Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośniki wylegniętego łanu

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 21:17

Podnośniki wylegniętego łanu Tak te podbieraski to super sprawa I jak napisal kolega wczesniej nie radze kosic pod wlos gdyz slimak wyrywa zboze zanim kosa zetnie
I jak sie uwaza chocby odrobine to komplet bedzie sluzyl latami
Pozdrawiam

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośniki wylegniętego łanu Dzisiaj, 19:13
  •  

#22 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 22:13

Podnośniki wylegniętego łanu my naszym bizonkiem mlucimy od86roku i te podnosniki leza gdzies na dnie w garazu i byly uzywane kilka razy...
zdjelismy je bo nie zdawaly egzaminu...widac jak narazie jestem tu pierwszy ktory ich nie uzywa i jest zadowolony;p hehe :lol:

#23 Share matusi

matusi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 12:31

Podnośniki wylegniętego łanu Ja w tym roku kupiłem te podnośniki,zobaczymy czy coś pomogą, trzeba sie jakoś ratować bo prawie wszystkie zboża leżą ;[ .

#24 Share vojt4s

vojt4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:33

Podnośniki wylegniętego łanu witam chciałbym odswiezyc temat napewno sie przyda bo praktycznie zboza oznime troche powylegały przez te silne deszcze i wiatr i w zwiazku z tym mam małe pytanie ile takich podnośników wchodzi na heder do bizona rekorda i moze ma ktos zdjecie jak to jest zamontowane prosze o odp i z góry dzięki ?

Dodany obrazek

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 lipiec 2012 - 22:07

Podnośniki wylegniętego łanu Rekord ma chyba to samo.

Dodany obrazek

#26 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 07:06

Podnośniki wylegniętego łanu super sprawa na wyłogi

#27 Share vojt4s

vojt4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 07:28

Podnośniki wylegniętego łanu musze cos takiego kupic w tym roku moze ma ktos na sprzedaż ?
a i dzięki MAT912 za to ksero :D

Edytowany przez vojt4s, 10 lipiec 2012 - 07:30.

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 lipiec 2012 - 07:36

Podnośniki wylegniętego łanu Nie ma za co dziękować, jednak ja wolę kosić bez tego, bo przybliżonego nagarniacza już nisko nie opuścisz. ;)

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 07:44

Podnośniki wylegniętego łanu Ja to miałem dwa razy. Nie ma po co zakładać. szkoda czasu i pieniędzy.

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 lipiec 2012 - 07:46

Podnośniki wylegniętego łanu Mam nieco inne podnośniki w swoim kombajnie i nie jestem z nich zadowolony.
W moim przypadku lepszym rozwiązaniem jest wykręcenie podstawek spod płoz ślizgowych,wysunięciu motowideł przed linię bagnetów, zmianie nachylenia palców i opuszczeniu ich do takiego stopnia aby palce nagarniacza nie stykały się z kosą .
Nie mówię, że te podnośniki są złe tylko nie zdają egzaminu jak zboże jest wyległe we wszystkie strony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 lipiec 2012 - 09:17

Podnośniki wylegniętego łanu Z tymi podnośnikami to jest tak - zdają egzamin tylko jeśli zboże leży na bok, z "włosem" gdzie najlżej się kosi, nic nie podbierze, a bez tego, to nagarniacz na dół, do przodu, większe obroty i goli jak trzeba. Mało tego, jeśli są założone, a jakieś jest malutkie zboże i nazbiera się na kosie to nagarniacza nie da się blisko przysunąć, bo haczy o nie.

#32 Share vojt4s

vojt4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 10:19

Podnośniki wylegniętego łanu bo ja mam taki problem, że moje żyto nie wyległo całkiem tylko sie pochyliło od nadmiaru wody i wiatru ale nie złamało kłosy sa na wysokości około 15-20 cm nad ziemią, bede brał kombajn usługowy i boje sie że nie wykosi tego wszystkiego ale to juz sie w polu zobaczy :P

#33 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 20:41

Podnośniki wylegniętego łanu Panowie jak dokładnie montuje się te podnośniki czy montaż jest łatwy ??

#34 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 08:01

Podnośniki wylegniętego łanu Powiem tak.Miałem to dziadostwo i wywaliłem.Jak masz czyste pole bez perzu i mietły i innych chabrów i bierzesz zboże w poprzek to zdaje egzamin ale jak leży na ciebie albo w drugą stronę to nici z wici a co do perzu i mietły to się załapuję na końcach i pcha.Od tego są motowidła że mają zboże podnieś a nie takie wynalazki.

#35 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 10:56

Podnośniki wylegniętego łanu Ja mam trawe nasienna rajgras o to mi chodzi po jest całkiem powalone dlatego chciałem takie podnośniki zadaptowac i mam pytanie jakie do supry sie nadaja podnośniki >??

#36 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1013 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 22:15

Podnośniki wylegniętego łanu Witam,powiem że te podnośniki super sprawa do omłotu nawet z pokosów, ja z kosiłem seradelę rotacyjną, i dziś z pokosów zaczełem omłot bez tych podnośników, to zbierało może w 1/4 części pokosów, a bagnety chodziły prawie po ziemi i motowidło max na dół i nic nie pomagało, jak zamontowałem podnośniki zbiera wszystko, idzie jak by jechał z podbieraczem, a rozstaw tak ustawiłem że motowidła opuszczone do samego końca i palce nagarniacza nie haczą, jak ktoś wcześniej pisał, że nie da rady opuścić do końca motowidła bo podnośniki nie dadzą bo haczy- to nie prawda i powiem że omłot z pokosu naprawdę piękna sprawa, przy czym pole było po zasiewie wałowane :) Pozdrawiam.

#37 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3205 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 23:34

Podnośniki wylegniętego łanu Jak może nie zbierać jak motowidła aż o ziemie drapią?? Przynajmniej tak jest w jd.

#38 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 10:41

Podnośniki wylegniętego łanu Ja mam do sprzedania za 25 zł/szt. 10 podnośników mam ich wiecej jak by ktoś byl zainteresowany proszę o kontakt 505226525

#39 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1013 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 12:08

Podnośniki wylegniętego łanu Witam ,w Merkatorze nie ma takiej możliwości aby ustawić tak aby motowidło drapało aż po ziemi, chodzą tuż nad ziemią i dlatego właśnie bardzo przydatne są te podnośniki co rozwiązuje świetnie ów problem ,było by pewne rozwiązanie sam myślałem nad tym, wystarczyło by dać dłuższy łańcuch napędu motowidła aby do przodu bardziej go wysunąć i opuścić na regulacjach do końca, ale podnośniki rozwiązują świetnie ten problem i jest bardzo dobrze bo gdy nagarniacz będzie drapał po ziemi to i kamienie będzie wrzucać do hedera a tak tego się unika :rolleyes: Pozdrawiam.edit:

Witam ,w Merkatorze nie ma takiej możliwości aby ustawić tak aby motowidło drapało aż po ziemi, chodzą tuż nad ziemią i dlatego właśnie bardzo przydatne są te podnośniki co rozwiązuje świetnie ów problem ,było by pewne rozwiązanie sam myślałem nad tym, wystarczyło by dać dłuższy łańcuch napędu motowidła aby do przodu bardziej go wysunąć i opuścić na regulacjach do końca, ale podnośniki rozwiązują świetnie ten problem i jest bardzo dobrze bo gdy nagarniacz będzie drapał po ziemi to i kamienie będzie wrzucać do hedera a tak tego się unika :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 19 sierpień 2013 - 12:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 12:17

Podnośniki wylegniętego łanu mam do sprzedania za 25 zł/szt. 10 podnośników mam ich wiecej jak by ktoś byl zainteresowany proszę o kontakt 505226525 do BIZONA