vdan

Jaką maszynę max 130KM CIĄGNIK

Polecane posty

vdan    5

Witam.

pomóżcie!!!

Szukam nowego ciągniczka ale nie wiem jaki wybrać.

będzie to główny ciągnik w 85ha gospodarstwie, głównie zboża, 6ha ziemniaki, trzoda chlewna.

We wniosku PROW zapisałem deuthz'a ale jest możliwośc zmiany.

Coś max do 130km

Jak można to podpowiedzcie ile seriws itp.

Dzięki za ew. odpowiedzi

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

czego oczekujesz od takiego ciagnika, jak mocno ma byc wyposazony, jaka przekladnia.

pomiedzy jakims zwyklym agrotronem a ttv moze byc bardzo wielka roznica cenowa, a zeby cokolwiek porownywac trzeba miec pakiet informacji.

masz juz jakis osprzet do niego? bedzie pracowal z turem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom16    2

ojca kolega ma Massey Fergusona 6475 - 135 km i bardzo go sobie chwali... :P ma 2 lata i jak na razie bez awarii (pracuje na 80 ha) co do serwisu to wiem tylko tyle że jest o wiele tańszy niż przy DF czy JD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Ciągnik będzie pracował z agregatem uprawowo siewynm 3m biernym, pługiem 4 skibowy obrotowy kvernelanda.

Jeśli chodzi o skrzynię to nie wiem sam, zaproponujcie coś, bo jak narazie to jeżdże MTZ-em 82KM. Nie wiem które i jakie typy skrzyń teraz są najlepsze.

Nie znam sie aż tak na tego sprawach.

Czego oczekuje? hm trudno mi powiedzieć, wiadomo że jak najtańszego serwisu, bezawaryjności, no i przedwszystkim żeby nie było dużo elektroniki, samo przesiądnięcie sie z Mtza będzie dla mnie szokiem, a co dopiero dla mojego ojca.

Szukamy przedewszystkim jak największej prostoty, nie mamy w opcjii zakupu ładowacza czołowego.

Co nas jeszcze interesuje to to żeby miał małe spalanie, duży skręt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdcrisis    0

ja bym ci proponował NH T6050... 126km bardzo oszczedny, zwrotny, dosyć tani serwis... w przyszłosci sam sobie takiego kupie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Kurcze to narazie mam proble, ojczulek cały czas myśli o jelonku, ale tam pewnie są zabójcze ceny za serwis i przeglądy.

a propos Deuthza to pewnei też.

Macie pojęcie jakie ceny za przegląd wchodzą w gre przy tych 2 firmach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

na serwisie znów nie zaoszczędzisz nie wiadomo ile ale deutze to przyzwoite ciągniki :D jak dla ciebie to agrotron m600 132 konie mocy, 6 cylindrów( lepsze niz 4 do takich prac) skrzynie masz do wyboru albo 24/24 albo 40/40 4 biegi zmieniane pod obciązeniem i takie tam :) przyjemnie kolorowo,solidnie a z czasem tata sie tez nauczy i nie bedzie żałował :P aha...nie zapominajmy że tańszym bratem df-a jest lamborghini. w tej mocy to r6.130, te same parametry i troche tańszy bo za marke też sie płaci :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

VDAN z wlasnego doswiadczenia moge Ci polecic tylko i wylacznie John Deera z skrzynia powershift. jest mowiac zargonem mlodziezowym za***ista!! NIE KUPUJ deutzfahra SAME lamborghini . Te wloskie ciagniki sa strasznie awaryjne sam mam 2 SAME i musze powiredziec ze w porownaniu z JD to tak jak MErcedes i Fiat. Nie wiem jak z fendtami , ale to tez solidne ciagniki ale drogie, tam sie duzo placi ponoc za marke a jakosc tez ta sama.moze lepsze wykonczenie wnetrza. Ja mam 3 JD kombajn i 2 traktory 5720 i 6830. Co do innych opini ze ludzi chwala sobie np. MF lub deutz,same to sa tacy ludzie ktorzy kiedys mieli jakies ursusy,zetory badz co innego i teraz jak sie przesiadli na nowszye typu MF deutz,same to prawda,jest to dla nich szok i chwala je w porownaniu do poprzednich,lecz te w porownaniu do JD,Fendt sa ,,gorsze''. Serwis u wszsytkich dealerow jest podobny placisz tylko za wymiane filtrow i olejow i ceny sa porownywalne u wszystkich. Za awarje nie placisz bo serwis je usuwa w ramach gwarancji. Powiem jeszcze taka ciekawostke ze ciagniki w przedziale mocy do mniejwiecej 180KM sa pod wzgledem sily i wydajnosci pracy w polu takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

hm....

Tylko teraz cena takiego 120-130km, pewnie różna w różnych wersjach do wyboru. Ale czy zmieszczę się w 230tyś. brutto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zmiescisz sie na 120%. A co do tego 2 tematu zalozonego przez Ciebie to kupujesz jeszcze drug iciagnik czy tak sobie zalozyles?

 

 

6430 COMFORT (120+10KM) 53 362 euro netto kosztuje i jest to sprzet jeden z najlepszych do wybrania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Sorki za tamto.

Moja pomyłka;(

Jak wygląda zwrot VAT-u ? otrzymam zwrot 22% od ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Dzx

poczytałem sobie, troche tego jest.Wychodzi na to że otrzymam zwrot 22%

Super.

Jeśli chodzi o ciągniczek to myślałem o JD 6030, jest jeszcze premuim ale pewnie z 40tyś droższy, ale to już wypasik;)

Co myłsicie o moim wyobrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam 6830 Premium i jestem wiecej niz zadowolony. ma on 135KM +25KM dodatkowo pobiera gdy potrzebuje lecz weglod mnie jest to pic na wode. Ja im ciagam spokojnie Kvernelanda Polzawiesdzanego 6skibow z 1 odczepiona wiec 5 skibow ciaga. I te 5 skibow to jego max uciagu. 6 da rade ale zajezdzic ciagnik mozna szybko. Kup sobie John Deere 6430. On ma 120KM +10KM. I jakbys kupowal to bierz szerokie opony bo JD sa lekkie i z waskimi oponami 520 troche sie grzebie z przyczepami ciezkimi na mokrych polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Wziąłbym i wiekszego,a le problem to ARIMR bo pisałem na 120KM. jeśli chodzi o opony to na bank postaram sie o szerokie koła,bo często się grzebiemy na wiosnę lub jesień, szczegołnie przy ziemniakach, a przyczepy mamy 2 10tki.

Kiedy kupiłeś tego 6830?? ile ma przebiegu ile serwis? jakies usterki?

Ile w sklai 1-10 oceń swoja maszynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja ciagalem przyczepe 25T i prawie zawsze jak stala na polu pelna z kukurydza to nie moglem wyjechac:/ Kupilem Lipiec 2007 ma ok1000mth za serwis nie placisz. Masz przeglady co 200mth,500mth,750mth 1000mth i pozniej nie wiem. I za to nie placisz tylko za filtry i zmiane oleju. A to groszowe sprawy. Usterke mial jak go kupilem,tylny podnosnik byl zle zestrojony i musieli podlaczyc do komputera i wyregurowali. 5min to trwalo. w skali ocenie go na 8,5/10 gdyz Dealerzy nie daja balastu przedniego,w srodku Amerykansi styl czyli duzo plastiku , ale milego plastiku ;p. Za waskie opony wzialem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a ile ci ten jd pali bo zkim bym nie rozmawial to zawsze slysze ze nie sa oszczedne a ludzie maja do nich pozadne maszyny i ich nie katuja a w mojej okolicy serwis jd jest niesamowicie drogi za duzy przeglad kasuja 5 tysi a moj sasiad z duzy przeglad w lamborghini 110 km zaplacil 2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Właśnie a propos przeglądu to to samo słyszałem. 5tys?? to troche za dużo jak dla mnie;(

No i ile konkretnie płaciłeś za te wymiany filtrów i oleju??

Ile kosztował cie duży przgląd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

wiesz ja nie mam JD ale moj znajomy ma 6420 drugi ma tez6420 sa 2 6320 i 3 5720 to duzy przeglad kosztuje tam w serii 6020 5 tysi i nic mniej tak jest w mojej okolicy wszystkie inne marki maja o wiele tansze przeglady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
a ile ci ten jd pali bo zkim bym nie rozmawial to zawsze slysze ze nie sa oszczedne a ludzie maja do nich pozadne maszyny i ich nie katuja a w mojej okolicy serwis jd jest niesamowicie drogi za duzy przeglad kasuja 5 tysi a moj sasiad z duzy przeglad w lamborghini 110 km zaplacil 2500

 

5 tys zl?? Ty chyba na glowe upadles!! u mnie przeglad wysglada nastepujaco

za dojazd 200zl -60km maja do mnie

80zl robotogodzina

no i ceny olejow i foltrow

razem najwiecej zaplacilem 1000zl za przeglad

 

Duzy przeglad kosztuje +/- 2000zl

 

Apropo spalania: John Deery nie zaliczaja sie do malo palacych. U mnie przy orce spali 22 L przy 4 skibach i 25 L przy 5 skibach. Siew do 18-20 L

Natomiast transport ciezkich przyczep np 25T do dojdzie do 22L.

Oczywiscie przy orce komputer pokazuje ze ciagnik pali 28-29l ale dodac uwrocia to sie zmniejsza zuzycie palwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci @Hubert że jesteś troche w błędzie żę df`y i jd to jak porównać mercedesa z maluchem a jeśli masz te niby same to co Ci sie w nich psuło i ile masz ha na te Ciągniki??


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przemal@ ja mowie to co obserwuje i czego doswiadczam. Oto co sie psulo mi w tych wloskich ,,bestiach''

 

Same Titan 190

po 5000mth przedni naped sie posypal.

Skrzynia automatyczna jest do kitu tzn Biegi ,,szarpia'' przy zmianie z 3 na 4 i z 6 na 7

Przedni WOM takze sie pospul i nawet nie chcialo mi sie go naprawaic bo byl i tak nieurzyteczny

Titan ma duzo przeciekow. szczegolnie w tylnym rozdzielaczu hydraulicznym

Pompa paliwowa sie raz mi popsula

 

Same Explorer 90 (juz go nie mam)

sprzeglo siagalo

przedni naped z turem to tragedia. Stalo sie regola ze raz na miesiac musial sie zwalic

hamulce po 6000mth sie popsuly

Biegi niektore niewskakiwaly i byl robiony remotn skrzyni biegow

 

Mam 500 ha i powiem ze Titan byl glownym ciagnikiem i radzil sobie dobrze w polu,troche za lekki jest ale daje rade. Niestety Same to nie to co niemieckie marki lub John Deery.

Mniejszy Same sial kukurydze,pryskal,nawozy sial,przyczepy ciagal,walowal pole,itd wykonywal lekkie prace polowe a mimo to nie dawal rady. Ja osobiscie juz nigdy bym nie kupil Same i tych podobnych lambo i df

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

sluchaj kolego nie upadlem na glowe jak to stwierdziles pisze jak jest i tyle a to ze ty mniales takie tanie przeglady to swietnie tez bym chcial mniec duzy przeglad tej klasy ciagnika za 2 tysie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
sluchaj kolego nie upadlem na glowe jak to stwierdziles pisze jak jest i tyle a to ze ty mniales takie tanie przeglady to swietnie tez bym chcial mniec duzy przeglad tej klasy ciagnika za 2 tysie

 

a z jakiego regionu polski jestes?? bo to ma wplyw na ceny przegladow?? i jeszcze jedno ja mam 3 maszyny JD Kombajn 1450 JD 6830 i JD5720 a tam panuje taka regola ze im wiecej sprzetu masz to tanszy przeglad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj