ROLNIK7

Jaki wybrać prostownik z rozruchem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Junkers    44

Chcę kupić prostownik z rozruchem tak do 400Amper, myślę nad tym-> http://allegro.pl/prostownik-z-rozruchem-dynamic-420-telwin-wys-0-i2243204151.html żeby móc odpalić Bizona 24V i ciągnik na 12V, na rozładowanych akumulatorach.

Ale mam zamiar kupić też migomat taki jak ten-> http://allegro.pl/migomat-industrie-germany-250-a-stal-alum-tarnow-i2220352977.html tylko 300A i po tym co napisał:

Ja używam migomatu - daje na najniższy zakres czyli ok 16V i można kręcic ile się chce. Nawet pokazuje prąd pobierany przez rozrusznik. Okazuje się że przy takim napięciu prąd ładowania akumulatora to 80A, więc pierw kręcę rozrusznikiem a dopiero przytykam do klemy uchwyt z migomatu co powoduje spadek napięcia do 14,5 V i akumulatora nie niszczy.

zastanawiam się czy jest sens niepotrzebnie wydawać kasę na prostownik z rozruchem.

W jaki sposób podłącza się końcówkę prądową do + akumulatora i czy migomat się nie uszkodzi??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A co ty chcesz magiem kombajn odpalać? Bo nie jarze. Ogólnie był bym za prostownikiem. Ma rozruch a możesz naładować aku jak masz przed wyjazdem czas zamiast mordować się na rozruchu. Poza tym pamiętaj że funkcja rozruchu działa tylko do pewnego stopnia rozładowania aku. Po niżej pewnej granicy nie pociągnie za skarby świata. Wtedy trzeba najpierw podładować aku i dopiero palic z rozruchu. Ma on funkcje szybkie ładowanie 10 min przed paleniem ładowania wystarcza. Tego nie zrobisz magiem.Mam taki prostownik ale wersje tańszego producenta Scherman. Do mtz-ta jak złoto. Mag industrie fajny sprzęt. Polecam. A był gdzieś na allegro mag z fabryczną funkcją rozruchu.

 

A na marginesie koleś pisze o paleniu z maga. 16V i 80A. Paliłem mtz-ta z rozruchu to amperomierz pokazywał 250. przypuszczam że gdyby nasz kolega podładował aku to nie potrzebował by do tego wspomagacza.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolejny dylemat, jak rozruch dobry to czy rozrusznik wytrzyma ???? Jest jedna zasada nie przejmujmy się na zapas, rozrusznik więcej niż ma mocy nie ruszy, jeżeli rusza to znaczy że jest do tego przygotowany.

 

 

I tu się kolega myli. Rozrusznik jest silnikiem prądu stałego, a takie maszyny mają sporą przeciążalność, ponad 50%. Oznacza to, że np. R11 o mocy 3 kW może chwilowo oddać ponad 4,5 kW, jednak wtedy przekroczony jest prąd znamionowy co może zakończyć się uszkodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

bez problemu wspomożesz magiem, tylko sobie przed pierwszym użyciem sprawdź biegunowość

 

guzik w uchwycie wciskach ułamek sekundy po zaczęciu kręcenia rozrusznikiem i dzięki temu dodatkowo akumulator nie dostaje podwyższonego napięcia tak jak to jest w przypadku podłączenia rozruchu wcześniej niż kręcenie

 

chcecie filmik z takiej operacji - akumulkator mam tylko 72 Ah zdezelowany z samochodu ? - poczekam z godzinę aż mi jumz ostygnie to pokręcę. Kto ma jumza to wie jak się go odpala - czasem można kilka minut kręcić zanim zatrybi

 

seweryn - 80A to on przy tym napięciu łąduje w sam akumulator i w praktyce okazało się że do mojego grzmota musze wybrać większy zakres. To napięcie stykało mi do odlania samochodu zimą.

 

W ciągniku zależy od stanu akumulatora prądy pobiera w setkach amper - na filmie będzie chyba widac ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

No nagrałem - na złość łatwo odpalał, ale dziś rano siałem w polu więc ciepławy musiał być .

 

odpalanie - zrobiłem długawo na samym aku i wspomożenie migomatem :

 

http://www.youtube.com/watch?v=nfZI9XhDiig&feature=youtu.be

 

drugi wskaźnik cyfrowy to prąd pobierany - dochodzi do 320 A, jak już silnik odpala to jest 250. Na zimnym silniku też może nakręce film to się zobczy ile dokładnie bierze bo jakoś nigdy się dłużej nie przyjrzałem:

 

http://www.youtube.com/watch?v=RFi8TOIYHHw&feature=youtu.be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ok dzięki za zainteresowanie, więc na razie rozruch sobie daruje i poczekam za migomatem, a do ładowania mam jako taki prostownik.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ok rozumiem. Z tego co napisałes wnioskowałem że przy odpalaniu pobierał 80A. Tak samo reaguje prostownik z rozruchem. Włączając rozruch bez rozrusznika ładowanie jest spore. Gdzieś na allegro była oferta miga z funkcją rozruchu. Fabrycznie. Ja ogólnie wole jednak mimo wszystko urzadzenie do tego przystosowane. Na ewentualną strate miga nie mogę sobie pozwolić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Migomat to tylko źródło prądu stałego. Oczywiście migomatu jakiegoś z pulsem inwertera bym nie próbował.

 

Co można jeszcze w tej sytuacji powiedzieć o rozruchach - tyle co podają że mają prądu to mają ale na spółę z akumulatorem :) .

 

Przed chwilą wyjąłem akumulator, i paliłem bez niego. Rewelacja. Oczywiście ponieważ się nie znam czy by nie wysiadł odłączyłem alternator, prąd potrzebny do zakręcenia to 400A - czyli wczoraj akumulator oddawał max 80 a resztę mag:

 

http://www.youtube.com/watch?v=HsVL4oLiNWo&feature=youtu.be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To maga masz bogatego jak sam pociągnął rozrusznik bez aku. Prostownik który ja mam niby max przy rozruchu daje 400A ale uważam że sprawa jest naciągnieta najmniej o 30% W jumzie jest 12v ja mam w mtz-cie 24 na rozruch. Sprawa o tyle skomplikowana że musze równoczaśnie włączac rozrusznik i prostownik inaczej 24 idzie na instalacje, zarówke od oleju, woltomierz i alternator. Jesteś wstanie na tym magu ustawić np. 30-35V?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Łatwo możesz sprawdzić ile ci daje rozruch - na kablu zasilającym miernikiem cęgowym pomierz jaki prąd bierze i resztę policz. Jak np jest na 230V i bierze 10A to jest to 2,3 kW. Czyli 2300W :24V = 95A. to jest przykład i do tego trzeba by naprawdę wyjechane aku żeby sprawdzić max co ten rozruch daje bo jak wiadomo większość idzie za akumulatora w pierwszej kolejności. Jak akumulator ma małą już pojemność to sobie jego napięcie spada ( i prąd z niego maleje ) i wtedy musi nadrabiać rozruch. Ale jeśli na słabym akumulatorze nie kręci to ma max połowę tego 400A bo jak znasz moc rozrusznika dołóż mu z 1000W bo tyle może więcej brać niż jego moc nomianalna i podziel przez 24 v. Przykład: rozrusznik ma 3,5kW ( 3500W ) dokładam do obliczeń 1000W . 4500W:24V = 188A. Na tym w ogóle polega fenomen rozrusznika na większe napięcie że mało prądu bierze. A jak mało prądu bierze to są małe spadki napięć na przewodach ( a są ) , akumulator wolniej traci napięcie itd.

 

Migomat ten na najwyższym zakresie ma 53V ( jest to napięcie jałowe bez obciążenia ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he dzięki za wyczerpujace info. Masz mocny sprzęt o mozesz poszaleć. Z ciekawości chciałem po prostu wiedziec jakie napięcie max daje ten mag. Ja mam słabszego i watpię żebym na nim mógł tak eksperymentować poza tym jak pisałem nie mogę sobie pozwolic na ewentualną strate ani maga ani awarię w ciągniku przynajmniej w zimie z racji odsnieżania. Puki co prostownik kupiłem teraz już są nówki aku więc jakis czas będzie spokój.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Co się okazało to odpalam teraz bez akumulatora po tym eksperymencie i to jest odpalanie, akumulator ma za niskie napięcie już i niepotrzebnie dociąża "system". Mag ma napisane max 57V w tabeli, trzeba będzie podregulować wskazania. Nie wiem ile waży ale stawiam że min 250 kg, z tym że większość to nie będzie transformator, tylko pancerna obudowa, pompa tam jest obiegowa, chłodnica, spory wentylator. Jest nawet miejsce na przeniesienie podajnika w środek migomatu.

Wiadomo rozruch mało waży, przeważnie ma dwa kółeczka do wygodnego ciągnięcia i razem z przyzwoitym akumulatorem też ładnie odpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Niezłe bydle. prostownik z rozruchem w granicach 400A ( zaznaczam że teoretycznym bo tak napisane) około kilkunastu kilo do nawet 50 kg większe. Mniejsze na pewno nie zapalą bez akumulatora a nawet z mocno zdezelowanym nie ruszy. Większe... trudno powiedzieć ale możliwe że tez nie dadzą rady. Może w osobówce.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

http://allegro.pl/prostownik-z-rozruchem-class-630-a-rozruch-gw12-fv-i2235117606.html

Jeśli ma żeczywiście te 600A to jest to najmniejsza cena w stosunku do prądu rozruchu, za migomatem jeszcze trochę poczekam więc chyba to zamówię, pisze nawet że duże silniki diesla, a największy diesel u mnie to sw-400 to powinien dać radę bez aku nawet, przynajmniej tak myślę, bo nie wiem ile pobiera A przy rozruchu. Przydały by się opnie użytkowników ale w internecie jest ich całkowity brak.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niezłe bzdury tam piszą. Teraz trochę fizyki. Napięcie 24V mnożymy przez prąd 600A i wychodzi nam 14,4 kW. To dzielimy przez sprawność transformatora 95% co daje ponad 15 kW. Dzielimy przez napięcie zasilające 230V i mamy prąd pobierany z sieci 66A. Jak powszechnie wiadomo gniazda 230 V zabezpieczone są bezpiecznikiem 16A. Więc widać, że samo włączenie tak dużego transformatora spowoduje rozłączenie zabezpieczeń nadprądowych. To nie ma prawa działać. Nawet jeżeli by zabezpieczyć gniazdo bezpiecznikiem np. 100A, to i tak przewód zasilający tego wynalazku wyparuje po 3 sekundach pracy. A teraz rzeczywistość. 230V mnożymy przez 16A co daje moc 3680 W. mnożymy to przez sprawność 95% co daje 3496W mocy wyjściowej. To dzielimy przez napięcie 24V i wychodzi 145A. I to jest maksymalny prąd wyjściowy tego ustrojstwa. Perpetum moblie nie istnieje. Z ciekawość poprosiłem sprzedawcę o wyjaśnienie tej kwestii, zobaczymy co odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znając życie to odpiszą coś pseudofachowym językiem. Ewentualnie wymyślą nowe prawo Ohma ;) . Widziałem na składnicy podobny prostownik, moc ok 10 kW, zasilanie oczywiście 230 V. Ciekawy jestem czy są jakieś przepisy dotyczące oznaczeń czy też producent może pisać to co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

To podpierając się fizyką nie spodziewajmy się większego prądu rozruchu jak 145 A przy 24V i 290 A przy 12V przy zasilaniu z gniazdka 230V.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Czasem na jedną fazę mamy bezpiecznik 25 A a i 40 A są, ale warto zapytać jaki bezpiecznik ma ten rozruch bo może być i 10 A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak wcześniej napisałem zadałem sprzedającemu pytanie:

Proszę mi wyjaśnić kwestię jak w tym urządzeniu uzyskiwany jest prąd 600A przy 24V przy zasilaniu z gniazda 230V? Oraz czy byłaby możliwość przetestowania sprzętu w siedzibie Państwa firmy? Mogę podjechać z przyrządami pomiarowymi, podłączymy sztuczne obciążenie i zmierzymy faktyczny prąd wyjściowy urządzenia.

 

I otrzymałem odpowiedź:

Niestety nie ma takiej mozliwości. Jednak moge z reka na sercu powiedziec, ze urzadzenie jest sprawdzone i z wielkim powodzeniem "odpala" wszyskie okoliczne bizony, samochody ciężarowe itd. Napewno Panu spisze sie na 100%. W tej cenie nie kupi Pan nic lepszego. Pozdrawiam!

 

Jak widać nawet po polsku pisać nie potrafi. Żadnych konkretnych szczegółów technicznych. Jeżeli rozruch daje te 145A, które wyszły z moich wcześniejszych obliczeń to na pewno w jakimś stopniu wspomoże akumulatory podczas rozruchu na mrozie. Jednak na pewno nie jest to towar zgodny z opisem, bo na pewno nie ma prądu wyjściowego 600A.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Patrząc na masę to troszkę odbiegnę od prostowników do agregatów prądotwórczych, agregat 20kVA 1988r masa całkowita 540 kg w tym prądnica 220kg - miedzi ok 47 kg. , zaś podobny teraźniejszy agregat podobnej mocy kompletny 150 kg. Czy faktycznie parametry pracy są identyczne?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Paliłem mtz-ta z class 430 i amperomierz pokazał 250A. Niby max to 400 ale według mnie to gruba przesada. Uważam że wartosci max są zawyżone najmniej 30%. Urządzenie jest zabezpieczone bezpiecznikiem 40A


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ok, ale przy jakim napięciu? Rozruch może i da prąd podawany przez producenta, ale przy znacznym spadku napięcia. Jeżeli rozruch da powiedzmy 20V napięcia wyjściowego to pojazd też odpali.

 

 

A co myślicie o tym: http://allegro.pl/no...2281515523.html Cena już wieksza, zasilanie 230/400V no i masa w miarę duża 65kg, 10 lat gwarancji, wgląda na konktretny sprzęt.

 

Co tego sprzętu, to piszą już trochę lepiej. Jednak moc podana w parametrach jest po prostu iloczynem napięcia i prądu wyjściowego. Moc pobierana z sieci będzie dużo większa, prąd pobierany przy zasilaniu 400V wychodzi 56A, czyli ma to szansę działać z deklarowanymi parametrami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj