ROLNIK7

Jaki wybrać prostownik z rozruchem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ROLNIK7    17

Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem prostownika z możliwością rozruchu, o takiej mocy abym mógł zapalić na nim każdy ciągnik o każdej porze roku! Jeśli ktoś wie jaki byłby najodpowiedniejszy( ile amperowy) i z jakiej firmy oraz z jakimi wiąże się to kosztami, byłbym bardzo wdzięczny! Liczę na wasze porady!


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a jakie tam jest napięcie prądu i akumulatory?może jakiś prostownik z bestera?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

może bester sprinterCAR 2425 albo 2450 ?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Myślę że koło 500 Amper na rozruch to powinno być i też przy dużym mrozie może być za mało !!!

 

przejrzałem i chyba mam rację !

http://www.bester.com.pl/Bester_A/pdf/prostowniki.pdf

 

1500 złotych + VAT HERCULES 501 http://www.wz.com.pl/pdf/prostowniki_i_testery_screen.pdf http://www.mexpol.com.pl/catalog/index.php?cPath=64

 

Ciekawe ile by to kosztowało z innej firmy ? trzeba by przejrzeć po necie, ale koło 500 A powinno być.

Mam prostownik z rozruchem 150A ( nie pamiętam jakiej firmy 12V / 24V i rozruch 150A przy 12V- dałem ze 7 lat temu w hurtowni 300 złotych ) i do ciągnika trochę pomaga, ale w zeszłym roku jak był mróz z -25 st to rozruszkika 0,5 kW w osobowym nie chciał przekręcić.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

poszukam jeszcze innych takich firm robiących dobry sprzęt...

bester to pierwsza firma jaka przyszła mi na myśl bo mam spawarke bester 400A stara ale swoje zrobi...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0

my w domu mamy cos takiego ale niepamietam jakiej firmy ale jest ciezkie ja cholera. Spawarke tez mamy z mozliwoscia rozruchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@ROLNIK7- najlepszy rozruch to prostownik spawalniczy(zwykła spawarka Bester 400A)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

Mam taką spawarkę Bester 400 A. W jaki sposób się ją podłącza, oraz jak nastawia na rozruch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

A jak taką zwykłą spawarki e podłączyć do odpalania na przykład MTZeta ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Zwykła spawarka spawa pędem zmiennym więc to już odpada, a prostownikiem spawalniczym to bardzo łatwo, wystarczy uchwyt od elektrod zapodać na + do elektromagnesu a masę do metalowej części korpusu ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Witam ja też chciałbym kupić prostownik z rozruchem i z tego co wy tu piszecie wychodzi na to, że przydało by się 500A a takie cudo na jednej z podanych tu stronek kosztuje 1900 zł? ;) Jeśli chcę tylko odpalać ciągniki ale tylko 12V bo 24V nie są mi potrzebne to muszę kupować aż taki 500 Amperowy ? :/ Chodzi mi o prostownik tylko dobrych firm. Jaki wybrać? Podajcie jakieś dokładne modele.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
Zwykła spawarka spawa pędem zmiennym więc to już odpada, a prostownikiem spawalniczym to bardzo łatwo, wystarczy uchwyt od elektrod zapodać na + do elektromagnesu a masę do metalowej części korpusu ciągnika.

To dasz na rozrusznik około 70 wolt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

W składnicy obok obwodnicy (tej niedawno pobudowanej na dole) mają niezłe prostowniki z rozruchem. 590 zł kosztował 12/24V rok temu. Jak paliłem 3512 na rozruchu poleciał bezpiecznik 60A, po włożeniu gwoździa zamiast bezpiecznika coś się przegrzało, ale chodzi ;) Samochód można kręcić kilka minut i nic mu się nie dzieje. Jak dobrze pogadasz to ci dadzą upust ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Chodzi Ci o sklep Dobosza czy o tą nową pobudowaną halę ?

 

EDIT: Już wszystko wiem, w GRENE tak samo kosztuje. Dzięki za pomoc ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekrado    0

Witam!!! Ja zrobiłem sobie sam takie dwa prostowniki, działają już trzeci rok bez zarzutu. Jutro wrzucę foty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

mam taki prostownik wloskiej firmy hyba nie pamiętam dokladnie jutro sprawdze jego parametry to napisze jest bardzo dobry odpalam nim auta cięzarowe dzisaj rano odpalałem nim Scanie moment i chodzila ale tani nie byl ceny juz nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A w ogóle takie prostowniki można używać do odpalania np nowego JD czy Fendta które mają troche tej elektroniki? Pytam z ciekawości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

@mtracz możesz rozwinąć?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja mam bester herkules 300 i jak mi nie chce pociągnąc na rozruchu to podłącze na pare minut. I odpali.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

ja kupiłem ROZRUCH SHERMAN CLASS 430 narazie jestem z niego zadowolony i kosztował końcówke bester herkules 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

Witam

słyszałem różne opinie na temat prostowników z rozruchem podobno niszczą się akumulatory czy to prawda ? tez bym chciał kupić jakiś prostownik z rozruchem bo w zimę przy -20 ciężko coś odpalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj