deutzfahr461

Podnośniki wylegniętego łanu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vojt4s    3

musze cos takiego kupic w tym roku moze ma ktos na sprzedaż ?

a i dzięki MAT912 za to ksero :D

Edytowano przez vojt4s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma za co dziękować, jednak ja wolę kosić bez tego, bo przybliżonego nagarniacza już nisko nie opuścisz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja to miałem dwa razy. Nie ma po co zakładać. szkoda czasu i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam nieco inne podnośniki w swoim kombajnie i nie jestem z nich zadowolony.

W moim przypadku lepszym rozwiązaniem jest wykręcenie podstawek spod płoz ślizgowych,wysunięciu motowideł przed linię bagnetów, zmianie nachylenia palców i opuszczeniu ich do takiego stopnia aby palce nagarniacza nie stykały się z kosą .

Nie mówię, że te podnośniki są złe tylko nie zdają egzaminu jak zboże jest wyległe we wszystkie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tymi podnośnikami to jest tak - zdają egzamin tylko jeśli zboże leży na bok, z "włosem" gdzie najlżej się kosi, nic nie podbierze, a bez tego, to nagarniacz na dół, do przodu, większe obroty i goli jak trzeba. Mało tego, jeśli są założone, a jakieś jest malutkie zboże i nazbiera się na kosie to nagarniacza nie da się blisko przysunąć, bo haczy o nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

bo ja mam taki problem, że moje żyto nie wyległo całkiem tylko sie pochyliło od nadmiaru wody i wiatru ale nie złamało kłosy sa na wysokości około 15-20 cm nad ziemią, bede brał kombajn usługowy i boje sie że nie wykosi tego wszystkiego ale to juz sie w polu zobaczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Powiem tak.Miałem to dziadostwo i wywaliłem.Jak masz czyste pole bez perzu i mietły i innych chabrów i bierzesz zboże w poprzek to zdaje egzamin ale jak leży na ciebie albo w drugą stronę to nici z wici a co do perzu i mietły to się załapuję na końcach i pcha.Od tego są motowidła że mają zboże podnieś a nie takie wynalazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Ja mam trawe nasienna rajgras o to mi chodzi po jest całkiem powalone dlatego chciałem takie podnośniki zadaptowac i mam pytanie jakie do supry sie nadaja podnośniki >??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,powiem że te podnośniki super sprawa do omłotu nawet z pokosów, ja z kosiłem seradelę rotacyjną, i dziś z pokosów zaczełem omłot bez tych podnośników, to zbierało może w 1/4 części pokosów, a bagnety chodziły prawie po ziemi i motowidło max na dół i nic nie pomagało, jak zamontowałem podnośniki zbiera wszystko, idzie jak by jechał z podbieraczem, a rozstaw tak ustawiłem że motowidła opuszczone do samego końca i palce nagarniacza nie haczą, jak ktoś wcześniej pisał, że nie da rady opuścić do końca motowidła bo podnośniki nie dadzą bo haczy- to nie prawda i powiem że omłot z pokosu naprawdę piękna sprawa, przy czym pole było po zasiewie wałowane :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Jak może nie zbierać jak motowidła aż o ziemie drapią?? Przynajmniej tak jest w jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Ja mam do sprzedania za 25 zł/szt. 10 podnośników mam ich wiecej jak by ktoś byl zainteresowany proszę o kontakt 505226525

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,w Merkatorze nie ma takiej możliwości aby ustawić tak aby motowidło drapało aż po ziemi, chodzą tuż nad ziemią i dlatego właśnie bardzo przydatne są te podnośniki co rozwiązuje świetnie ów problem ,było by pewne rozwiązanie sam myślałem nad tym, wystarczyło by dać dłuższy łańcuch napędu motowidła aby do przodu bardziej go wysunąć i opuścić na regulacjach do końca, ale podnośniki rozwiązują świetnie ten problem i jest bardzo dobrze bo gdy nagarniacz będzie drapał po ziemi to i kamienie będzie wrzucać do hedera a tak tego się unika :rolleyes: Pozdrawiam.edit:

 

Witam ,w Merkatorze nie ma takiej możliwości aby ustawić tak aby motowidło drapało aż po ziemi, chodzą tuż nad ziemią i dlatego właśnie bardzo przydatne są te podnośniki co rozwiązuje świetnie ów problem ,było by pewne rozwiązanie sam myślałem nad tym, wystarczyło by dać dłuższy łańcuch napędu motowidła aby do przodu bardziej go wysunąć i opuścić na regulacjach do końca, ale podnośniki rozwiązują świetnie ten problem i jest bardzo dobrze bo gdy nagarniacz będzie drapał po ziemi to i kamienie będzie wrzucać do hedera a tak tego się unika :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

mam do sprzedania za 25 zł/szt. 10 podnośników mam ich wiecej jak by ktoś byl zainteresowany proszę o kontakt 505226525 do BIZONA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj