Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wybrać prostownik z rozruchem

233 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 15:14

Jaki wybrać prostownik z rozruchem @mtracz możesz rozwinąć?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wybrać prostownik z rozruchem Dzisiaj, 15:53
  •  

#22 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 12 luty 2009 - 20:00

Jaki wybrać prostownik z rozruchem a ma ktoś coś takiego ROZRUCH SHERMAN CLASS 430
http://www.allegro.p...arancja_fv.html

#23 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 22 luty 2009 - 08:12

Jaki wybrać prostownik z rozruchem ja mam bester herkules 300 i jak mi nie chce pociągnąc na rozruchu to podłącze na pare minut. I odpali.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#24 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 26 luty 2009 - 22:33

Jaki wybrać prostownik z rozruchem ja kupiłem ROZRUCH SHERMAN CLASS 430 narazie jestem z niego zadowolony i kosztował końcówke bester herkules 300

#25 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 11 luty 2012 - 17:30

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Witam
słyszałem różne opinie na temat prostowników z rozruchem podobno niszczą się akumulatory czy to prawda ? tez bym chciał kupić jakiś prostownik z rozruchem bo w zimę przy -20 ciężko coś odpalić

#26 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 12 luty 2012 - 10:33

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Zgadza się, przez częste odpalanie rozruchem z prostrownika akumulator sie niszczy bo przepływa przez niego zbyt duży prąd. sam sie zastanawiałem nad takim prostownikiem z rozruchem ale dałem spokój. Ja mam bestera sprintercar 2425, kosztował mnie 419zł brutto i jestem z niego zadowolony, wart swojej ceny a i firma sprawdzona, nie jest to jakaś chińszczyzna!

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 12 luty 2012 - 14:01

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Jak są dobre akumulatory to nie trzeba prostownika z rozruchem. Tego się używa jak aku sa już do bani. Więc to im zrobisz? Z dziada większego najwyżej i tak do wymiany.

Edytowany przez seweryn20, 12 luty 2012 - 14:02.

KPK Kumurun Team

#28 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 12 luty 2012 - 16:37

Jaki wybrać prostownik z rozruchem a jeszcze pytanie słyszałem tez że niektórzy odpalają samym prostownikiem rozruchowym po odłączeniu klemy (-) od akumulatora można tak robić czy coś się stanie

#29 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 12 luty 2012 - 19:57

Jak są dobre akumulatory to nie trzeba prostownika z rozruchem. Tego się używa jak aku sa już do bani.

Dlaczego zaraz do bani? Nie od dziś wiadomo że przy -20 drastycznie spada wydajność aku.Nawet nowe będą miały problemy z rozruchem.

#30 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 12 luty 2012 - 20:18

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Zgadza się. Ale nowy wystarczy podłączyć na chwile do prostownika, pobudzi się rozgrzeje i cześć sprawności wróci. Kręci jak złoto bez ryzyka zniszczenia prostownikiem z rozruchem.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:10

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Ja używam TELWIN DYNAMIC 620 cena ok 1000zł , zapala wszystko ciągnik i osobówkę z zupełnie wyładowanym aku. ciężarówki po niewielkim doładowaniu, ale naprawdę niszczy akumulatory szczególnie te starsze już lekko zużyte które przez lato na pewno by chodziły a po szybkim zapaleniu na mocno rozładowanym akumulatorze robi zwarcie i wytapia płyty w środku i koniec, ale i tak nie wyobrażam sobie funkcjonowania firmy bez tego sprzętu po 4 latach użytkowania. Tylko jedna moja uwaga jak potrzebujesz zapalić nieduży pojazd nie kupuj dużego prostownika wtedy nie będzie tak psuł baterii albo zakupić starter który zapala bez użycia akumulatorów z pojazdu .Miałem taki sprzęt wcześniej i był do zapalania lepszy niż prostownik .Podłanczało się 3 kable +,-,i kabel do rozrusznika do małej śrubki i po włączeniu zapłonu paliło się przyciskiem w starterze nie np. w ciągniku.

#32 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:38

a jeszcze pytanie słyszałem tez że niektórzy odpalają samym prostownikiem rozruchowym po odłączeniu klemy (-) od akumulatora można tak robić czy coś się stanie

A da radę tak odpalić? Jakiej mocy musi być rozruch aby tak bez aku odpalać?
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#33 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 12 luty 2012 - 22:21

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Co najmniej takiej jak rozrusznik uruchamianego pojazdu.

#34 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 13 luty 2012 - 07:14

Jaki wybrać prostownik z rozruchem tak jak kolega wyżej napisał bądz mocniejszy dodam że to słyszałem z rożnych opinni więc dokładnie nie wiem jak to jest

#35 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 14 luty 2012 - 12:54

A w ogóle takie prostowniki można używać do odpalania np nowego JD czy Fendta które mają troche tej elektroniki? Pytam z ciekawości Dodany obrazek

Jeżeli chcesz wymieniać wszystkie sterowniki w ciągniku to jak najbardziej możesz podłączyć rozruch. Jeżeli jednak nie masz kasy na wymianę elektroniki to unikaj takich wynalazków. Doraźnie możesz wspomóc się dodatkowym akumulatorem, jednak to też nie jest zalecane przez producenta.

Co do samych urządzeń rozruchowych, jeżeli nie waży ono ponad 150kg i nie kosztuje 5000 zł, to nie warto zawracać sobie nimi głowy. Takimi wynalazkami można najwyżej zasilać wiatraczek w upalne dni, a nie odpalać ciągnik przy -20 stopniach. Nie muszę chyba dodawać, że dobre urządzenia zasilane są z sieci trójfazowej 400V, bo jakoś nie wyobrażam sobie pobierać 10 kW z gniazda 230V...

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2012 - 17:30

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Po co komu prostownik za 5 tysięcy? Rozumiem jak ktoś jest właścicielem PKSu i musi codziennie rano odpalać 20 autobusów. Wtedy to ma sens. Ale po co taki grzmot rolnikowi, którego ciągniki w środku zimy raczej nie muszą być odpalane? Nie lepiej kupić grzałkę za 200-500 zł? Co będzie zdrowsze dla silnika?
I nie popadałbym w skrajność, prostownik 300A znacznie wspomoże akumulator.

#37 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 14 luty 2012 - 17:43

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Prostownik 300A odpali silnik nawet bez akumulatora. Tylko, że urządzenia z napisem 300A oferowane na znanym portalu aukcyjnym rzadko przekraczają 50A. A takim sprzętem możemy wspomóc akumulator najwyżej jesienią, gdy na zewnątrz jest 5 stopni. I o to chodziło mi w moim poście. Bo później piszą: kupiłem urządzenie rozruchowe o prądzie wyjściowym 300A za 400 zł i ono mi nie działa. No niestety, za te pieniądze nie ma prawa działać.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2012 - 18:05

Jaki wybrać prostownik z rozruchem Wydaje mi się, że dają np. 300 A, ale przez 3 sekundy albo jeszcze mniej. Miedź jest obecnie bardzo droga, diody mocy też, nie da się tego tanio zbudować.
Sam mam w domu stare trafo separacyjne, trójfazowe, myślałem żeby przerobić je na prostownik rozruchowy(na tyrystorach albo na diodach + przetwornica), ale same półprzewodniki kosztowałyby pewnie ponad 1000 zł.

#39 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:25

Jaki wybrać prostownik z rozruchem http://allegro.pl/sp...2095465491.html mam podobną u mnie spawarka + rozruch prostownika brak ,jak akumulator gałgan to podłączam kilka minut i pali 24 V czy 12 V , jest tylko jeden problem czym odpalić jak w polu zgaśnie ,więc lepiej mieć sprawny akumulator niż najlepszy rozruch ,ja stosuję tylko w sytuacji kryzysowej

Edytowany przez STANK, 14 luty 2012 - 20:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 14 luty 2012 - 22:41

Wydaje mi się, że dają np. 300 A, ale przez 3 sekundy albo jeszcze mniej. Miedź jest obecnie bardzo droga, diody mocy też, nie da się tego tanio zbudować.
Sam mam w domu stare trafo separacyjne, trójfazowe, myślałem żeby przerobić je na prostownik rozruchowy(na tyrystorach albo na diodach + przetwornica), ale same półprzewodniki kosztowałyby pewnie ponad 1000 zł.

To raczej nie chodzi o to, że tyko przez 3 sekundy. Po prostu rdzenie transformatorów mają zbyt małe przekroje i taki transformator nie da rady przenieść dużej mocy. Te urządzenia może i dają prąd, którego wartość podana jest na tabliczce tyle, że w stanie bliskiemu zwarcia. A wszyscy (no prawie wszyscy :D) wiemy jakie jest wtedy napięcie.

Co do Twojego transformatora to nie kosztowałoby to 1000 zł. Jest on trójfazowy, więc poszukaj jak oblicza się prąd wyjściowy prostownika trójfazowego. A diody na takie prądy można w miarę tanio kupić. A tak z ciekawości: mniej więcej jakiej mocy jest ten Twój transformator? Nie chciałbyś go czasami sprzedać?