Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wybrać prostownik z rozruchem

233 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 14 luty 2012 - 22:43

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Ja używam migomatu - daje na najniższy zakres czyli ok 16V i można kręcic ile się chce. Nawet pokazuje prąd pobierany przez rozrusznik. Okazuje się że przy takim napięciu prąd ładowania akumulatora to 80A, więc pierw kręcę rozrusznikiem a dopiero przytykam do klemy uchwyt z migomatu co powoduje spadek napięcia do 14,5 V i akumulatora nie niszczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wybrać prostownik z rozruchem Dzisiaj, 20:04
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2012 - 22:50

Co do Twojego transformatora to nie kosztowałoby to 1000 zł. Jest on trójfazowy, więc poszukaj jak oblicza się prąd wyjściowy prostownika trójfazowego. A diody na takie prądy można w miarę tanio kupić. A tak z ciekawości: mniej więcej jakiej mocy jest ten Twój transformator? Nie chciałbyś go czasami sprzedać?

Z tego co wiem o tym trafo to jest on z instalacji ochronnej, ma na wyjściu 24 albo 48 V(nie pamiętam dobrze). Kawał żelastwa, kupa miedzi, żal go sprzedawać bo to skarb :) . Moc to kilka kVA, musiałbym się temu przyjrzeć dokladniej.

Półprzewodniki będą drogie, bo trzeba obniżyć i stabilizować napięcie, a więc albo tyrystory, albo mostek + przetwornica(a tranzystor na kilkaset A już trochę kosztuje).

#43 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 14 luty 2012 - 23:49

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Szkoda, że tylko kilka kVA. Jeżeli miałby coś około 10 kVA to zrobilibyśmy interes. Co do półprzewodników, to w ciągu minuty znalazłem na znanym portalu aukcyjnym odpowiednie diody po 35 zł/szt i tyrystory Uwaga!!! na 550A za 25 zł/szt. do tego trochę drobnicy za 50 zł, i wychodzi, że wydasz na elektronikę 230 zł. Z tego masz prostownik z rozruchem ze stabilizacją napięcia. Ale dosyć OT, bo zaraz będę musiał wszystkim (i sobie też :D) dać %%.

#44 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 17 luty 2012 - 13:20

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Mam mtz-ta a w nim dwa aku 88Ah na umarciu a jeden chyba grozi wybuchem bo coś w nim piszczy, rozruch na 24V i grzałe płynu 1800W. Szukałem prostownika z rozruchem bo muszę mieć ciągnik na chodzie, odśnieżam. Pytałem w sklepach polecają prostownik 15-20A że niby wystarczy, na necie ile ludzi tyle opini nic mądrego się nie dowiedziałem. Padło i kupiłem Shermana class 430. 40A prąd ładowania i 400 rozruchu. Był najtańszy z tego rodzaju. Ładuje rewelacyjnie nie ma najmniejszych zastrzeżeń bez względu na wielkość aku. Dzisiaj mi nie zapalił. Tylko wuuu i koniec. Drugi raz już nie zakręcił wcale. Podłączyłem prostownik na wspomaganie rozruchu. Jeden kabel na mase drugi na plus rozrusznika. Równocześnie włącznik główny prostownika i rozrusznik. Nie kręcił nawet 2 sec i chycił. Kopa niezłego dostał. A na wyświetlaczu prostownika wyskoczyło troche ponad 200A. Do wspomagania nie trzeba ameryki i najwyrazniej liczenia to ciągnie tyle to daje tyle nie ma sensu. Bo nie wiadomo ile dają aku mimo że umarte. Zobaczymy tylko jak z trwałością będzie prostownika. Za miesiąc ruski i tak dostanie nowe baterie.
KPK Kumurun Team

#45 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 17 luty 2012 - 21:11

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Jak było -25 w nocy sąsiad przyszedł do mojego szwagra żeby mu zapalić na zaciąg 60 pojechał szarpali pół godziny na asfalcie na 5 biegu 60 nawet kołami nie chciała obrócić. szwagier skoczył do domu po Rozruch TELWIN 420 minuta podładowania i ciągnik zapalił bez problemu. Zamówiłem sobie taki sam ( strasznie długo idzie przesyłka) i tak się zastanawiam co sie dzieje z rozrusznikiem podczas takiego ekstremalnego uruchamiania, zakładając że rozruch ma spora moc a silnik naprawde jest mocno zmrożony to czy w podczas uruchamiania nie uszkodzi sie rozrusznika?

#46 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 17 luty 2012 - 21:58

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Kolejny dylemat, jak rozruch dobry to czy rozrusznik wytrzyma ???? Jest jedna zasada nie przejmujmy się na zapas, rozrusznik więcej niż ma mocy nie ruszy, jeżeli rusza to znaczy że jest do tego przygotowany.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#47 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 18 luty 2012 - 08:52

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Ło....... zdrowie kolegi. Nic mu nie będzie. Spawary podłączaja i chodzi. Rozrusznik bardziej baty dostaje jak go męczysz na słabych aku. Piszczy, grzeje, przypala styki.

Edytowany przez seweryn20, 18 luty 2012 - 08:54.

KPK Kumurun Team

#48 Share przemekrobak

przemekrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 luty 2012 - 18:40

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Witam!
Co myślicie o prostowniku z rozruchem class 630 (http://allegro.pl/pr...2109899927.html), Mam do wydania około 600zł a prostownika najczęściej będę używał przy odpalaniu case 5140 (ciężko pali nawet przy małych mrozach, słabo kręci), i ogólnie do ładowania akku. Ktoś użytkuje w/w prostownik, proszę o opinie.

#49 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 23 luty 2012 - 23:08

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Ja mam shermana class 430 i mtz-ta na całokowicie umartych aku odpala bez najmniejszego problemu na 24V
KPK Kumurun Team

#50 Share wilczek

wilczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo , samochody , technika , maszyny

Napisany 23 luty 2012 - 23:59

Jaki wybrać prostownik z rozruchem ja mam taki http://allegro.pl/pr...2118857109.html i nie narzekam :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 09:16

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Chcę kupić prostownik z rozruchem tak do 400Amper, myślę nad tym-> http://allegro.pl/pr...2243204151.html żeby móc odpalić Bizona 24V i ciągnik na 12V, na rozładowanych akumulatorach.
Ale mam zamiar kupić też migomat taki jak ten-> http://allegro.pl/mi...2220352977.html tylko 300A i po tym co napisał:

Ja używam migomatu - daje na najniższy zakres czyli ok 16V i można kręcic ile się chce. Nawet pokazuje prąd pobierany przez rozrusznik. Okazuje się że przy takim napięciu prąd ładowania akumulatora to 80A, więc pierw kręcę rozrusznikiem a dopiero przytykam do klemy uchwyt z migomatu co powoduje spadek napięcia do 14,5 V i akumulatora nie niszczy.

zastanawiam się czy jest sens niepotrzebnie wydawać kasę na prostownik z rozruchem.
W jaki sposób podłącza się końcówkę prądową do + akumulatora i czy migomat się nie uszkodzi??
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#52 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 09:25

Jaki wybrać prostownik z rozruchem A co ty chcesz magiem kombajn odpalać? Bo nie jarze. Ogólnie był bym za prostownikiem. Ma rozruch a możesz naładować aku jak masz przed wyjazdem czas zamiast mordować się na rozruchu. Poza tym pamiętaj że funkcja rozruchu działa tylko do pewnego stopnia rozładowania aku. Po niżej pewnej granicy nie pociągnie za skarby świata. Wtedy trzeba najpierw podładować aku i dopiero palic z rozruchu. Ma on funkcje szybkie ładowanie 10 min przed paleniem ładowania wystarcza. Tego nie zrobisz magiem.Mam taki prostownik ale wersje tańszego producenta Scherman. Do mtz-ta jak złoto. Mag industrie fajny sprzęt. Polecam. A był gdzieś na allegro mag z fabryczną funkcją rozruchu.

A na marginesie koleś pisze o paleniu z maga. 16V i 80A. Paliłem mtz-ta z rozruchu to amperomierz pokazywał 250. przypuszczam że gdyby nasz kolega podładował aku to nie potrzebował by do tego wspomagacza.

Edytowany przez seweryn20, 02 kwiecień 2012 - 09:35.

KPK Kumurun Team

#53 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 02 kwiecień 2012 - 10:36

Kolejny dylemat, jak rozruch dobry to czy rozrusznik wytrzyma ???? Jest jedna zasada nie przejmujmy się na zapas, rozrusznik więcej niż ma mocy nie ruszy, jeżeli rusza to znaczy że jest do tego przygotowany.

I tu się kolega myli. Rozrusznik jest silnikiem prądu stałego, a takie maszyny mają sporą przeciążalność, ponad 50%. Oznacza to, że np. R11 o mocy 3 kW może chwilowo oddać ponad 4,5 kW, jednak wtedy przekroczony jest prąd znamionowy co może zakończyć się uszkodzeniem.

#54 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 13:32

Jaki wybrać prostownik z rozruchem bez problemu wspomożesz magiem, tylko sobie przed pierwszym użyciem sprawdź biegunowość

guzik w uchwycie wciskach ułamek sekundy po zaczęciu kręcenia rozrusznikiem i dzięki temu dodatkowo akumulator nie dostaje podwyższonego napięcia tak jak to jest w przypadku podłączenia rozruchu wcześniej niż kręcenie

chcecie filmik z takiej operacji - akumulkator mam tylko 72 Ah zdezelowany z samochodu ? - poczekam z godzinę aż mi jumz ostygnie to pokręcę. Kto ma jumza to wie jak się go odpala - czasem można kilka minut kręcić zanim zatrybi

seweryn - 80A to on przy tym napięciu łąduje w sam akumulator i w praktyce okazało się że do mojego grzmota musze wybrać większy zakres. To napięcie stykało mi do odlania samochodu zimą.

W ciągniku zależy od stanu akumulatora prądy pobiera w setkach amper - na filmie będzie chyba widac ile

#55 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 14:10

Jaki wybrać prostownik z rozruchem No nagrałem - na złość łatwo odpalał, ale dziś rano siałem w polu więc ciepławy musiał być .

odpalanie - zrobiłem długawo na samym aku i wspomożenie migomatem :

drugi wskaźnik cyfrowy to prąd pobierany - dochodzi do 320 A, jak już silnik odpala to jest 250. Na zimnym silniku też może nakręce film to się zobczy ile dokładnie bierze bo jakoś nigdy się dłużej nie przyjrzałem:

#56 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:06

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Ok dzięki za zainteresowanie, więc na razie rozruch sobie daruje i poczekam za migomatem, a do ładowania mam jako taki prostownik.

Edytowany przez Junkers, 02 kwiecień 2012 - 20:15.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#57 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:55

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Ok rozumiem. Z tego co napisałes wnioskowałem że przy odpalaniu pobierał 80A. Tak samo reaguje prostownik z rozruchem. Włączając rozruch bez rozrusznika ładowanie jest spore. Gdzieś na allegro była oferta miga z funkcją rozruchu. Fabrycznie. Ja ogólnie wole jednak mimo wszystko urzadzenie do tego przystosowane. Na ewentualną strate miga nie mogę sobie pozwolić.
KPK Kumurun Team

#58 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 08:30

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Migomat to tylko źródło prądu stałego. Oczywiście migomatu jakiegoś z pulsem inwertera bym nie próbował.

Co można jeszcze w tej sytuacji powiedzieć o rozruchach - tyle co podają że mają prądu to mają ale na spółę z akumulatorem :) .

Przed chwilą wyjąłem akumulator, i paliłem bez niego. Rewelacja. Oczywiście ponieważ się nie znam czy by nie wysiadł odłączyłem alternator, prąd potrzebny do zakręcenia to 400A - czyli wczoraj akumulator oddawał max 80 a resztę mag:

#59 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 08:59

Jaki wybrać prostownik z rozruchem To maga masz bogatego jak sam pociągnął rozrusznik bez aku. Prostownik który ja mam niby max przy rozruchu daje 400A ale uważam że sprawa jest naciągnieta najmniej o 30% W jumzie jest 12v ja mam w mtz-cie 24 na rozruch. Sprawa o tyle skomplikowana że musze równoczaśnie włączac rozrusznik i prostownik inaczej 24 idzie na instalacje, zarówke od oleju, woltomierz i alternator. Jesteś wstanie na tym magu ustawić np. 30-35V?
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 10:01

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Łatwo możesz sprawdzić ile ci daje rozruch - na kablu zasilającym miernikiem cęgowym pomierz jaki prąd bierze i resztę policz. Jak np jest na 230V i bierze 10A to jest to 2,3 kW. Czyli 2300W :24V = 95A. to jest przykład i do tego trzeba by naprawdę wyjechane aku żeby sprawdzić max co ten rozruch daje bo jak wiadomo większość idzie za akumulatora w pierwszej kolejności. Jak akumulator ma małą już pojemność to sobie jego napięcie spada ( i prąd z niego maleje ) i wtedy musi nadrabiać rozruch. Ale jeśli na słabym akumulatorze nie kręci to ma max połowę tego 400A bo jak znasz moc rozrusznika dołóż mu z 1000W bo tyle może więcej brać niż jego moc nomianalna i podziel przez 24 v. Przykład: rozrusznik ma 3,5kW ( 3500W ) dokładam do obliczeń 1000W . 4500W:24V = 188A. Na tym w ogóle polega fenomen rozrusznika na większe napięcie że mało prądu bierze. A jak mało prądu bierze to są małe spadki napięć na przewodach ( a są ) , akumulator wolniej traci napięcie itd.

Migomat ten na najwyższym zakresie ma 53V ( jest to napięcie jałowe bez obciążenia ).