Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiedza o fotografii

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 04 lipiec 2008 - 08:01

Wiedza o fotografii Dla tych co już trochę wiedzą o fotografii, pytanie, skąd czerpiecie wiedzę na ten temnat i co polecacie...?
Ja generalnie to sporo czasu spędzam na forach (plfoto, e-cyfrowe poradnik Pawła Dumy, fujiklub - jak na razie jestem wierny temu sprzęcikowi chociać mam świadomość ułomności, do tego dowiedziałem się o bezpłatnym kursie fotografii organizowany w sąsiednim mieście - finansowany ze środków UE właśnie się kończy, ale od września ma startnąć nowy, jak będzie to się zapiszę według tych co chodzą to warto, do tego parę książek o fotografii).
A mnóstwo sam z siebie, ale nie wiem czy to dobrze...
I drugie pytanko,czy publikujecie zdjecia? gdzie? i co polecacie? (poza AF)
No to się narobiło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wiedza o fotografii Dzisiaj, 11:01
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 18:31

Wiedza o fotografii Ja zbytnio nie czytam o fotografi, ale po zdjęciach na AF wybieram technike robienia zdjęć [inwydualną].
Staram się zdjęcie zrobić dobrze technicznie [ostrość, kolory, ekspozycja] a publikuje je różnie...
A to na AF, a to wrzuce na jakieś inne forum, albo we filmie na YT przedstawie.

#3 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 07 lipiec 2008 - 22:45

Wiedza o fotografii Ja akurat nie zaliczam się dogrona osób znających się perfekcyjnie na fotografowaniu - ale kilku osobom moje fotki przypadły do gustu :P

Ja wiedzę o fotografowaniu zdobywam poprostu uczac sie na własnych błędach - bo w necie mało gdzie mozna cos konkretnego poczytać a i taka nauka na własnych błędch chyba najlepiej zapada w pamięć :D

jeśli chodzi o publikowanie moich fotek to oczywiscie na AF oraz od kilku dni na Fotosik.pl - tutaj lądują rzeczy odległe tematycznie od AF ale nie do końca - bede wdzieczny za komentarze i punkciki :)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#4 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 08 lipiec 2008 - 10:20

Wiedza o fotografii

Ja zbytnio nie czytam o fotografi, ale po zdjęciach na AF wybieram technike robienia zdjęć [inwydualną].
Staram się zdjęcie zrobić dobrze technicznie [ostrość, kolory, ekspozycja] a publikuje je różnie...

ja podobnie jak kolega i też na własnych pomysłach i też troche od taty

#5 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 08 lipiec 2008 - 10:57

Wiedza o fotografii Ja jak mam czas na zobienie zdięcia to coś kombinuje, ale jak na szybko to normalne robie ;] Ale wiecej ze zdięć z AF podkradam pomysły :P
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#6 Share malgosia

malgosia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 15:57

Wiedza o fotografii Pierwsze źródło wiedzy to oczywiście Internet - po wpisaniu hasła od razu wyskakują artykuły, adresy do tematów na forach. No i w wolnych chwilach czytam sobie takie właśnie fora również.
Po drugie książki, ale również czasopisma.

keram7719 wydaje mi się, że to dobrze, że próbujesz "sam z siebie" - metodą prób i błędów dojdziesz do perfekcji. Aparat cyfrowy daje tą możliwość, że wszystkie nieudane ujęcia możesz od razu skasować, gorzej z aparatami tradycyjnymi (tak jak w moim przypadku, efekty widać dopiero po wywołaniu filmu).

Póki co zdjęć nie publikuję, ale właśnie się zastanawiam czy nie zacząć skanować zdjęć... Tylko wiadomo, tracą na jakości. Ja polecam Digart - kiepskie fotki są od razu usuwane przez moderatorów a w komentarzach często można dostać dobre porady od fachowców ;)

#7 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 21:22

Wiedza o fotografii Ja tez musze się troche poduczyć bo puki co to moje foty są beznadziejne, i wogóle, pośpiech traktorzystow, nie moge zrobić pożądnego zdjęcia na fote tygodnia, bo ni może się na te 15 sekund zatrzymac, mam nadzieje w zniwa gdy zasiąde za stery to foty bedą lepsze o wiele
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 18 sierpień 2008 - 22:53

Wiedza o fotografii A tu można obejrzeć moje fotki: http://fujiklub.pl/a...hp?user_id=1256
No to się narobiło...

#9 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 18 sierpień 2008 - 23:00

Wiedza o fotografii Ja nie pobieram żadnych "lekcji" fotografii, po prostu biorę aparat w dłoń i co mi przyjdzie na myśl to tak robię fotę. Co ciekawe nigdy nie miałem zapędów do fotografowania, ale od czasu kiedy jestem aktywnym userem AgroFoto.pl wszystko się zmieniło, mam nadzieję, że na dobre... ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#10 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 19 sierpień 2008 - 10:32

Wiedza o fotografii @keram fotka z gołębiem świetna. Najbardziej mi się podoba. ;)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#11 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 19 sierpień 2008 - 15:46

Wiedza o fotografii Ja niestety jakiejkolwiek wiedzy o fotografii nie posiadam. Wszystkie foty robie na automacie ;)

#12 Share tomek6620

tomek6620

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Fotografia i rolnictwo.

Napisany 27 styczeń 2010 - 14:24

Wiedza o fotografii Ja najczęściej zaglądam w "optyczne.pl" ale przeczytalem tez około 30 książek o fotografii:) Najbardziej polecam opinie i podpowiedzi starych wyjadaczy i mistrzów jak Ansel Adams czy Edward Weston-To od ich uwag nauczyłem sie najwiecej poniewaz oni potrafili stworzyc prawdziwe,fotograficzne dzieła sztuki bez zadnych elektronicznych wspomagaczy...Tylko aparat,klisza i pozniej ciemnia:)...

Jak najwięcej wyobraźni i eksperymentowania a sami zobaczycie efekty:)
John Deere-Broaden your Horizons

#13 Share luke371

luke371

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Fotografia sprzętu rolniczego

Napisany 03 marzec 2010 - 19:27

Wiedza o fotografii Ja robie to wyobraźnią :D pierwsze przyglądam sie danemu obiektowi bądz krajobrazowi i poprostu robie mu zdjęcie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 17:51

Wiedza o fotografii Ja jestem tragicznym fotografem.Muszę się nauczyć jeszcze wiele.W żniwa mam nadzieję trochę pojeździć za kombajnami,a przed tym muszę trochę poczytać i pouczyć się na ten temat :)
Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW