deutzfahr461

Podnośniki wylegniętego łanu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

W związku z tym że w tym roku większość żyt leży zastanawiamy się czy założyć podnośniki wylęgniętego łanu. I tu pojawia się problem bo nigdy ich nie stosowaliśmy. Czy one coś pomagają i czy opłaca się je stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom16    2

my w tamtym roku z początku kosiliśmy bez nich ale jak poszły burze i deszcze to je założyliśmy i szło o niebo lepiej... Można kosić i bez nich ale wtedy motowidła nie zbiorą wszystkiego... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorus7441    1

miałem ubiegłego roku groch siewny, tak mi go wyłożyło ze jak by ktos wałami jeździł całą noc po nim, też zaczoł mi gość kosić bez podnośników i nie szło nic, założył i 100x lepiej. dobra rzecz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

u nas nigdy nie odkładamy tych podnosiników one dużo pomagają zwłaszcza jak kosi się żyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

A jak wygląda sprawa jeśli zboże jest wyległe wzdłuż łanu? Kosi sie wtedy z włosem lub pod włos. Jak wtedy się spisują te podnośniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom16    2
A jak wygląda sprawa jeśli zboże jest wyległe wzdłuż łanu? Kosi sie wtedy z włosem lub pod włos. Jak wtedy się spisują te podnośniki?

 

Jak się kosi z włosem to już nie ma takiego efektu ale i tak jest troche lepiej bo równo zboże rozdzielają i się tak nie zapycha... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Nie do końca o to mi chodziło. Może trochę inaczej. Chodziło mi o to jak się sprawują te podnośniki kosząc wyległe zboże pod włos lub z włosem (czyli jak leży równolegle do kierunku jazdy) bo na moje logiczne myślenie to jak podnośniki suną wzdłuż położonego zboża to nie wiele to pomaga. Co innego jak się kosi zboże położone prostopadle do kierunku jazdy, wtedy napewno można je łatwo podebrać.

 

A tak na marginesie to ja kosząc wyległe zboże bez tych podnośników wole jechać z włosem bo wtedy się dobrze podbiera motowidłami.

 

Kurcze troche zamotalem ale mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi :P

 

pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tych wypowiedziach pewnie założymy te podnośniki. A jeszcze jedno w jakich odstępach je zakładać i pod jakim kątem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

a jaka może być cena takiego podnśnika łanu do biznonka ZO56?? jak szeroko je się montuje?


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy100    0

do bizonka o szerokości 4,2 zakłada się 13 podnośników wyległego zboża.

Pierwszy podnośnik zakładany jest na 4 palec licząc od strony napędu listwy nożowej a następne co 4 podziałki czyli 304,8 mm

 

Pozdrawiam


odpowiadam tylko na e-mail:: chudy100@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

dzięki chudy100, a nie będzie problemu z zakupem takiego podnośnika łanu np. w grene?? ile mniej więcej może to kosztować


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grene bez problemu kupi. W innych kombajnach co mają 4.2 m heder to też w takich odstępach zakładać? A i jeszcze jedno. Pod jakim kątem aby w ziemię nie ryło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Mam za sobą 12 sezonów na różnych kombajnach.Te podnośniki to super sprawa,ale kosząc z nimi wyległe zboże ja unikam koszenia pod włos.Z włosem lub z boku najlepiej podrywają wyległe zboże,pod włos może zacząć się wyrywanie zboża,a nie ścinanie.Kąta pochylenia w nich nie ustawiasz.Mają one pewną wade-w stojącym zbożu,gdy prędkość koszenia jest duża zdarzyło mi się parę razy,że taki podnośnik zadziałał jak trampolina.Kamień który trafił na podnośnik został przez niego podbity i idealnie przeleciał nad ślimakiem,a zanim wyłączyłem heder był już w przenośniku pochyłym.Ale ogólnie,gdy jest dużo legów te podnośniki wyległego zboża to super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ja w tym roku próbowałem kosić lezący owies z podnośnikami łanu. Ale jak mi się jeden na samym początku odczepił i przeleciał przez młocarnię to zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja trzy lata temu założyłem na całej szerokości hedera , to dzisiaj zostały tylko trzy , a reszta w odkamieniaczu leżała , ale chyba znowu musze kupić z 10 do kompletu , i polegnięte zboże to bajka normalnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

ja nie wyobrażam sobie koszenia bez podbieraków. Może dlatego że odkąd mamy kombajn to kosimy z podbierakami. Kto nie ma niech zakłada a zobaczy jaka jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Słuszna uwaga z tym,że podnośniki mogą się znależć w chwytaku kamieni lub przelecieć przez cały kombajn.To się zdarza.Jeżeli na polu są bruzdy,nierówności to za jednym zamachem można tych podnośników trochę stracić.Mnie na kursach uczono,że zgiętego podnośnika nie prostujemy-to raz,a dwa,na żywotność podnośników ogromny wpływ ma nachylenie listwy nożowej do podłoża.Na równym placu opuszczamy heder by klapnął na ziemie(do końca).Czubki podnośników mają lekko dotykać podłoża i to jest prawidłowe ustawienie.Jeżeli bardzo mocno naciskają na podłoże,aż się wyginają to nam długo nie posłużą.A jeżeli czubkami nie dotykają podłoża to efekt podbierania legów jest kiepski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Tak te podbieraski to super sprawa I jak napisal kolega wczesniej nie radze kosic pod wlos gdyz slimak wyrywa zboze zanim kosa zetnie

I jak sie uwaza chocby odrobine to komplet bedzie sluzyl latami

Pozdrawiam


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

my naszym bizonkiem mlucimy od86roku i te podnosniki leza gdzies na dnie w garazu i byly uzywane kilka razy...

zdjelismy je bo nie zdawaly egzaminu...widac jak narazie jestem tu pierwszy ktory ich nie uzywa i jest zadowolony;p hehe :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matusi    0

Ja w tym roku kupiłem te podnośniki,zobaczymy czy coś pomogą, trzeba sie jakoś ratować bo prawie wszystkie zboża leżą ;[ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

witam chciałbym odswiezyc temat napewno sie przyda bo praktycznie zboza oznime troche powylegały przez te silne deszcze i wiatr i w zwiazku z tym mam małe pytanie ile takich podnośników wchodzi na heder do bizona rekorda i moze ma ktos zdjecie jak to jest zamontowane prosze o odp i z góry dzięki ?

 

podnosnik_lanu_poleglego_zboza_bizon.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rekord ma chyba to samo.

 

 

 

 

 

 

large_681512809.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj