Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Forterra 9641 czy Pronar 82 TSA?

72 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 21:39

Zetor Forterra 9641 czy Pronar 82 TSA? Naczytałem się w "Plonie" artykułów przed rokiem o drgających silnikach w zetorach serii 3320 - 7340 i o stukach i buczeni w skrzyni biegów, ale powodem zamieszczenia artykułów była ignorancja "zetor polska" i nie usuwanie usterek tylko zbywanie klijenta aż się skończy gwarancja, wszystkie sprawy skończyły się na drodze sądowej, a właściciele bardzo są rozczarowani tak uznaną marką na polskim rynku. Z okolicznych podwórek słysze przede wszystkim o spalaniu ze proxima potrafi nieźle łyknąc, z awarii o proximach i forterrach niewiele slysze bo jeszcze nowe wszystkie na dotarciu ( czujnik od baku jednemu padł), duzo się nasłuchałem o 7341 i 7340 drgania silnika, - pompa oleju, elektryka, rozdzielacz, coś tam popękało itd.
W okolicy jest z 98r 82A - bezawaryjny odchwalic się koleś nie może- bardzo dużo w transporcie,z 2003 82Sa po 3000 mtg sprzęgło spalone w turze i przedni napęd ciężko się załącza, z 2004 82SA po 1200 mtg rozdzielacz tylko padł, a niedawno nowy 1025A przybył jak narazie Ok.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Forterra 9641 czy Pronar 82 TSA? Dzisiaj, 04:45
  •  

#62 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 10:57

Zetor Forterra 9641 czy Pronar 82 TSA? co do 1025A jak jest ktoś z okolic Częstochowy to ja tam mogę jechać z wami do moich przyjaciół posiadaczy tego modelu i oni mają zupełnie inną opinie, coś mi się wydaje że twoi znajomi cię ściemniają żebyś wdepnoł do tego samego bagna co oni, mogę wymienić kilka awarii u jednego tłok wyszedł bokiem silnika przed 500mth, u wszystkich wysiadają hamulce i każdy z 1025A jest bez nich po kilku godzinach serwis je z 4 razy zrobi na gwarancji a potem jest bez hamulcy, podnośnik masakra, a co do 82Sa i 3000mth polecam przejechać do tego gościa luknąć dokładnie traktor i sam będziesz widział jak on wygląda ja mam kuzyna z 82A i ma zaledwie 1000mth to awarie nie sposób policzyć; hamulce same się blokują, przewody paliwowe nonstop pękają obecnie Polskie zbrojone cięższa robota i buch ON po masce leci, sprzęgło przedniego napędu nie wytrzymuje szerokie opony a małe sprzęgło i ful awarii naprawde nie uwierzę że ktoś kto jeździł Pronarem 3000mth go chwali a jak chwali to na bank ściemnia

#63 Share dominator150

dominator150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 12:30

Zetor Forterra 9641 czy Pronar 82 TSA? ja ci proponuje zetora

#64 Share lukiANDmarcin

lukiANDmarcin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 13:27

Zetor Forterra 9641 czy Pronar 82 TSA? my mamy pronara 82tsa i ma 800mth i nie mogę na niego narzekać poza słabym podnośnikiem. ale bez przesady pronar nie jest taki zły a zetory dużo palą i też się psuja na 40h pronar wystarczy.

#65 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 13:42

Naczytałem się w "Plonie" artykułów przed rokiem o drgających silnikach w zetorach serii 3320 - 7340 i o stukach i buczeni w skrzyni biegów, ale powodem zamieszczenia artykułów była ignorancja "zetor polska" i nie usuwanie usterek tylko zbywanie klijenta aż się skończy gwarancja, wszystkie sprawy skończyły się na drodze sądowej, a właściciele bardzo są rozczarowani tak uznaną marką na polskim rynku. Z okolicznych podwórek słysze przede wszystkim o spalaniu ze proxima potrafi nieźle łyknąc, z awarii o proximach i forterrach niewiele slysze bo jeszcze nowe wszystkie na dotarciu ( czujnik od baku jednemu padł), duzo się nasłuchałem o 7341 i 7340 drgania silnika, - pompa oleju, elektryka, rozdzielacz, coś tam popękało itd.
W okolicy jest z 98r 82A - bezawaryjny odchwalic się koleś nie może- bardzo dużo w transporcie,z 2003 82Sa po 3000 mtg sprzęgło spalone w turze i przedni napęd ciężko się załącza, z 2004 82SA po 1200 mtg rozdzielacz tylko padł, a niedawno nowy 1025A przybył jak narazie Ok.

ja jakos robilem 7341 i nic nie drgalo ani sie psulo a co to spalania zetorów to jest smieszne no rozumiem jak ktos jezdzi caly czas ponad 2 tys obrotów to sie nie dziwie ze siorbie
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#66 Share dawid6b1

dawid6b1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 14:01

my mamy pronara 82tsa i ma 800mth i nie mogę na niego narzekać poza słabym podnośnikiem. ale bez przesady pronar nie jest taki zły a zetory dużo palą i też się psuja na 40h pronar wystarczy.

dokładnie zgadzam się i cenowo pronar też wyjdzie lepiej może trochę mniej komfortowo ale pronar wystarczy. ;)

#67 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 24 sierpień 2008 - 14:21

Zetor Forterra 9641 czy Pronar 82 TSA? Dla mnie Zetor jest dobry nie popsuł sie , ma prawie 700mth i chodzi jak zegarek , Pronary dla mnie nigdy nie dorównaja zetorowi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 24 sierpień 2008 - 16:02

Zetor Forterra 9641 czy Pronar 82 TSA? no to ja dla wsa mam ciekawa infirmacje moj woj ma pronara 82A rok 2003 albo 2004 i jakies 2 tygodnie temu korbowod wyszedl mu bokiem ciagnik mial najwyzej jakies 1000 mtg normalnie masakra nazekal tez ze slabo pali przy minusowych temperaturach z silnika i chydrauliki leje sie olej i ogolnie nie byl z niego zbyt zadowolony a teraz po tej przygodzie to juz wogule klnie na niego tak ze szok ja mam starego mtz 82 to tez nie widze w nim specjalnych atrakcji wole ciezkie roboty robic same rollerem niz mtz

#69 Share Goblin

Goblin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 19:37

Zetor Forterra 9641 czy Pronar 82 TSA? ja doradzam zetora lepszy i w przyszłości nie będziesz musiał się martwić przeciekami

#70 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 09:21

Zetor Forterra 9641 czy Pronar 82 TSA? widze ze pronarow bronia tylko ich uzytkownicy albo osoby ktore zamierzaja kupic ten traktor. ja w zyciu bym nie kupil pronara w okolicy sa dwa i ja wspolczuje wlascicielom kusi jedynie niska cena chociaz teraz to juz ceny sie wyrownaly np z zetorem. wiec jesli masz wybor pronar-zetor to bierz zetora. co do spalania to rozmawialem z uzytkownikami i wcale nie narzekaja
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#71 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 12:15

Zetor Forterra 9641 czy Pronar 82 TSA? Ja popieram @rataja
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#72 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 13:05

co do spalania to rozmawialem z uzytkownikami i wcale nie narzekaja

urzytkownicy jakich konkretnie modeli?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#73 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 18:00

Zetor Forterra 9641 czy Pronar 82 TSA? To się nie ma co nawet zastanawiać..... mam dobre porównanie MTZa82TS do Proximy 85 to jest niebo a ziemia. Proxima tylko ustępuje jemu w masie własnej i przy dużym obciążeniu w warunkach polowych częściej następuje poślizg tylnych kół, co traci na znaczeniu kiedy włączysz napędy. Co jeszcze trochę mniej skacze od Proximy podczas jazdy po wybojach. A reszta to wszystko na plus dla Proximy (wykonanie, komfort, obsługa skrzyni biegów), nawet co dziwne Proxima 82 konna wydaje mi się silniejsza, bo z podobnym ładunkiem mniej schodzi z obrotów pod wzniesienia (nadmieniam ze silnik w MTZcie jest całkiem wporządku pomimo niezłego przebiegu) . A jeśli tu jeszcze tu chodzi o porównanie Zetora Forterry 90konnej która jest cięższa i mocniejsza od wspomnianej Proximy to wybór jest dla mnie jak najbardziej oczywisty...

Dodaj odpowiedź