem Dzisiaj, 05:19
  •  

#82 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 09:33

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Widzę kolego @Elektrotechnik że się znasz, a powiedz mi co powiesz o prostownikach do akumulatorów trakcyjnych. Mam prostowniki dwa takie jeden z pompką do mieszania elektrolitu powietrzem, a drugi mniejszy bez tej funkcji bo akumulator niema tego systemu.

Raz mi się zasiarczył ten mały akumulator to go zwyklym prostownikiem z rozruchem go reanimowaliśmy i tym z funkcją pompki bo ma duży amperanż. i o dziwo ożył akumulator a już chcieliśmy go zmienić. Oba są 24V akumulatory.

#83 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 09:59

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Akumulator ożył, bo miał zwarcie wewnętrzne, a nie był zasiarczony. Przy przepływie dużego prądu mostek został po prostu przepalony. Ale wartość tej metody pokazałyby pomiary pojemności i rezystancji wewnętrznej tego uratowanego akumulatora.

#84 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:48

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Prostownik CTEK 7.0 mxs, docelowo podpięty do akumulatorów obsługujących agregat prądotwórczy (używany sporadycznie).

Zbędne posty usunąłem.

Edytowany przez Elektrotechnik, 04 grudzień 2012 - 20:35.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#85 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:45

Jaki wybrać prostownik z rozruchem W Twoim przypadku wystarczy zwykły prostownik tyrystorowy, który można zrobić ze złomu za 50 zł. Co do sprzętu, o który pytasz jest to przerost formy nad treścią. Jak w opisie jest słowo "mikroprocesor" albo "sterowany cyfrowo" to można cenę podnieść pięciokrotnie, a ludzie i tak to kupią. Poza tym piszą tam, że ładuje stabilizowanym napięciem (patrz: mój post nr 81). Jeśli o mnie chodzi to nie wydałbym 500 zł za coś co mogę mieć za 50 zł. Właśnie jestem na etapie konstruowania prostownika, który realizuje wszystkie funkcje podane w opisie, nie niszczy akumulatora jak ten CTEK, a który zawiera tylko jeden cyfrowy układ scalony CMOS. Ale niech każdy sam sobie wyciągnie wnioski.

#86 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:53

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Nie jestem elektronikiem, nie znam się na tym. Potrzebuję czegoś co naładuje mi akumulator, może być stale podłączone do akumulatora i nie będzie go przeładowywać.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#87 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 08:40

Jaki wybrać prostownik z rozruchem No to szukaj czegoś z automatycznym wyłączaniem po osiągnięciu końcowego napięcia ładowania, lub z ograniczeniem napięcia na poziomie 2,3 V/ogniwo. Pierwszy prostownik wyłączy się po osiągnięciu 2,4 V/ogniwo i włączy po rozładowaniu do powiedzmy 2,2 V/ogniwo. Natomiast drugi będzie cały czas ładował akumulator napięciem 2,3 V/ogniwo z minimalnym prądem podtrzymania. Że się jeszcze tak bezczelnie zapytam: jaka jest pojemność tego akumulatora? No i pamiętaj o obniżeniu gęstości elektrolitu do 1,25 - 1,26 g/cm3 do pracy buforowej.

#88 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 16:13

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Jakieś propozycje z alledrogo? Akumulatory (2 szt.) jak podleci: zmieniane co jakiś czas w zależności od zapotrzebowania: od 80 do 170 Ah

sprzedam

#89 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 19:08

Jaki wybrać prostownik z rozruchem No to wystarczy prostownik o prądzie wyjściowym 3-4 A. Umożliwi on podładowanie akumulatorów w przypadku głębszego rozładowania, a także zapewni ładowanie podtrzymujące. Co do alle... to nie mam czasu szukać za Ciebie. Czego masz szukać napisałem w poprzednim poście.

#90 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:29

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Mam zamiar zbudować własnoręcznie prostownik 12V ale mam transformator 220/24 V może ktoś by mi podpowiedział czy w prosty sposób dałoby się przerobić go aby można było ładować aku 12V

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:01

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Ja Ci powiem. Musisz odwinąć część uzwojenia wtórnego. A w zasadzie odwinąć całe i nawinąć nowe drutem o większym przekroju aby w pełni wykorzystać moc transformatora.

#92 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:16

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Tylko nic nie wiemy jaki to transformator i czy jest to wykonalne.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#93 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:54

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Nie odwijanie raczej dopada , jest to niewielki transformator więc zabawa w odwijanie nieopłacalna
Marzy mi się jakaś regulacja elektroniczna , a o elektronice to wiem tyle że nic nie wiem jestem elektromechanikiem i zwykły prostownik potrafię zbudować , tylko jaką regulację zastosować?

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#94 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:57

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Jaką regulację? Prostownik sterowany w półmostku. Proste, skuteczne i niezawodne. Dla Ciebie niewykonalne.

#95 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 08:57

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Więc ośmielę się zapytać ,czy możliwe by było abyś zbudował mi taki sterowany półmostek a ja przyłączę go do transformatora .
Byłbym wdzięczny.

#96 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 11:18

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Możemy zrobić tak: wysyłasz mi transformator, a ja robię urządzenie, bo i tak muszę dobrać wartość napięcia na wtórnym. Koszt: 250 - 300 zł za podstawowy model (tylko regulacja prądu od zera do maksymalnej wartości jaką da transformator), od 350 zł za wersję z pełną automatyką ładowania i zabezpieczeniami (automatyczne ładowanie i podtrzymanie, umożliwia pozostawienie podłączonego prostownika na dowolnie długi czas). Jest jeszcze opcja z odsiarczaniem, odpowiednio droższa.

#97 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 19:04

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Konkretnie i na temat dzięki
Temat się rozwiązał , bo kolega kupił sobie wypasiony prostownik a mi oddaje swój stary ale będę pamiętał o propozycji i wrazie potrzeby się odezwę
Pozdrawiam .

#98 Share kubaz

kubaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 22:51

Jaki wybrać prostownik z rozruchem witam, chcę kupić prostownik ale tyle się jtu naczytalem i wynika z tego, że te prostowniki to wszystkie prawie mają nieprawdziwe dane techniczne. Znalazłem np. coś takiego http://allegro.pl/pr...2864179147.html albo http://allegro.pl/pr...2860440566.html ten to może mieć prawdzwy opi przynajmniej. co o tym sądzicie.

#99 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 09:55

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Parametry ładowania może i są realne, jednak na wspomaganie rozruchu nie liczyłbym zbytnio. A już na pewno nie na te 100A.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 11:47

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Elektrotechnik sprzedajesz prostowniki czy tylko robisz na zamówienie? Taki z rozruchem też jesteś w stanie zrobić? i jak to cenowo wychodzi?